|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  50 51 52 53 [54]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Mi pitamo, Jasmin odgovara
24.10.2015 20:51:28   
MicoTico

IZVORNA PORUKA: Galicia

Pa normalno da imas hlace. Bilo bi mi nenormalno da ih nemas. user posted image
Ali sad sam zbunjena totalno. Ok je oponasati muskarca u kuci, jer nosis hlace, ali nije vani.
I ok ih je nositi ispod suknje. Zar same hlace uopste nisu oponasanje muskaraca, nebitno kako ih nosila?

I mene zanima bas. Nije mi logicno.

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 1326
   RE: Mi pitamo, Jasmin odgovara
24.10.2015 21:01:34   
Galicia
Hvala tebi Daliyah na odgovoru ali tu samo govori da se hlace nose zbog muskih pogleda. A ti si prethoddno napisala da se hlace ne nose zbpg oponasanja muskaraca.
Sta je sad u pitanju, oponasanje muskaraca ili sakrivanje od muskih pogleda?
Ako je zbog muskaraca i pogleda, onda to nije do zena sta nose nego do muskaraca, logicno. Ne mozes ti nikome zabraniti da gleda.
A ako je zbog oponasanja muskaraca, onda ne bi trebala uopste da nosis hlace nebitno u kuci ili izvan nje.
Ali ti napisa da imas hlace i trenerke ali da ih nosis kuci. Znaci dozvoljeno ti je oponasati muskarce u kuci.
Zbunjena sam.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 1327
   RE: Mi pitamo, Jasmin odgovara
24.10.2015 21:14:41   
canim
Daliyah kod nas da pitas bilo koje dijete sta ovaj ciko nosi http://thumbs.dreamstime.com/z/d-handsome-saudi-arab-man-traditional-dress-standing-holding-black-briefcase-business-travel-sunglasses-white-52593592.jpg rekao bi haljinu user posted image , jer ne znaju za drugi naziv i bilo bi da se ciko obukao isto kao teta, dakle mislilo bi da on oponasa zene, ali to je normalno, drustvo je drugacije, obicaji su drugaciji i nosnja je drugacija tako da mozda u nekom drustvu u kome su hlace striktno muski odjevni predmet a haljine zenski moze se smatrati da zene sa hlacama oponasaju muskarce ali to u nasem drustvu nije tako.

Ova zenska haljina npr modelom je skoro ista kao ona muska samo dekoracija i boja drugacija user posted image
http://www.shukr.co.uk/Assets/ProductImages/wd3821-closeup1-closeup_org.jpg

A slazem se galicijom ako su hlace oponasanje muskarca onda svakako da neces u svojoj kuci pred suprugom glumiti muskarca, vec ces nositi suknje/haljine.


http://www.rijaset.ba/index.php?option=com_content&view=article&id=8323:ene-i-noenje-hlaa&catid=128:renska-pravaabortus&Itemid=218

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 1328
   RE: Mi pitamo, Jasmin odgovara
24.10.2015 21:25:36   
Galicia
Slazem se sa canim da je do kulture a nikako do Islama.
Sto bi se mogle sloziti i sa nosenjem nikaba, koji nije dio kulture Islama u BIH, nego striktno Bliskog Istoka.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 1329
   RE: Mi pitamo, Jasmin odgovara
24.10.2015 21:26:21   
Galicia
Pardon, ne kulture nego obicaja.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 1330
   RE: Mi pitamo, Jasmin odgovara
24.10.2015 21:32:02   
Daliyah92
Ja cu vama iskreno reci da je i za mene to malo zbunjujuce, ocito zbog toga sto nisam toliko nacitana kao oni sto tako kazu.
I ja radije, kad me neko pita zasto hlace ne treba nositi van, odgovram onako kako sam i napisala: "..hlace, koliko god siroke bile, kad sjednes one ce ocrtati noge"
I rekoh "Je li to u danasnje vrijeme oponasanje muskaraca ili nije, to je tema za ucenjake",-ja se ne usudjujem reci da jest a ni da nije. user posted image
A to sto sam pisala, najvise sam zbog ove "muske haljine" user posted image . Samo da kazem da to nisu haljine, bar ne u zemljama gdje se nose.

Evo sta nadjoh na netu:
Allahov Poslanik, sallAllahu alejhi ve sellem, je prokleo muskarce koji oponasaju zene i zene koje oponasaju muskarce. (hadis je zabilje`io Buharija). Tj. Allahov poslanik, sallAllahu alejhi ve sellem, je prokleo zene koje oblace iskljucivo musku odjecu, kao sto je napr. turban, ogrtac kojeg nose ugledne licnosti; i muskarce koji nose odjecu specificnu zenama, kao sto je mahrama, himar i sl.
Ovdje se namece logicno pitanje: "Da li pantalone ulaze u ovu zabranu i da li zena koja oblaci pantalone biva obuhvacena ovom prijetnjom?" Kazu neki islamski ucenjaci: "Zeni je pred muzem dozvoljeno obuci pantalone, pa makar bile tijesne, dok pred zenama moze nositi samo siroke hlace, koje ne oslikavaju tijelo i nisu prozirne. (Tijesne i prozirne hlace su zabranjene na osnovu hadisa Ebu-Hurejre). U jednom dijelu hadisa koji govori o odjeci, zabranjenoj muhrimu, se kaze: "Onaj ko ne bude imao izara (donjeg ogrtaca) neka obuce sirval (pantalone) … " Hadis je opceg karaktera i svojim znacenjem obuhvata i muskarce i zene.

Samo na stranici ne pise ko je pisao user posted image

_____________________________

"Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima: da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi."

A 16.6.2012. :)
D 14.5.2016. :)

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 1331
   RE: Mi pitamo, Jasmin odgovara
24.10.2015 21:35:17   
Daliyah92
IZVORNA PORUKA: Galicia

Slazem se sa canim da je do kulture a nikako do Islama.
Sto bi se mogle sloziti i sa nosenjem nikaba, koji nije dio kulture Islama u BIH, nego striktno Bliskog Istoka.


Dobro sad, nikab nije bas obicaj user posted image
O nosenju nikaba ima nekih dokaza. Samo je pitanje je li obaveza ili ne.

_____________________________

"Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima: da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi."

A 16.6.2012. :)
D 14.5.2016. :)

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 1332
   RE: Mi pitamo, Jasmin odgovara
25.10.2015 10:14:24   
jasmin
Koja rasprava user posted image .
Hlace ili pantalone nosi zena, evo me u dobrim, M&S uskim user posted image . Vani ih ne nosi bez haljine preko njih samo iz jednog razloga-ne ispunjavaju uslove hidzaba. Hidzab pokriva zenino tijelo, pantalone izrazavaju konture nogu.

P.S- Nikab je dio islamske nosnje svugdje u svijetu.
Bio je i u BiH, pa se drug ljutio i zabranio. Nema vise druga, ali nikaba ima. user posted image

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Daliyah92)
Neposredna veza do poruke: 1333
   RE: Mi pitamo, Jasmin odgovara
25.10.2015 10:15:25   
jasmin
user posted image


< Poruku je uredio jasmin -- 25.10.2015 10:22:06 >


_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 1334
   RE: Nasa divna Jasmin
16.3.2018 21:33:56   
salmy
ja svjetla braza pitam jasmin :dze si zenska glovo?user posted image

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 1335
   RE: Nasa divna Jasmin
16.3.2018 22:13:55   
ziel
Ima li koga ovdje , imam nekih pitanja user posted image

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 1336
   RE: Nasa divna Jasmin
21.3.2018 19:06:44   
eminaja
selam...zanimljiva tema,,,
ziel pitaj ako nisu teska pitanja user posted image

_____________________________

15.04.2015 Braco (M)

25.10.2016 Seka (M)

Prije 3 godine nisam imala nista,a sada imam SVE!!! ?? ????

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 1337
   RE: Nasa divna Jasmin
24.7.2019 21:29:54   
veeseelaa
Ja da pitam jasmin, gdje je ona ovo i sto na kahfu ne zove

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 1338
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  50 51 52 53 [54]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  50 51 52 53 [54]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *