|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 7 8 [9]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Upala pluca!
11.12.2013 15:57:32   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: ninuska

Hvala ti. Nisam nesto ni ja za svinjsku,mali ako pomogne kontam da stavim.nisam pametnauser posted image

A, jesi li kad stavljala na pluca ili bas mora u neku tecnost? Imamo velikiiiii problem sa jelom, pa bi mi bilo lakse mazati.

Mozda se neko javi da zna gdje se moze nabaviti


svinjska može na pluća ( i guščija i koziji loj) ...namađžeš na izbockan papir pek il lalneu krpu i stavilš..
al samo smao i smao u s učjau da nema temperature...i da si sigurna da je neće dobiti iznenada
jer u slučju da je dobije sa tim namazanim na sebi tek neće na dobro...ne smije se...

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu ninuska)
Neposredna veza do poruke: 201
   RE: Upala pluca!
11.12.2013 16:00:01   
Hanady RR
i spolah ti PP broj telefona za guščiju

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Alannah)
Neposredna veza do poruke: 202
   RE: Upala pluca!
21.12.2013 21:30:08   
DISANA
Molim te da i meni pošalješ broj za gusciju mast. Mom poznaniku hitno treba , a ja se tvog posta sjetila. Hvala

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 203
   RE: Upala pluca!
21.12.2013 22:15:17   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: DISANA

Molim te da i meni pošalješ broj za gusciju mast. Mom poznaniku hitno treba , a ja se tvog posta sjetila. Hvala

poslalauser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu DISANA)
Neposredna veza do poruke: 204
   RE: Upala pluca!
21.12.2013 22:36:00   
DISANA
hvala punouser posted image

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 205
   RE: Upala pluca!
21.12.2013 22:40:03   
assmiras
Hanady,

molim te posalji i meni broj ako ti nije problem ....
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

i spolah ti PP broj telefona za guščiju


_____________________________

Naša malena je dosla 05.02.2010.,
Selma, mamino sunce.....

A nas drugi cvijet 15.05.2012......

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 206
   RE: Upala pluca!
21.12.2013 22:47:03   
Hanady RR
otišlouser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu assmiras)
Neposredna veza do poruke: 207
   RE: Upala pluca!
8.7.2014 13:58:23   
malena131
Pozdrav, i mi imamo problem sa upalom pluca, moze li broj gdje mogu kupiti gusciju mast?

_____________________________

Nasi djecaci, najvece ljubavi na svijetu stigle su 12.01.2010.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 208
   RE: Upala pluca!
8.7.2014 14:09:37   
ninuska

IZVORNA PORUKA: malena131

Pozdrav, i mi imamo problem sa upalom pluca, moze li broj gdje mogu kupiti gusciju mast?


Pp

(odgovor članu malena131)
Neposredna veza do poruke: 209
   RE: Upala pluca!
9.1.2015 2:15:34   
srnicka24
Pozdrav mamice...Moja curica ima tri mjeseca i dobila je upalu pluca.Sasvim slucajno smo otkrili,isli na redovnu vakcinu i doktorica osjetila.Poslala nas na pedijatriji, bile tri dana,ukljucili joj antibiotik,snimali pluca, blaga upala. Na njoj nema nikakvih znakova,ne kaslje,nema temperaturu,vesela je...Poslali su nas kuci da trosimo antibiotik, isli kroz 7 dana na kontrolu, kaze doktorica da je bolje.Mene strah da joj se to ne vrati jer je jos mrvica :( Doktorica mi je rekla za taj koziji loj, nabavila sam ga,znaci da mazem na pamucnu krpu i na prsa???Sta bih jos mogla ni sama ne znam,ona je bas malecka a tako me strah da joj sta ne ostane :( Zatvorene smo stalno u kuci, ne smijem je oznijet vani a drugi mi govore da treba na zrak.Sta da radim, moze li mi neko pomoci?Hvala vam unaprijed!

_____________________________

Ejna, 03.08.2011. 3kg i 200gr, 55cm

(odgovor članu ninuska)
Neposredna veza do poruke: 210
   RE: Upala pluca!
11.1.2015 19:35:06   
koka i po
koliko dugo da tolerisem kasalj ako je upala pluca sanirana?


evo i ovdje da "zalijepim"

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu srnicka24)
Neposredna veza do poruke: 211
   RE: Upala pluca!
13.1.2015 20:06:48   
srnicka24
A sto nam niko ne odgovara?Niste fer :(

_____________________________

Ejna, 03.08.2011. 3kg i 200gr, 55cm

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 212
   RE: Upala pluca!
13.1.2015 20:29:41   
bebaa
ja više nisam pametna...
mom malcu je sanirana upala uoči nove godine i od juče užasno kašlje...juče bili kod dr. kaže užasna upala grla.....i opet antibiotik...otrovaše ga više...ja na prvu pomislila da je recidiv..ali dr ne čuje ništa...kaže pluća super.....user posted image mislim hvala Bogu...
ali i prošli put je tako bilo...pluća super na slušalicama a ovamo RTG pokazao upalu.....e sad...on znači kašlje od tada na ovamo ali slabo,sporadično do juče....tako da Koko ne mogu ni ja biti pametna.....user posted image
srnicka.....mala je beba...svašta bi nešto trebalo ali kako....treba unositi što višetekućine...ako dojiš doji što više možeš....ako je na dohrani daj po kašičicu čaja....malo kamilice pa malo sljeza...ma nisam ni ja pametna... za loj ti ne znam...nisam nikad koristila....user posted image

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu srnicka24)
Neposredna veza do poruke: 213
   RE: Upala pluca!
13.1.2015 20:39:43   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: srnicka24

A sto nam niko ne odgovara?Niste fer :(


Draga beba je baš mala...
samo sa dogovorom sa pedijatrom njoj tako malenoj nešto ponuditi možeš...
upala pluća je il bakterija il virus...koji je dijete ''pokupilo'''
mala je, al zatvoreno stalno ni to nije dobro, zrači kući, više puta dnevno...iznesi bebu i na čist zrak malo...to može goditi smao, neće doći do upale pluća što je vani hladno nego zbog virusa il bakterije sa kojom dolazi u dodir...


Što se tiče narodnih lijekova ja lično bila bih vrlo pažljiva sa tako malom bebom...
Pretpostavkom ideš dojiš bebu , u tom slučjau majčino mlijeko je za nju najbolje sada...

sa tim kozijim lojem budi pažljiva..
naime ako je dijete sklono temperaturi nije dobro da ima bilo kakvu namazanu krpicu a posbeno masnu na prsima il leđima, to može biti kontraproduktivno...

kako govorim o kozijem tako mislim i na svinjsku masta i gužšiju i sve što je u naordu poznato kao lijek...


Nosić čistite, bebe leže...pa njima silaze slinice ako ih dijete ima dole u brohije i kasnije se to skupi i uplai i to je šlajm koji bebe ne mogu da izbace...

moja curica je imala brohitise...
ja sma sa 4,5 mjeseca polako davala čaj od luka i jabuke da na sotlicu izbaci šlajm...
a nos čistila fiziološkom otopinom i koristila babay vac

vidi ovdje malo o tome, možda ako imate slinice da razmisliš o tome
http://www.ringeraja.ba/forum/m_173286/mpage_7/key_/tm.htm

a ovdje na strani 7 imaš moje iskustvo i davanje čajeva maloj bebi od 4 i po mjeseca..a dojila sma je isključico do 6-tog...s tim što sma tu isključivost ovim čajem malo poremetilauser posted image
http://www.ringeraja.ba/forum/m_188291/mpage_7/key_/tm.htm


Sretno user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu srnicka24)
Neposredna veza do poruke: 214
   RE: Upala pluca!
13.1.2015 23:23:31   
canim
Za bebicu ako je upala pluca sanirana zasto ces mazati kozjim lojem user posted image bebica ne kaslje nema problema koliko vidim user posted image
Najbitnije ti je nosic da joj je uvijek prohodan i da nema slinica, ono sto je hanady navela a izlazi malo na zrak sa bebicom, njoj je sad bas potreban zrak, ako mozete otidjite i na planinu.

Koko ja sam prosle godine imala upalu pluca i jako dugo sam je vukla cini mi se nesto vise od 2 mjeseca, iako mi je crp spao ranije na normalu ali snimak nije jos pokazivao sanirana pluca. Sto se kaslja tice, nakon ispijenih antibiotika znatno se umanjio, bio je prisutan ali nista strasno. Ali kad su mi nalazi bili ok s plucima nisam vise nikako kasljala.
Ne znam jeli za tebe ili za dijete, ali mozete jos uraditi neke testove ispljuvka, da vidite da nema nekih drugih problema, to ce ti najbolje objasniti plumolog.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 215
   RE: Upala pluca!
14.1.2015 9:18:19   
lulaloo

IZVORNA PORUKA: canim


Najbitnije ti je nosic da joj je uvijek prohodan i da nema slinica, ono sto je hanady navela a izlazi malo na zrak sa bebicom,


apsolutno se slazem - najbitnije je nos odrzavati prohodnim. dakle, s obzirom da je sada sezona grijanja, pobrini se da je zrak u sobi uvijek dovoljno vlazan (mozes nabaviti ovlazivace zraka ili stavljati posudice s vodom na radijatore, ili jednostavno mokre peskire).
ja cak preventivno svom djecaku stavim crveni luk pokraj glave dok spava (narezes luk na kockice, stavi u najlon carapu i sto blize nosicu - izvanredna stvar.
upravo zbog tog suhog zraka, bitno je da prostorije zracis svakih sat vremena.

s obzirom da je beba mala i da je tek preboljela upalu pluca, ja je licno ne bih vodila na planinu - prehladno je i planine su "ostre". radije je izvedi vani (ako nista na balkon), pola sata - sat.

koliko ja znam (a lako je moguce da grijesim :) - mast se i nakon sanirane upale stavlja na pluca upravo zbog brzeg zarastanja tih priraslica zbog kojih kasalj ostaje i sedmicama nakon upale. ukoliko bebica nema temperaturu, a kaslje, mislim da joj ne moze skoditi da joj namazes prsa nekom od ovih masti i stavis lanenu krpicu preko toga. barem pola sata dnevno.

i obavezno je lupkaj po ledjima, kako bi se oslobodio slajm - imas detaljna uputstva na internetu kako se to radi (bitno je da se pri lupkanju stvara vakum - skupi saku kao da drzis lopticu, ali neka su ti jagodice prstiju spojene. uh, ni ja ne razumijem sta sam napisala :)

sretno i ne brini, svi smo prosli razne stresove s ovom nasom djecicom :)

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 216
   RE: Upala pluca!
14.1.2015 10:12:46   
canim
lulaloo super savjeti ali ona je vec navela da joj bebica ne kaslje, niti ima temperaturu tako da ne znam sto ce mazati, ne znam, ja ne vjerujem da bih ali ona kako hoce, naravno.

A mozes u vodu na radijatoru staviti i malo kamilice, tako ja cesto radim.

(odgovor članu lulaloo)
Neposredna veza do poruke: 217
   RE: Upala pluca!
14.1.2015 10:17:41   
lulaloo
da, apsolutno si u pravu canim - ovo za stavljanje masti sam i napisala u slucaju da dijete i dalje kaslje. a ako ne kaslje, nema onda ni razloga za ovim oblogama od masti.
iako, kada je tako malo dijete u pitanju, i ako se kasalj zadrzi - ne bih ja nista puno na svoju ruku, nego cesce kontrole kod pulmologa.

i da, ovo za kamilicu je super savjet.

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 218
   RE: Upala pluca!
22.1.2015 14:02:40   
srnicka24
Hvala vam puno na ovim savjetima...uglavnom isle smo na kontrolu i receno nam je da ne osjete nista vise na plucima...ona svakako nikako nije imala ni temperaturu niti je kasljala,a koziji loj sam joj stavljala samo dva puta...odvela sam je na vakcinu,doktorica ju jeponovo pregledala i kaze da je super i dobila je vakcine koje se primaju sa dva mjeseca a njoj je sada cetiri. Djeluje mi fino bas,vesela,doji stalno i napreduje. +Samo se nadam da nece biti nikakvih posljedica kasnijeHvala vam jos jednom na svemu, sve sam savjete detaljno procitala :)

_____________________________

Ejna, 03.08.2011. 3kg i 200gr, 55cm

(odgovor članu lulaloo)
Neposredna veza do poruke: 219
   RE: Upala pluca!
16.11.2016 11:17:04   
hampsi
Pozz. Može li se u Sa nabaviti guščija mast? Ima li iko broj, bilo šta?
I neki savjet bi dobro dosao, dr nam rekao pocetak upale pluca :(

< Poruku je uredio hampsi -- 16.11.2016 11:24:07 >


_____________________________

Takva sam kakva sam

(odgovor članu srnicka24)
Neposredna veza do poruke: 220
   RE: Upala pluca!
16.11.2016 14:47:18   
ladyblue RR
na piku pogledaj

_____________________________

Just because it's a bad idea, doesn't mean it's not going to be a good time!

(odgovor članu hampsi)
Neposredna veza do poruke: 221
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 7 8 [9]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 7 8 [9]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *