|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Rizična trudnoča i posao
12.11.2011 18:14:55   
Alhemicarka
Imam jedno pitanje.
Malo sam prokrvarila u 4 mjesecu, doktor mi je rekao da nisko nosim i u kombinaciji sa izrazito tvrdom stolicom izazvalo je krvarenje. Preporucio mi je mirovanje i na slijedećem pregledu mi je rekao da se posteljica popela i da ako želim i nemam puno kontakata sa strankama mogu početi raditi. Sva sretna sam otišla na posao, ali mi je direktorica rekla da dobro razmislim, da nas čeka stresan period, da je jako puno posla, da sam u osjetljivoj fazi i kao ne mogu ti reči ni nemoj ni hajde, ti odluči (mislim, kad vam tako direktorica kaže, kojoj je u interesu da ima više radnika, onda se stvarno zapitate). Ja sam još uvijek u dilemi, suprug je oduševljen idejom, on bi najradije da je najteže što uzmem u ruku kašika.
Moje pitanje je kako se bolovanje reguliše pred komisijom, je li dovoljna preporuka mog ljekara da mirujem ili će me i oni pregledati? I gdje se ide na tu komisiju, koja je procedura?
Hvala.


_____________________________

Ona neda da je slome, otima se i prkosi...

09. 04. 2012. Mamin Vrtirep

(odgovor članu Mamica24)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Rizična trudnoča i posao
12.11.2011 18:19:15   
Hanady RR
komisija ne pregleda...
nalaz tvoga ljekara o mirovanju je sasim dovoljan,...
preko 42 za dijagnozu čuvanje trudnoće plaća je 100%..

ja lično na tvome mjestu ne bih se vraćala na posao....

imaš sreću divne i pažljive direktorice i mislim da nebi ona tebe lsala kući da nije ikrena...miruj i uživaj u trudnoćiuser posted image



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Alhemicarka)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Rizična trudnoča i posao
12.11.2011 20:46:44   
Alhemicarka
Hvala Hanady user posted image
I ja što više razmišljam za opciju sam bolovanja, pa ću predložiti svom doktoru.




_____________________________

Ona neda da je slome, otima se i prkosi...

09. 04. 2012. Mamin Vrtirep

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Rizična trudnoča i posao
5.1.2012 12:48:55   
simke
Zdravo svima,
Konkretno se nadam da ce mi hanady odgovoriti. Ja sam na cuvanju trudnoce od 28.11.2011g. u petak sam narucena kod dok opšte prakse da vidim šta dalje. Iskreno ne mogu raditi stres godišnji obračun, planovi, popisi itd. još bi nas i pride prodali da mogu ja to nemogu više podnijeti. u 23 sedmici trudnoce sam imam omekšan cerviks pijem gynipral, apaurin pp i magnezij. Zadnji put kad sam na posao otišla jedva sam izdržala 2 sata i pustila ljudima place koliko su me leđa bolila. Ja ne mogu da sjedim 8 sati na poslu i radim. Prošlu trudnoću sam radila do petka ovako a u nedjelju se porodila i nakon 42 dana zatvorila bolovanje, a ustvari 13 dan bila na poslu pdv prijavu radila. To sebi nikad oprostiti nemogu. Sad me sve stiglo toliko sam ljuta na sebe. Neznam kako dalje ide da li će mi komisija odobriti dalje bolovanje ili ne jako me je strah? I za plaću do 42 dana i preko. Kod nas se odbija od plaće shodno ostvarenju, od prošle mi je oko 230 KM odbijeno. sad mi ide ono do 42 dana ne bih željela da me zakinu nešto poludila bih.

(odgovor članu Alhemicarka)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Rizična trudnoča i posao
5.1.2012 13:05:38   
KupusLivada
simke, preko 42 dana treba ti:

nalaz ginekologa na kojem pise mirovanje - cuvanje trudnoce i sl, reci mu slobodno da ti treba za bolovanje

uputnica dr opste prakse za komisiju

ja sam isla na otoku na komisiju, zavrsila za 5 min, prvo sto mi nisu dali da cekam puno sa stomakom, drugo sto one zene u komisiji cim su vidjele trudnica nisu haman puno nista gledale ni pitale - 60 dana mi odmah dale.

za platu - imas pravo na punu platu kad si na bolovanju zbog cuvanja trudnoce, ne daj da te zeznu tu. mene su pravo zeznuli jer sam prijavljena na manji iznos nego sto realno primam, i sad primam samo taj iznos i ja tu nista ne mogu...

(odgovor članu simke)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Rizična trudnoča i posao
5.1.2012 13:18:05   
mamina princeza
plata - 100% imas pravo na nju isto kao i sto firma ima pravo da naknadjuje dio od drzave za tu istu tvoju platu. al to nije tvoja briga. ti ima spravo na puni iznos plate na koji si prijavljenja. sad nazalost kod nas uvijek ima nekih sitnica ilis i prijavljen n amnaje ili ovo ili ono pa mi izvucemo deblji kraj al eto sta je tu je:)
a za uputnice za komisju ovakako kako je kupus livada napisala.

meni ne daju 60 dana nikako . koja si ti opstina kupus livada?  meni daju po 42 dana .. sad mi je bas falilo samo 10 dana do pordiljskog i opet mi nisu pislai 60 pa kontam da mozda i ne mogu. moram opet na komisju radi tih 10ak dana al eto... meni na zadnjem nalazu pise samo nastaviti bolovanje bez strogo mirovanje ili nesto drugo i nadam se da nece praviti problem zbog toga jer ipak je samo desetak dana u pitanju da spojim .


_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu KupusLivada)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Rizična trudnoča i posao
5.1.2012 13:31:19   
KupusLivada
Pa prijavljena sam u novom sarajevu, ali komisija je po adresi firme, pa sam isla na otoku.

meni su pisali 60 mozda sto sam bila u bolnici 15-ak dana prije komisije.

sad teoretski bih mogla poslije ovih 60 dana otvoriti porodiljsko, ali ja sam sigurna da bebac nece na vrijeme pa ne znam sad hocu li i ja na komisju radi svega 7 dana.

a mislila zakljuciti bolovanje i iskoristiti ostatak godisnjek odmora, ali ovi moji kazu ne moze, iako bi po zakonu trebalo da moze user posted image
ma nek idu do vraga i poslodavci i drzavni aparat grrrr

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Rizična trudnoča i posao
6.1.2012 13:14:01   
mamaibabo
Drage moje ja sam na strogom mirovanju pa mi opet komisija da 30 dana kažu nemogu više nisam ja išla išao moj muž,a platu mi zakidaju,ko trebam ja dobiti 100% ali posto sam na bolovanju nemam pravo na ovo ,pa na ovo...itd elem ja dobijem ko da sam na bolovanju 80% plate i ja se bunila al nista doduse ja radim u privatnoj firmi pa mogu kako hoće...........user posted image ma neka nedaju mi oni nafaku nesekiram se Boga mi jedino mi je bitno da mi bebica bude dobto ostalo kako bude....

_____________________________

18.04.2012 dosla na svijet moja princeza ,moja inspiracija

(odgovor članu KupusLivada)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Rizična trudnoča i posao
6.1.2012 13:40:02   
taurus

IZVORNA PORUKA: KupusLivada

Pa prijavljena sam u novom sarajevu, ali komisija je po adresi firme, pa sam isla na otoku.

meni su pisali 60 mozda sto sam bila u bolnici 15-ak dana prije komisije.

sad teoretski bih mogla poslije ovih 60 dana otvoriti porodiljsko, ali ja sam sigurna da bebac nece na vrijeme pa ne znam sad hocu li i ja na komisju radi svega 7 dana.

a mislila zakljuciti bolovanje i iskoristiti ostatak godisnjek odmora, ali ovi moji kazu ne moze, iako bi po zakonu trebalo da moze user posted image
ma nek idu do vraga i poslodavci i drzavni aparat grrrr



kako ne možeuser posted image
ja sam tako uradila
imaš pravo iskoristit svoj godišnji odmor

(odgovor članu KupusLivada)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Rizična trudnoča i posao
6.1.2012 13:51:41   
zagy
Meni nije bila rizična trudnoča, ali pošto sam pred kraj trudnoče natekla u jedan veliki balon, uzela bolovanje, pa na godišnji do dana poroda, i sa porodom otvorila porodiljno, dakle može se user posted image

_____________________________

21.04.2009. - mamina princeza
21.01.2013.- mamin princ

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Rizična trudnoča i posao
9.1.2012 12:48:47   
KupusLivada
znam ja da se moze, al eto kad je doslo do toga da ja kao ekonomist ucim pravnike njihovom poslu, nije ovo prvi put user posted image

nego nisam se htjela onako raspravljati uprazno, dalje cemo pismenim putem...

(odgovor članu zagy)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Rizična trudnoča i posao
9.1.2012 12:51:36   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: KupusLivada

znam ja da se moze, al eto kad je doslo do toga da ja kao ekonomist ucim pravnike njihovom poslu, nije ovo prvi put user posted image

nego nisam se htjela onako raspravljati uprazno, dalje cemo pismenim putem...

i trebaš...
nemaju ti pravo oduzeti pravo na godišnji...posbeno jer bi te upjeli lišiti eventulanih prava koja porizilaze iz godišnjeg...narednog godišnjeg i regresa...
nemoj slučajno d aim dozvoliš...
ako trebaš pomoć javi s ena PP da im ''opismenimo'' ofisuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu KupusLivada)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Rizična trudnoča i posao
9.1.2012 13:13:41   
KupusLivada
ahahhaah vazi, hvala puno

a regresa kod nas nema ni u rjecniku nit je ko kad cuo za to :)

kako me mogu lisiti narednog go???

btw. u pitanju je neiskoristeni dio GO, 7 dana...

znaci ako ne rijesim to javljam ti se na pp :)

a ti inace ovako pro bono radis, da otvorimo kakvo savjetovaliste? user posted image

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Rizična trudnoča i posao
13.2.2014 22:13:25   
daisy87
ako je preporuceno mirovanje,onda bolje daa tako i uradite.ja sam na strogom mirovanju bila od 12.sedmice.do kraja prelezala zbog niske trudnoce i missed ab u 7/8 sedmici 3mj.prije te trudnoce.u 5.mj.jos pocele kontrakcije i onda uz ginypral i verapamil izgurala do kraja.cim sam usla u 9.mj.ustala hodat i otvorila se 2cm,ali smo izgurale do 39+1 ipak :) zato cure slusajtee svoje doktore,bolje dzaba mirovatti nego se posliije kajati....

(odgovor članu Mamica24)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Rizična trudnoča i posao
21.11.2018 15:03:40   
zadd1
Pozdrav svima,nova sam u grupi i nadam se da cete mi dati par savjeta. Naime prije 2god.sam imala spontani pobacaj u 8.sedmici trudnoce... Prije 3 dana radim test i + se odmah pokazao.😁😁😁 Odem svojoj dr.i ona na lutrazvuku ne vidi nista,salje me da radim betu i beta pokazuje ranu trudnocu (215) sutra opet radim betu i kaze dr.ako bude rasla onda je trudnoca uredna. Sad imam strah jer mi se vec dva dana pojavljuje neki smedzi iscjedak a danas malo  i krv...  sta mi je ciniti,vec me je strah od najgoreg.


(odgovor članu Mamica24)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Rizična trudnoča i posao
21.11.2018 15:38:36   
Visnja RR
Draga zadd najpametnije je da odeš svojoj doktorici. Do tada miruj i misli pozitivno.

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu zadd1)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Rizična trudnoča i posao
22.11.2018 21:13:51   
mina23
Draga moja zadd u slicnoj smo situaciji, meni se pojavio taj iscjedak u 3.coj sedmici i evo tek od sinoc malo prestaje hvala Bogu. Onda odem na hiljadu pregleda i kao sve ok. Samo mi kazu da mi je beba premala za sedmicu u kojoj bi po pravilu trebala biti 7+5 a beba za 6+ nesto. Plod 3mm. Pa sa se nasikirala bas. Tebi savjetujem da pitas za progresteron da ti daju a na svoju ruku uzmi magnezij i folacin. 

_____________________________

Sunce mamino stiglo 23.01. 2010 nas mali Saim, Volimo ga puuuuno!

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Rizična trudnoča i posao
23.11.2018 15:32:19   
zadd1
Beta pada..dr kaze spontani 😢😢😢 van sebe sam... Neke nalaze mi je rekla da cemo raditi ali je uopste nisam dozivjela sta mi je govorila....Postoji li ikakva sansa da beta raste ako pocne da opada?

(odgovor članu mina23)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Rizična trudnoča i posao
23.11.2018 21:47:43   
mina23
Na zalost nisam cula da moze da opada pa opet da raste. Nemoj biti razocarana znam kako ti je ali priroda radi svoje. Ja sam imala 3 spontana i vjeruj mi da znam sta prozivljavas. Samo nastavi da uzimas folacin i poslije prve menge mozes pokusati ponovo. Nista nije izgubljeno draga vidjet ces da ces uspijeti. 

_____________________________

Sunce mamino stiglo 23.01. 2010 nas mali Saim, Volimo ga puuuuno!

(odgovor članu zadd1)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Rizična trudnoča i posao
24.11.2018 17:36:35   
zadd1
U srijedu opet vadim betu,u cetvrtak na pregled pa da radim neke nalaze kao da se ustanovi zbog cega dolazi do spontanog.

(odgovor članu mina23)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Rizična trudnoča i posao
29.11.2018 13:07:12   
zadd1
Zenice gdje se u Sarajevu moze privatno raditi test na zgrusvanje krvi?


(odgovor članu mina23)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Rizična trudnoča i posao
29.11.2018 15:12:51   
Visnja RR

IZVORNA PORUKA: zadd1

<span style="font-size: 12.6px;">Zenice gdje se u Sarajevu moze privatno raditi test na zgrusvanje krvi?</span>



http://laboratorija.eurofarmcentar.ba/sta-je-to-trombofilija-i-kome-se-preporucuje-testiranje-na-ovu-bolest/

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu zadd1)
Neposredna veza do poruke: 47
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *