|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Znacenje cvijeca!
27.7.2008 23:10:06   
Anoniman
Ukoliko poklanjate cvijeće ili ga dobivate dobro je znati koje je njegovo zna?enje.

Mimoza-prijateljstvo
Azeleja-prva ljubav, umjerenost
Camelija crvena-uzvisenost
Camelija bijela-ljupkost
Karanfil crveni-moje srce cezne za tobom
Karanfil rozi-nikada te necu zaboraviti
Karanfil prugasti-zao mi je, nemogu biti sa tobom
Tratincica-nevinost
Paprat-opcinjenost, ne zaboravi me
Ljiljan bijeli-bozanstveno je biti sa tobom
Narcis-postovanje
Orhideja-ljepota, profinjenost
Ruza-ljubav
Ruza, tamno crvena-stidljivost
Ruza roza-savrsena sreca
Ruza bijela-vjernost
Ruze bijela i crvena-zajednistvo
Tulipan-slava
Tulipan crveni-izjava ljubavi
  Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Znacenje cvijeca!
27.7.2008 23:11:13   
Anoniman
ORHIDEJA je cvijet uspjeha. Smatra se da kad nekom poklonite orhideju time potpomažete njegovoj uspješnoj karijeri.
RUŽA je cvijet ljubavi i izražava strast. Crvena je simbol strasti, žuta ljubomore, bijela čistote. Prilikom vjeridbe i vjenčanja obavezna je crvena ruža.
AZALEJA odražava mir u braku, podstiče međusobne simpatije.
BEGONIJA pomaže ozdravljenju. Nosi se kao poklon starim osobama ili rekonvalescentima. Vjeruje se da produžava život onom kome se poklanja.
GLADIOLA se ne poklanja voljenoj osobi jer podstiče svađu.
GARDENIJA je cvijet zavođenja. Ali, nikako i cvijet iskrene ljubavi.
GERANIJA podstiče na nevjerstvo i ne poklanja se osobama čiji je brak u krizi.
GEORGINA potpomaže sentimentalne susrete i sklapanja brakova.
ZINIJA daje snagu i vitalnost i obično se stavlja pet komada u spavaću sobu jer jača seksualnu moć.
JASMIN je cvijet sretnog braka i njegov miris održava bračnu sreću. Ispod dušeka se stavlja mala kesica sa osušenim laticama i mijenja jednom godišnje, na godišnjicu vjenčanja.
HRIZANTEMA donosi sreću i radost i zato je treba obavezno imati u kući.
LJILJAN se nosi porodiljama jer pomaže da beba bude zdrava i lijepa. Pet komada donosi sreću ženama koje žele dijete, a kod muškaraca bude očinski instikt.
MARGARETA ima moć proricanja. Ako djevojka žeti da osvoji muškarca treba da ga pozove na ručak, a da nasred stola postavi vazu sa margaretama.
MIMOZA označava poštovanje, donosi sreću u poslu i podstiče ljubav.
IRIS je cvijet dobrih novosti i želja za sreću.
KARANFIL je cvijet mirenja. Ako sumnjate u voljenu osobu dovoljno je, kažu astrolozi, da u vazu stavite sedam bijelih karanfila na vidno mjesto. Do pomirenja sigurno dolazi! Crveni karanfil je cvijet ljubavi i smatra se da je dovoljno sedam karanfila da osvojite djevojku!
POLJSKO CVIJEĆE bilo koje vrste donosi smirenje. Pospješuje vaša osjećanja prema porodici, posebno prema roditeljima. lma moć i da izgladi nesporazume na poslu.
CIKLAMA je cvijet iskrenosti. Ona gladi nesporazume, posebno u odnosima svekrve i snahe.
HORTENZIJA je cvijet mirenja ljubavnika ili bračnih parova. Buket hortenzija znači i mir u kući 



dnevne novine San

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Znacenje cvijeca!
28.7.2008 9:29:02   
Happy
Ne volim cvijeće user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Znacenje cvijeca!
28.7.2008 11:58:26   
bubamara80
cvijeće je divan znak pažnje i uvijek me obraduje kada mi MM pokloni. da li je to iz cvjećare ili negdje usput ubran cvjetak nije bitno, važno je da je pomislio na mene i donio gauser posted image  cvijeće inače više volim da raste u baštama, saksijama i da se ne lomi, nego da traje i cvjeta što duže.

_____________________________

Ten tiny little fingers that always want to play,
That never stop exploring the wonder of today.
Ten tiny little fingers that from the very start,
Will reach out for tomorrow yet always hold your heart

Moje srce se rodilo 25.09.2008

(odgovor članu Happy)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Znacenje cvijeca!
28.7.2008 12:03:54   
Okarica
Ovo za ciklamu mi je šou. Sjetila sam se da je moja mama, kad su ona it ata prvi put išli u posjetu kod moje svekrve kupila ciklamu u saksiji, ne znajući za ovouser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Znacenje cvijeca!
28.7.2008 13:51:47   
stella
ja volim bas svo cvijece.ove godine mi se desilo da sam kupila sjeme i sama posijala,inace uvijek kupim pa presadim.i tako ja posadim zalijevam li zalijevam.raste li cvijece raste.kad ono sve trava obicna.  mm me sve zezao user posted image user posted image  
sad sam sve pocupala pa presadila nesto od mame i evo pomalo cvjeta


_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Znacenje cvijeca!
28.7.2008 14:56:41   
Anoniman
Ja mnogo volim cvijeće. U kuci ga nemam mnogo, ali zato ga imam na balkonu i ispred kuce,iza ....mnogo,mnogo-sto sam sijala,sto presadivala itd. Uzivam u cvijecu!user posted image

(odgovor članu stella)
  Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Znacenje cvijeca!
28.7.2008 15:04:37   
orhideja
Ja obozavam cvijece a pogotovo orhideje to  mi je najdraze cvijece i imam ih 8 za sada.user posted image

_____________________________

sad je sve u bozijim rukama

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Znacenje cvijeca!
15.8.2008 14:23:51   
Najdraza mama
Volim mnogo cvijece uzivam kad sam okruzena njime ,cak sam i radila sa njimm volim ruze ,streliciju...ma sve user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image i meni je simpa ovj jorgovannuser posted image

_____________________________

Mama vas voli..

(odgovor članu orhideja)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Znacenje cvijeca!
1.9.2008 12:41:36   
Mrka
Ja volim cvijece i volim kad mi ga neko pokloni.

_____________________________

Adin 12.01.2007.

(odgovor članu Najdraza mama)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Znacenje cvijeca!
10.3.2010 0:13:24   
acudesa
Tražila šta zneči guzmania (pa nema, moja Dido)user posted image user posted image

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Mrka)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Znacenje cvijeca!
10.3.2010 0:18:26   
Dida79
Kako nema moja acudesa user posted image user posted image user posted image joj ja po nazivu se nasla u tome.Reko jesam se malo udebljala  ali ne toliko da mi kaze preko cvijeta sa takvim nazivom.
Joj bice sutra user posted image a kad ga stignem ima da mu budeuser posted image
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Znacenje cvijeca!
10.3.2010 0:18:52   
milenium
to ti znači manija za guzomuser posted image
jauser posted image user posted image

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Znacenje cvijeca!
10.3.2010 0:21:42   
milenium
IZVORNA PORUKA: Mersy

RUŽA je cvijet ljubavi i izražava strast. Crvena je simbol strasti, žuta ljubomore, bijela čistote. Prilikom vjeridbe i vjenčanja obavezna je crvena ruža.



s ovim se nebih složila,buketi crvenih ruža i nisu baš nešto popularni(dobro...ovisi sad sve kako tko ima ukus)sad se buketi najčešće prave npr od kala,od ljubičastih ljiljana,zadnja mlada koju sam vidjela je nosila buket od samih ivančicauser posted image
moj vjenčani buket je bio od ruža al ne crvenih(ni od bjelih)user posted image

< Poruku je uredio milenium -- 10.3.2010 0:22:57 >

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Znacenje cvijeca!
10.3.2010 0:27:32   
acudesa

IZVORNA PORUKA: Dida79

Kako nema moja acudesa user posted image user posted image user posted image joj ja po nazivu se nasla u tome.Reko jesam se malo udebljala  ali ne toliko da mi kaze preko cvijeta sa takvim nazivom.
Joj bice sutra user posted image a kad ga stignem ima da mu budeuser posted image
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


Mislim da bez obzira na ime ima lijepo značenje...nije šala, baš ti je lijep cvijet izabarao, a na kraju krajeva i ja sam dobila isti takav od mm prije par godinauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ...a,m bila sam mršavauser posted image user posted image

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Znacenje cvijeca!
10.3.2010 0:29:19   
Hanady RR
ja najviše volim cvijet kalu i to bijelu. Meni možeš donijeti koji hoćeš cvijet obradovat ću se al kad mi kalu pokloniš jakoooooooo sam sretna. odmah iza njih mi je ruža i to karmin crvena. Moj bidermajer bio je od bijelih kala i crvneih ruža i baš po mom ukusu.

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Znacenje cvijeca!
10.3.2010 0:32:54   
Hanady RR
user posted image

user posted image

eleganta i lijepa a nekako skromna ...savršen cvijet u svakoj prilici. Njeno načenje ne znam...


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Znacenje cvijeca!
10.3.2010 0:37:18   
acudesa
I, meni je kala jedan od najljepših cvjetova...ja imam anturium i on mi je lijep i sličan je kali

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 18
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *