|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   masaža cika
18.8.2008 19:23:38   
frkica
pozdrav,

Molim za pomoc svih iskusnih mama

kako se masiraju sike tokom dojenja. Kažu treba primjenjivati neku masažu kako bi mlijeko nadošlo i da se sike ne upale.

hvalauser posted image
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: masaža cika
18.8.2008 19:28:27   
mamina cura
Ja nisam nista masirala. Beba vukla i mlijeko samo nadoslo. Problem je kad odjednom nadodje a tad budi bebu i neka doji.user posted image

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu frkica)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: masaža cika
18.8.2008 19:40:55   
Emina*
Evo tekst, da ne kopiram dzaba pa procitaj.....

http://www.mojedijete.com/dojenje/74-dojenje/203-poetna-prepunjenost-dojki

< Poruku je uredio Eminica -- 18.8.2008 19:41:39 >


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: masaža cika
19.8.2008 10:09:39   
boogy woogy
Ja sam imala lose iskustvo sa tom masazom dojki. Med sestre na Kosevu su bile toliko grube u istiskivanju mlijeka iz prepunjenih dojki da su mi ostavile modrice!! Sestra Fadila, jedina koja zna o dojenju u bolnici i kojoj sam beskrajno zahvalna na pomoci, je rekla: "ko ti je ovo uradio? Dojke su zlijezde i nesmije se grubo postupati s njima da ne bi imala problema u kasnijoj dobi!" Ona mi je rekla da stavljam kupus (ali se ne stavlja na bradavice, niti se stavlja cijela liska, niti se tucaju listovi, sto su mi neki ljudi govorili....helem ima nacin kako se to radi) i to stvarno razbija grudvice i kvrzice u grudima. Ja to i dan danas radim kad mi se zacepi mlijecni kanal (iako bebac ima 8 mj.) Naravno, ipak je najbolji "lijek" stavljati bebu da doji sto cesce, pa makar i svaki sat!

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: masaža cika
19.8.2008 10:11:47   
boogy woogy
Frkice, ako budes imala bilo kakav problem sa dojenjem posalji mi PP...vrlo rado cu ti pomoci jer vidim da si na samom pocetku a ja sam prosla skoro sve moguce probleme sa dojenjem. 

(odgovor članu frkica)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: masaža cika
19.8.2008 11:18:03   
Suzana
IZVORNA PORUKA: boogy woogy

Ja sam imala lose iskustvo sa tom masazom dojki. Med sestre na Kosevu su bile toliko grube u istiskivanju mlijeka iz prepunjenih dojki da su mi ostavile modrice!! Sestra Fadila, jedina koja zna o dojenju u bolnici i kojoj sam beskrajno zahvalna na pomoci, je rekla: "ko ti je ovo uradio? Dojke su zlijezde i nesmije se grubo postupati s njima da ne bi imala problema u kasnijoj dobi!" Ona mi je rekla da stavljam kupus (ali se ne stavlja na bradavice, niti se stavlja cijela liska, niti se tucaju listovi, sto su mi neki ljudi govorili....helem ima nacin kako se to radi) i to stvarno razbija grudvice i kvrzice u grudima. Ja to i dan danas radim kad mi se zacepi mlijecni kanal (iako bebac ima 8 mj.) Naravno, ipak je najbolji "lijek" stavljati bebu da doji sto cesce, pa makar i svaki sat!


Bravo za sestru Fadilu koja je i meni puno pomogla, kada mi je nadoslo mlijeko, masirala mi je grudi i otcepila kanale. I od tada, uspjesno dojim svoje blizance, hB.
Hvala i ElmiB, nasoj forumasici, koja Fadilu poznaje privatno i upravo je ona zamolila da mi pomogne! user posted image

(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: masaža cika
19.8.2008 11:25:43   
mamyca
Ja nisam imala problema sa tim,mlijeko je normalno dolazilo,a imala sam divnu sestru u bolnici koja mi je pokazala kako da dojim i moja mama takodjer.

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: masaža cika
19.8.2008 11:39:37   
Bosanka
da napomenem da je najgora na kosevu za tu masazu grudi/kakva mazasa,serklaza/sestra aida.ona je toliko gruba da to nije normalno.pa nije sisa krpa pa da je iscijedis.e tako se ona ponasala.ja sam/bez obzira sto me znaju i sto ih sve znam/vristala i trazila nekog drugog za to,ali odg.je bio,pa ona to najbolje radi:mozes mislit,ako ona radi najbolje,kako onda druge....no comment.user posted image

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: masaža cika
19.8.2008 12:56:30   
boogy woogy
Ko je sestra Aida? Jel ima kratku crnu kosu? Mene je jedna izmucila, zene oko mene nisu mogle spavati koliko sam vristalauser posted image

(odgovor članu Bosanka)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: masaža cika
19.8.2008 15:57:37   
Bosanka
IZVORNA PORUKA: boogy woogy

Ko je sestra Aida? Jel ima kratku crnu kosu? Mene je jedna izmucila, zene oko mene nisu mogle spavati koliko sam vristalauser posted image
ima plavu kratku kosu,nekh mozda 40 godina.a mozda se sad i ofarbala,nosio je vrag.gruberkauser posted image

(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: masaža cika
19.8.2008 16:02:56   
Happy
Ne znam da neću šta poremetiti u temi... Da li treba sa masažom poćeti još u trudnoći? Tako sam čulauser posted image

_____________________________

Gospodaru moj,
kad ja zaboravim Tebe,
nemoj Ti zaboraviti mene.


Naš dječak je došao 04.01.2010.

(odgovor članu Bosanka)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: masaža cika
20.8.2008 7:31:39   
Bosanka
IZVORNA PORUKA: Neira

Ne znam da neću šta poremetiti u temi... Da li treba sa masažom poćeti još u trudnoći? Tako sam čulauser posted image
Ja koliko znam,ne trebas.kanali se otvore poslije poroda,mlijeko samo nadodje,a ukoliko tada ima problema,e tada se radi masiranje da bi se otcepili isti.

(odgovor članu Happy)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: masaža cika
20.8.2008 14:59:16   
boogy woogy
Meni je gin. rekao da masaza grudi ili bradavica u trudnoci moze izazvati kontrakcijeuser posted image U svakom slucaju slazem se s ovim sto je Bosanka rekla.

(odgovor članu Happy)
Neposredna veza do poruke: 13
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *