|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 6 [7] 8   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice i trudnicki dani 2020 - chat
8.7.2020 10:40:38   
Mince07
Eh evo da se i mi javimo, bili smo danas na ultrazvuku (28. sedmica). Beba je dobro hvala Bogu i doktorica kaže da je curica 😊😊 Jedva čekamo da nam prođu još ova haman tri mjeseca 😂

(odgovor članu tajchy_93)
Neposredna veza do poruke: 151
   RE: Trudnice i trudnicki dani 2020 - chat
15.7.2020 14:30:24   
Maripos@
Pozdrav svim budućim mamama na temi :)

Odlučih da se prijavim u ovu online zajednicu radi razmjene iskustava i informacija koje su nam svima vjerujem prijeko potrebne u ovom periodu...

Nažalost, nemam nijednu prijateljicu niti poznanicu koja je trenutno trudna (ili čak koja je nedavno bila), kako bi sa nekim mogla podijeliti korz sta prolazim, pa se nadam da će mi ova zajednica to zamijeniti ;)

Žiivm u Sarajevu, trudnoću vodim kod dr. Kozarića (trenutno isključivo privatno - nisam se još javljala u DZ). Čekamo dječaka, termin nam je 20.11.2020. Super se osjećamo, i mama i beba - zadnja kontrola prije par dana je potvdila da je sve OK i da lijepo napreduje.

Radujem se našem ćaskanju i druženju, puno ppzdrava za sve vas.

(odgovor članu Mince07)
Neposredna veza do poruke: 152
   RE: Trudnice i trudnicki dani 2020 - chat
16.7.2020 14:10:28   
Visnja RR
@Maripos dobro nam dosla 👋💜



_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Maripos@)
Neposredna veza do poruke: 153
   RE: Trudnice i trudnicki dani 2020 - chat
22.7.2020 7:57:52   
linea223
Pozdrav drage trudnice i bebe, kako ste.. Mi smo juce bili na kontroli sve je super beba odlicno napreduje i na veliku tatinu radost (a i maminu) djecak je. Hvala dragom Bogu sve je kako treba i nadam se da ce tako i ostati jos ovih par mjeseci dok moj beban ne odluci da se upoznamo ❤️❤️ pozdrav iz suncanog Sarajeva


(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 154
   RE: Trudnice i trudnicki dani 2020 - chat
22.7.2020 22:01:46   
Visnja RR
linea223 bravo user posted image
najvažnije je da naš user posted image user posted image napreduje i da ćemo se zajedno radovati novoj RR bebici user posted image
Nadam se da se i ti dobro osječaš!

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu linea223)
Neposredna veza do poruke: 155
   RE: Trudnice i trudnicki dani 2020 - chat
24.7.2020 19:57:30   
tajchy_93
Drage moje pozdrav. 


Samo da vam da sam ja danas zadrzana u bolnici u Doboju. Sutra mi je termin,nikakvih bolova nemam. Moja doktorica iz Dervente me salje na carski rez,jer sam po njezinim rijecima previse uska za prirodni porod i zato me poslala u bolnicu,kao nema se tu sta vise cekati,a ni beba se uopste nije spustila ni blizu iako je sutra termin. Jutros sam dosla u bolnicu u Doboj, gdje su me zadrzali ali jedva jer se oni ne slazu kao sa carskim rezom,oni bi pokusali prirodno. E sad sta ce biti pojma nemam. Cekam doktoricu da dodje da vidim sta ce mi reci. 
Samo jako me nervira ovo iscekivanje. :(

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 156
   RE: Trudnice i trudnicki dani 2020 - chat
25.7.2020 0:32:44   
Visnja RR
tajchy_93 mila, eto nam bebice.... sretno draga, ljubimo te user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu tajchy_93)
Neposredna veza do poruke: 157
   RE: Trudnice i trudnicki dani 2020 - chat
26.7.2020 17:37:22   
tajchy_93
Drage moje Luka nam je stigao u petak 24.07 u 22:00h carskim rezom. Nisam imala snage da vam pisem prije dok se malo ne oporavim. 


Uglavnom bebica je dobro rodjena je sa 3550g i dug je 56cm. Mene jos uvijek boli rane,ali kao sto kazu vrijeme lijeci sve,najbitnije da je beba tu i da je moj Luka ziv i zdrav. 


(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 158
   RE: Trudnice i trudnicki dani 2020 - chat
26.7.2020 23:33:53   
Visnja RR

IZVORNA PORUKA: tajchy_93

Drage moje Luka nam je stigao u petak 24.07 u 22:00h carskim rezom. Nisam imala snage da vam pisem prije dok se malo ne oporavim. 


Uglavnom bebica je dobro rodjena je sa 3550g i dug je 56cm. Mene jos uvijek boli rane,ali kao sto kazu vrijeme lijeci sve,najbitnije da je beba tu i da je moj Luka ziv i zdrav. 




čeeestitam user posted image
Luki da bude sretan i zdrav a mamici da se brzo oporavi...
ako trebas bilo kakav savjet u vezi oporavka nakon CZ piši...i ja sam ga prošla user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu tajchy_93)
Neposredna veza do poruke: 159
   RE: Trudnice i trudnicki dani 2020 - chat
27.7.2020 6:02:24   
tajchy_93
Interesuje me,kad cu moci koliko-toliko normalno funkcionisati a da rana ne boli. (Da hodam,ustanem iz kreveta i sl) jer mi je sad to najbolnija tacka. :D


Doktor mi kaze da rana lijepo zarasta,ali bas me boli. Da ne ispadne da sam neki slabic, znam da je to operacija,ali eto koliko traje oporavak da se koliko-toliko vratis u normalu?

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 160
   RE: Trudnice i trudnicki dani 2020 - chat
27.7.2020 18:59:47   
Visnja RR
Meni je prvih 5 dana bilo užas....sljedećih pet kada sam dosla kuci podnosljivo ali nisam mrdala ....muz je sve radio oko mene i dodavao mi bebu...ja sam ustajala samo da prohodam po stanu i do toaleta...kasnije je bilo sve bolje i bolje ...važno je da ako imas pomoc muža i roditelja iskoristis to maskimalno.... neka te razmaze.... user posted image ... zasužila si
nista ne dizi s poda dok rana ne zaraste....
kad bude suha maži je sa JomelopE...meni se rez vise ne vidi.... JomelopE je zakon...

ako nemaš pomoć onda laganini.... sve može čekati važno da ti odmaraš i da je beba sita presvučena i pored tebe

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu tajchy_93)
Neposredna veza do poruke: 161
   RE: Trudnice i trudnicki dani 2020 - chat
3.8.2020 15:28:46   
Amila12
Caaaao, vec sam 31 sedmica. Pa imam par pitanja. Da li se nekoj mami desilo da na pregledu ustanove da bebica ima prosirenu komoru, u mom slucaju je lijeva mozdana komora bila 14 mm, pa se smanjila na 10mm, kazu da se to u toku trudnoce smanjuje. Pa me zanimaju iskustva sa tim, posto sam zaista zabrinuta. I drugo me zanima da li ima neka mamica iz Sarajeva u skorije vrijeme da je imala dogovoreni carski rez na GAK-u, ako jeste kakva je procedura. Jedna poznanica mi je rekla da se nesto i doplacuje pa me interesuje sve oko toga. Hvala vam ❤


(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 162
   RE: Trudnice i trudnicki dani 2020 - chat
19.8.2020 9:42:45   
Hejli
Hello zene,


Citam i pratim forum vec duze vrijeme ali sam se konacno danas registrovala. Volim ove rasprave i rozu boju foruma 😁
Mi smo 39+3 i svaki dan pratimo i osluskujemo da li ce se descko odluciti na upoznavanje. Malo nas bolucka malo ne, pa sam sav forum iscitala u znacima poroda. Nama je termin u Ponedeljak, 24.8.
Nadam se da pisanju kad bebac stigne😊
Saljem veliki zagrljaj svima 

(odgovor članu Maripos@)
Neposredna veza do poruke: 163
   RE: Trudnice i trudnicki dani 2020 - chat
19.8.2020 12:17:23   
linea223
Pozdrav mamice i bebe kako ste nam... Nas dvoje smo super rastemo, mamin djecak hvala Bogu aktivan non stop. Danas smo bili na kontroli i doktor kaze da je beba naprednija za sedmicu i pol od sedmice u kojoj sam sad trenutno sam 23+6 a beba ima 820grama i da bih trebala na dijetu.

Ima li neka sa slicnim iskustvom i sta bih trebala ubaciti a sta izbaciti iz prehrane. Ali opet kazem samo da je on meni zdrav pa izguracemo nekako. 😘😘😘

(odgovor članu Hejli)
Neposredna veza do poruke: 164
   RE: Trudnice i trudnicki dani 2020 - chat
19.8.2020 14:08:53   
Hejli


IZVORNA PORUKA: linea223

Pozdrav mamice i bebe kako ste nam... Nas dvoje smo super rastemo, mamin djecak hvala Bogu aktivan non stop. Danas smo bili na kontroli i doktor kaze da je beba naprednija za sedmicu i pol od sedmice u kojoj sam sad trenutno sam 23+6 a beba ima 820grama i da bih trebala na dijetu.

Ima li neka sa slicnim iskustvom i sta bih trebala ubaciti a sta izbaciti iz prehrane. Ali opet kazem samo da je on meni zdrav pa izguracemo nekako. 😘😘😘



Na dijetu zbog bebe ili tvoje kilaze? 
Meni je rekla doktorica u Junu da se malo pripazim sa kilazom, i onda kad sam nakon mjesec dana u Julu bila na pregledu, iznenadila se koliko nisam dobila na kilazi, a bukvalo isto jedem. 
S tim da ja generalno ne mogu neke velike kolicine hrane jesti jer me beba gura u zeludac opasno, ali zato mogu slatko 😁 

(odgovor članu linea223)
Neposredna veza do poruke: 165
   RE: Trudnice i trudnicki dani 2020 - chat
19.8.2020 14:30:44   
linea223
Zbog bebe jer kao bit ce beba od 5 kg na porodu. Sto se mene tice od pocetka do sad dobila sam samo 4kg. Ali nadam se da cu regulisati nekako jer sto ti kazes sve je ok mogu kontrolisati ali bez slatkisa nemogu nikako. Ali opet za zdravlje nasih beba svega bi se covjek odrekao. 😘


(odgovor članu Hejli)
Neposredna veza do poruke: 166
   RE: Trudnice i trudnicki dani 2020 - chat
20.8.2020 16:16:17   
Hejli


IZVORNA PORUKA: linea223

Zbog bebe jer kao bit ce beba od 5 kg na porodu. Sto se mene tice od pocetka do sad dobila sam samo 4kg. Ali nadam se da cu regulisati nekako jer sto ti kazes sve je ok mogu kontrolisati ali bez slatkisa nemogu nikako. Ali opet za zdravlje nasih beba svega bi se covjek odrekao. 😘





E to bas nikad nisam cula, da trudnica treba na dijetu jer ce se beba previse udebljati? Ne znam koliko to uopste ima smisla. Posebno kad je poznata cinjenica da beba svakako uzima sebi koliko hoce i treba, nevezano za to koliko mi jedemo. 
Moj bebac je u 33 sedmici imao vec 2600gr, i doktorica je rekla da ce biti krupna beba jer sam bila i ja, a i to je stvar genetike. Tako da, ja se ne bih previse zamarala, trebas normalno jesti a bebac ce da uzima sebi koliko mu treba. 
Nama je u Ponedeljak termin, pa se nadam konacnom upoznavanju, i toj finalnoj kilazi 😀😁

(odgovor članu linea223)
Neposredna veza do poruke: 167
   RE: Trudnice i trudnicki dani 2020 - chat
22.8.2020 22:55:09   
Jubavica
Zdravo zenice, kako ste mi? Ima li vas? Ja sam 26+1, termin mi je 27.11...i ja idem kod Kozarica. Kako se vi za sad osjecate? Da li ste pocele smisljati ime? :) 


(odgovor članu Maripos@)
Neposredna veza do poruke: 168
   RE: Trudnice i trudnicki dani 2020 - chat
22.8.2020 23:17:20   
Visnja RR

Drage trudnice ,

Ovo je zajednicka trudnicka tema za 2020. godinu.
Prijavite se (napište vaš termin poroda), da vas uključimo u
SPISAK TERMINA AKTIVNIH TRUDNICA





AUGUST
24.08Hejli

SEPTEMBAR

OKTOBAR

03.10. Mince07
14.10. Fff123
18.10. Anonimna

NOVEMBAR
27.11. Jubavica

DECEMBAR

10.12. liena 223
17.12. Sunset___


P.S. Kada vas uvrstimo na spisak onda nam se javljajte bar jednom mjesečno nakon kontrole.Ali bi bilo lijepo da svaki dan malo chatamo. Da zajedno pratimo razvoj bebice u tibi. Da znamo da li ste još 2 u 1, i slično. Da se bodrimo i radujemo novoj RR bebici.
Lijep pozdrav za sve I ako vec niste prijavite u >>> KALENDAR TRUDNOCE




< Poruku je uredio Visnja RR -- 22.8.2020 23:18:03 >


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 169
   RE: Trudnice i trudnicki dani 2020 - chat
22.8.2020 23:19:39   
Visnja RR
Hejli, sretno u ponedjeljak.... Očekujem svi jednu RRuser posted image Djevicu ....

Čekamo tvoju priču user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 170
   RE: Trudnice i trudnicki dani 2020 - chat
23.8.2020 4:56:16   
Hejli


IZVORNA PORUKA: Visnja RR

Hejli, sretno u ponedjeljak.... Očekujem svi jednu RRuser posted image Djevicu ....

Čekamo tvoju priču user posted image



Evo ja vam upravo pisem sa Jezera, u 5 ujutro 😊
Jucer mi je u nekom trenutku kao krenula voda (nisam bila sigurna da li je vodenjak ili sam se upiskila), pa sam ipak zvala ginekologiju i svog doktora cisto da provjerim sta da radim. 
I dodjoh na Jezero, bez bolova, neotvorena kako je utvrđeno ginekoloskim pregledom ali mi je UZ konstatovano da nema toliko plodne vode i da je posteljica stara. Preporuka je bila da sutra/danas kupim test AmniSure da provjere da li to curka plodna voda. 
Međutim, mene od 1h pocinje da bolucka pa pretpostavljam da su ovo kontrakcije, na svakih 40-50 minuta. Vidjecemo sta kazu doktori u toku dana, a ja se nadam da je krenulo 😁
Sretno svima, i pisem ako bude neke promjene 🥰

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 171
   RE: Trudnice i trudnicki dani 2020 - chat
24.8.2020 15:07:31   
Jubavica


IZVORNA PORUKA: Hejli



IZVORNA PORUKA: Visnja RR

Hejli, sretno u ponedjeljak.... Očekujem svi jednu RRuser posted image Djevicu ....

Čekamo tvoju priču user posted image



Evo ja vam upravo pisem sa Jezera, u 5 ujutro 😊
Jucer mi je u nekom trenutku kao krenula voda (nisam bila sigurna da li je vodenjak ili sam se upiskila), pa sam ipak zvala ginekologiju i svog doktora cisto da provjerim sta da radim. 
I dodjoh na Jezero, bez bolova, neotvorena kako je utvrđeno ginekoloskim pregledom ali mi je UZ konstatovano da nema toliko plodne vode i da je posteljica stara. Preporuka je bila da sutra/danas kupim test AmniSure da provjere da li to curka plodna voda. 
Međutim, mene od 1h pocinje da bolucka pa pretpostavljam da su ovo kontrakcije, na svakih 40-50 minuta. Vidjecemo sta kazu doktori u toku dana, a ja se nadam da je krenulo 😁
Sretno svima, i pisem ako bude neke promjene 🥰




Neka je sretnooo :) da sve prodje dobro aBda..javi sve

(odgovor članu Hejli)
Neposredna veza do poruke: 172
   RE: Trudnice i trudnicki dani 2020 - chat
25.8.2020 12:44:43   
Hejli
Pozdrav jos jedan,


Mi smo jos uvijek na Jezeru, cekamo bolove i decka da se odluci izaci. Sve su prilike da ce mi morati staviti gel kako bi potaknuli bolove jer plodna voda curi od Subote na Nedelju. 
Sretno svimaaa! 

(odgovor članu Jubavica)
Neposredna veza do poruke: 173
   RE: Trudnice i trudnicki dani 2020 - chat
25.8.2020 14:20:39   
Visnja RR
Čekamo dečkića, a njemu se ne žuri...lijepo mu u maminoj tibi...
Da bar zna da će mu u zagrljaju biti još ljepše...

čekamo i miiiiii user posted image user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Hejli)
Neposredna veza do poruke: 174
   RE: Trudnice i trudnicki dani 2020 - chat
28.8.2020 17:57:25   
Mince07
Drage mame, kako ste...  Da se malo i mi javimo, ulazimo u deveti mjesec 😊😊 sve je sad dobro hvala Bogu, danas smo bili na pregledu...  Imam jedno pitanje za mame iz Sarajeva...  Gdje ste se planirale poroditi, mene danas doktorica pitala. Mislila sam da se sad ne može baš birati, kako sam čula zdrave trudnice na jezero idu, a one pozitivne na covid u opću bolnicu. Da li se nešto promijenilo? Da li bi vi sad otišle u opću da se porodite? Ja sam na početku planirala u opću, a poslije mi rečeno da neću moći baš birati. Sad nisam sigurna


(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 6 [7] 8   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 6 [7] 8   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *