|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Podvezivanje jajnika: da ili ne?
20.6.2010 12:30:57   
Nanica Sarajevo
Pozdrav članicama Ringeraje...
Pokušala sam pronaći nešto više o ovoj temi, ali nema, samo se negdje spomene kao usput...

Interesuje me da li je neka od vas radila podvezivanje jajnika (imam rez od operacije mioma koji je identican carskom rezu, potom sam imala carski rez i sada uskoro, ako Bog da opet me čeka porod na carski rez za 2-3 sedmice)... to su dakle tri reza u 5 godina....

Muž i ja ne planiramo više djece (imat ćemo dvoje, ako bog da), a privatni ginekolog mi je predložio da razmislim o podvezivanju jajnika (koji se radi u toku carskog reza)...

Imate li neka iskustva u vezi toga? Koliko je to sigurno, opasno ili praktično?

Ne razmišljam o moralnoj strani ove priče, jer mislim da je bolje to uraditi nego abortus, a moje fizičko stanje je takvo da ne bih trebala imati više trudnoća i djece (godine, tri reza, ciste, miomi itd...).

Hvala...

< Poruku je uredio Mya_81 RR -- 30.5.2012 10:40:36 >


_____________________________

Mamin život - Naida se rodila 19.12.2008. godine....
Mamina radost - Adi se rodio 08.07.2010. godine.
“Good children make good mothers.”
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Podvezivanje jajnika DA ili NE?
20.6.2010 13:35:47   
enna
Moja prijateljica je to radila ali ovdje u Italiji nije imala nikakvih rezova osim sto su joj kamericom usli kroz pupak i imala je dvije rupice gdje se nalaze jajnici tacnije na lijevoj i desnoj strani po jednu skro identicno kao kada se operice slijepo crijevo.Ona se super osjeca mirovala je poslije toga 7 dana prva 3 dana je imala nekih bolova a poslije ne ona kaze nistaza neizdrazti!!!U svakom sucaju nadam se da ce ti se neko iz Sarajeva javiti sa tacnijim i detaljnijim iskazima sretno!!!!

_____________________________

23.04.2008-stigla mamina sreca poslije 9 godina!!!!

(odgovor članu Nanica Sarajevo)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Podvezivanje jajnika DA ili NE?
20.6.2010 13:40:37   
Mya_81 RR
Pokušavam se staviti u tvoju poziciju, ali znaš da je uvijek drugačije razmišljati kad se nadješ pred nekom odlukom nego ovako 'hladne glave'. Ne znam zaista, meni to podvezivanje djeluje prevelik korak i sve si nešto mislim da bih morala imati fakat jak razlog da bih to uradila, iz nekih zdravstvenih razloga. Samo čuvanje trudnoće kao razlog mislim da mi nije dovoljan i mislim da bih to uspješno mogla uraditi i na drugačije načine.

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Nanica Sarajevo)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Podvezivanje jajnika DA ili NE?
20.6.2010 14:08:55   
Tidzi
Ja za 6 sedmica idem na treci CR u zadnje 3,5 godine. Obzirom da i mi ne zelimo vise imati dijece, ginic mi je predlozio podvezivanje jajnika koji bi uradili u sklopu CR. Ja jos nista nisam odlucila, jer sam totalno nesigurna. Ginic mi je rekao da mogu razmisliti o tome, ako zelim, ali da sam mlada pa mi on ne preporucuje, jer se nikada ne zna sta nosi novi dan i zivot. Kada sam malo bolje razmislila, bio je u pravu. Ipak, imam samo 26 godina. No, jos uvijek nije donijeta konacna odluka.
 
Takodjer, poznajem dosta zena koje su podvezale jajnike. Imaju sa obje strane jajnika mali rez koji se gotovo i ne vidi. Sve su uglavnom rekle da boli prvih nekoliko dana i brzo prodje. Sve su zadovoljne sa podvezivanjem, jer nisu imale nikakvih problema, menstruacija redovna sa trajanjem 3-4-5 dana. Moja svekrva ima vec 10 godina podvezane jajnike. Jedino sto kaze da je sada, kada dobije menstuaciju prvi dan zna boliti malo vise, pa mora popiti nesto protiv bolova. Ginic joj je rekao da je to normalno, jer ona polahko ulazi u fazu prelaznog doba.

_____________________________

Adin 12.01.2007
Elma 22.09.2008
Erna 02.08.2010

"Zivot je procitan roman, samo sto se u romanu mozes vratiti na predhodne stranice, a u zivotu nikad na prosle dane!"

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Podvezivanje jajnika DA ili NE?
20.6.2010 15:36:19   
jasmin
Ja sam,takodjer,imala 2 carska reza.Ne bih uzela tu opciju kao zastitu od trudnoce.Ipak,to nije nesto sto je prirodni tok u zivotu jedne zene.Ovdje je sasvim normalno da zena rodi 5 puta na carski rez.Bitno je cuvati se od trudnoce u pravilnim razmacima,ali ne bih odabrala taj nacin.Ovo je,opet,samo moje misljenje.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Tidzi)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Podvezivanje jajnika DA ili NE?
20.6.2010 15:47:14   
sporty mamaa
Vjerojatno bih u tvojoj situaciji i razmisljala kako se zastiti od nove trudnoce koja bi na neki nacin mogla dovesti u pitanje moje fizicko zdravlje... Ne znam, mislim da bih to ostavila kao opciju samo u slucaju da ne postoji neka druga! Ženo, draga pa ti si vec dovoljno bolova i operacija imala, ako vec ne zelite imati vise djece, zasto sada tvoj muz nebi malo "zrtvovao" sebe i uradio vazektomiju... Njima je kao uvijek teze, jer se oni pobogu tada osjecaju manje "muskarci", dok bi se mi trebale i za to pobrinuti.... Ne znam, ja vjerojatno ne bih uzela tu opciju, a ti ako se bas cvrsto odlucis zelim ti svu srecu i da nades adekvatne odgovoreuser posted image user posted image

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Podvezivanje jajnika DA ili NE?
20.6.2010 15:55:03   
milenium

IZVORNA PORUKA: sporty mamaa

! Ženo, draga pa ti si vec dovoljno bolova i operacija imala, ako vec ne zelite imati vise djece, zasto sada tvoj muz nebi malo "zrtvovao" sebe i uradio vazektomiju...


apsolutno se slažem.dosta si se napatila.a sve i da nisi izvolte gospodine ako ne želiš više djece i ako ti je stalo do mene trk na vazektomiju.u svakom slučaju lakše je to njima obavit nego nama .user posted image

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Podvezivanje jajnika DA ili NE?
20.6.2010 16:02:18   
Nanica Sarajevo
Ajjjj.... nemojte mi na muža user posted image

On je bio taj koji je skočio sa stolice kao da ga je neko udario kada me je ginekolog pitao da razmislim o toj opciji user posted image
Rekao je da mu to zvuči suviše surovo....

Ja se opet s druge strane pitam da li mi je to trajno rješenje, pošto zaista ne bih trebala više biti trudna zbog svog zdravlja, pa da se ne patim tabletama, spiralom itd... No, hvala na informacijama i mišljenjima... vidjet ću još....

_____________________________

Mamin život - Naida se rodila 19.12.2008. godine....
Mamina radost - Adi se rodio 08.07.2010. godine.
“Good children make good mothers.”

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Podvezivanje jajnika DA ili NE?
20.6.2010 16:05:06   
sporty mamaa
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image za muza!!!! 

(odgovor članu Nanica Sarajevo)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Podvezivanje jajnika DA ili NE?
20.6.2010 16:05:23   
Dida79
Ako je tvoja zdravstvena situacija zaista takva da ne planiras vise djece onda uradi podvezivanje...ali dobro razmisli jer nemoj nekad kasnije da pozalis i da se pitas zasto si to uradila...
Sretnouser posted image

Sporty kad si ves spomenula vazektomiju ja sam bas prije neki dan to spomenula mozu eto cisto da vidim kako bi reagovao...ma katastrofa ziva je bio prvo me je pogledao sa jednim velikim upitnikom iznad glave kao pobogu da neko njemu ceprka po njegovom ponosu...a na tu ideju sam dosla poslije konsultacija sa ginicom jer ja ne mogu spiralu nositi niti pilule piti jer mi je radjen konus...nekad sam postavila pitanje na foruma zasto i jos nikad mi niko nije dao odgovoruser posted image tako da je u mojoj kuci vazektomija nemoguca misijauser posted image

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Podvezivanje jajnika DA ili NE?
20.6.2010 16:06:25   
milenium
ako nisi znala,spirala ubija VEĆ začeti plod a ne kao što neki misle da ne dolazi uopće do začeća.
dosta ljudi to ne zna.zato se ja spiralu ne bi nikad odlučilauser posted image

(odgovor članu Nanica Sarajevo)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Podvezivanje jajnika DA ili NE?
20.6.2010 16:10:03   
Nanica Sarajevo
To nisam znala user posted image
Joj...
Teško je donijeti ovakvu odluku, pogotovu kada znam koliko se neki parovi muče i koliko samo žele djecu ili bar jedno dijete... ali, mislim da bi mi teže bilo uraditi abortus (psihički teže, ne fizički)...

_____________________________

Mamin život - Naida se rodila 19.12.2008. godine....
Mamina radost - Adi se rodio 08.07.2010. godine.
“Good children make good mothers.”

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Podvezivanje jajnika DA ili NE?
20.6.2010 16:14:03   
milenium
ma bi i psihički i fizički.možda ipak onda najbolja solucija to podvezivanje.bolje i to nego abortus.ja danima ne dođem k sebi kad pročitam neku priču s jedne grupe na fb koja govori o pobačajuuser posted image .a ovih dana se baš zaredalo takvih priča,čak i svjedčanstva doktora koji su radili te pobačaje.doktori su iz hrvatske al to je već za neke druge teme da ne idem dalje OT!

(odgovor članu Nanica Sarajevo)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Podvezivanje jajnika DA ili NE?
20.6.2010 16:30:32   
/MMK/
Ako se odlučite za ovu opciju, želim Vam da budete sigurne i na čisto sa sobom.

Što se medicinskih aspekata tiče jednostavno postoje situacije kada korist nadvladava eventualni rizik, a to je opet vrlo individualno.
Mislim da nije zanemariv podatak br. živorođene djece, br. CR i godine života žene.

Raspitajte se kod ljekara ( ako se odlučite za zahvat) je li bolje podvezivanje ili presjecanje jajovoda, pošto kod podvezanih jajovoda nije isključena mogućnost vanmaterične trudnoće.

I neko je spomenuo zašto da se ona izlaže boli, taj zahvat se najčešće radi u sklopu CR, a na kraju krajeva ako ja informisano i intuitivno odlučim ne imati više od npr.3 djece ( zbog zdravlja i inih razloga) ne mogu ja MM narediti da on isto misli, niko od nas ne zna hoće li dočekati sutrašnji dan.
Sretno

< Poruku je uredio /MMK/ -- 20.6.2010 16:31:32 >


_____________________________

09.2010.

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Podvezivanje jajnika DA ili NE?
20.6.2010 16:35:23   
/MMK/
Podvezuju se jajovodi, a ne jajnici.

_____________________________

09.2010.

(odgovor članu /MMK/)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Podvezivanje jajnika DA ili NE?
20.6.2010 17:53:59   
Mirkica
tidzi tvoju pricu poznajem i koliko se sjecam tebi je doktor rekao da si toliko plodna da ti ni pilule ne pomazu user posted image user posted image user posted image ili grijesim , e ovako ja nebih podvezala jajovode ni u kom slucaju neka moj dragi muz to uradi neka uradi vazektomiju to je najbolje moguce rjesene pa pobogu rodial si mu troje djece i to na CR neka se i on podvrgne necemu ili neka se cuva pazi da na vrijeme izvuce ili kondom nema druge , ali u tvojim godinama ipak si ti mlada zena 26 godina tek pocela da zivi i da to uradis nemoj , ovo ti je moj svajet ti sama najbolej znas sta ces i kako ces i ti trebas kao i Nanica Sarajevo da odlucite same sa sobom ali nesto sto je za uvijek sto je konacno en bih vam preporucila , ipak zelim vam puno srece i da se odlucite onako kako je najbolej po vas.

_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu /MMK/)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Podvezivanje jajnika DA ili NE?
20.6.2010 18:22:52   
vjestica
ako je tidzi toliko plodna, onda je najgora varijanta izvlačenje na vrijeme
kondomi su mi isto nepraktični za bračne parove sa redovnim seksualnim odnosima
a isto tako ako je nečiji muž protiv vazektomije, nefer je tjerati ga da se podvrgne istoj
a za podvezivanje jajovoda mislim da postoji dobna granica (mislim da se ne može prije 35 godine uraditi, osim ako ne postoje medicinske indikacije)


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Podvezivanje jajnika DA ili NE?
20.6.2010 18:23:49   
Mirkica
IZVORNA PORUKA: vjestica

ako je tidzi toliko plodna, onda je najgora varijanta izvlačenje na vrijeme
kondomi su mi isto nepraktični za bračne parove sa redovnim seksualnim odnosima
a isto tako ako je nečiji muž protiv vazektomije, nefer je tjerati ga da se podvrgne istoj
a za podvezivanje jajovoda mislim da postoji dobna granica (mislim da se ne može prije 35 godine uraditi, osim ako ne postoje medicinske indikacije)


i ja sam skontala kada sam napisala moze se i tu omaci ma kondomi stas kad se mora mora se


< Poruku je uredio Mirkica -- 20.6.2010 18:24:13 >


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Podvezivanje jajnika DA ili NE?
20.6.2010 19:06:11   
jasmin

IZVORNA PORUKA: vjestica


kondomi su mi isto nepraktični za bračne parove sa redovnim seksualnim odnosima





Mozda je ovo samo tvoje misljenje,draga,ali je ovo jedna od najboljih vrsta kontracepcije.Ako se plasi da moze doci do puknuca,a zdravstveno nije u stanju da iznese trudnocu,nek koristi i kondom,a istovremeno i prekinuti snosaj,tako iako pukne,nece biti problema.Barem bih ja tako da je moje zdravlje u pitanju.Sve druge vrste kontracepcije ne bih prihvatila,jer sprjecavaju trudnocu,ali prave druge probleme i zeni i muskarcu.Doduse,to sam samo ja :).

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Podvezivanje jajnika DA ili NE?
20.6.2010 22:07:53   
R&T@
IZVORNA PORUKA: Nanica Sarajevo



Imate li neka iskustva u vezi toga? Koliko je to sigurno, opasno ili praktično?

Ne razmišljam o moralnoj strani ove priče, jer mislim da je bolje to uraditi nego abortus, a moje fizičko stanje je takvo da ne bih trebala imati više trudnoća i djece (godine, tri reza, ciste, miomi itd...).

Hvala...


Zena lijepo rece da ne zeli moralne savjete, vec iskustva i informacije....
A mi odmah bla, bla, bla...

Ja stvarno ne znam nista o tome, ali zanima me je li to trajno??????
Mislim, da li se moze "odvezati"???????
Ima li kakvih posljedica????

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu Nanica Sarajevo)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Podvezivanje jajnika DA ili NE?
20.6.2010 22:22:31   
Mya_81 RR
IZVORNA PORUKA: tajra
Ja stvarno ne znam nista o tome, ali zanima me je li to trajno??????
Mislim, da li se moze "odvezati"???????
Ima li kakvih posljedica????


Mislim da je ipak trajno jer da nije onda ne bi ni bila neka dilema...

Isto tako mislim da je to danas postala neka rutina i da posljedica baš i nema...

Ja sam samo iznijela svoje mišljenje jer meni ovo rješenje nije nimalo praktično...ali ko zna kako bih razmišljala da sam rodila carski i da se nadjem u situaciji da svaka iduća trudnoća više nije 'poželjna' zbog rezova...


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Podvezivanje jajnika DA ili NE?
20.6.2010 22:55:56   
Anoniman
Ja sam samo cula da moze dolaziti do vanmatericne trudnoce. Mislim da bi to trebala pitati gibekologa, da ti objasni, i da ti kaze je li tacno?

(odgovor članu Mya_81 RR)
  Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Podvezivanje jajnika DA ili NE?
20.6.2010 23:19:25   
lely
Ja kada sam bila na cuvanju trudnoce u Vojnoj bolnici,zene koje su bile tu duze od mene ispricale su mi za jednu zenicu koja je isto cuvala trudnocu da je u 7 mj. trudnoce i da je njoj Guticka uradila podvezivanje jajnika ,a opet je ostala trudna.Za tu zenu znam da ima troje djece i da ih je sve rodila na CR,lezala je tu zbog visokog pritiska,a i u ranijim trudnocama je imala strasnih problema sa pritiskom.
Ja ne znam da li je ova prica istinita,jer mi ta zena nije licno ispricala,ali one su mi isto rekle kako je to drugi slucaj u BiH.
Znam da ovo i nije od neke pomoci ,ali bas me zanima da li je ovo moguceuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Podvezivanje jajnika DA ili NE?
20.6.2010 23:20:40   
malena_t
IZVORNA PORUKA: tajra

Ja stvarno ne znam nista o tome, ali zanima me je li to trajno??????
Mislim, da li se moze "odvezati"???????
Ima li kakvih posljedica????



Trajno je i ne moze se "odvezati", dok se kod muskaraca, koliko znam, moze uraditi i obrnut postupak. Moja mama je podvezala jajovode negdje izmedju 35. i 40. godine zivota. Nema nikakvih rezova na stomaku. Nikada poslije toga nije dobila menstruaciju. Sem preuranjenog klimaksa drugih problema nije imala.

I ja msilim da je najbolje da ti ginekolog detaljno sve objasni. Postupak i eventualne posljedice. 

< Poruku je uredio malena_t -- 20.6.2010 23:22:03 >


_____________________________

21.03.2009. rodio se majkin sin

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Podvezivanje jajnika DA ili NE?
21.6.2010 12:09:57   
Tidzi
IZVORNA PORUKA: tajra

IZVORNA PORUKA: Nanica Sarajevo



Imate li neka iskustva u vezi toga? Koliko je to sigurno, opasno ili praktično?

Ne razmišljam o moralnoj strani ove priče, jer mislim da je bolje to uraditi nego abortus, a moje fizičko stanje je takvo da ne bih trebala imati više trudnoća i djece (godine, tri reza, ciste, miomi itd...).

Hvala...


Zena lijepo rece da ne zeli moralne savjete, vec iskustva i informacije....
A mi odmah bla, bla, bla...

Ja stvarno ne znam nista o tome, ali zanima me je li to trajno??????
Mislim, da li se moze "odvezati"???????
Ima li kakvih posljedica????



Cure su neke upoznate sa mojom situacijom i plodnoscu. Nazalost, na pilule ne mogu racunati, jer iako ih redovno pijem ostajem trudna. Ne znam kako ostali barataju s kondomima, ali nama se cesto desi da puknu. user posted image Obzirom da redovno imamo sex, vec naredni mjesec bi bila trudna. Spirale se bojim i nikako je ne bih mogla staviti. Posebno od kad mi je kolegica na poslu rekla da je ugradila spiralu, ostala trudna i sa njom i tako rodila cetvrto dijete.
 
E, sad, sto se tice podvezivanja, meni je moj ginic na najprostiji nacin objasnio da se to uglavnom uradi sto se na jajovode stave kao neke stipaljke koje zatvore te kanale pomocu kojih kada dodje do oplodnje tud prolaze spermiji i  ostajemo trudne.  Znaci, te stipaljke to zatvore i spermije ne mogu proci i tako nece doci do oplodnje, odnosno trudnoce. E, sad mi je jos rekao, da ja u slucaju nakon 5-6-7 godina pozelim da rodim jos jedno dijete, prirodnim putem to ce biti nemoguce. Mogu roditi i opet, ali kako kazu vjestackom oplodnjom, ubacivanjem spermija na mjesto gdje se i kada normalno zelis ostati trudna smjesta spermici. Prije se to nije moglo raditi, ali sada kako napreduje medicina je moguce i pomoci podvezanih jajovoda moguce roditi dijete. Mada je on, kaze, imao samo 2 slucaja koja su pozeljela nakon podvezanih jajnika roditi jos jedno dijete. Oba uspjesno obavljena s tim da su dijeca rodjena na CR.

_____________________________

Adin 12.01.2007
Elma 22.09.2008
Erna 02.08.2010

"Zivot je procitan roman, samo sto se u romanu mozes vratiti na predhodne stranice, a u zivotu nikad na prosle dane!"

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *