|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Podrška osobama s posebnim potrebama
7.3.2011 0:28:37   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: rokoko

 U petak je u Doboju gostovalo trebinjsko pozoriste sa predstavom "Na slovo,na slovo.."Predstava je bila i za učenike škole u kojoj radim,a u kojoj imaju odjeljenja za djecu sa posebnim potrebama.U predstavi je učestvovao i jedan od učenika sa Daunovim sindromom.Ne može se opisati koliko je bilo njegovo uzbuđenje,sreća...Njegova učiteljica,koju je sam Bog predodredio da usrećuje tu djecu,koja ima dušu do neba, je zabilježila par fotografija
http://www.facebook.com/#!/album.php?aid=100807&id=1558170818&fbid=1794334548980

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu rokoko)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Podrška osobama s posebnim potrebama
7.3.2011 12:46:44   
emi7908
bravo user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Podrška osobama s posebnim potrebama
5.9.2011 9:05:57   
hanythebuny
citam ove postove i razmisljam kako je lako napisati kako dijete s posebnim potrebama treba gledati kao svako normalno dijete...pa zasto onda ljudi imaju taj neki tuzni pogled kada vide dijete sa pp ili se ne usudjuju da pridju....djeca s posebnim potrebama ne bi trebala izazivati takve reakcije jer  kad vidite normalnu i zdravu bebicu pocnemo joj tepati i smijati se praveci smijesne grimase kako bi izmamili osmijeh na lice.....JA SAM MAJKA DJEVOJCICE S POSEBNIM POTREBAMA I PONOSIM SE TIME:::ona je za mene normalna kao i svako dijete  ali ljudi kao da imaju strah pitati ili prici bez tog tuznog pogleda...zasto moje dijete izmami taj tuzni pogled????? nije gladna,nije u dronjcima ima mamu i babu  ima sve ....samo nema zdrav zivot...al to nije razlog za tugu ,,,ja sa svojom hanom uzivam u svakom danu  ne razmisljajuci sto moje dijete ne moze ovo ili ono.....moj zivot nije stao poslije ove bolesti samo je krenuo drugim tokom...zelim da kazem da se ne trebate ustrucavati da cete nekog povrijediti ako mu poklonite osmijeh....gore je taj tuzni pogled kojim mislite da cinite dobro......hvala

(odgovor članu emi7908)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Podrška osobama s posebnim potrebama
5.9.2011 9:53:59   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: hanythebuny

citam ove postove i razmisljam kako je lako napisati kako dijete s posebnim potrebama treba gledati kao svako normalno dijete...pa zasto onda ljudi imaju taj neki tuzni pogled kada vide dijete sa pp ili se ne usudjuju da pridju....djeca s posebnim potrebama ne bi trebala izazivati takve reakcije jer  kad vidite normalnu i zdravu bebicu pocnemo joj tepati i smijati se praveci smijesne grimase kako bi izmamili osmijeh na lice.....JA SAM MAJKA DJEVOJCICE S POSEBNIM POTREBAMA I PONOSIM SE TIME:::ona je za mene normalna kao i svako dijete  ali ljudi kao da imaju strah pitati ili prici bez tog tuznog pogleda...zasto moje dijete izmami taj tuzni pogled????? nije gladna,nije u dronjcima ima mamu i babu  ima sve ....samo nema zdrav zivot...al to nije razlog za tugu ,,,ja sa svojom hanom uzivam u svakom danu  ne razmisljajuci sto moje dijete ne moze ovo ili ono.....moj zivot nije stao poslije ove bolesti samo je krenuo drugim tokom...zelim da kazem da se ne trebate ustrucavati da cete nekog povrijediti ako mu poklonite osmijeh....gore je taj tuzni pogled kojim mislite da cinite dobro......hvala


Draga moja ja se potpuno slazem sa tobom zivim u drzavi gdje su ljudi, djecca sa osebnim potrebama zbrinuti sto znaci obezbedjen im je pristup svim zgradama  to vazi za ljude u invalidskim kolicima,liftpvi, osebna mjesta u busevima, vozovima, taksi sluzbe su opremljene kako bi i oni mogli koristiti sluzbu....Semafori su obezbjedjeni posebnim aparatom koji se oglasava sa dva razlicita zvuka kako bi slijepi znali kad je crveno kad je zeleno.... Imaju posebne ustanove za njihovo dobro, skole, razni hobiji sve je napravljeno tako da nisu izolovani iz drustva...Drzava se uvijek trudi kako bi olaksala njihov zivot...Dok je to kod sasvim drukcije....Sjecam se jednom sam isla povodom svoje bolesti u institut za slijepe , prvo sto sam vidjela da cuko ulazi u bolnicu i nije mi bilo jasno nigdje veze, kad sam stigla na informacije pruzila sam uputnicu teti za kompjuterom ali ona nije reagovala i onda sam skontala da je slijepa ali ipak radi....Hodnici su bili bez stolica i cvijeca samo jedan uski cilim i u svakom hodniku su se culi zvuci ili pticica ili drugih zvukova....To je tako napravljeno da bi se oni slijepi mogli lakse snalaziti, ovdje to nije bauk ....Nedavno sam na nasem programu ne znam kojem gledla reportazu o djevojci koja je rodjena bez jedne ruke iako je avrsila dobru skolu , fakultet niko joj neda posao , tuzno kako ljudi presude na osnovu vanjskog izgleda....
Ja znam da je tesko kad neko uputi cudan pogled, znam i sama sam u toj situaciji bila , ranjena sam i imam hendikap ali je uradjeno par operacija tako da se to sad tesko primjeti ali znam kako ljudi reaguju kad im kazem da ipak ono sto vide ne izgleda tako....
Zato nemoj da te prave tuznom tudje reakcije , uskogrudnost je mana mnogih ljudi...

(odgovor članu hanythebuny)
  Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Podrška osobama s posebnim potrebama
5.9.2011 10:00:00   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

Šejla je moja djevojčica koja više nije ovdje. Imala je dvije godine. Bilo je ljeto. Držao sam je u naručju, po cijeli dan, i pjevao. Jedino je ona uživala u mojoj pjesmi. Naslonila bi glavu na moje grudi i rukom mi milovala vrat, lako, kao leptir. Noću, sa terase kuće Ronalda McDonaldsa*, gledao sam prozor njene sobe. To je bio jedini prozor gdje je gorjelo svjetlo, cijelu noć. Cijelih devet noći, onda se ugasilo. Leptir na slovu S, u znaku I. B. J. S. Fonda, je simbol njenog imena. Na jednom malom, bijelom kamenu u Ljubuškom, stoji isti takav leptir na jednom S. Šejla leži pored moje nene* pod vječnim suncem Hercegovine. Ida kaže da je vidjela njenu odluku da ode. Bio je to miran rastanak. Poljubio sam je, i rekao doktorima da isključe aparate. Blag trzaj, slab stisak na mojoj ruci.
I otišla je!? Moja djevojčica dalje živi u našim srcima. Leptir miluje moj vrat, u sobi gori svjetlo. Kroz naše projekte, pomaže da zacijele rane.



  • Kuće Ronalda McDonaldsa, grade se u neposrednoj blizini bolnica. Za vrijeme liječenja teško oboljele djece, tu borave njihovi najbliži. Lanac McDonald’s je izgradio preko 200 takvih kuća. Jedna od njih je u Minhenu, u krugu Deutsches Herzzentrum-a (njemačka srčana klinika).Njihov slogan je: "Blizina pomaže ozdraviti."
  • nana, baka

user posted image
Šejla Jakić - njena zadnja slika
Deutsches Herzzentrum - München, 02. 07. 2007 Kroz svaki projekat s pečatom I.B.J.S. Fonda pružamo ruku djeci s posebnim potrebama, u Vašoj zemlji i svijetu. Kupovinom knjige Zdrav ili ne, kupovinom neke od I.B. JAKIĆ - Kreacija, učešćem u našim projektima; kao volonter, sponzor, producent, kao partner i prijatelj Zlatnog leptira, dajete Vaš doprinos za jedan bolji, zdraviji svijet... Podržite Zlatnog leptira!! www.ibjs-fund.com
info.zdraviline@ibjs-fund.com
info.spiritforgood@ibjs-fund.com



Isplakah se posteno user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Podrška osobama s posebnim potrebama
5.9.2011 10:13:36   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: hanythebuny

citam ove postove i razmisljam kako je lako napisati kako dijete s posebnim potrebama treba gledati kao svako normalno dijete...pa zasto onda ljudi imaju taj neki tuzni pogled kada vide dijete sa pp ili se ne usudjuju da pridju....

iz neznanja...dugo su ta djeca bila predmet ismijavanja, sakrivena od očiju javnosti, vladala su misljenja da su ta djeca bolesna i da je to prelazno, da su agresivna i opasna ...danas se kao malo to promijenilo jer mnoge mame čitaju, imaju laksi pristup informacijama, ali opet nedovoljno jos uvijek me iznenade pojedini stavovi, misljenja... a o predrasudama da ne govorim (meni jos niko ne vjeruje da me rad sa tom djecom ispunjava, da svaki njihov maleni pomak za mene je najveći uspjeh)
neka djeca sa pp me prepoznaju ili ja njih na ulici pa počnemo normalno da komuniciramo, ne mogu ni opisati začuđene poglede okoline...nazalost to je nasa realnotuser posted image


JA SAM MAJKA DJEVOJCICE S POSEBNIM POTREBAMA I PONOSIM SE TIME
:::ona je za mene normalna kao i svako dijete  ali ljudi kao da imaju strah pitati ili prići bez tog tužnog pogleda...zelim da kazem da se ne trebate ustrucavati da cete nekog povrijediti ako mu poklonite osmijeh....gore je taj tuzni pogled kojim mislite da cinite dobro......hvala

user posted image user posted image user posted image mama, samo ovakvi roditelji uspijevaju i postići mnogo sa svojom djecom

(odgovor članu hanythebuny)
  Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Podrška osobama s posebnim potrebama
5.9.2011 10:19:03   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Breskva


IZVORNA PORUKA: hanythebuny

citam ove postove i razmisljam kako je lako napisati kako dijete s posebnim potrebama treba gledati kao svako normalno dijete...pa zasto onda ljudi imaju taj neki tuzni pogled kada vide dijete sa pp ili se ne usudjuju da pridju....

iz neznanja...dugo su ta djeca bila predmet ismijavanja, sakrivena od očiju javnosti, vladala su misljenja da su ta djeca bolesna i da je to prelazno, da su agresivna i opasna ...danas se kao malo to promijenilo jer mnoge mame čitaju, imaju laksi pristup informacijama, ali opet nedovoljno jos uvijek me iznenade pojedini stavovi, misljenja... a o predrasudama da ne govorim (meni jos niko ne vjeruje da me rad sa tom djecom ispunjava, da svaki njihov maleni pomak za mene je najveći uspjeh)
neka djeca sa pp me prepoznaju ili ja njih na ulici pa počnemo normalno da komuniciramo, ne mogu ni opisati začuđene poglede okoline...nazalost to je nasa realnotuser posted image


JA SAM MAJKA DJEVOJCICE S POSEBNIM POTREBAMA I PONOSIM SE TIME
:::ona je za mene normalna kao i svako dijete  ali ljudi kao da imaju strah pitati ili prići bez tog tužnog pogleda...zelim da kazem da se ne trebate ustrucavati da cete nekog povrijediti ako mu poklonite osmijeh....gore je taj tuzni pogled kojim mislite da cinite dobro......hvala

user posted image user posted image user posted image mama, samo ovakvi roditelji uspijevaju i postići mnogo sa svojom djecom



Ljudi misle da  dspp ne mogu da funkcionisu kao mi , sto nazalost i nije uvijek tacno oni funkcionisu na svoj nacin ali vole iskreno i dovoljno je malo ljubavi da bi dobio veoma mnogo , nazalost ljudska ogranicenost  nema kraja , lakse je odbiti nego stupiti u kontakt  makar to bio osmjeh....I ja mrzim kad mi kazu bas mi je zao sto ti se to desilo , ne znaju da me to ojacalo i pomoglo mi da vidim svijet sa druge strane .....

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Podrška osobama s posebnim potrebama
5.9.2011 10:22:59   
sheri
nazalost, mnoge greske radimo iz neznanja.
ja sam radila u jednoj prodavnici igracaka, i dolazila mi ej jedna djevojcica sa pp, i svaki pout bi me zagrlila, tako jako, i zajedno smo razgledale igracke. ali jednom je dosla , i bila valjda neraspolozena i udarila me, i znam da je njenim roditeljima bilo jako neugodno. meni je bio zao sto je njima neugodno. samo to mi je bilo zao.
a s druge strane ima dosta ljudske oholosti, i ako mogu reci gluposti! moja sestra boluje od jednog koznog oboljenja, i znam da ju dosat ljudi cudno gleda, maltene boji se biti u njenoj blizini. ma uzas!
sva su djeca djeca!user posted image




_____________________________

Nora-21.06.2009. :)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Podrška osobama s posebnim potrebama
5.9.2011 10:31:02   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: sheri

nazalost, mnoge greske radimo iz neznanja.
ja sam radila u jednoj prodavnici igracaka, i dolazila mi ej jedna djevojcica sa pp, i svaki pout bi me zagrlila, tako jako, i zajedno smo razgledale igracke. ali jednom je dosla , i bila valjda neraspolozena i udarila me, i znam da je njenim roditeljima bilo jako neugodno. meni je bio zao sto je njima neugodno. samo to mi je bilo zao.
a s druge strane ima dosta ljudske oholosti, i ako mogu reci gluposti! moja sestra boluje od jednog koznog oboljenja, i znam da ju dosat ljudi cudno gleda, maltene boji se biti u njenoj blizini. ma uzas!
sva su djeca djeca!user posted image





Slazem se ali mnogi ljudi i ne zele da upoznaju sto je jos gore , mbm  ima dvoje djece iz prvog braka i djevojcica je malo kasni u razvoju kako s motorikom tako i psihom ....Mislim ja je nikad nisam gledala kao drukciju jer sta znam ne izgleda mi tako i imale smo super odnos ...Ja msilim da je veoma inteligentna mada doktori kazu da nikad nece moci voziti auto ili imati djecu sto je za moj pojam apsurd jer ona ide u skolu , konta sve kao i mi samo joj treba malo vise vremena i malo vise paznje ....

(odgovor članu sheri)
  Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Podrška osobama s posebnim potrebama
5.9.2011 10:36:49   
sheri
ma moja Marina, ko je zatvorenih pogleda na zivot, on je zatvorenih pogleda. ko razlicitosti shvaca kao prednosti, a ne mane, onda se potrudi da nauci, i prihvati onog drugacijeg od sebe. nazalost takvih je malo, ali ne damo seuser posted image
ja znam kako cu svoje dijete odgajati


_____________________________

Nora-21.06.2009. :)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Podrška osobama s posebnim potrebama
21.10.2011 19:05:31   
Anoniman

PROVEDITE 24H U ZAVODU!
Priključite se javnom događaju, od 03 do 04.11.2011. godine sa početkom u 12h a koji će trajati tokom 24 sata, ispred BBI Centra Trg djece Sarajeva.

"Pozivamo Vas,
Da provedete dio svog vremena u improvizovanoj prostoriji zavoda za mentalno- invalidne osobe.
Na ovaj način pružite podršku osobama s intelektualnim i psihičkim teškoćama koji u segregaciji zavoda provedu cijeli život.
Život u lokalnoj zajednici za ove osobe nije pitanje milosrđa već ljudskih prava.
Pozdrav iz Sarajava od osoba s intelektualnim teškoćama!"

(odgovor članu sheri)
  Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Podrška osobama s posebnim potrebama
21.10.2011 22:35:28   
iv@ncica
user posted image user posted image user posted image  super akcija

_____________________________

Andrej-06.04.2009 ♥❤♥❤♥

Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Podrška osobama s posebnim potrebama
11.9.2012 8:23:12   
dipl.defektolog
Na temi VI PITATE-STRUCNJACI ODGOVARAJU mozete postavljati pitanja o razvoju vasih malisana. Odgovore vam daju strucna lica koja vec dugo rade u praksi, a to su: dipl. edukatori rehabilitatori (koji rade sa bebama/djecom sa motorickim ostecenjima, hronicnim bolestima, intelektualnim poteskocama, slijepom/slabovidnom djecom); dipl. logoped; dipl. psiholgo; dipl. fizioterapeut...Rado vam stojimo na raspolaganju za sve vrste upita o ranom razvoju beba i djece...Dobro nam dosli...

(odgovor članu iv@ncica)
Neposredna veza do poruke: 38
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *