|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Štele i Termin poroda za vrijeme godišnjih od...
7.8.2009 14:32:33   
Casabella
Drage Ringerajke i Ringerajci,
Ne znam da li ste vi imale to iskustvo da vam je zakazan termin porođaja za vrijeme godišnjih odmora.
Meni se desilo to da mi je dr. koji mi je vodio cijelu trudnocu bas sada pred sami termin otisao na odmor, i ostavio me kod drugog dr. koji također nije siguran da li ce biti u Sarajevu kada moj porođaj krene.
Kaze da u slucaju da njega ne bude, porodit ce me onaj doktor ili doktorica koji se zateknu na klinici.

Da li ste se i vi osjecale glupavo kada su vas prebacivali s jednog na drugog ljekara?

Mislim da je za porođaj vazno ko ce biti uz tebe, i kad ostvaris uzajamno povjerenje između sebe i svog dr. on te "izradi"! Grozno!

Na poslijetku se pitam ( a posebno vas koje ste rađale na Kosevu):

Koliko je ustvari vazan doktor koji te porađa,
Ili su ipak vaznije babica i sestre?

Kakva je opcenito situacija kada ides bez štele da se porodiš????

Puuuno vas pozdravljam,

pusice
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Štele i Termin poroda za vrijeme godišnji...
7.8.2009 14:39:10   
Hurma
za finu svotu novca mozes "naruciti" koje hoces ginekologa za porođaj, dođu od kuce i kad ne rade da te porode... s tim da je to nepotrebno po meni...
svi govore da su babice najbitnije osim ako je CR u pitanju...
kad sam imala spontani, primio me Begic, i placeno mu je da me "sredi" i to je odradio ujutru prije nego je bila smjena...
uz lovu sve moze... ali sam se ja toliko nadavala ginekolozima... pa ne pada mi na pamet unaprijed davati dok ne vidim ko ce me poroditi...

(odgovor članu Casabella)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Štele i Termin poroda za vrijeme godišnji...
7.8.2009 14:39:15   
Aki Sa
Kakva je opcenito situacija kada ides bez štele da se porodiš????

Puuuno vas pozdravljam,

pusice

Draga moja

meni se cini isto ko da ides na sud bez advokata eto tako je gore bez stele. Prije mjesec dana mi se drugarici isto desilo da joj je doktor kojem su unaprijed dali i kovertu otisao na godisnji i predao je drugom koji je sreca bio tu ali su naravno i ovom morali dati istu takvu kovertu. Opet realno babica je ta koju moramo zakititi da nam je neznam ti ko doktor pa u najgorem slucaju ti s vrata pitaj koja je nocas dezurna i odmah njoj kovertu
I ja se pravo bojim radi Ramazana mnogi tad uzimaju godisnje ali kontam valjda cu potrefiti ko je prava osoba za kicenje
A jadne nase knjizice i pare sto nam odbijaju za zdravstveno


_____________________________

Mali princ Kian stigao 01.09.09
Veliki princ Nur 19.09.04

(odgovor članu Casabella)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Štele i Termin poroda za vrijeme godišnji...
7.8.2009 14:45:32   
sweet BaBy
Mislim da je na porodu puno vaznija babica. Jer koliko znam dr. dodje samo na kraju-sivanje. i slusala sam razne price: Ja sam dal kovertu, ja nisam, ovaj trazi, onaj ne trazi...... Ja sam odlucila da idem aBd bez koverte. Moraju me poroditi. A kada sve aBd bude gotovo onda cu pocastiti babicu i dr. Ipak oni su placeni za taj posao, pa zasto da im i ja unaprijed placam. A i ne znam koji ce mi dr. biti. Koji bude tada u smjeni...

_____________________________

#A&A# Srece moje.

(odgovor članu Aki Sa)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Štele i Termin poroda za vrijeme godišnji...
7.8.2009 14:48:56   
M kao Mama
Iz vlastitog iskustva mogu samo kazati da je situacija teška, da 99,99 njih očekuje kovertu i to prije, a taj osjećaj da im daš, a oni ne dođu ravanje izdaji. Tako to meni izgleda.

Pare nisam davala, zato sam sebi produžila bolove 14 sati, ne kajem se, drugi put ću piti pametnija. Neću dati, ali do zadnjeg neću ići u porodilište.

(odgovor članu sweet BaBy)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Štele i Termin poroda za vrijeme godišnji...
7.8.2009 14:49:29   
ena23
Ni ja uopste ne ganjam koji ce mi doktor biti niti znam ijednog doktora, doduse, ovo govorim za vojnu a ne za kosevo. Kako dragi Allah da, tako ce mi proci porod. Cvrsto vjerujem da mi nijedna babica ili doktor ne mogu olaksati porodjajne muke, ma koliko ja njima para dala. Isla sam na vjezbe, gledala videe, spremna sam kolko moze biti spremna prvorotka.
Naravno da cu poslje pocastiti "dezurne" ali to ne smatram mitom ili stelom, to ce biti od radosti. 

_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu sweet BaBy)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Štele i Termin poroda za vrijeme godišnji...
7.8.2009 14:51:01   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: Casabella


Kaze da u slucaju da njega ne bude, porodit ce me onaj doktor ili doktorica koji se zateknu na klinici.

Da li ste se i vi osjecale glupavo kada su vas prebacivali s jednog na drugog ljekara?


Da, to je prilično glupavo. Ja sam obje trudnoće vodila u Zavodu za zaštitu zdravlja i materinstva i na kraju me prebace na kliniku. Meni je to bezveze. Moje trudnoće su bile uredne, ali onaj ko me primio na Koševu prvi put me u životu vidio, samo po mojim nalazima može pratiti kako je trudnoća tekla.

Meni je neshvatljivo da " posao " do kraja ne može odraditi ljekar koji me od prvog dana vodio, koji isto tako radi u Javnoj ustanovi?!

IZVORNA PORUKA: Casabella

Mislim da je za porođaj vazno ko ce biti uz tebe, i kad ostvaris uzajamno povjerenje između sebe i svog dr. on te "izradi"! Grozno!


Vjerovatno je bitno, ali ne presudno. Mislim da je bitnije kakav ti stav u svojoj glavi imaš. Ja sam i drugu trudnoću vodila u Zavodu, ali pošto je bio zadak ranije sam prešla na preglede u Kliniku, i tada sam ja lično tražila ljekara koji me porodio prvi put.

IZVORNA PORUKA: Casabella
Na poslijetku se pitam ( a posebno vas koje ste rađale na Kosevu):

Koliko je ustvari vazan doktor koji te porađa,
Ili su ipak vaznije babica i sestre?


Prvu kćer sam rodila normalno, ljekara koji me porodio sam tada na prijemnom vidjela prvi put u životu ( ali me oduševio njego pozitivan stav, osmijeh, i tapkanje rukom - toliko mi je ostao u lijepom sjećanju da sam drugi put direktno tražila da mi on dovrši porod budući da sam znala da ću  drugu curicu roditi carskim rezom ), vidjela sam ga nakon prijema u salu, i kada je rekao: sada prediši tri puta i tiskaj.
Prvi porod mi je prošao brzo, u salu sam ušla u 21.30. a Hana je rodjena u 22.25.

TO vrijeme su pored mene bile babice, hrabrile su me da nastavim disati kako dišem.


IZVORNA PORUKA: Casabella
Kakva je opcenito situacija kada ides bez štele da se porodiš????



Ja sam prošla sasvim uredu. U Kliniku sam došla kada su mi trudovi došli na 7 minuta. Primio me ljekar koji je bio dežurni ( ovaj već pominjani ), rodila za manje od sat vremena, i sutra ujutro izašla kući.

Sestra me u toku noći odvela da se otuširam i pomogla mi u tome.

Muž im je kupio samo kolače i počastio ih nakon poroda.

Dakle, nikakve koverete nisu primile prije nego sam rodila.
Ljekaru ništa nije dao ni nakon poroda, ali je babicama dao nešto simbolično.

BIlo kako bilo, ovo ti je najveća istina: Niko se ne može poroditi umjesto tebe! Bez obzira koliko ti novaca daš ili ne daš u koverti to ti ne garantuje kojom ćeš se brzinom otvarati. Ne boli porod, nego otvaranje.
Moj savjet je da ne ideš na prvi bol na kliniku ( izuzev ako neprokrvariš ili ne ode plodna voda ) nego sjedi kući, broji trudove i hodaj. Kada dodješ u Kliniku, ide klistiranje i moraš leći, a kući ti možeš hodati, čučnuti, naći sebi položaj koji ti odgovara.
Ja sam trudove dobila oko pola pet, a u Kliniku sam ušla tek u devet.  Dok je prošlo prijemno, skidanje, klistiranje - već je bilo 21.30 kad sam legla na sto.
sretno!

I jako jako jako je bitan tvoj pozitivan stav.




< Poruku je uredio hanabanana -- 7.8.2009 15:00:59 >

(odgovor članu Casabella)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Štele i Termin poroda za vrijeme godišnji...
7.8.2009 15:44:55   
Casabella
Da, jeste bitan pozitivan stav, ali ga je tesko odrzati kada uz sav taj bol, i slobodno mogu reci strah, ti moras misliti na to kome, kada, koliko trebas para dati da bi te pripazili. A nemojmo se zavaravati da babica, sestre ili na koncu doktor, ne moze uciniti nista da ti olaksa bol.

Ja sam cula od svih zena koje su rađale, pa i onih starijih kada su rađale 70-ih, i 80-ih godina, da svi oni imaju svoje tehnike koje drze u rukavu, pa kad ih "pocastis" odjednom ih primjenjuju; a do tada te ostave na stolu da se otvaras-patis, dises, da to  umjesto da budu uz tebe jer to im je posao... Dok oni ispijaju kafice (ako su nocne dezure u pitanju) zena prozivljava teske momente i tada joj treba NAJVECA potpora od osoblja koje bi trebalo da je tu zbog nas.

Ovako ides pod stresom na stres, i kako da budes pozitivnog stava, kad se osjecas kao da te sutaju s noge na nogu!

Mene je iskreno stid ikome davati mito da uradi posao za koji ga placamo svakako preko osiguranja!

To je cinjenica, i sretne su one zene koje "nalete" na dobro raspolozeno i odmorno osoblje.

A jos jedna stvar za koju sam cula da je bitna:
njihove smjene se mijenjaju, vodite racuna kojoj babici cete dati kovertice, jer se moze desiti da njene smjena zavrsi prije nego se pocnete porađati... Znaci, ne letite pred rudu!

A smiju li muzevi biti s nama na Kosevu, da njih uposlimo oko podmicivanja???
Jao, uzas! O cemu mi trebamo da vodimo brigu!!! Zar nije dovoljno to sto moramo da rodimo?

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Štele i Termin poroda za vrijeme godišnji...
7.8.2009 16:25:52   
hanabanana
casabella,

sa takvim stavom samo sebi štetu činiš. Ja sam ti napisala svoje iskustvo, koje je izrazito pozitivno bilo. Kod tebe je strašno prisutan faktor straha, što nije ništa neobično i što je normalno. Mene je tog straha oslobodila tehnika disanja i sve što sam čula na psihofizičkim pripremama za trudnice.

LJekari imaju mogućnost da daju medikament, tu je i popularni drip - ali s tim mogu više odmoći nego pomoći. Time skraćuju vrijeme izmedju trudova a ne ubrzavaju otvaranje.

Njima nije posao da se porode za nas, nego da nam pruže potrebnu zdravstvenu zaštitu i njegu,  na Koševu se u isto vrijeme poradjaju tri žene, i sve leže jedna do druge. Ne daj Bože da dodje do komplikacija, zastoja u porodjajnom kanalu, svaki će ljekar biti kraj tebe, bez obzira platila ti to ili ne.

Ja sam sa sobom odlučila u sedmom mjesecu da nikome neću dati niti marku. Stvar principa, ali sam odlučila pripremiti sebe za porod. I čitavo vrijeme sam imala na umu jedan savjet koji sam dobila od rodice koja je ljekar:
" Ne boj se dokle god je kraj tebe babica, sve ide kako treba. Ako se uzvrpolje ljekari onda je problem "

Na kraju krajeva, tvoj muž može biti prisutan porodu ako će tebi biti lakše. Ranije samo moraš to reći, i kada dodje vrijeme poroda ( kada dobiješ trudove ) onda idete u posebnu salu.




(odgovor članu Casabella)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Štele i Termin poroda za vrijeme godišnji...
7.8.2009 16:45:29   
Bubica.sa
Casabella,
upravo zato sto je vrijeme godisnjih odmora ja jos uvijek nisam odabrala ni kliniku, niti ljekara. Usla sam u 9.mjesec i mogu se poroditi bilo koji dan u narednih mjesec dana, uvijek je moguce i dvije sedmice iza toga, to niko ne moze znati. Kako onda da odaberem ljekara kada je vrijeme odmora? Trudnocu mi vodi privatni dr.koji je obecao da ce me uvezati sa nekim kada za to bude vrijeme. Kako ce sve to izgledati veze nemam. A da me je strah kako ce me primiti i kakvi ce biti prema meni- jeste, strah me je...

< Poruku je uredio Bubica.sa -- 7.8.2009 16:46:47 >

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Štele i Termin poroda za vrijeme godišnji...
7.8.2009 17:34:05   
Casabella
@Bubica.sa: Ja sam upala kod dr. Nermina Hadzica koji bi trebao da bude tu u narednom periodu. Mislim da ovo sto kaze hanabanana ima potpuni smisao!
I ja sam isla na vjezbe za trudnice i nadam se da cu se mogi usredotociti na sebe, eventualno babicu i uspjeti zaboraviti sve ove pocetnicke strahove. Vidim da te je Berina ohrabrila (ukoliko si kod nje vjezbala) zena je fenomenalna, ali, mene tako boli ta nepravedna situacija i na koncu sramotna za zenu koja se porađa.
U tako vaznim zivotnim momentima POTREBNA NAM JE HUMANOST a osoblje klinika na to pocesto zaboravi, ponasaju se kako se ponasaju, odlaze, zele mito i sl.
Nekako, mislim da u sustini mene nije strah porođaja i nemam ja negativan stav prema tome sto cu da rodim, naprotiv, ja jedva cekam da rodim, ali me boli to sto se sticajem okolnosti u kojima zivimo moramo tako nisko spustiti i podrediti pasjaluku doktora koji ne obavljaju svoj posao kako treba.
To je opcenito problem u nasoj drzavi, a narocito Sarajevu, ima previse pacijenata, a malo bolnickog osoblja. Ali, da ne ulazimo u politiku, tako nam je kako nam je.
Zato me i ne cudi sto sve vise i vise zena odlucuje da trudnoce vode kod privatnih ljekara, pa kad dodju na klinike budu kao bacene s neba. Ne znaju kome da se obrate, kome da vjeruju, jer doktora ili nema ili su prezazuzeti pa se do njih moze doci samo preko stele, preporuke iliti rodbinstva.
Mislim da zasluzujemo mnogo vise, i nadam se da ce se situacija popraviti kada pređu na Jezero...a i to je opet prica za sebe.

Elem, sa stelom ili bez nje, na nama je da rodimo: i u potpunosti pozdravljam rijeci Hanabanane, hvala ti, i drago mi je da ima zena sa pozitivnim iskustvom. Ja molim Boga da i mi sve koje ocekujemo prinove dozivimo isto i da nam u sjecanju porod ostane divan cin.

Ljubim vas,

P.S. Pa sta cu kad sam se malo nasekiralauser posted image user posted image ubuduce se necu ovako žaliti, obecavam!

C.

(odgovor članu Bubica.sa)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Štele i Termin poroda za vrijeme godišnji...
7.8.2009 17:53:17   
Amrino
Dobro ti je hanabanana napisala- ako vidis doktore oko sebe to je problem a ako ih nema- znaci da je sve ok! user posted image
Najbolje ce ti biti da prihvatis porod kao nesto sto treba sama da odradis i da od doktora i babica ne ocekujes previse. Tako ce te prijatno iznenaditi sta god lijepo da urade...ukoliko neko bude drzak ili nesto sl. ne ustrucavaj se sekunde da odgovoris i zahtjevaj sve ono sto zelis! Niko se nece izboriti za tvoja prava osim tebe same!
Ja sam pod svaku cijenu htjela izbjeci tu njihovu "pomoc" u vidu dripa i sl. da sam nakon prvog pregleda (dosla kada su mi trudovi bili na 5 minuta) na kojem su ustanovili da sam otvorena 2 prsta otisla nazad kuci da tamo trpim bol. Vjeruj da mi je tako bilo lakse! Onda sam dosla ponovo- maksimalno otvorena i porodila se za sat vremena. Navjeci dio posla odradis - ti a ne doktor, samo imaj to u vidu!
Samnom u sobi je lezala cura kojoj su na porodu bile samo babice (doktor zbrisao iz smjene pa nije stigao na vrijeme) i ona je prosla bolje nego sve mi ostale!
Ja takodje nisam dala nikome ni marke- ali ako si ti tog doktora "gurala" i redovno mu davala mito a on te ispalio- ja bih mu sve po spisku! To oni redovno rade- a vjeruj da svaki zna kada ce na godisnji. To je bas cisti bezobrazluk!


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Casabella)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Štele i Termin poroda za vrijeme godišnji...
7.8.2009 19:30:47   
scarlett
Super ste temu postavile, meni se termin bliži, pa suprug i ja sebi razbijamo glavu kada i koliko?user posted image user posted image user posted image

Meni bi bilo neugodno dati prije, bilo bi mi kao da sam ja ta koja  inicira mito (što ustvari na kraju krajeva i jeste tako), a opet da to ostaviš za kasnije, kako ćeš proći?!user posted image

Meni je malo problem što mislim, ako me neko vodio i na kraju porodi, onda me dobro upamtio, kako da mu se ne da, šta onda slijedeći put? - Pogotovo ako smo bili zadovoljni tretmanom - onda im treba zamazati oči za sl. put ili pregled. Očito svi vole "Bakšiš".

Ipak malo me iritira, što svi pričaju o davanju, dala ovo - dala ono, a niko ne kaže šta i koliko?
Dajte žene koje ste davale, malo nas pogurajte informacijama. Mislim da onom dr. kojem se da koverta unaprijed, ako je već takav da to voli, nije isto kada daš 100KM i 100€ - onda i tu ima sigurno razlike u tretmanu.user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Štele i Termin poroda za vrijeme godišnji...
8.8.2009 0:02:19   
Casabella
Ja mislim da je sasvim dovoljno babici dati 50 KM, a doktoru ne znam. I eventualno sestrama koje te paze ugurati po 20 KM. Ah, sta ces vise, i to je necija dobra dnevnica.
A opet, za ovo moje doktoru ne znam, nisam pametna.
Mozda je ipak bolje ostati dostojanstven i umjeren pri davanju, euri ne dolaze u obzir, pa za sta plate primaju!
To bi trebala biti neka vrsta cascenja nakon poroda, jel? A ne podmicivanje! Tako bi valjda trebalo da bude...


Samo da bude sve hajirli, insallah! I neko simbolicno cascenje je ok, zavisno koliko ko moze da da! Ali, ne treba pretjerivati!

SRETNO!




(odgovor članu scarlett)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Štele i Termin poroda za vrijeme godišnji...
8.8.2009 0:03:28   
veeseelaa
za porod ti je glavna babica, ganjaj dobru babicu a pusti se dr

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Casabella)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Štele i Termin poroda za vrijeme godišnji...
8.8.2009 1:07:30   
Anoniman
Prvi porod - na Koševu - lijep iznos dali doktoru..... porađala se 13,5h uz drip i 7 koktela user posted image user posted image  Porodio me doktor i 2 babice...... ušila me druga doktorica nakon 1h...... tek ujutro ustanovljeno da mi nisu posteljicu izvadili odnosno dio nje ..... Sjediti nisam mogla najmanje 2 mjeseca normalno.... toliko o plaćenom porodu i čašćenju doktora!!!! Jedva živu glavu izvukla.

Drugi porod - pucanje vodenjaka, bolovi na 1 min. - sve odrađeno kući, tako da sam odmah išla u salu. Primjenila znanje iz školice, slušala dr. i babicu i sve prošlo za 10!!
Sama sebi pomogla.
Nikome nisam davala pare i svi opet bili 10 000 puta bolji, pažljiviji nego "mesari" sa Koševa.

< Poruku je uredio enisa_sara -- 8.8.2009 1:08:18 >

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Štele i Termin poroda za vrijeme godišnji...
8.8.2009 10:36:33   
ena23
IZVORNA PORUKA: Casabella

Ja mislim da je sasvim dovoljno babici dati 50 KM, a doktoru ne znam. I eventualno sestrama koje te paze ugurati po 20 KM. Ah, sta ces vise, i to je necija dobra dnevnica.



Ona danas nek porodi pet zena i nek joj svaka da 50km to je 250 KM !!! Sestrama nek svaka da 20 KM to je 100KM za jedan dan!!! Halo ba, ko to jos ima tolike dnevnice? I pitajte se sta su to toliko uradile pa su zasluzile tolike pare??? Halo ba, moja dnevnica nije ni 20 KM i od tog mi se odvaja svakog mjeseca i daje njima plata. E da mi je vidit koja ce to od mene ocekivati da joj "uguram" u dzep, da joj onako u bolovima sasujem sve na kamaru.

(Izvinite ako je post malo grub, moj bijes nikako nije usmjeren vama forumasicama nego pomenutom osoblju)


_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu Casabella)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Štele i Termin poroda za vrijeme godišnji...
8.8.2009 10:40:15   
Schecherlemica
Ona danas nek porodi pet zena i nek joj svaka da 50km to je 250 KM !!! Sestrama nek svaka da 20 KM to je 100KM za jedan dan!!! Halo ba, ko to jos ima tolike dnevnice? I pitajte se sta su to toliko uradile pa su zasluzile tolike pare??? Halo ba, moja dnevnica nije ni 20 KM i od tog mi se odvaja svakog mjeseca i daje njima plata. E da mi je vidit koja ce to od mene ocekivati da joj "uguram" u dzep, da joj onako u bolovima sasujem sve na kamaru.


Potpisujem Ena!!!
Svaka cast!user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Aman, Sunce naseg Neba 21.12.2009.

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Štele i Termin poroda za vrijeme godišnji...
8.8.2009 10:54:22   
Honey3
slazem se da ne treba davati nista unaprijed,nece niko za nas cucnuti i roditi...Ja sam za prvo nadavala na Kosevu,iskasapili me,drugo u vojnoj bez stele super prosla i samo poslije poroda kolacima i sokom pocastila...Samo se treba psihicki pripremiti i sto duze kuci ostati...

_____________________________

Moj muž je pametniji od mene. Bolje se on oženio, nego što sam se ja udala. :))))

(odgovor članu Schecherlemica)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Štele i Termin poroda za vrijeme godišnji...
8.8.2009 11:17:33   
Amrino
Drage moje- sve vam je u Bozijim rukama a ne u doktorovim! Najveci dio posla odradite vi same a 100 % tvrdim da cete imati isti "tretman" i ako date kovertu i ako je ne date! To da ce vam neko pomoci da se lakse porodite ako mu uvalite mito su bajke...
Mene bi veci strah bio dati nekome lovu jer je to protiv svih moralnih i vjerskih nacela, krivicno je djelo...a dijete treba da mi se rodi...


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Honey3)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Štele i Termin poroda za vrijeme godišnji...
10.8.2009 10:31:39   
simba
IZVORNA PORUKA: Amrino RR

Drage moje- sve vam je u Bozijim rukama a ne u doktorovim! Najveci dio posla odradite vi same a 100 % tvrdim da cete imati isti "tretman" i ako date kovertu i ako je ne date! To da ce vam neko pomoci da se lakse porodite ako mu uvalite mito su bajke...
Mene bi veci strah bio dati nekome lovu jer je to protiv svih moralnih i vjerskih nacela, krivicno je djelo...a dijete treba da mi se rodi...

U potpunosti se slazem....
Ja sam svoju trudnocu vodila kod jednog doktora a kada me je zabolilo na porod desio se sasvim drugi doktor koji me apsolutno nije ni pipnuo.Samo je sjedio i gledao sta babice rade a on se potpisao kao da me je on porodio jer je on bio dezurni.
Sav poso odradila sam ja naravno uz pomoc babica koje su bile tako ljubazne..Slijedila sam njihove upute kad sta trebam uraditi....To je bilo u kasnim jutarnjim satima pa mi nije ni bilo na pameti da zovem svog doktora.....
Sve cestitke i pohvale dala sam babicama.....user posted image user posted image
a i one su pohvalile mene jer su rekle da dugo nisu srele nekoga kome je to prvo dijete a koje imao toliko hrabrosti da neplace i nedize paniku....user posted image user posted image
, Doktori su tu najmanje bili bitni barem u mom slucaju.



_____________________________

Moj sin RIAD, Moj zivot novi!

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 21
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *