|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Dokumentacija za porodiljski dopust
22.7.2008 15:06:47   
bubamara80
Vršim pripreme za porodiljski i spremam muzicu dokumentaciju.
Imam pitanje: pored ostalih dokumenata koje trebam priložiti, a koji su navedeni na zahtjevu za  odobrenje novčane naknade za porodilje, koji se preuzima u općini gdje ste prijavljeni, traži se uvjerenje o kretanju.
Pitanje gdje se uzima uvjerenje o kretanju? MUP-u?
Hvala unaprijed.

_____________________________

Ten tiny little fingers that always want to play,
That never stop exploring the wonder of today.
Ten tiny little fingers that from the very start,
Will reach out for tomorrow yet always hold your heart

Moje srce se rodilo 25.09.2008
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Dokumentacija za porodiljski dopust
22.7.2008 15:14:19   
makana
ako si posljednju godinu dana boravila na istoj adresi to ti nije potrebno
bar meni nije bilo, a te papire sam znači prikupljala prije gotovo dvije godine
znam da sam išla u ps gdje su mi rekli da mi uvjerenje o kretanju nije potrebno ako mi na onoj prijavi o mjestu prebivališta ili kako se već tačno zove stoji ista adresa odnosno da godinu dana nisam mijenjala mjesto boravka
ali možda će ti neko od forumašica dati tačan podatak o tome


_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu bubamara80)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Dokumentacija za porodiljski dopust
22.7.2008 15:17:37   
bubamara80
hvala. nisam mijenjala adresu boravka zadnjih nekoliko godina.

_____________________________

Ten tiny little fingers that always want to play,
That never stop exploring the wonder of today.
Ten tiny little fingers that from the very start,
Will reach out for tomorrow yet always hold your heart

Moje srce se rodilo 25.09.2008

(odgovor članu bubamara80)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Dokumentacija za porodiljski dopust
24.7.2008 14:39:33   
ElaB
draga bubamara,

molim te da mi odgovoris na pitanje , u dilemi sam:
gdje trebam predati tu dokumentaciju (Biro, Opcina ili centar za socijalno....) i gdje mogu saznati koja mi dokumentacija treba.
Pitanje hocu li uopste imati ikakva prava, zivim u malom gradu i to vjerovatno nije tako dobro regulaisano kao u sarajevu.
unaprijed hvala


_____________________________

nas mali Faris je stigao na svijet 16.09.2008., bas kako je doktorica predvidjela :)

(odgovor članu bubamara80)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Dokumentacija za porodiljski dopust
24.7.2008 14:52:46   
bubamara80
Ela,
ne znam u kojem si Kantonu imaju neke razlike po Kantonima.
Odeš u opštinu i tražiš na šalteru zahtjev za odobravanje novčane naknade za porodilje.
Na zahtjevu je sve navedeno koja dokumentacija je potrebna ako si zaposlena kao i dokumentacija koja je potrebna ako si nezaposlena.

Ti možeš iskupiti skoro sve do poroda, ali se sva dokumentacija predaje nakon poroda u opštini u kojoj ti je boravište jer se mora priložiti rodni list djeteta.

I sama sam tek preuzela zahtjev pa se evo i ja raspitujem tačno kako i šta.
Nadam se da sam početno pomogla.user posted image

_____________________________

Ten tiny little fingers that always want to play,
That never stop exploring the wonder of today.
Ten tiny little fingers that from the very start,
Will reach out for tomorrow yet always hold your heart

Moje srce se rodilo 25.09.2008

(odgovor članu ElaB)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Dokumentacija za porodiljski dopust
26.7.2008 9:22:55   
mamabb
Ela sve informacije ćeš saznati kad odeš ili nazoveš centar za socijalni rad u gradu u kojem živiš i oni će ti reći kako i šta.

_____________________________

04.12.2008.

(odgovor članu bubamara80)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Dokumentacija za porodiljski dopust
9.10.2008 10:13:28   
Di
Drage moje,

Evo posto sam i ja u proceduri pripremanja dokumentacije za porodiljski dopusti i u svojaj Opcini Novo Sarajevo sam uzela Zahtjev za ostvarivanje prava na novcanu naknadu zeni majci koja je u random osnos- pa cu postaviti ako nekoga znanima a ujedno i pitanje pitati pa neka mi odgovori ko zna.

Dakel prvo ide potrebna dokumentacija
Uz zahtjev potrebno je priložiti sljedeće:

1. PRIJAVNICA BORAVKA I KOPIJA LIČNE KARTE ZA OBA RODITELJA

2. POTVRDA OD POSLODAVCA DA JE U RADNOM ODNOSU I DA ĆE KORISTITI PORODILJSKO ODSUSTVO NA KOJOJ ĆE BITI UPISAN REGISTARSKI BROJ FIRME I MATIČNI BROJ OSIGURANIKA U PIO, SA NAZNAKOM DA LI JE RADNI ODNOS NA ODREĐENO ILI NANEODREĐENO RADNO VRIJEME I OD KADA JE U RADNOM ODNOSU

3. IZVOD IZ MATIČNE KNJIGE ROĐENIH ZA DIJETE

4. OTPUSNA LISTA IZ BOLNICE

5. UVJERENJE O KRETANJU IZ POLICISKE UPRAVE NOVO SARAJEVO (ZA PODNOSIOCA ZAHTJEVA ČIJA LIČNA KARTA NIJE STARIJA OD GODINU DANA

6. RJEŠENJE O PRIZNAVANJU STATUSA RASELJENOG LICA ( ZA ONE PODNOSIOCE ZAHTJEVA KOJI IMAJU PRIJAVLJEN BORAVAK )

7. DOZNAKA OD LJEKARA OD PORODA ILI 28 DANA PRIJE PORODA ( ZAVOD ZA ZAŠTITU ŽENA I MATERINSTVA KANTONA SARAJEVO ) KAO DOKAZ DA JE OTVORENO BOLOVANJU U VEZI SA POROĐAJEM

8. UVJERENJE PIO O UPLAĆENIM DOPRINOSIMA


NAPOMENA:
SVI KORISNICI KOJI SU OSTVARILI PRAVO PO OVOM OSNOVU DUŽNI SU SVAKI MJESEC UREDNO DOSTAVLJATI DOZNAKE OD LJEKARA

ŽENA-MAJKA KOJA JE U RADNOM ODNOSU, A KOJA SE PRIJE ISTEKA PORODILJSKOG BOLOVANJA VRAČA NA POSAO DUŽNA JE PRIJAVITI OVOM ORGANU, KAO I DOSTAVITI DOZNAKU OD LJEKARA O TOME DA JE BOLOVANJE U VEZI SA POROĐAJEM ZAKLJUČENO.


Zahtjev se može dobiti u Službi za rad, socijalna pitanja, zdravstvo, izbjegla i raseljena lica u sobi 104, I sprat a informacije na telefon 492-124

 
Sada moje pitanje ide jer mi covjek koji se javlja na ovaj telefon nije bas odgovori kao treba....
 
Dakle jasno mi je da poslije poroda ovu dokumentaciju predajes za naknadu jasno mi je gdje sve osim stavke 7. DOZNAKA OD LJEKARA OD PORODA ILI 28 DANA PRIJE PORODA ( ZAVOD ZA ZAŠTITU ŽENA I MATERINSTVA KANTONA SARAJEVO ) KAO DOKAZ DA JE OTVORENO BOLOVANJU U VEZI SA POROĐAJEM??? Ko daje ovu doznaku jer u mom slucaju ja otvaram bolovanje po porodu da li daje ovu doznaku ljekar koji vam je vodio trudnocu ili ljekar opste prakse ili ko i gdje??? Ako neka zna molim vas da mi javi kome da se obratim za ovu doznaku????????????
 
Hvala vam
D.





(odgovor članu mamabb)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Dokumentacija za porodiljski dopust
9.10.2008 10:20:14   
ElmaB
To ti po novom zakonu daje iskljucivo ljekar u Zavodu za zastitu zena i maternistva. Imas u domu zdravlja Otoka, bivsi Kumrovec. Tamo je moj muz uzeo potvrdu onaj dan kada sam rodila!

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Di)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Dokumentacija za porodiljski dopust
20.11.2008 18:52:35   
meme007
user posted image
Ja bih pitala dali ko zna poslije godinu dana dali se moze koristiti  kakav dopus  ,mozda, i bez placanja ili umanjena plata.Imam problem nema mi ko cuvati malog a obdaniste mi ne odgovara radim od 12-30 do 20-30.
hvala vm unapreduser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Dokumentacija za porodiljski dopust
16.12.2008 11:56:02   
Dinkica
ElmaB molim te imam pitanje vezano za doznake za bolovanje, jel se bas mora izvaditi na Otoci u Zavodu ili moze i u domu zdravlja gdje imam trudnicki karton tj. u domu zdravlja na Vojnickom?

(odgovor članu meme007)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Dokumentacija za porodiljski dopust
16.12.2008 11:59:31   
Dinkica
Rijec je o porodiljskom odsustvu...

(odgovor članu Dinkica)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Dokumentacija za porodiljski dopust
17.12.2008 13:39:02   
Anais

meni rekose u ambulanti u kojoj pripadam da se porodiljsko odsustvo otvara u domu zdravlja kojem pripadas user posted image

ja radim do kraja godine, zna li neko kada onda trebam otvoriti porodiljsko? mogu li vec sada pred kraj godine ili moram cekati pocetak januara?

(odgovor članu Dinkica)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Dokumentacija za porodiljski dopust
17.12.2008 13:53:46   
aammina
ja sam jos na porodiljskom i taj poapir sam izvadila na vojnickon.ginekolog na vojnickom ti daje tj.otvara bolovanje.trudnocu mi je vodio dok.u vojnoj bolnici a za sve uputnice sam isla kod sadrudine na vojnickom.oni ti moraju dati i uputnicu u bolnicu.a za otvaranje bolovanj ona mora imati saglasnost doktora koji te vodi.

(odgovor članu Anais)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Dokumentacija za porodiljski dopust
17.12.2008 13:55:32   
aammina
izuzev zaddnjih 28 dana po zakonu moras ici na bolovanje i ona ti daje bez ikakve saglasnosti

(odgovor članu aammina)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Dokumentacija za porodiljski dopust
18.12.2008 13:47:27   
Dinkica
aaminna hvala, tako sam nekako i mislila, da sa otpusnim listom bebe iz Opće bolnice odem kod ginekologa na Vojnickom. Nadam se da ce to sve umjesto mene moci MM ili sestra.

(odgovor članu aammina)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Dokumentacija za porodiljski dopust
19.1.2009 0:44:41   
Anoniman
izuzev zaddnjih 28 dana po zakonu moras ici na bolovanje i ona ti daje bez ikakve saglasnosti

(odgovor članu aammina)


Zna li neko da li je poslodavac u obavezi isplatiti platu za tih 28 dana (prije poroda)??

(odgovor članu Dinkica)
  Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Dokumentacija za porodiljski dopust
13.3.2009 10:59:28   
shejla
tih 28 dana ti placa isto kanton, to ti je kao porodiljsko, a firma zavisi, neke firme nadomire do prosjeka, neke do tvoje plate, neke nista....
e sad, ja imam jedno pitanje, ja sam otvorila trudnicko prije par dana (tj. dala mi doktorica u Skerlicevoj papir na kojem pise TB 10.3.). Termin pordoda mi je za 20-tak dana. Sta ja sad da radim sa tim papirom, da li cekam porod, pa ga nosim sa svim onim ostalim u opstinu ili???? Jer, sta cu na poslu, moraju me nekako zavesti da sam na bolovanju, trebam li im nesto odnijeti - ovaj papir iz Skerliceve sam im nosila i nije nikome jasno sta je to, ni u kadrovskoj ni kod sekretarice. Sekretarica, koja obracunava plate zna da sam ja na trudnickom, ali treba li neki poseban papir iz opstine ili se moze sacekati tih 20-takk dana kad se porodim aBd, pa onda da sve to predam zajedno u Opstinu, pa onda Opstina poslaje dopis firmi????

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Dokumentacija za porodiljski dopust
13.3.2009 11:03:06   
mzmarija
Kod mene ti ide tako da ja svaki mjesec,znaci dok sam na trudnickom njima u firmu dostavljam doznake iz doma zdravlja,e sada kod svakog je drukcije pa....

_____________________________

Bebać dosao 20.03.2009

(odgovor članu shejla)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Dokumentacija za porodiljski dopust
16.3.2009 11:27:45   
malenaa
i ja drage moje imam pitanje vezano za ovu dokumentaciju silnu koja nam treba uzas!!!!!
ja sam vec otvorila bolovanje, jer ipak putujem na poslu po gradovima tako da mi neodgovara dalje da radim . 30.sam sedmica!!!
sad sam ovaj mjesec mart na bolovanju, i to se vjerovatno placa ono do 42 dana bez toplog i karte, onda sam mislila u aprilu uzeti godisnji koji se koliko znam isto tako placa.
posto mi je kraj maja termin, imam pravo 28 dana prije poroda na trudnicko,e sad ko  ce mi izdati taj papir da predam u firmu???? vodim se privatno???
i kako uopste to dobiti a nisam se porodila, jer ne kontam kako dobivati naknadu od  opstine kad je potrebno otpusno pismo iz bolnice?????
nist ne kontam :(((( heheh

(odgovor članu mzmarija)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Dokumentacija za porodiljski dopust
18.1.2012 17:29:40   
mamma mumi
Danas sam od komisije saznala da se se vise nemora uzimati 28 dana pred porod porodiljsko, vec se moze otvoriti i na dan poroda. Mislim da je to super za nas koje radimo. Drugo interesuje me da li je ostala ista dokumentacija koja se prikuplja za porodiljsko? Hvala

(odgovor članu malenaa)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Dokumentacija za porodiljski dopust
19.1.2012 16:02:54   
mamma mumi
Pa niko se nejavlja.user posted image Znaca i nema trudnica na forumu koje ova tema interesuje, ma daj

(odgovor članu mamma mumi)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Dokumentacija za porodiljski dopust
30.1.2012 15:07:30   
maj2011
i ja bih voljela kad bi mi neko tacno odgovorio da li mogu sa trudnickog bolovanja (traje vec 2 mjeseca)otici na godisnji odmor. Komisija mi je rekla da mogu i produzila bolovanje za 30 dana. Nakon tih 30 dana do termina bi mi ostalo 15 dana i ja bih tad zakljucila trudnicko bolovanje (kod doktora opce prakse) i otisla na godisnji odmor koji nisma koristila i cekala termin poroda. Od dana poroda bih otvorila porodiljsko bolovanje (u domu zdravlju ). Komisji sam objasnila ovu moju situaciju i oni su rekli da je to ok. E sad ne znam ko moze da se buni protiv toga, moja firma il opstina, ako je sve regularno po njihovom misljenju???

(odgovor članu mamma mumi)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Dokumentacija za porodiljski dopust
15.2.2012 23:08:00   
mamma mumi
Mozes tako uraditi i ja cu, jer se sada porodiljsko moze otvoriti na dan poroda-
Zna li neko da li privatni ljekar moze otvoriti porodiljsko odsustvo, tj, izdati nalaz?

(odgovor članu maj2011)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Dokumentacija za porodiljski dopust
15.2.2012 23:12:46   
M kao Mama
Ja sam na boovanju od 21.11. zadnja komosija mi produžila 42 dana, a na reviziju idem negdje polovinom marta tada ću akobogda ući u 7. mjesec. Termin mi je 23. juna, e ostalo mi je nekoliko dana starog godišnjeg njega halalim, ali sam mislila zbog regresa da npr, budem nabolovanju do početka juna i onda zaključim bolovanje i iuzmem godišnji, i taman tada ću se akobogda i poroditi, pitanje da li se tih 28 dana mora otvoriti, radim u firmi koja je nevladina organizacija, znači nije državna, ali u kojoj se zakoni i prava radnika jako poštuju.

(odgovor članu mamma mumi)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Dokumentacija za porodiljski dopust
15.2.2012 23:14:48   
mamma mumi
Mama Alma nemoras , nema vise 28 dana, sada je po zakonu na dan poroda mozes bolovanje porodiljsko otvoriti, meni komisija rekla, citaj gore sam pisala.

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *