|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   porod na stolcicu
1.2.2011 8:32:03   
alef
Ne nadjoh odvojenu temu, a zanima me. Ima li mama koje su se porodile na stolcicu da s nama podijele detalje... kako sve to ide...
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: porod na stolcicu
1.2.2011 8:52:20   
djoisa
i mene ovo zanima,,posebno ako ima onih koje su se u sarajevu poradjale na stocicu,,

(odgovor članu alef)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: porod na stolcicu
1.2.2011 8:55:56   
veeseelaa
pretpostavljam kako to izgleda... sjedneš na stočić (ko wc šolja) i tiskaš user posted image
meni tako nije odgovaralo.... ležeći na ledja i tiskajuću lakše mi je bilo, druge pozicije su mi bile bolnije
Ovisi od žene do žene....

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu djoisa)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: porod na stolcicu
1.2.2011 9:01:02   
palachinken
To se može odabrati kao opcija?
Da li neko zna može li u Zenici?
Lijepo je imati mogućnost izbora.



_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: porod na stolcicu
1.2.2011 9:19:00   
veeseelaa
kako znam taj stočić ima državna bolnica u Sa, za druge nisam čula al lako je to provjeriti

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: porod na stolcicu
1.2.2011 9:23:06   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: palachinken

To se može odabrati kao opcija?
Da li neko zna može li u Zenici?
Lijepo je imati mogućnost izbora.




naravno, mada mislim da kad ženu prime na porod ponude joj sve solucije....
meni su npr rekli čučni i rodi ako ti je lakše user posted image user posted image  imala sam baš izbora user posted image user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: porod na stolcicu
1.2.2011 9:47:57   
Lejla Ka
Nažalost, bojim se da još ni jedna mama nije isprobala stolčić, makar ne u Sarajevu.
U Sarajevu se stolčić nalazi samo u Općoj bolnici "Prof. Dr. Abdulah Nakaš".
Iskustva mama koje su se tako porađale su u glavnom iz susjednih zemalja ili inostranstva.

Stolčići se nalaze još u porodilištu u Tuzli.

Veeseelaa, potpuno se slažem, sve je individualno, i svakoj ženi odgovara drugačije, važna je, sigurno će te se sve složiti, upravo mogućnost izbora, sloboda da se isproba ono što ti odgovara, pa ako ne ide nešto probaš drugo. Najgore je kad svi moraju isto, i to zato što to odgovara onome ko nije glavni lik u priči, već samo statista koji ulijeće ako je potrebno, a nastoji se predstaviti kao glavni.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: porod na stolcicu
1.2.2011 10:00:18   
alef
Cudi me da jos nema niko da je pokusao, pa da s nama podijeli iskustva. Stocic je tu vec ohoho... Vidis, ipak je do porodilja izgleda. 

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: porod na stolcicu
1.2.2011 10:17:46   
Lejla Ka
Vjeruj mi, u ovakvom našem okruženju sve je do porodilja, nažalost.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu alef)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: porod na stolcicu
1.2.2011 10:20:57   
veeseelaa
ma do porodilja je, nego šta
Mene Boga mi niko ne bi natjerao da budem i radim ono što ne želim, nos bi im razbila, osobito u onim bolovima, donijeli bi oni meni i svoje stolice a ne ovaj stočić koji je tu zbog nas porodilja

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: porod na stolcicu
1.2.2011 10:27:09   
Anoniman
vala ja nisam imala izbora...tj. nisu me ni pitali...ni ponudili...vec su me otpratili ravno do stolice (kalsicne)...a cini mi se da sam ga vidjela u cosku...ili sam haluciniralauser posted image

a mislim da je puno lakse na stolcicu i da je najprirodniji polozaj...jer ipak zena sama gura...

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 11
   RE: porod na stolcicu
1.2.2011 10:27:10   
Lejla Ka
Veeseelaa, kad krenemo u kampanu "Izbor! Moje pravo" tebe ćemo  na čelo i dat ćemo ti da nosiš zastavu user posted image

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: porod na stolcicu
1.2.2011 10:36:18   
Lejla Ka
IZVORNA PORUKA: dadada

cini mi se da sam ga vidjela u cosku...ili sam haluciniralauser posted image



Zavisi gdje si rodila, jer su u BiH stočići tek od ove godine.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: porod na stolcicu
1.2.2011 10:37:43   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

Veeseelaa, kad krenemo u kampanu "Izbor! Moje pravo" tebe ćemo  na čelo i dat ćemo ti da nosiš zastavu user posted image


user posted image user posted image  

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: porod na stolcicu
1.2.2011 10:39:33   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: dadada

vala ja nisam imala izbora...tj. nisu me ni pitali...ni ponudili...vec su me otpratili ravno do stolice (kalsicne)...a cini mi se da sam ga vidjela u cosku...ili sam haluciniralauser posted image

a mislim da je puno lakse na stolcicu i da je najprirodniji polozaj...jer ipak zena sama gura...


ma oni sve deveraju rutinski al ja sve pitam, hej šta je ovo, hej šta je ono
otvorite mi prozor, sad ga zatvorite, daj vode ženo, daj gazu, skloni se, hajd izadji user posted image user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: porod na stolcicu
1.2.2011 11:25:39   
ena23
Porodila sam se u vojnoj i nije me niko nista pito ali od bolova nisam znala kako se zovem, da su mi rekli sad se na glavu nasadi i guraj, ja bi se nasadila i gurala, samo da sto prije zavrsim...




_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: porod na stolcicu
13.2.2011 13:44:27   
dina_89
zdravo svima,

podsjeti me ova tema na moj porod, jer i ja sam ovako prije poroda trazila lakse nacine , znam da nece biti ohrabrujuce za buduce mame ali ni jedan polozaj mi nije odgovarao kad pocnu bolovi...ja sam se cak i na stomak okretala, jer mi je izgledalo da ce mi tako biti lakse, onda one sestre dodju vracaju me , govore ne smijes tako, a ja samo vristim poradjajte me vise, ja ne mogu ovako, uspavajte me , hocu na carski...muza sam isprepadala kaze da vise nece prisustvovati porodu. Na svu srecu nije tako dugo trajalo mozda 15 minuta, nase prvo djete bilo je tesko 3600 g, a prosla sam bez pucanja, sjecenja...vjerovatno zahvaljujuci "masazama" koje mi je radila babica, i koje bole kao i sam porod...

nadam se da ce do slijedeci put biti nesto...

sve u svemu kad se porod zavrsi i kad dobijes svoju bebu u narucje ...ta srece se ne moze ni sa cim porediti , jednostavno zaboravis na sve drugo ..i svi bolovi nestanu

nadam se da ce nam jedna mama napisati da je probala porod na stolicicu i da je bilo lakse, pa da se mogu i ja tome nadati slijedeci put :)user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

08.06.2009 godine -nasa princeza & Sarah &

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: porod na stolcicu
28.3.2011 13:32:13   
alef
Jos uvijek nikakvih iskustava? Pa radja li iko na tom stolcicu? :)
Ja nikako da se odlucim, Jezero ili Opca... Vse neki oprecni savjeti dolaze

(odgovor članu dina_89)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: porod na stolcicu
28.3.2011 13:33:31   
Lejla Ka
Znamo samo da se jedna majka porodila na stočiću u porodilištu u Novoj Biloj. Za naša porodilišta ne znam, i mislim da se moraš raspitati u Općoj bolnici. 

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu alef)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: porod na stolcicu
9.5.2011 17:50:42   
alef
Ikakvih novih iskustava? Ja bih stocic, i jos da je zenski doktor... Cini mi se da cu tesko tu kombinaciju postici...

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: porod na stolcicu
15.5.2011 21:38:46   
Sonja
i ja cekam da neko odgovori u vezi ovog sticica bas me zanima...ima i kod nas u tz ali do sad nisam cula iskustva..
meni je samo glupo sto nema okolo kao neke drzace da se zena cuva ili nesto...

_____________________________

Adin- 1.5. 2009
07:30h 3500g 55cm
pile moje pametno

Arian- 8.12.2011 - 29.03.2012 :(((
17:00h 4000g 55 cm
Smjesko moj uvijek ces biti moj ponos,moj borac i moja najveca ljubav

Darian 27.05.2013
16:40h 4150g 56cm
Nase sunce

(odgovor članu alef)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: porod na stolcicu
26.5.2011 10:06:28   
Trunka
I ja sam zainteresovana da cujem iskustva o porodima na stolcicu u nasoj zemlji. Voljela bih probati poroditi se na taj nacin, iako ne znam da li kod nas u BiH dozvoljavaju prvorotkama da radjaju na stolcicu? Voljela bih kad bi se neko javio, da li kod poroda na stolcicu dozvoljavaju muzevima da budu prisutni tkom cijelog poroda, ili samo kad beba krene vani...

(odgovor članu Sonja)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: porod na stolcicu
4.10.2012 9:45:05   
Pretty mamma
Podižem temu...
Imamo li ikakvih novih iskustava?
U biti vidim da ih nije niti bilo.
Ja sam zainteresirana :)

_____________________________

Laura je u mom naručju!

(odgovor članu alef)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: porod na stolcicu
4.10.2012 17:43:38   
almondray
Pa zar baš nikog nema?
Ja sam za sve opcije , samo da me ne vežu k'o prvi put!!!

(odgovor članu Pretty mamma)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: porod na stolcicu
14.7.2014 10:54:32   
drasan
E drage user posted image čini mi se da se kod nas niko nije porodio na tom stočiću. Ja sam svog prvog dječaka rodila na porođajnom stolu, drugog u bazenu i curicu sam htjela na stočiću...(prosto da isprobam sve varijanteuser posted image )
Kad sam to pomenula doktoru na pregledima nasmijao se i rekao da će morati za četvrto naći novu varijantu jer sam onda sve izgustirala.
Na produ mi je rekao da ne dolazi u obzir stočić jer je to "potpuno nekontrolisani porod i da ne mogu tako" . Bilo mi je po malo krivco jer bi da mi je to prije rekao vjerovatno opet bila u kadi al...user posted image Bože moj...kod mene to ide prilično brzo tako da ni taj porođajni sto nije strašan kad te potrefi normalna babica i siguran doktor...
Eto o mom iskustvu...po njihovoj reakciji je očito da to nikom nisu ni omogućili, jer ako nisu meni dali, a trudnoća mi je bila super, porodi još lakši...user posted image

(odgovor članu almondray)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *