|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ostanak u porodilistu
17.2.2012 20:36:53   
MicoTico
Kod nas u BL ostaješ 2-3 dana kod prirodnog, a 7 dana kod carskog , naravno ako je sve OK i sa bebom i mamom. Ja sam izašla oba puta 4 dan, prvi put im se curica učinila malo žutom, pa radi predostrožnosti, a drugi put zato što nas je kačila nedjelja, a tad ne otpuštaju porodilje, pa smo bili dan duže. Meni je i to bilo previše, pogotovo drugi put kad me je moja velika curica čekala kući.

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Ostanak u porodilistu
17.2.2012 20:59:47   
Esmica
Da je porodiliste kako treba,da su na usluzi majki i djetetu,ja bih vala ostala sto duze.Cak bi dosla tu i da rodim user posted image .
A ovako,lijepa kucica,lijepi mir u kuci.
Gore nit me ko gleda,nit mi sta pomognu.
Kad sam rodila prvo dijete,svu noc sam jaukala.
Nisam Boga mi bezveze,imala sam zasto.
Ohladila se,rana pocela da me boli strasno,a hemoroidi se upalili.
Nisam nista dobila,osim sto je par puta dolazila neka sestra (grozna user posted image )da me usuti,jer ne mogu spavati.
O dojenju nista,isto dosla neka sestra,stisnu dojku,kaze imas mlijeka,mozes dojiti,napisa na papir,i to je bilo to.
A onda kuci muke po svemu.Dok smo poceli pravilno dojiti mali se najeo adaptiranog.I nazalost,do kraja naseg dojenackog staza on je dojio i pio dnevno jednu flasicu adaptiranog.

A sad zamisljam suprotno,onako kako bi trebalo.
Da se porodim u miru,uz onog koga zelim kraj sebe.Da je beba uz mene svo vrijeme,i muz,ili majka,ili sestra.
Da su sestre na usluzi,da mi pokazu i pomognu dojiti,da mi daju podrsku,da me hrabre.
Ovako nesto postoji vani,u privatnim rodilistima,ili cak bolnicama obicnim,ali ipak mi smo daleko od toga.


_____________________________

Hvala Ti Gospodaru moj na blagodati koju Si mi dao...

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Ostanak u porodilistu
17.2.2012 21:02:31   
Esmica
I ne znam zasto se vama ne ide kuci.Ja vala kad se porodim nista ne radim.user posted image
Nekako se to kod mene podrazumjeva.


_____________________________

Hvala Ti Gospodaru moj na blagodati koju Si mi dao...

(odgovor članu Esmica)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Ostanak u porodilistu
17.2.2012 21:05:02   
jasmin
Prvi put sam rodila u utorak poslije podne,izasla u cetvrtak ujutro.Drugi put sam rodila u subotu poslije podne,izasla u nedjelju navece.
Oba puta sam imala carski.I sve pohvale za saudijske bolnice.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Esmica)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Ostanak u porodilistu
17.2.2012 21:06:48   
MicoTico
Esmice, čitala sam tvoje iskustvo u vezi poroda u kući i stvarno sam bila oduševljena. Nisam znala da kod nas možeš da se odlučiš za takav vid poroda (izuzev, naravno, ako ti se desi da ne možeš do bolnice).
OT, kako ste to riješili papirološki - mislim na prijavu djeteta - nama su tražili otpusno pismo iz bolnice, navodno bez toga se ne može prijaviti dijeteuser posted image



_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu Esmica)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Ostanak u porodilistu
17.2.2012 21:10:02   
Esmica
MicoTico,odgovoricu ti na onoj temi user posted image

_____________________________

Hvala Ti Gospodaru moj na blagodati koju Si mi dao...

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Ostanak u porodilistu
17.2.2012 21:11:57   
Rabi

IZVORNA PORUKA: jasmin

Prvi put sam rodila u utorak poslije podne,izasla u cetvrtak ujutro.Drugi put sam rodila u subotu poslije podne,izasla u nedjelju navece.
Oba puta sam imala carski.I sve pohvale za saudijske bolnice.


znaci, nisi bila ni dva dana u bolnici?
Ako sam dobro skontala...kod nas ostajes 5 dana user posted image


_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Ostanak u porodilistu
17.2.2012 21:15:18   
jasmin
IZVORNA PORUKA: Rabi


IZVORNA PORUKA: jasmin

Prvi put sam rodila u utorak poslije podne,izasla u cetvrtak ujutro.Drugi put sam rodila u subotu poslije podne,izasla u nedjelju navece.
Oba puta sam imala carski.I sve pohvale za saudijske bolnice.


znaci, nisi bila ni dva dana u bolnici?
Ako sam dobro skontala...kod nas ostajes 5 dana user posted image



Da,cak sam manje ostala drugi put.Jos mi je doktorica rekla ponasaj se kao da nisi rodila.


_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Rabi)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Ostanak u porodilistu
17.2.2012 21:19:40   
MicoTico

IZVORNA PORUKA: jasmin

Prvi put sam rodila u utorak poslije podne,izasla u cetvrtak ujutro.Drugi put sam rodila u subotu poslije podne,izasla u nedjelju navece.
Oba puta sam imala carski.I sve pohvale za saudijske bolnice.

A kako si se ti osjećala, mislim fizički? Kod nas porodilje na carski budu 2 dana na intezivnoj, pa onda pređu usobe sa ostalim porodiljama. Nekako mi to prebrzo za izaći, ipak je to operacija.

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Ostanak u porodilistu
17.2.2012 21:30:43   
jasmin

IZVORNA PORUKA: MicoTico


IZVORNA PORUKA: jasmin

Prvi put sam rodila u utorak poslije podne,izasla u cetvrtak ujutro.Drugi put sam rodila u subotu poslije podne,izasla u nedjelju navece.
Oba puta sam imala carski.I sve pohvale za saudijske bolnice.

A kako si se ti osjećala, mislim fizički? Kod nas porodilje na carski budu 2 dana na intezivnoj, pa onda pređu usobe sa ostalim porodiljama. Nekako mi to prebrzo za izaći, ipak je to operacija.


Boljelo je,ali podnosljivo.Odmah nakon operacije ides u svoju sobu.Osam sati nakon operacije skidaju kateter,ustajes i dobivas caj,sok od narandze.I tako da,od skidanja katetera,ustajes u wc kod svake potrebe.Hodas polahko.Sama sam izasla stepenicama na 4 sprat :).Nisam pila nista protiv bolova.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Ostanak u porodilistu
10.4.2013 0:36:27   
HEMRO
Nakon dužeg vremena moje borbe sa hemoroidima, ja ima jednu preporuku za sve koji imaju problema sa hemoroidima.

Naime, treba se nositi sa hemićima i protiv njih, odnosno znati živjeti sa njima, nakon izvjesnog vremena adekvatne terapije u većini slučajeva oni se povuku. E u tom periodu, sebi trebate maksimalno olakšati, a ja sam otkrila kako. Ja sa njima živim već 4 godine.

Preporuka za sve je da sebi olakšaju bolove i sjedenje. pa čak i za one nakon operacije, kao i za preventivu. Naime, radi se o jastuku za hemoroide, antihemoroid jastuk - hemro, na njega sam sasvim slučajno naletila. Košta 25,00 KM, a meni izuzetno pomaže. (znam mislite reklama, ali nije, vjerujte da pomaže, jer želim svakom olakšati jer i sama imam hemiće i znam kako je). Znatno olakšava tegobe. okruglog je oblika sa rupom u sredini, posebno punjenje. nisam se još usudila da radim operaciju bilo kakvu, nego se borim sa raznim kremama i kremicama ali ovaj jastuk mi mnogo pomaže, hoću reći puni pogodak. Koristim ga bukvalno 24 sata i stalno nosim sa sobom, kad sam u autu (ako duže putujem), u kancelariji obavezno a i kod kuće. Oslobađa me pritiska prilikom sjedenja, tako da mogu dugo i bez bilo kakvog bola da sjedim.

Koga zanima, neka se javi na pp, neće zažaliti.


(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 36
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *