|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Svekrva i vozacki ispit...
25.7.2018 12:50:31   
emy24
Eh ovako drage moje...zivim u porodicnoj kuci...muz,dvoje djece (trece na putu abd) i ja...zivimo na spratu a njegovi roditelji i brat koji je 100% invalid u prizemlju...Godinama su odnosi bili relativno dobri...bar sam ja tako mislila..postovala sam ih kao svoje roditelje...nisam nikad nista ocekivala od njih jer znam da ne mogu zbog djevera...I tu nastaje problem...prosle godine moja svekrva odluci da polaze vozacki ispit...za koji nema potrebe a naravno ni finansija..ja iznesem svoje misljenje i kazem kako mi to nije normalno u njenim godinama...jer nigdje ne radi a zivimo u malom gradu gdje joj je sve na dohvat ruke...muz ima vozacku,ja takodze i nikad je nismo odbili da je negdje odvezemo...ako sam ja na poslu sin joj je kod kuce...i naravno uvijek joj se udovolji...medzutim to nije dovoljno...ona hoce pod svaku cijenu...a ima 58 g.ok...onako kako god skontam zena je starija da joj se nesto desi meni je sve na grbacu...znaci para vraga bez potrebe...ali pna je tvrdoglava i hoce...jedan dan ja sisla dole ona sa mnom razgovara samo poslovno...vidim ja koliko je sati...nista ja se popnem na sprat..sinu joj rodzendan ona nama ulazi u kucu mene kao da nema...pored moje mame prosla nije se htjela pozdraviti...ja se redovno pozdravljam i ona mi odgovri i to nam je sva komunikacija od prosle godine...kad dodze na posao gdje ja radim okrene glavu..ili me izbjegava u sirokom luku...nedavno saznala da sam trudna nije mi ni jednu jedinu rijec uputila...a zna koliko sam imala problema sa predhodnim trudnocama...uglavnom iz treceg je puta polozila njena mama joj je dala novac da kupi auto...i ona je sad sva ponosna...ona je rekla sinu kao da joj se duboko trebam izvinuti da bi ona sa mnom razgovarala..ja ne osjecam potrebu za tim i ne zelim da se izvinjavam za svoje misljenje..i samo da napomenem da nisam ja jedinog misljenja da joj ne treba vozacka...poznanici ,komsije..njen sin takodze ali nista joj ne moze jer je ona tvrdoglava i misli da je najpametija...eh sad sam ja u dilemi sta da radim abd kad dodze vrijeme da se porodim... sta da radim..znaci cijelu trudnocu ju nije zanimalo to dijete i ako dodze da ga vidi ne bih joj ga dala..a onda s druge strane svadza s njenim sinom ipak je to i njegovo dijete...mada mislimda se nece popeti ali eto sta ako ? izvinite na dugom postu user posted image user posted image
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Svekrva i vozacki ispit...
25.7.2018 13:16:27   
nudzejma
Moje misljenje je da taj odnos svekrve prema tebi i tvojoj trudnoci nije uredu ali isto tako mislim da je tvoja svekrva upravu sto se tice vozackog ispista.
To je pozitivno ako je ona u tim godinama smogla snage da nauci voziti.Sto da ne?U svijetu je to sasvim normalno...pa cak i fakultet zavrse ljudi pred penziju.Ja je razumijem jer moja mama je relativno mlada ostala udovica i zivi sa mojim bratom i njegovom porodicom.Nikada nije polozila vozacki iako sam je molila.Brat i snaha isto voze,cak 2 auta imaju ali sta to mojoj mami znaci.Imaju malu djecu imaju 1000 svojih obaveza i pored silne zelje nemogu uvijek voziti moju mamu gdje njoj treba.Ja to razumijem i postujem.Zato kazem bila bih presretna da je polozila i da smo joj mi kupili neko malo auto koje bi samo ona vozila.
To je moje misljenje....


_____________________________

"Šta je bilo-bilo je,a ono što želiš neizvjesno je! Imaš samo trenutak u kojem živiš"

(odgovor članu emy24)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Svekrva i vozacki ispit...
25.7.2018 13:40:30   
ziel
Draga razmisli jos jednom, stavi na papir koliko puta je ona tebi pomogla, izasla u susret, podrzala neku tvoju ideju... itd. Pa onda skontaj ima li nacina da ti prijedjes preko svog ponosa i podrzis i ti nju. Mozda bi ti bilo lakse da i ona vozi. Kad se porodis pa treba otici do marketa, do ambulante, apoteke itd.neces morati ti da se spremas i ides, a i npr.ako i tada budete u takvom odnosu ne mozes joj ni ostaviti djecu na cuvanje da bi ti otisla nesto obaviti... Ko ce ti pomoci kada imas nekih obaveza a ne mozes djecu povesti? Sta znam.

Kod mene se svasta nesto izdesavalo u kuci... takodje svekijevci i zaova zive u donjem spratu, svekar pao na postelju, dani a mozda i sati ga dijele od preseljenja na ahiret... pustila bih... presla bih preko svog ponosa... bice ti zao kasnije zbog stvari koje si mogla popraviti a odlucila si odabrati taj tezi put.

U svakom slucaju razmisli jos jednom.

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu nudzejma)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Svekrva i vozacki ispit...
25.7.2018 13:49:47   
LieToMe RR

IZVORNA PORUKA: nudzejma

Moje misljenje je da taj odnos svekrve prema tebi i tvojoj trudnoci nije uredu ali isto tako mislim da je tvoja svekrva upravu sto se tice vozackog ispista.


Istog sam misljenja.
Ne znam zaista zasto uvijek komplikujete stvari sa svekrvama, zasto dajete misljenja za koja vas niko nije ni pitao. Glumite neku savjest.
Ovo da se odmah razumijemo, ne odnosi se samo na tebe, nego onako generalno.

Moja mama ima 63 godine, cuva moje dvoje djece, svako jutro dodje svojim autom u nas stan i svako popodne kad ja dodjem kuci s posla, ona ode tati. Hvala Bogu pa ima vozacki, ima auto da ne moramo jos i tome razmisljati.
Prosli ponedjeljak je dosla, pokupila djecu poslije dorucka i odvezla ih kod sebe i onda ih u petak popodne vratila.

Ne opravdavam postupak tvoje svekrve po pitanju trudnoce ali isto tako zasto ti imas potrebu da donosis odluke i dajes misljenje. Ako ti sta ne odgovara porazgovaras sa muzem. Nije ti majka pa da joj je tvoje misljenje nesto bitno. I nije kao da zte je poslusala (ili da ce poslusati) i za to joj svaka cast. Ti si joj snaha, ne kcerka. Ako je neces podrzati radi zenske solidarnosti onda nemas ni sta da joj odmazes.

I svaka cest za svekrvu user posted image user posted image divim se zenama koje se s godina odluce za neku veliku promjenu user posted image neko me je to skracivanje kose, nekome hobi a nekome da polozi vozacki user posted image

E da, i po pitanju toga kad se porodis. Nemas ti tu sta njoj da ne dajes da vidi dijete. To je njeno unuce, krv njene krvi, kost njene kosti. Samo komplikujes bezveze i zagorcavas si zivot. Umjesto da joj se izvines i da joj cestitas sto je polozila vozacki ti razmisljas da je ne primis u kucu a pri tome ne razmisljas sta ju je najtreralo da se uopste tako ponasa.

_____________________________

...od nakita je nosila jedino oči!
Leona 2.1.2013. Mamina slika i prilika
Nora 24.8.2015. Voli tata svoju Noru najvise na svijetu!

(odgovor članu nudzejma)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Svekrva i vozacki ispit...
25.7.2018 15:39:01   
ziel
LTM nekako mi je ovaj tvoj post ostro zvucao prema clanici, mada se slazem s tobom u vecini sto si napisala. Ja neki dan kazem svekrvi svojoj da ne prodajemo svekrova kola da ona polozi vozacki a ona kaze MA KAKVI, zasmija se ono kao nije to za nju. A iste su dobi. 1960.godiste. Ja bi recimo voljela da mi je svekrva malo modernija ali eto, sta je tu je.
Ruzno je eto da govorim negativno o svekru, covjek na postelji... ali eto mislim da je on velikim dijelom krivac za ovo sto svekrva nije isla nikad ni na more, ni na izlete ne ide sto zene idu, bar po gradovima BIH itd. On zatvoreniji tip pa je i nju tako sputavao citav zivot. Zato mi je volja aBd kad god budemo isli na more i nju cemo voditi i sa mnom ce ici po shopingu, samo dok djeca malo porastu. Vec iduce godine.

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu LieToMe RR)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Svekrva i vozacki ispit...
25.7.2018 15:55:53   
LieToMe RR

IZVORNA PORUKA: ziel

LTM nekako mi je ovaj tvoj post ostro zvucao prema clanici, mada se slazem s tobom u vecini sto si napisala. Ja neki dan kazem svekrvi svojoj da ne prodajemo svekrova kola da ona polozi vozacki a ona kaze MA KAKVI, zasmija se ono kao nije to za nju. A iste su dobi. 1960.godiste. Ja bi recimo voljela da mi je svekrva malo modernija ali eto, sta je tu je.
Ruzno je eto da govorim negativno o svekru, covjek na postelji... ali eto mislim da je on velikim dijelom krivac za ovo sto svekrva nije isla nikad ni na more, ni na izlete ne ide sto zene idu, bar po gradovima BIH itd. On zatvoreniji tip pa je i nju tako sputavao citav zivot. Zato mi je volja aBd kad god budemo isli na more i nju cemo voditi i sa mnom ce ici po shopingu, samo dok djeca malo porastu. Vec iduce godine.


mozda zvuci grubo ali izvinjavam se sto mislim tako. izvinjavam se i ako sam joj povrijedila osjecaje.
najvise mi je zasmetalo ono tipa: svi mislimo, i ja i muz i komsije...
ama sta tu ima da se misli. nasa klasicna recenice: "sta ce selo reci" je ubilo vise snova nego bilo ko drugi. zena nije balavica, punoljetna, odlucila da hoce vozacki i eto polozila. nek vozi i uziva. forumasica nije ni pomislila kako ce lijepo biti da nana/baka pokupi djecu i odvede ih na izlet da ona odmori sa bebom, koliko joj to svekrvi moze popraviti zivot. nego ono ona je stara sta ce joj to.
Tvoja svekrva nije taj tip, moja mama i svekrva i njena svekrva ocito jesu. Svaka cast zenama koje preuzimaju incijativu user posted image koje se nakon neke dugogodisnje ucahurenosti odluce na neki veliki korak, nije to bas jednostavno i treba se toj hrabrosti diviti.


_____________________________

...od nakita je nosila jedino oči!
Leona 2.1.2013. Mamina slika i prilika
Nora 24.8.2015. Voli tata svoju Noru najvise na svijetu!

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Svekrva i vozacki ispit...
25.7.2018 16:49:58   
manuela RR
Ok je meni sto si rekla svoje misljenje da je to da je to nepotrebno,da ste joj na raspolaganju i da ima precih stvari...ali trebala si na tome ostati...Kad si vidjela da je zeni bas stalo i da nije to neki hir trebala si je podrzati....mnogo nas ogranicavaju neke norme ,pravila,godine a ko ih je izmislio...mi sami...mozda i ona misli da vi ne treba da imate 3 djece il da ne zivite tu il stosta al suti...Kazes da je i djever bolestan...mozda joj treba ispusni ventil.da sjede u auto provoza se i smiri i nastavi gdje je stala....mnogo toga moze da stoji iza te odluke i mozda se razocarala sto je bas ti kao jedna zena nisi podrzala i razumjela..Ja kad budem imala 100 godina imacu neke ciljeve ...ko ce da mi zabrani...</div><div>A ovo da ne vidi svoje unuce necu ni da komentarisem...Moj stav je takav da se starije mora poštovati a porodicu uz postovanje i razumjeti..Napravila si glupost al jos imas vremna da se korigujes..

< Poruku je uredio manuela RR -- 25.7.2018 16:55:26 >


_____________________________

A- Februar.2017.
E- Oktobar.2008.

(odgovor članu LieToMe RR)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Svekrva i vozacki ispit...
25.7.2018 17:17:32   
Alma_27
Iskreno, šta tebe briga hoće li svekrva polagati vozački i koliko je to isplativo?! Nema ona 18 godina i nisi joj ti mama.  
Baš neki ljudi nemaju pametnija posla od tog da vide tuđu brigu. 

(odgovor članu manuela RR)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Svekrva i vozacki ispit...
25.7.2018 17:29:00   
aidana
U slucaju da je svekrva trazila od vas pare za polaganje a vi te pare nemate viska, bio bi problem da toliko izdvojite, treba za djecu i sl...tad bih i razumjela da imas pravo glasa i potrebu dati svoje misljenje.

Ovako, tebi ni iz dzepa ni u dzep. Cak sta vise mozete svi kolektivno imati samo koristi od toga. Ne shvatam cemu tolika frka oko vozacke, da cak ne pricate zbog toga.

Ako se jezim na nesto to je ta mahalska prica sta ce komsija reci.

Komsija misli da joj ne treba vozacka, eto molim te koji je on faktor u njenom zivotu?

Iz moje perspektive ti nisi u pravu. Zamisli sebe za koju deceniju i da ti snaha govori sta bi trebala a sta ne.


(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Svekrva i vozacki ispit...
26.7.2018 9:28:41   
emy24
eh evo me...sinoc sam bila druga smjena pa nisam stigla odgovoriti...mozda me neke clanice nisu razumjele meni uopste nije krivo sto je ona polagala mislim nisam joj ja dala novac...ali imam pravo da iznesem svoje misljnje naravno da ce ona raditi sta i kako zeli...ali puno je tu stvari koje ja sad vama ne mogu pisati ali evo ukratko...recimo moju djecu nije nikad cuvala /cuva ih moja mama/...jer ona je rekla da ne zeli svoje slobodno vrijeme trositi na cuvanje moje djece...drugo ja kad odem na posao u toku dana oni sidzu dole kod nje ako je ona nesto napravila za jelo a djeca bas ne vole...oni budu gladni dok ja dodzem ili im muz kupi jer ona ne zeli da se zahmeti i pravi im nesto drugo...sto se tice mog djevera njegove jedine kretnje su po kuci i to uz pomoc njih i izvedu ga ispred kuce da sjedi na stolici...napisala sam a mozda i nisam ne sjecam se kad smo mi razgovarali o tom vozackom ispitu poslije svega ja sam sisla dole kod nje misleci da je sve ok...jer govorila je i ona meni punooo stvari...kako ja ne znam ziviti...posao mi je udaljen 5min.eh sad da ja vas pitam jel ja trebam ici na posao s autom...po mojoj svekrvi trebam...ili odem na posao ujutro u 6,20 mi pocinje smjena dodzem kuci u pola 4 dok ja napravim rucak ,djeca ves skola...smrznuta jel ja trebam ici krug po gradu s autom...njoj ne fali drustvenog zivota...ona planinari svake nedelje odlazi na planinu...nikad nije kod kuce...svekar koji je ranjen u glavu ostaje s djeverom sam u kuci...ona i kad nema obaveza napravi sebi obaveze da izidze iz kuce...sve na starnu ja nemam nista s njima oni imaju svoj zivot i nek ga zive kako hoce...ali ima tih primjera more...znaci pozdravim je fino i kulturno i prodzem...ako sam ja nju uvrijedila kao zeno pa i ona je mene na x primjera...izvinula bi se ako i ona kaze pretjerala sam i ja...ovako ne ..prosla mi je pored mame i okrenula glavu...mislim nismo djeca...dok je bila mladza nije msjela od svekra a on sad vidi da joj nista ne moze pa je pustio...neke se stvari ne mogu nikad nadoknaditi...ali evo stavite se vi na moje mjesto...da je neka trudna i cijelu trudnocu vas ne pogleda uopste ju ne zanimate i kad se porodis da ti dodze...mislim nek dodze nek i vidi dijete al u mojoj kuci...to bi mozda i dozvolila zbog muza ali nista vise

_____________________________

Emin & Ejna
23.04.2007.
26.07.2012

(odgovor članu aidana)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Svekrva i vozacki ispit...
26.7.2018 11:53:34   
LieToMe RR
ja procitah, dva put, krenuh da pisem, pa vidim da mi je post prevelik, pokusala da skratim i evo sam ga skroz ukinula user posted image
kontam da prenoci mozda jer na prvu bas budem ostra.
zasmetale mi na prvu dvije stvari citiram: ali imam pravo da iznesem misljenje NE, NEMAS!!! I ako ti nije jasno pojasnicu ti, ali stvarno je grozno sto mislis da imas pravo da imas misljenje u vezi neceg sto te se ne tice, sto nisi finasirala i na kraju sto apsolutno nema veze s tobom, tvojim brakom, tvojom djecom i tvojim zivotom. I zalosno je sto mislis da imas pravo da izneses misljenje o stvari koja te se apsolutno ne tice (i to mogu da obrazlozim ako te interesuje)

I druga stvar, citiram: recimo moju djecu nije nikad cuvala .
Tu i jest problem user posted image sto snahe misle da su svekrve nesto duzne da im rade. Nisu i nece biti. Svekrve (bake, nane, djedovi) nisu tu da cuvaju i odgajaju djecu i da budu bejbisiterke (koliko god nam bilo divno kad uskoce) ali oni to nisu duzni i vjeruj nema para kojima im se moze uzvratiti ta "usluga" cuvanja. To znam jer moja mama cuva vec 2 godine moje dvoje djece i znam koliko za to treba i snage, i volje, a prije svega ljubavi (prema meni i prema toj djeci) za ustat u 6 izaci iz udobnosti stana, doci do mene i ostati do 4, svaki dan u godini, bilo da je kisa, sunce, snijeg...
To sto ona ne zeli da trosi svoje slobodno vrijeme da cuva VASU djecu ima apsolutno pravo da kaze jer ona nije duzna ni da ih cuva ni da ih odgaja. Jer djecu ste rodili sebi (valjda) a ne vasim roditeljima.

Mislim mozda ovo jest grubo na prvu ali kad ljudi shvate da niko nije nista duzan i da sve moze kad se lijepo ljudi dogovore zivot je ljepsi user posted image





< Poruku je uredio LieToMe RR -- 26.7.2018 11:55:31 >


_____________________________

...od nakita je nosila jedino oči!
Leona 2.1.2013. Mamina slika i prilika
Nora 24.8.2015. Voli tata svoju Noru najvise na svijetu!

(odgovor članu emy24)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Svekrva i vozacki ispit...
26.7.2018 12:38:10   
zujalica

IZVORNA PORUKA: LieToMe RR

ja procitah, dva put, krenuh da pisem, pa vidim da mi je post prevelik, pokusala da skratim i evo sam ga skroz ukinula user posted image
kontam da prenoci mozda jer na prvu bas budem ostra.
zasmetale mi na prvu dvije stvari citiram: ali imam pravo da iznesem misljenje NE, NEMAS!!! I ako ti nije jasno pojasnicu ti, ali stvarno je grozno sto mislis da imas pravo da imas misljenje u vezi neceg sto te se ne tice, sto nisi finasirala i na kraju sto apsolutno nema veze s tobom, tvojim brakom, tvojom djecom i tvojim zivotom. I zalosno je sto mislis da imas pravo da izneses misljenje o stvari koja te se apsolutno ne tice (i to mogu da obrazlozim ako te interesuje)

I druga stvar, citiram: recimo moju djecu nije nikad cuvala .
Tu i jest problem user posted image sto snahe misle da su svekrve nesto duzne da im rade. Nisu i nece biti. Svekrve (bake, nane, djedovi) nisu tu da cuvaju i odgajaju djecu i da budu bejbisiterke (koliko god nam bilo divno kad uskoce) ali oni to nisu duzni i vjeruj nema para kojima im se moze uzvratiti ta "usluga" cuvanja. To znam jer moja mama cuva vec 2 godine moje dvoje djece i znam koliko za to treba i snage, i volje, a prije svega ljubavi (prema meni i prema toj djeci) za ustat u 6 izaci iz udobnosti stana, doci do mene i ostati do 4, svaki dan u godini, bilo da je kisa, sunce, snijeg...
To sto ona ne zeli da trosi svoje slobodno vrijeme da cuva VASU djecu ima apsolutno pravo da kaze jer ona nije duzna ni da ih cuva ni da ih odgaja. Jer djecu ste rodili sebi (valjda) a ne vasim roditeljima.

Mislim mozda ovo jest grubo na prvu ali kad ljudi shvate da niko nije nista duzan i da sve moze kad se lijepo ljudi dogovore zivot je ljepsi user posted image





Maksuz se registrovala da dam potvrdu na post od LTM i da kažem svaka čast ženo...Kad bi svako razmišljao barem i približno bilo bi nam mnogo ljepše...

(odgovor članu LieToMe RR)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Svekrva i vozacki ispit...
26.7.2018 12:46:53   
Iammom
Slažem se sa LTM.

Njen život njena stvar.
Djeci se ne sviđa šta skuha za ručak? Pa napravi im ti pa ostavi gotov ručak.
Njene pare - briga tebe kako će ih potrošiti. Sve i da ih baca putem... 
Kod nas se generalno brkaju babe i žabe. 
Niko nije dužan da ti/nam čuva djecu. Srećom ima onih koji se ponude. Ako neće - ima vrtić dok su manja, poslije se već organizuješ u hodu. 



_____________________________


¦2011¦

(odgovor članu zujalica)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Svekrva i vozacki ispit...
26.7.2018 12:57:57   
ijaa
Sreca ne prodje mi post😂😂😂 
Mlada pakuj kofercic i sa svekrovom na planinarenje

(odgovor članu zujalica)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Svekrva i vozacki ispit...
26.7.2018 13:54:22   
LieToMe RR

IZVORNA PORUKA: ijaa

Sreca ne prodje mi post😂😂😂 <div>Mlada pakuj kofercic i sa svekrovom na planinarenje</div>

user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

...od nakita je nosila jedino oči!
Leona 2.1.2013. Mamina slika i prilika
Nora 24.8.2015. Voli tata svoju Noru najvise na svijetu!

(odgovor članu ijaa)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Svekrva i vozacki ispit...
26.7.2018 15:03:11   
emy24
kako god ona ima pravo meni da daje savjete i daje svoje misljenje tako sam valjda osjetila da i ja imam pravo reci sta mislim...tesko je vama objasniti tu situaciju al nema veze...sta god kazete imate pravo na svoje misljnje...ja svoj djeci napravim rucak...ali ja znam raditi po 12h i valjda kao nene trebala bi im i ona nesto ponuditi...svi smo mi razliciti i svi mi imamo pravo na svoje misljnje...doduse neko je toliko sebican i gleda samo na sebe ...moja mama ako prileti meni u pomoc i pricuva djecu tako isto cini uslugu i mom muz...niko ih nije rodio da bi ih neko drugi cuvao i brinuo o njima ali eto...u danasnjem vaktu puno znace sitnice

_____________________________

Emin & Ejna
23.04.2007.
26.07.2012

(odgovor članu LieToMe RR)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Svekrva i vozacki ispit...
26.7.2018 15:21:30   
bejbibi

IZVORNA PORUKA: LieToMe RR

ja procitah, dva put, krenuh da pisem, pa vidim da mi je post prevelik, pokusala da skratim i evo sam ga skroz ukinula user posted image
kontam da prenoci mozda jer na prvu bas budem ostra.
zasmetale mi na prvu dvije stvari citiram: ali imam pravo da iznesem misljenje NE, NEMAS!!! I ako ti nije jasno pojasnicu ti, ali stvarno je grozno sto mislis da imas pravo da imas misljenje u vezi neceg sto te se ne tice, sto nisi finasirala i na kraju sto apsolutno nema veze s tobom, tvojim brakom, tvojom djecom i tvojim zivotom. I zalosno je sto mislis da imas pravo da izneses misljenje o stvari koja te se apsolutno ne tice (i to mogu da obrazlozim ako te interesuje)

I druga stvar, citiram: recimo moju djecu nije nikad cuvala .
Tu i jest problem user posted image sto snahe misle da su svekrve nesto duzne da im rade. Nisu i nece biti. Svekrve (bake, nane, djedovi) nisu tu da cuvaju i odgajaju djecu i da budu bejbisiterke (koliko god nam bilo divno kad uskoce) ali oni to nisu duzni i vjeruj nema para kojima im se moze uzvratiti ta "usluga" cuvanja. To znam jer moja mama cuva vec 2 godine moje dvoje djece i znam koliko za to treba i snage, i volje, a prije svega ljubavi (prema meni i prema toj djeci) za ustat u 6 izaci iz udobnosti stana, doci do mene i ostati do 4, svaki dan u godini, bilo da je kisa, sunce, snijeg...
To sto ona ne zeli da trosi svoje slobodno vrijeme da cuva VASU djecu ima apsolutno pravo da kaze jer ona nije duzna ni da ih cuva ni da ih odgaja. Jer djecu ste rodili sebi (valjda) a ne vasim roditeljima.

Mislim mozda ovo jest grubo na prvu ali kad ljudi shvate da niko nije nista duzan i da sve moze kad se lijepo ljudi dogovore zivot je ljepsi user posted image






Potpis .da ne duljim user posted image


_____________________________

M 03.08.11-----> BABIN SIN ;)

A 23.03.15------> MAMINA CURA ;)

E 12.03.17------> BABINA KOPIJA ;)

"Sa djetetom treba ovako: do 7g igraj se, od 7-14g odgajaj, od 14-21 g budi prijatelj, od 21+ pusti"

Neki autor...

(odgovor članu LieToMe RR)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Svekrva i vozacki ispit...
26.7.2018 15:27:06   
LieToMe RR

IZVORNA PORUKA: emy24

kako god ona ima pravo meni da daje savjete i daje svoje misljenje tako sam valjda osjetila da i ja imam pravo reci sta mislim...tesko je vama objasniti tu situaciju al nema veze...sta god kazete imate pravo na svoje misljnje...ja svoj djeci napravim rucak...ali ja znam raditi po 12h i valjda kao nene trebala bi im i ona nesto ponuditi...svi smo mi razliciti i svi mi imamo pravo na svoje misljnje...doduse neko je toliko sebican i gleda samo na sebe ...moja mama ako prileti meni u pomoc i pricuva djecu tako isto cini uslugu i mom muz...niko ih nije rodio da bi ih neko drugi cuvao i brinuo o njima ali eto...u danasnjem vaktu puno znace sitnice


vidi, ja stvarno nisam ovdje po defoultu da tebe napadam i analiziram.
ti si napisala problem ja samo dala svoje misljenje (u par navrata) sto imam pravo jer si dosla na forum, napisala post i ocekujes sadneki komentar, logicno user posted image
vjerujem da ima stvari koje su tebi zasmetale i smetaju ti i imas osjecaj da imas pravo da ih komentarises.
ja ti samo napisah u crticama neke stvari. mislim iskreno, birga mei za tvoju svekrvu, i z aplaninu i za auto. pokusah samo da ti kazem gdje grijesis i kiksas kao snaha (i po komentarima vidim da nisam usamljena u svom razmisljanju).
taj dio gdje se tebi svekrva petljala i sta je govorila ne znamo a to trebas da rijesis s njom i postavis granice (u brak se ne ptlja, u odgoj djece, u to sta ces obuci, kako ces se nasminkati...) ali ovo gdje si se ti njoj direktno petljala grijesis i nadam se da vidis u cemu grijes.
kao sto manuela ili neko rece, trebala si stati kad si vidjela da njoj to znaci nesto veliko jer ocito ima neki razlog.
zasto sa svekrvom ne pricas otvoreno, izvines se kazes da si pretjerala i daje i ona u nekim situacijama... mozda iza njenog vozackog stoji nesto vece, kao sto neko rece, mozda joj je to ventil, mozda je zena do grla u problemima pa zeli samo malo da se odmakne od svega.
stalno smo koncentrisani na ono kako se MI osjecamo da pri tome ne vidimo i ne vodimo racuna o drugima i tome kako se ONI osjecaju
probaj rijesiti situaciju radi sebe, svog muza i tog djeteta koje dolazi.

_____________________________

...od nakita je nosila jedino oči!
Leona 2.1.2013. Mamina slika i prilika
Nora 24.8.2015. Voli tata svoju Noru najvise na svijetu!

(odgovor članu emy24)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Svekrva i vozacki ispit...
26.7.2018 15:45:28   
ijaa
Pa moja je imala neki problema sa muzem odjednom pocela kupovati kozmetiku....i ja odem kupim joj jos....osjetila je potrebu ljudi p insan je ima dusu....pa ako ti se djeci rucak ne svidja, a imali su servirano znaci da je do djece... doduse moja ispunjava zelje M ...ali meni se to licno ne svidja jos je mala pa progledam kroz prste ...ali def kad bude veca ono sto bi moja nena rahmetli rekla sine poljubi i ostavi! 

(odgovor članu LieToMe RR)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Svekrva i vozacki ispit...
26.7.2018 16:29:07   
bejbibi
Evo i ja cu nakon sto procitah prvobitni post da nesto kazem.iako nisam imqla namjeru al da ne mislis Emy da te zene ovdje napadaju ,dq kzem na blazi nacin ... ako ti vecina govori da ti ne valja to sto si rekla,razmisljala,znaci da onda ne valja . ko sto ltm recw postavila si temu ,i ocekujes neki odgovor . Mi ovdje objektivno sagledavamo situaciju i mogu ti reci da razmisljanje tipa ,ona je stara ne treba joj to ,je jako ruzno i zadrto ,izvini. Evo ja kad procitah to prvo sto sam poslila ,svaka cast zeni da u tim godina nesto polaze ,uradi za sebe. To je za pohvalo svaku . I izvini to uopste nisu godine . Pa moja sveki je '61 godiste i moj babo . Ne vidim ih kao star3 uopste . U najboljim godinama...
Ako je ona osjetila potrebu za vozackim sto ne bi polagala.pogotovo jer nije od tebe trazila pare . Stvarno nisi imala pravo reci joj nesto za to i za dobro svih vas izvini joj se akp joj to bitno .. jer si pogrijesila da znas ..
akp ti vecina kaze da jesi onda stvarno jesi .

Sto se tice drugog dijela da te ni ne pogleda i sl mislim da je revoltirana tom situqcijom pa te ignorise. Opet zakljycak : izvini jojbse ...
Nema smisla da budete u losim odnosima zbog toga a ipak si ti pogrijesila .

Ono ooko djecw kako nece da skuha i sl il da pricuva ..NIJE DUZNA ...apsolutno niko nije duzqn oko vase djece da skace ...osim teb3 i tm ... sami ste ih pravili sami cete se snaci ....
Sta ja trebam ,troje ih imam (7,3.5,1.5) sama sa muz3m ..jos muz rqdi haman po citave dane . Ja sama ...
Na kraju krajeva imaju vrtici i jaslice i tacka ...
Al ne ocekuj da je neko duzan da se oko tvoje djece rastrgne jer vjeruj da nije ... toliko o tome ...ovo oko hrane i toga ,pa sta da kazem .zena skuhala s3bi i nudi im da jedy al sto ija rece onda je do djece ...mozdq bi ona i skuhala sta drugo il dala im sta drugo da ste u dobrim odnosima. Vjerovatno o ona sad neki tersluk prosipa.
Niko te ovdje ne napada samo smo objektivne .
Ja ti savjetujem da joj se izvines i da to rijwsite . Pa zar nije bolje i po tebi sa ona ima svoj auto pa nek ide kud hoce nego da tebe zivka za svaku sitnicu ...
I da se osvrnem na to da zena ima planove cesto . Nek ima ,njen zivot ,njena syvar .i treba da ima ....
Kako bi bilo da ti se petlja non stop pa opet ne bi valjala ..
Al ovako meni s3 cini da si ti bezv3ze pokvarila te vase odnose ..
Toliko

_____________________________

M 03.08.11-----> BABIN SIN ;)

A 23.03.15------> MAMINA CURA ;)

E 12.03.17------> BABINA KOPIJA ;)

"Sa djetetom treba ovako: do 7g igraj se, od 7-14g odgajaj, od 14-21 g budi prijatelj, od 21+ pusti"

Neki autor...

(odgovor članu ijaa)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Svekrva i vozacki ispit...
27.7.2018 2:05:41   
Galicia
Tvoja djeca, tvoja stvar. 
Njen zivot, njena stvar. 
Kako ona ima pravo da te ne pita u vezi trudnoce, tako i ti imas pravo da joj ne das djecu da vidi, tj kad se porodis. 

(odgovor članu bejbibi)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Svekrva i vozacki ispit...
5.8.2018 3:51:57   
adissa_
Ja mislila zena sigurno ima 70 kad ono 58,pa otkud je stara ima jos dobrih godina boze daj zdravljauser posted image

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Svekrva i vozacki ispit...
8.9.2018 15:01:16   
ziel
Moj svekar je nazalost umro sa 58 godina. Tek dobio unucice. Tek mu zivot pocinjao... godina dana mu falila do penzionisanja.... Ali nebitno.

Svratila da pitam jel polozila ova svekrva iz posta?

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu adissa_)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Svekrva i vozacki ispit...
25.9.2018 9:11:26   
veeseelaa
ja ne kuzim od kuda tebi pravo da osporavas njeno polaganje vozačkog ispita???
umjesto da podrzis ti osporavas
svi mi imamo zelje i zeljice, neko ih ostvari u mladosti a neko kasnije, ja bi takvo sto podrzala
stalno govorim svojoj svekrvi da treba da polozi vozački ispit a ne da ovisi da je neko odbaci tamo vamo



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Svekrva i vozacki ispit...
17.10.2018 16:00:07   
jasmin
Slažem se s Madam veeseelaa. Otkud ikome pravo da se ljuti zbog postupaka punoljetne osobe 😳?A istovremeno se mi ljutimo ako se neko ljuti zbog naših postupaka?!Svega 😁

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *