|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Prestali sa dojenjem
29.10.2007 15:17:30   
Mama Selma
Prije nekoliko dana sam prestala da dojim Namika. On ima 21 mjesec i mislim da je bilo dosta. Nekoliko dana uopste nije htio da pije mlijeko, da bi 6 dan po prestanku dojenja poceo da pije. Sad jos samo imam problema sa svojim dojkama. Toliko su mi natecene i pocele su neke grudvice da se stvaraju. Stavljam kupusov list i nadam se da ce brzo proci. Jel imao neko od vas slicno iskustvo?
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Prestali sa dojenjem
29.10.2007 16:43:09   
Suncica*
Ponovo se ponavljamo. Ali nema veze. Kupi sebi pumpicu, najbolje su "NUK" i izmuzaj mleko, jer inace preti opasnost od mastitisa. Izmuzaj se svaki dan s tim sto ces vremenom smanjivati. Inace list kupusa ne pomaze, ja sam probala i da nisam kupila pumpicu verovatno bi zaglavila u bolnici.
Pozdravljam te!!

(odgovor članu Mama Selma)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Prestali sa dojenjem
29.10.2007 20:46:53   
Mama Selma
Ja sam ovdje nova i nisam znala da se ponavljamo ;) 

(odgovor članu Suncica*)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Prestali sa dojenjem
29.10.2007 20:53:54   
Suncica*
Ma OK je, nadam se da sam barem malo pomogla savetom. Veruj mi meni je jako pomoglo..
Pozdravljam te!!!

(odgovor članu Mama Selma)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Prestali sa dojenjem
30.10.2007 11:45:03   
Mama Selma
Hvala. Neko mi rece da stavljam kupus i vjeruj od kako ga stavljam lakse mi je. Inace i izdajam se sa avent pumpicom ali samo po dvje tri kapi, jer ne smijem vise da mi mlijeko ne bi nadoslo opet. Pijem caj od mente i zalfije, pa kad konacno prestanem sa proizvodnjom mlijeka javim se user posted image

(odgovor članu Suncica*)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Prestali sa dojenjem
30.10.2007 11:47:51   
Lejla K
Mama Selma, možda si naglo prekinula pa su sad tvoje dojke problematične. Kao što ti je sunčica savjetovala, probaj se malo izmusti, možda pomogne da to odradiš ispod toplog tuša. Potpuno pražnjenje ti opet neće biti rješenje, jer ćeš tako opet svom tijelu slati signale da je potrebna proizvodnja. Važno je da razbiješ te grudvice da se ne bi upalile, što bi rezultovalo da dobiješ visoku temperaturu. Možeš se obratiti i svom ginekologu, jer postoje tablete kojima se zaustavlja proizvodnja miljeka, ali bi ipak za tebe bilo najbolje da to prođe na najprirodniji mogući način. I srdačno ti čestitam na ovako dugom (za naše pojmove) dojenju user posted image . Povedi sada malo više brige o sebi da se ne bi desile komplikacije i mastitis. Sretno i uživaj sa svojim Namikom.

(odgovor članu Suncica*)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Prestali sa dojenjem
1.11.2007 14:40:23   
Mama Selma
Lejla hvala ti. Nisam prestala naglo. Vec mjesecima smo reducirali dojenje i doslo je bilo do samo jednog dojenja pred sapvanje, ali eto izgleda opet da sam imala previse mlijeka. SAd mi je mnogo bolje ali ono jos nije prestalo. Nadam se da ce prestati jednog dana :)

(odgovor članu Lejla K)
Neposredna veza do poruke: 7
   molim savjet
17.12.2007 14:10:08   
mamica
 izgleda da je kod mene nedavno nastupila nova trudnoca...mislim da sam u petoj sedmici...i drago mi je zbog toga ali imam jedan problem mog Hamzu (16 mjeseci) jos uvijek dojim i zao mi je da ga odbijem je stalno trazi,uz moje mlijeko zaspi,to ga umiruje....ali cula sam da to moze naskoditi malom bicu koje se tek zametnulo... kako da najbezbolnije prestanem dojiti mog malisu...user posted image

(odgovor članu Mama Selma)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: molim savjet
17.12.2007 14:21:39   
moonlight
evo malo narodnih recepata.... probaj bradavice namazati ljutom paprikom, ima neka tableta za prekid mlijeka al mislim da je sad ne bi smjela popiti, a i ja sam nesto čula da se ne bi trebalo dojiti ako si trudna, e sad možda najbolje da se raspitaš kod svog ginekologa

p.s. ČESTITAM user posted image

_____________________________

Čemu je vakat tome je i vrijeme

(odgovor članu mamica)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: molim savjet
17.12.2007 14:24:18   
D_K
Pozdravljam te i cestitam ti na novoj trudnoci :)
Ja sam nedavno gledala jednu lijepu emisiju koja je bila otvorenog tipa i moglo se nazvati i pitati doktora oko dojenja i tako svasta nesto.
Elem nazvala je jedna gospodja i pitala doktora sljedecu stvar:
trudna sam i dojim djete. Imam dovoljno mlijeka ali se pitam moze li to uzrokovati neke probleme u trudnoci?
I on joj kaze sljedece: cestitam gospodjo vi se vjerovatno dobro hranite i lijepo odmarate!!!
nije je kritikovao niti joj je predlozio da prekine sa dojenjem.
znaci ako se zena dobro hrani i odmara i ne crpi je trudnoca i dojenje odjednom onda se ne treba bojati da bi moglo eventualno skoditi plodu.
E sad - ti ces vjerovatno morati malog odvici od dojenja u toku trudnoce ali najbolje ti je da vidis sa svojim doktorom kako ti on preporuci..

(odgovor članu mamica)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: molim savjet
17.12.2007 14:38:34   
laracroft
Evo jedan narodni savjet:kupi gustin i izmjesaj sa vodom i to popij.Povuci ce ti se mlijeko.Ja sam imala prijateljicu koja je imala identican problem kao ti i dobila je takav savjet i njoj je pomoglo.Uradi to brzo da ne bi imala mastitis ili ne daj Bože apsces dojke.Sretno

_____________________________

Adian 01.02.2007

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: molim savjet
17.12.2007 14:41:45   
laracroft
Pozdravljam te i cestitam ti na novoj trudnoci :)
IZVORNA PORUKA: D_K

Pozdravljam te i cestitam ti na novoj trudnoci :)
Ja sam nedavno gledala jednu lijepu emisiju koja je bila otvorenog tipa i moglo se nazvati i pitati doktora oko dojenja i tako svasta nesto.
Elem nazvala je jedna gospodja i pitala doktora sljedecu stvar:
trudna sam i dojim djete. Imam dovoljno mlijeka ali se pitam moze li to uzrokovati neke probleme u trudnoci?
I on joj kaze sljedece: cestitam gospodjo vi se vjerovatno dobro hranite i lijepo odmarate!!!
nije je kritikovao niti joj je predlozio da prekine sa dojenjem.
znaci ako se zena dobro hrani i odmara i ne crpi je trudnoca i dojenje odjednom onda se ne treba bojati da bi moglo eventualno skoditi plodu.
E sad - ti ces vjerovatno morati malog odvici od dojenja u toku trudnoce ali najbolje ti je da vidis sa svojim doktorom kako ti on preporuci..

Ja nisam shvatila da je mama Selma ponovo trudna,ali u slucaju da jesi dojenje u tandemu nije nista neobicno.Jeste da je iscrpljujuce za ženu,ali je moguce.

_____________________________

Adian 01.02.2007

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: molim savjet
17.12.2007 15:01:39   
D_K
user posted image  Mama Selma mozda jeste a mozda i nije a mamica kaze da jeste user posted image


(odgovor članu laracroft)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: molim savjet
17.12.2007 15:26:03   
laracroft
Ehhh hehe idem po cvike.Sorry nisam vidjela...user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Adian 01.02.2007

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 14
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Pelene
VVVV

Kad beba ima proliv, da li je nocu presvlaciti ili je pustiti da spava?

Budim je da je presvucem, za svaki slucaj (44%)

Probudim se da je pomirisem je, pa ako sam sigurna da se ukakila, presvucem je (48%)

Ne budim je nikako (2%)

Ne proveravam da li se ukakila, posto ja spavam (6%)


Broj svih glasova: 85

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *