|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 5 [6]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pije li neka od vas gynapral??
12.3.2013 13:44:44   
Sedina 30
Ja sam pila gynipral od 24 sedmice, do 37...sada sam 38, što se tiče mene,najbitnije ti je mirovanje, ja sam i pored gyniprala osjećala česte kontrakcije, ako se bar malo umorim, mislim da je bitno smanjiti fizičke aktivnosti na minimum..tek kada sam samo ležala, osjećala sam da je bolje..

(odgovor članu Neca xxx)
Neposredna veza do poruke: 126
   RE: Pije li neka od vas gynapral??
12.3.2013 20:46:18   
dandi84
Moja snaha nista nije osjećala, ginekolog joj rekao da joj je omekšao grlić i da mora intravenozno primiti gynapral...27 nedelja je trudnoće i danas je otišla u bolnicu...Bas sam se nasikirala....Čekala je trudnoću 8 godina...Daće Bog da bude dobro....

_____________________________

Život nam vraća ono što mi drugima dajemo....

15.07.2012. god -missed ab. (8 ned+4)

28.12.2013. god -ugledali smo user posted image

29.08. 2014. god. - rođen N, mamino žuto pile...

(odgovor članu Sedina 30)
Neposredna veza do poruke: 127
   RE: Pije li neka od vas gynapral??
13.3.2013 8:07:32   
kula
Ipak nisam mogla izdržati i tražila sam mišljenje drugog ljekara.
Rekao mi je da je grlić održan (znači, potvrdio nalaz mog ljekara) ali za kontrakcije da povećam dozu po potrebi i obavezno apaurin ujutro i naveče.
Moj doktor mi je na pregledu rekao da nosim dječaka, a ovaj kategorično tvrdi da je curica.
Pitala sam ga da li trebam mirovati, kaže ''po potrebi''!

Tako da sada imam veliki upitnik iznad glave... Prvo, ne osjećam kontrakcije - kako ću onda znati kada je to po potrebi kada trebam mirovati i popiti dodatnu dozu giniprala.
Ma ipak ću ja vjerovati svom doktoru, lagano na bolovanje da dođem sebi!

(odgovor članu dandi84)
Neposredna veza do poruke: 128
   RE: Pije li neka od vas gynapral??
13.3.2013 8:19:14   
Sedina 30
Meni je apaurin najbolje pomogao, kontrakcije nisu bolne, osjetiš da ti se stomak zgrčio i jako je tvrd....meni je pomoglo mirovanje, ne strogo,ali ništa fizički teško nisam radila, i šetnja max pola sata, ali ni to nisam mogla, ali kod mene je beba dosta nisko,pa je i to sstvaralo pritisak na grlić

(odgovor članu kula)
Neposredna veza do poruke: 129
   RE: Pije li neka od vas gynapral??
17.4.2013 16:21:36   
kula
Kako sam na bolovanju, moje kontrakcije su se smirile, tako da sam se konsultovala sa doktorom o nastavku terapije. On je za to da nastavim da pijem 3*1/2, mogu izbaciti apaurin, te ga uzeti samo po potrebi.
Još uvijek ne razmišljam o povratku na posao, jer je očito da mi godi boravak kod kuće bez stresa...
Babać fino napreduje, što je najbitnije, a mi guramo 26. sedmicu...još malo...

(odgovor članu Sedina 30)
Neposredna veza do poruke: 130
   RE: Pije li neka od vas gynapral??
7.11.2013 10:52:53   
kunjalica
Drage moje,

Da malo podignem temu. Evropska agencija za lijekove, a evo jučer i Hrvatska Agencija objavila da se kratkodjelujući beta-agonisti u oralnom obliku više ne smiju primjenjivati niti u jednoj opstetričkoj indikaciji (ovo se odnosi i na heksoprenalin, tj Gynipral), jer koristi ovih lijekova u oralnom obliku ne nadilaze rizike.

Cijelo saopštenje možete vidjeti na linku:
http://www.halmed.hr/?ln=hr&w=novosti&d=2013&id=954&p=1

Nadam se da će se brzo i naša Agencija brzo oglasiti u vezi ovoga.


(odgovor članu kula)
Neposredna veza do poruke: 131
   RE: Pije li neka od vas gynapral??
26.11.2013 10:19:15   
Marija13

IZVORNA PORUKA: kunjalica

Drage moje,

Da malo podignem temu. Evropska agencija za lijekove, a evo jučer i Hrvatska Agencija objavila da se kratkodjelujući beta-agonisti u oralnom obliku više ne smiju primjenjivati niti u jednoj opstetričkoj indikaciji (ovo se odnosi i na heksoprenalin, tj Gynipral), jer koristi ovih lijekova u oralnom obliku ne nadilaze rizike.

Cijelo saopštenje možete vidjeti na linku:
http://www.halmed.hr/?ln=hr&w=novosti&d=2013&id=954&p=1

Nadam se da će se brzo i naša Agencija brzo oglasiti u vezi ovoga.



Ovo je bitna vijest a nisam upratila da se nešto pisalo na ovu temu!!! user posted image


_____________________________

"Ono što mi jesmo određuje našu djecu daleko više nego ono što im govorimo. Znači, potrebno je da budemo danas, ono što želimo da naša djeca postanu sutra."

(odgovor članu kunjalica)
Neposredna veza do poruke: 132
   RE: Pije li neka od vas gynapral??
29.11.2013 14:06:19   
hibiskus
Zvanicno je,povucen sa trzista, a ja ga pijem skoro mjesec dana,25 sam sedmica. Pravo sam zabrinuta jer sam cula da mu nemaju zamjene. Pocela sam ga piti zbog smedkastog iscjetka,koji se izgleda pojavio usljed pucanja zilica zbog bebinih udaraca. Ostalo sve uredu,zatvorena, grlic dovoljne duzine,beba hvala Bogu dobro,aktivna. Sada imam drugi problem,unazad 7 dana mi se umjesto uobicajenog iscjetka koji je bio svijetlo zute boje i sluzav pojavio sluzavi boje bijele kafe,do zuti,bez promjene mirisa,svraba i bolova,da li to uzrokuje gynipral?Molim vas ako je neka imala slican problem,neka se javi,pravo sam zabrinuta.Iscjedak izade par puta dnevno,a kada se obrisem ostane samo providna bistra sluz.

(odgovor članu Marija13)
Neposredna veza do poruke: 133
   RE: Pije li neka od vas gynapral??
29.11.2013 14:18:10   
Merylin
Draga Hibiskus, ovdje imaš forum na tu temu, pa se priključi :)

http://www.ringeraja.ba/forum/gynipral-povucen-iz-prodaje/m_1991361/tm.htm

(odgovor članu hibiskus)
Neposredna veza do poruke: 134
   RE: Pije li neka od vas gynapral??
29.11.2013 14:32:01   
Merylin
A što se tiče iscjetka, i ja ga imam, ne znam je li zbog gyniprala, ne vjerujem, prije će biti da je neka upala. Na ulošku ostane žućkasti trag, baš kao što si napisala, boja bijele kafeuser posted image Ja sam se prepala zbog toga i išla doktoru, ali nije to ništa, nekad bude svjetliji, nekad malo tamniji. U ponedjeljak radim bris da vidim je li se povukla candida.

(odgovor članu Merylin)
Neposredna veza do poruke: 135
   RE: Pije li neka od vas gynapral??
29.11.2013 15:56:37   
hibiskus
Dobro je,hvala ti sto me utjesi. Bas sam u strahu,ne mogu da uživamuser posted image . Probaj sa lactogyn kapsulama,ja ig od početaka uzimam svako 2-3 sedmice ili ispiri se mjesavinom caja kamilice i nevena,meni je to pomoglo na samom početku trudnoće,imala sam užasan svrab,ne ponovilo se. I probaj sa Myltigyn actigelom,on je bezbjedan u trudnoći. Valjda cemo biti dobro akobogda.

(odgovor članu Merylin)
Neposredna veza do poruke: 136
   RE: Pije li neka od vas gynapral??
29.11.2013 16:05:47   
Merylin
Uzet ću, hvalauser posted image
Ma bićemo, ja sam mrzila ići u wc, jer me bilo strah šta ću zateći. Ili imam goste, sjedim sa mužem i uhvati me paranoja i idem u wc da čekiram situaciju. I dan danas mi nije svejedno, ali kad sam bila gore na Jezeru zbog iscjetka, doktor mi je rekao da postoje tri razloga za brigu: krvarenje, ono pravo, puknuće vodenjaka i bolovi koji se javljaju periodično. Sve ostalo je ili upala ili puknuti kapilar zbog napora. Pokušavam se i ja opustiti koliko mogu i uživati u trudnoći, što zna biti teško kad miruješ jer imaš dosta vremena za analize i vlastite dijagnozeuser posted image

(odgovor članu hibiskus)
Neposredna veza do poruke: 137
   RE: Pije li neka od vas gynapral??
29.11.2013 16:22:11   
hibiskus
I ja stalno virkam dole, suprug izludi uz mene, ne mogu da se opustim, a i on jadnik sav u grču. Kada ugledam tu boju, sokiram se svaki put, jer sam imala od 4-tog mjeseca neke problemcice sa smedim,pa sukrvavim iscjetkom, gluho bilo, a sve zbog okretanja bebe,njenih udaraca,i sad ovo. Polako se mirim sa činjenicom da je sad ovakav iscjedak normalan za mene. Našla sam druga u nevolji...
Uzdam se najprije u Boga, pa u doktora.
Hvala ti za link, nisam ga vidjela prije.

(odgovor članu Merylin)
Neposredna veza do poruke: 138
   RE: Pije li neka od vas gynapral??
29.11.2013 17:31:20   
Merylin
Biće to aBd sve ok, kao što kažeš - samo vjera i pozitivno razmišljanjeuser posted image Nije lako biti majka, ali je zato nešto najljepše! Čuvaj seuser posted image

(odgovor članu hibiskus)
Neposredna veza do poruke: 139
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 4 5 [6]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 5 [6]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *