|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Dojenje i sesirici
29.5.2008 20:41:10   
Maya
Drage moje,
potreban mi je savjet. Mislim da sam u jednoj cudnoj situaciji, no svakom je svoja posebna.
Naime, moja curica ima 15 dana i nakon muke i nedostatka mlijeka u prvim danima, sada dojimo i samo dojimo. No, iako bebac super uhvati dojku (otvorena usta i puna nje, usne "izvrnute"), i ja cak cujem mlijeko kako u mlazu izlazi, a ona punih usta guta, mene bradavice ubijaju. Navukli smo ragade, i brazde jos u porodilistu i iako koristim i aventovu kremu i purelan, to ne prolazi. Bolovi su tako jaki, da sam bila na granici prestanka dojenja. Znam da nije proslo puno vremena, al mene je to psihicki ubijalo. Na kraju, pocela sam sa sesiricima i preporodili su me. Razmisljam tako, da je bolje da ona doji, a da bradavice zarastu, pa cemo vremenom probati bez sesirica.
No, grize me savjest (iako mi je babica rekla da ih koristim) da to za nju nije dobro.
Jel neko od vas imao slicna iskustva? Preterujem li sa brigom?
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Dojenje i sesirici
29.5.2008 21:41:17   
seki
cao Maya,
jesu li sesirici vjestacke bradavice?

Ja nisam imala iskustva ali moja kolegica jeste.Ona naime gotovo nikako nije imala bradavica,cak i kada joj je nadoslo mlijeko.sa prvom bebom je koristila vjestacke,a sa drugom bebom je vec mogla normalno dojiti.Ja mislim da to i nije tako vazno dokle god beba pije tvoje mlijeko.

(odgovor članu Maya)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Dojenje i sesirici
29.5.2008 21:56:05   
nikka
 Ti šeširići su i napravljeni da pomognu dojenje mamama koje imaju problema sa bradavicama,ako su uvučene ili oštećne tj.bebač ih izgrize pa se okrastaju i nemogu zarasti,i meni je tako bilo 5-6 dana i prošlo,samo ti koristi dok ti nezarastu,nemaš razloga za brigu,sretno!

(odgovor članu Maya)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Dojenje i sesirici
29.5.2008 22:03:47   
mamina cura
Ja sam koristila aventove umetke za grudnjak koji su omogucavali da koza dise i brze zarasta a i nije mi smetao grudnjak. U njima se cak moze i skupljati mlijeko koje curi ali meni nije trebalo.

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Dojenje i sesirici
29.5.2008 23:11:25   
Amrino
Nis se ne sikiraj. Koristi ih...ali...poslije par dana probaj bez sesirica. Ako ti bude bolno- stavi opet sesiric...vidjet ces da ces se jednog dana iznenaditi...skines sesiric a ono nis ne boli.
Ja ih licno nisam koristila (koristila sam ove umetke koje je neko prije opisao...koje oblikuju bradavicu i  u koje curi visak mlijeka i spasile su me....cak ih i sada ponekad koristim nakon 5 mjeseci i spase me od mastitisa) ali znam nekog ako jeste i to skoro...Imala je isti problem i na prvu kontrolu je otisla a da je zaboravila sesirice...beba pocela plakati- ona joj dala siku...i od tada doji bez sesitica user posted image


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Dojenje i sesirici
29.5.2008 23:38:45   
triplemama
user posted image

Ovo ti je super stvar, dijete ne navikavaš na silikonske bradavice, a tvoje puno brže prolaze jer su na zraku.
Ove školjkice imaju od Aventa, Chicca a ima ih čak i u Interexu i super su stvar meni spasile dojenje

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Dojenje i sesirici
31.5.2008 23:50:40   
mamina cura
Upravo sam na to mislila triplemama, ja sam ih i posudjivala i i dalje ih prosljedjujem jer su zaista super.

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Dojenje i sesirici
2.6.2008 13:13:43   
mirjana
evo i ja da se javim i podijelim svoje iskustvo i misljenje...
ako mislis na silikonske bradavice, meni su one super. edi od drugog dana doji samo s njima,pa i danas kad ima 6,5 mjeseci. ja sam imala male bradavice i imam i danas, nisu se nista izdeformisale kao sto je slucaj kod normalnog dojenja (mislim-uvecane i izduzene).
kad smo izasli iz bolnice, meni mlijeko nadoslo, a on ne zna da uhvati bradavicu. mm je u 3 u noci otisao u apoteku i kupio ih i spasio me. ragade sam zaradila u bolnici, a rijesila sam ih se sa aventovim skoljkicama i kremom.
i dalje cu ga dojiti sa silikonskim, jer i kad dobije zube ne moze izgristi moje bradavice...
citala sam negdje pisu da se odljepljuju, ali to nema nikakve veze...kad beba povuce ona uvuce i dio areole (sto olaksava bebi) i ne moze bas tek tako spasti, niti je beba moze progutati. sad kad je vec veliki zna je uhvatiti rukom i igrati se snjom dok doji, ali naravno sad malo vise pazim, kao i na sve sto stavlja usta...
treba sve probati da se odrzi normalno dojenje, a i naravno olaksati i sebi i bebi kolko god je to moguce...
pozz

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Dojenje i sesirici
2.6.2008 19:25:02   
triplemama
Ja sam moju najstariju kćerku dojila sa šeširićima čitavih 8 mj. , sada sina od početka dojim bez i razlika ja velika.
Super su ako moraš, ali ako nemoraš nemoj navikavati bebu. 

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu mirjana)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Dojenje i sesirici
3.6.2008 14:24:39   
mišur
Ja već 2 mjeseca dojim Luku sa silikonskim bradavicama i ne znam šta bih bez njih.
Još u bolnici mi je napravio ragade na bradavicama, i to su bile žive muke, bolovi gori od porođaja.
Na sve to sam dobila mastitis, pa izmuzavanje...Uh, kad se samo sjetim...user posted image

Onda mi jei patronažna sestra mi je rekla da uzmem sil.bradavice.
Mada me u početku boljelo i sa njima, dok se bradavice nisu oporavile(a potpuno su se oporavile tek negdje poslije mjesec dana), ipak su me spasle.
Koristim ih još uvijek, jer se i sada zna desiti da mi Luka nagrize bradavice,čak i preko silikonske. Izgleda da ima jake desni...Šta će tek biti kad mu zubići krenu rasti.
Nekada me baš grize savjest jer ga hranim sa njima, ali bolje je i to nego da ih opet nagrize i napravi problem.
Jer kakve su bile, sve u krastama i ranicama, i bukvalno oči ispadaju od bola pri svakom podoju....Ja sam sama bila na granici da odustanem od dojenja i pređem na flašice, ali svi su mi govorili da će proći...I prošlo je,hvala Bogu...

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Dojenje i sesirici
11.6.2008 18:44:19   
Suzana
E super, nisam jedina.
Kod mene je vrlo interesantna situacija hehe.
Mojim blizancima je danas 15 dana, i jedan se hrani bez sesirica, a drugi sa sesiricem. :)

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 11
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *