|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   rok za promjenu imena u dokumentima!
1.7.2009 22:08:40   
leona81
da li postoji zakonski rok u kojem se trebaju promijeniti dokumenti, naime ja sam se vjencala u 5 mjesecu i dodala sam na svoje i njegovo prezime...dokumente ne bih jos da mijenjam jer zivimo kao podstanari i u roku od godinu dana cemo kupovati svoj stan, pa sam mislila to tek nakon toga kad budem imala stalnu adresu...a i glupo mi je da mijenjam pasos kad od iduce godine krece biometrija... e sad posto nam beba dolazi abd krajem novembra, da li mi to stvara neki problem sto se tice bebinih dokumenata ili mogu koristiti stare jos...znam da je u Hrvatskoj rok za promjenu 6 mj, pa me interesuje postoji li i kod nas nesto takvo...hvala vam puno

< Poruku je uredio Visnja RR -- 1.7.2009 23:06:19 >


_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: pitanje?
1.7.2009 22:11:18   
Lulu_
sa mnom u bolnici je lezala zena koja je imala stare dookumente i nije imala problema
navela je muzevo ime i prezime i kako ce se dijete prezivati i zvati


_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: pitanje?
1.7.2009 22:12:01   
veeseelaa
neznam za zakonski rok al ja sam svje dokumente promijenila tek nakon 10-11 mjeseci braka, pred porod zbog upisa bebeuser posted image
inače ne bi ni mijenjala dokumenta, čista gnjavaža
Kad rodiš bebicu, suprug ode u općinu i da izjavu da je otac

< Poruku je uredio veeseelaa -- 1.7.2009 22:14:18 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: pitanje?
1.7.2009 22:17:17   
Anushka
za zakonski rok ne znam, ali znam da kad smo se vratili sa medenog mjeseca na nasoj "carini" na aerodromu su me izdvojili jer je cips vec uveo promjenu prezimena (poslije 15tak dana) pa me nisu mogli naci sa djevojackim prezimenom. Nisu pravili problem jer smo upravo sa medenog i proslo je tek 15tak dana ali ako ista mislis raditi "sluzbeno" promijeni ih. Za hrvatski pasos sam imala 6 mjeseci roka da prijavim promjenu prezimena ili bi izgubila drzavljanstvo!?

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: pitanje?
1.7.2009 22:19:14   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Anushka

za zakonski rok ne znam, ali znam da kad smo se vratili sa medenog mjeseca na nasoj "carini" na aerodromu su me izdvojili jer je cips vec uveo promjenu prezimena (poslije 15tak dana) pa me nisu mogli naci sa djevojackim prezimenom. Nisu pravili problem jer smo upravo sa medenog i proslo je tek 15tak dana ali ako ista mislis raditi "sluzbeno" promijeni ih. Za hrvatski pasos sam imala 6 mjeseci roka da prijavim promjenu prezimena ili bi izgubila drzavljanstvo!?


e čuj to, ja sam sa mm putovala par puta van BiH i par puta sama prije promjene prezimena i niko ništa

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anushka)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: pitanje?
1.7.2009 22:22:30   
anitaMO
ja na hrvatskoj putovnici još nisam promjenila prezime jer mi važi do 2014.a sa Laurom sam bila u Švedskoj da me niko ništa nije ni pitao.samo sam osobnu promjenila a vozačku još nisam.udala sam se prije 3 godine.

_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu Anushka)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: pitanje?
1.7.2009 23:00:59   
Anushka
AnitaMO provjeri u konzulatu, mm nema hrv drzavljanstvo pa je mozda zbog toga, al nemam pojma, znam da sam dosla poslije 5,5 mjeseci i rekli mi da sam stigla u zadnji cas da promijenim na domovnici prezime, a putovnica nije probl kad god.
A veeseelaa ovo je bilo na aerodromu u Sa pa su provjeravali u kompjuteru sve putnike, jos mi iz tunisa dosli pa teroristi isl paranoje, a na granicama bas rijetko provjeravaju u cipsovoj bazi pasose, pa ne znam. kako god, najbolje je nazvati i provjeriti. Ja sam htjela promijeniti licnu jer sam na onoj staroj izgledala kao ona mala djevojcica iz bunara iz filma Krug!!! cak su se i u cipsu ibretili ko me tako uslika. off topic, sorry.
Mislim da je 6 mjeseci zakonski rok, ali nema neke kazne, eventualno neke privilegije mozes izgubiti. I ne mijenjas licnu kad promijenis adresu:)

(odgovor članu anitaMO)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: pitanje?
1.7.2009 23:04:53   
mamine oci
ja nisam uopste menjala dokumenta rodila sam dvoje djece vjencana sam al posto mi je i pasas i licna jos uvjek vazeca nemenjam nista djeca nose prezime od muza i nikad mi to nije predstavljalo problem i beba kad se radja bitno je da muz prizna odmah pisu njegovo prezime...

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu Anushka)
Neposredna veza do poruke: 8
   rok za promjenu imena u dokumentima!
1.7.2009 23:05:52   
anitaMO
promjenila sam domovnicu u 12 mjesecu.user posted image

< Poruku je uredio Visnja RR -- 1.7.2009 23:07:14 >


_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu Anushka)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: pitanje?
1.7.2009 23:07:54   
anitaMO
osobna ostaje ista ,samo mjenjaš u cipsu adresu prebivališta.

_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu anitaMO)
Neposredna veza do poruke: 10
   rok za promjenu imena u dokumentima!
1.7.2009 23:09:41   
Hanady RR
ja kada sam rodila prvu bebu nisma bila promjenila dokumente, po porodu samo su tražili vjenčani list muža i tako bebi odmah dali njegovo prezime. Dokumente sam promjenila pred porod sa drugom bebom i to samo radi porodiljske naknade više mi bilo mrsko da vski mjesec moja mama dežura i čeka poštara pa ja sredila dokumente da mis tiže na moju adresu sa mojim udatim prezimenom.

< Poruku je uredio Visnja RR -- 1.7.2009 23:12:12 >


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: rok za promjenu imena u dokumentima!
2.7.2009 10:25:52   
leona81
Hvala vam puno, mi smo putovali i niko me nista nije pitao, a i ne mislim da je veliki problem jer sam ja samo dodala njegovo, a zadrzala svoje...interesovao me samo taj zakonski rok...a koliko se dobiva ta porodiljska naknada? i koliki je iznos...ja sam trenutno nezaposlena, radila sam 2 god i vratila se na fax da zavrsim, ostalo mi je jos malo, vanredan sam student, pa sam sad na birou i primam pomoc do septembra...koja su uopste moja prava....?

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: rok za promjenu imena u dokumentima!
24.4.2012 21:16:14   
Ninny
Valjda sam na pravoj temi. Zna li neka od vas sta mi je sve potrebno od papira za promjenu licne?? Udala sam se prije 6 danauser posted image , uzela suprugovo prezime, i hocu da mjenjam licnu kartu

_____________________________

Mamino sunce <3 Tajra <3

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: rok za promjenu imena u dokumentima!
24.4.2012 21:27:08   
Adana
Mozda ti je najbolje otici do CIPSA u opstini u kojoj sada zivis i pitati. :)

Trebace ti sigurno vjencani list i odjava iz starog prebivalista, ali mislim da ce to oni odraditi...
Mozda ti budu trazili i rodni list i drzavljanstvo...

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu Ninny)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: rok za promjenu imena u dokumentima!
24.4.2012 22:14:54   
Super Beba

IZVORNA PORUKA: Ninny

Valjda sam na pravoj temi. Zna li neka od vas sta mi je sve potrebno od papira za promjenu licne?? Udala sam se prije 6 danauser posted image , uzela suprugovo prezime, i hocu da mjenjam licnu kartu


Meni je trebao samo vjenčani list, popunjen zahtjev i uplaćena taksa od 40 km za ličnu i 10 km za vozačku...CIPS odjavnice i sl., rodne listove i državljanstva u CIPSu dobivaju po službenoj dužnosti. tj. to imaju u sistemu, pa ne trebaš to dostavljati...

_____________________________

Bolje živjeti 100 godina kao milioner, nego 7 dana u bijedi.

(odgovor članu Ninny)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: rok za promjenu imena u dokumentima!
17.5.2013 8:22:00   
lucyming
A veeseelaa ovo je bilo na aerodromu u Sa pa su provjeravali u kompjuteru sve putnike.




__________________________________________________
Diablo 3 Gold;Aion Kinah;Diablo 3 Gold Kaufen;Guild Wars 2 Gold

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 16
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *