|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Godisnji odmor nakon porodiljskog odsustva
24.4.2012 23:12:25   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: taurus

mama alma ti tvoji iz firme su user posted image

ali i ako ti ne daju godišnji ti ne moraš otvarati porodiljsko ranije....znam to sigurno jer su meni na komisiji tako rekli (u DZ Kumrovec) i ja sam sa svojom dr u skerlićevoj dogovorila da otvorim porodiljsko na dan poroda, a komisija ti zadnji mjesec na nalazu ne piše do kada ti produžava bolovanje već samo napišu do poroda



taurus, moji iz firme su ludilo jedno, stručnjaci za zajebat stvar da postite na izrazu, šta su mi počinili zadnjih 20 dana, to je malo kazati, tako da sada nema snage da se sekiram oko godišnjeg, kad odem na komisiju lijepo ću ljudima objasniti da mi je rečeno da nemam pravo na novi godišnji jer sam na bolovanju, a vidi ovo kolegica koja je također na bolovanju od kad i ja, nju je njena šefica rasporedila na godišnji novi u junu, mislim nemam živaca da pišem o nebulozama,

tako da ću ja komisiji lijepo sve pojasniti, i nadam se da će biti to tako do termina,

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Godisnji odmor nakon porodiljskog odsustva
24.4.2012 23:17:13   
taurus
IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: taurus

IZVORNA PORUKA: Skvo RR

Ne mozes komisijski voditi bolovanje do termina...posalju te oni mjesec ranije da otvoris porodiljsko.


meni je tako bilo sa prvom trudnoćom, ali s drugom nijeuser posted image


zato draga što si i ti godišnji stari šrije koristila...
nisi s abolovanja otišla na porod nego s agodišnjeg...
ako se dobro sjećamuser posted image


jeste, sječaš se da sam te pitala za odmor jer sam tek ušla u 2011 i odmah u januaru uzela godišnji od 2011, ali zato sada imam još odmora od prošle godineuser posted image user posted image , a zbog toga sam imala pravo i na regres za 2011

ali znam dobro da mi je dr Rada rekla da se ne sekiram ako mi ne budu dali GO i da će mi ona otvoriti porodiljsko sa danom poroda

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Godisnji odmor nakon porodiljskog odsustva
24.4.2012 23:18:01   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

komsiija će ti izbrojati 28 dana prije termina i poslati te na porodiljki dopust....

time si izgubila pravo na regres...
''propalo'' ti je i tih 8 dana staroga godišnjeg...

A bolovanje i porodiljki ulaze u radni staž...
time sva prava iz radnoga odnosa i ostavruješ...
što je i godišnji odmor....

Tvoja firma il se pravi luda il je luda...

a ovaj drugi dio o Ugovoru o radu...
Ugovor o radu koji sadraži ovu odredbu zakona o radu ne mora biti obnavljan dalje...
znači novi ti ne moraju dati na potpisivanje jer ovaj član tj stav ga automatizmom pordužuje...
no može se desiti da ti daju po isteku ovoga na porpis novi, što nije pravni propust...
al ako ti daju opet formu ugovora na oderđeno vrijeme...napomeni ih na ovaj član iz šrethodnoga i vrijeme od 2 pune godine rada kod njih...te su dužni da isti bude na neodređeno vrijeme.



Pa, šta da radim sa tih 8 dana, da po isteku komisije 15.5 idem na god. i da onda opet otvorim bolovanje ono obično, mislimja se svakako nadam da ću se u taj koji dan i poroditi akobogda, jer stvarno mi je sada cilj ako je ikako moguće da porodiljsko otvorim od dana poroda akobogda.

A ovo za ugovor pitam, jer mi je teta u opštini rekla da moji kada budu ovjeravali one papire za porodiljsko napišu obavezno i status određeno ili ne određeno

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Godisnji odmor nakon porodiljskog odsustva
24.4.2012 23:20:37   
taurus
mama alma ja da sam na tvom mjestu samo bih molila komisiju da ti zadnji mjesec na nalazu napišu da je bolovanje do poroda
ako te baš budu zezali objasni im situaciju....meni su oni bili super i imaju razumjevanja za trudnice, a onda sa ginekologom u DZ dogovori da muž daođe kada se porodiš i otvori ti porodiljsko

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Godisnji odmor nakon porodiljskog odsustva
24.4.2012 23:25:05   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: taurus

mama alma ja da sam na tvom mjestu samo bih molila komisiju da ti zadnji mjesec na nalazu napišu da je bolovanje do poroda
ako te baš budu zezali objasni im situaciju....meni su oni bili super i imaju razumjevanja za trudnice, a onda sa ginekologom u DZ dogovori da muž daođe kada se porodiš i otvori ti porodiljsko



ma , najgore od svega što sam ljudima prije dva mjeseca rekla da imam dosta dana godišnjeg, kao što sam i mislila 10 starog i 23 novog bez subota i nedjelja, i dali mi do 15.5 i ja kontala onda sav taj godišnji do termina akobogda, no međutim, ispostavi se eto da imam 8 dana, a kako je krenulo beli sam i njih do sad izgubila, hahahaha. Ma u pravu si, ja ću njima lijepo objasniti sve i nadam se da će mi dati još tih mjesec jer tako me otprilike spada do termina.

Hvala puno na pomoći,

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Godisnji odmor nakon porodiljskog odsustva
24.4.2012 23:25:44   
Hanady RR
ne znam alma šta da radiš....
ja koliko se sjećam govorila sam ti i brojala...


komisiji možeš reći imama 8 dana godišnjeg treba mi do tog i toga dana da ga iskoritim do termina...
to će ti učiniti jer nije zakonom obavezno 28 dana prije ići na porodiljsko...
al ako nemaš potrebe...i sa komislije ideš...vrlo lako će ti izbrojati 28 dana unazad....

a za ugovor...
pošto je specifično...
predlažem...
kopiraj radnu knjižicu i ovjeri...ili traži potvrdu u formu koliko radiš neprekidno po ugovoru na određeno vrijeme...i priloži kopiju ovoga podljednjega ugovora sa osctom na taj član 2 godine pune itd...
da ti nebi izdali rješenje na trajanje mjeseci od -do ( do je dan trajanja ugovora na idređeno vrijeme)

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Godisnji odmor nakon porodiljskog odsustva
24.4.2012 23:28:14   
Skvo RR

IZVORNA PORUKA: mama alma RR


IZVORNA PORUKA: taurus

mama alma ja da sam na tvom mjestu samo bih molila komisiju da ti zadnji mjesec na nalazu napišu da je bolovanje do poroda
ako te baš budu zezali objasni im situaciju....meni su oni bili super i imaju razumjevanja za trudnice, a onda sa ginekologom u DZ dogovori da muž daođe kada se porodiš i otvori ti porodiljsko



ma , najgore od svega što sam ljudima prije dva mjeseca rekla da imam dosta dana godišnjeg, kao što sam i mislila 10 starog i 23 novog bez subota i nedjelja, i dali mi do 15.5 i ja kontala onda sav taj godišnji do termina akobogda, no međutim, ispostavi se eto da imam 8 dana, a kako je krenulo beli sam i njih do sad izgubila, hahahaha. Ma u pravu si, ja ću njima lijepo objasniti sve i nadam se da će mi dati još tih mjesec jer tako me otprilike spada do termina.

Hvala puno na pomoći,

Nadji stelu na komisijiuser posted image ..i meni su brojali.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Godisnji odmor nakon porodiljskog odsustva
24.4.2012 23:31:31   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

ne znam alma šta da radiš....
ja koliko se sjećam govorila sam ti i brojala...


komisiji možeš reći imama 8 dana godišnjeg treba mi do tog i toga dana da ga iskoritim do termina...
to će ti učiniti jer nije zakonom obavezno 28 dana prije ići na porodiljsko...
al ako nemaš potrebe...i sa komislije ideš...vrlo lako će ti izbrojati 28 dana unazad....

a za ugovor...
pošto je specifično...
predlažem...
kopiraj radnu knjižicu i ovjeri...ili traži potvrdu u formu koliko radiš neprekidno po ugovoru na određeno vrijeme...i priloži kopiju ovoga podljednjega ugovora sa osctom na taj član 2 godine pune itd...
da ti nebi izdali rješenje na trajanje mjeseci od -do ( do je daa je n trajanja ugovora na idređeno vrijeme)



jesmo brojali, ali meni zaista nije cilj da idem na porodiljsko dok god ne moram, brojali smo kad bilo u optcaju puno dana odmora, a ovo zadnje baš ne skontah najbolje, jer kada budem akobogda predavala za porodiljsko, a to je po porodu, mislim to će H predati, tada ću biti dvije godine i mjesec akobogdda neprekidnog rada, jedino ako opet ne izmisle neki član oko bolovanja, više mi ništa nije čudno

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Godisnji odmor nakon porodiljskog odsustva
24.4.2012 23:35:05   
Hanady RR
Alma ...
za vrijeme bolovanje ne prekida se radni staž....




_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Godisnji odmor nakon porodiljskog odsustva
24.4.2012 23:36:21   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

Alma ...
za vrijeme bolovanje ne prekida se radni staž....



a se


ama, znam nego karikiram, sa njima je sve moguće,
a
imate mahanjei hvala još jednom, pokušat ću mozak da pustim na ispašu do 15.5. pa ću onda da razmišljam šta i kako dalje, kako da se izborim sa vjetrenjačama.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Godisnji odmor nakon porodiljskog odsustva
30.4.2012 17:45:40   
Anoniman
Imam i ja jedno pitanjce user posted image

Na porodiljnom sam od 31.12. 2011. do 31.12.2012. sto znaci da sam izbjegla onih 28 dana pred porod jer sam bila na bolovanju i komisija i moja dr. mi tako napisali.
Interesuje me imam li pravo na godisnji odmor od 31.12.2012.?
Bas mi se glupo vratiti na posao za prvi rodjendan djeteta pa sam mislila bar koji dan da produzim.

(odgovor članu M kao Mama)
  Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Godisnji odmor nakon porodiljskog odsustva
6.7.2012 12:14:40   
dzankec
Drage moje,

satra se ja citajuci vase slucajeve ali nikako da nadjem nesto slicno mom, pa da vas pitam zna li ko sta.

Situacija je sljedeca: radim skoro 4 godine u jednoj NVO i imam ugovor na neodredjeno. Firma je u krizi, nema sponzora i donacija, tako da nas otpustaju kao tehnoloski visak. Ja sam trebala biti sljedeca na redu. Pripremila sam se na to i pomirila sa sudbinom i ok. Nema pa hajd! Receno mi je da cu se vratiti s porodiljskog (istice mi 27.7.2012.) i odraditi mjesec dana otkaznog roka, dobiti otpreminu i to je to. Medjutim! Prije neki dan dolaze mi nadlezni s odlukama o otkazu i otpremnini i to daju mi otkaz sad, dok sam jos na porodiljskom, pa da taj mjesec otkaznog bude zadnji mjesec porodiljskog. Naravno, nisam potpisala. Advokat mi je rekao da mi to ne mogu uraditi, da ih mogu prijaviti Inspekciji rada i tuziti ih, naravno.
Napisala sam im jedan fin mail i to sve lijepo rekla. Zvanicnog odgovora nisam jos uvijek vidjela. Nezvanicno sam saznala da ih je pravnik posavjetovao da mi "izadju u susret, iako su oni upravu" (kontam se gdje je taj zavrsio pravo?!) ali da mi ne daju GO jer nemam pravo na njega :S

Da li znate imam li pravo na GO i mogu li mi racunati GO u otkazni rok ili moraju to dvoje odvojiti?

Hvala :)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Godisnji odmor nakon porodiljskog odsustva
6.7.2012 13:02:07   
Super Beba

IZVORNA PORUKA: Dinamitna

Imam i ja jedno pitanjce user posted image

Na porodiljnom sam od 31.12. 2011. do 31.12.2012. sto znaci da sam izbjegla onih 28 dana pred porod jer sam bila na bolovanju i komisija i moja dr. mi tako napisali.
Interesuje me imam li pravo na godisnji odmor od 31.12.2012.?
Bas mi se glupo vratiti na posao za prvi rodjendan djeteta pa sam mislila bar koji dan da produzim.



Imaš pravo.

_____________________________

Bolje živjeti 100 godina kao milioner, nego 7 dana u bijedi.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Godisnji odmor nakon porodiljskog odsustva
6.7.2012 13:04:46   
Super Beba

IZVORNA PORUKA: dzankec

Drage moje,

satra se ja citajuci vase slucajeve ali nikako da nadjem nesto slicno mom, pa da vas pitam zna li ko sta.

Situacija je sljedeca: radim skoro 4 godine u jednoj NVO i imam ugovor na neodredjeno. Firma je u krizi, nema sponzora i donacija, tako da nas otpustaju kao tehnoloski visak. Ja sam trebala biti sljedeca na redu. Pripremila sam se na to i pomirila sa sudbinom i ok. Nema pa hajd! Receno mi je da cu se vratiti s porodiljskog (istice mi 27.7.2012.) i odraditi mjesec dana otkaznog roka, dobiti otpreminu i to je to. Medjutim! Prije neki dan dolaze mi nadlezni s odlukama o otkazu i otpremnini i to daju mi otkaz sad, dok sam jos na porodiljskom, pa da taj mjesec otkaznog bude zadnji mjesec porodiljskog. Naravno, nisam potpisala. Advokat mi je rekao da mi to ne mogu uraditi, da ih mogu prijaviti Inspekciji rada i tuziti ih, naravno.
Napisala sam im jedan fin mail i to sve lijepo rekla. Zvanicnog odgovora nisam jos uvijek vidjela. Nezvanicno sam saznala da ih je pravnik posavjetovao da mi "izadju u susret, iako su oni upravu" (kontam se gdje je taj zavrsio pravo?!) ali da mi ne daju GO jer nemam pravo na njega :S

Da li znate imam li pravo na GO i mogu li mi racunati GO u otkazni rok ili moraju to dvoje odvojiti?

Hvala :)


Po Zakonu o radu - niko ti ne može uskratiti pravo na godišnji odmor, nit ti ga može smanjiti, ukinuti, finansijski isplatiti i sl. S tim da ja ne znam kako to ide u slučajevima kad se daje otkaz pod okolnostima "tehnološkoga viška".
Nadam se da će ti se javiti neko ko ima više iskustva u radnom pravu. Sretno!


_____________________________

Bolje živjeti 100 godina kao milioner, nego 7 dana u bijedi.

(odgovor članu dzankec)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Godisnji odmor nakon porodiljskog odsustva
23.7.2012 13:43:39   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Super Beba


IZVORNA PORUKA: Dinamitna

Imam i ja jedno pitanjce user posted image

Na porodiljnom sam od 31.12. 2011. do 31.12.2012. sto znaci da sam izbjegla onih 28 dana pred porod jer sam bila na bolovanju i komisija i moja dr. mi tako napisali.
Interesuje me imam li pravo na godisnji odmor od 31.12.2012.?
Bas mi se glupo vratiti na posao za prvi rodjendan djeteta pa sam mislila bar koji dan da produzim.



Imaš pravo.


Znaci pisem zahtjev prije povratka user posted image Hvala!

(odgovor članu Super Beba)
  Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Godisnji odmor nakon porodiljskog odsustva
31.8.2017 22:56:01   
manuela RR
Zna li ko po novom zakonu kako ide korištenje godišnjeg nakon porodiljskog. ..?
Imam li uopste pravo na godisnji ako sam bila od 08.2016 6 mj. na bolovanju pa na porodiljskom 11 mj. Na posao bi trebala u januaru 2017?


_____________________________

A- Februar.2017.
E- Oktobar.2008.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Godisnji odmor nakon porodiljskog odsustva
1.9.2017 3:48:31   
ziel
Manuela ako si u drzavnoj firmi, imas godisnji. Npr ja sam prosle god.u novembru pocela ponovo raditi poslije porodiljskog i imala dio starog godisnjeg kojeg sam morala iskoristiti do 1.1.2017.ako necu da mi propada... A po stazu sam vec stari radnik. 7,5 god.staza drzavna firma.
E ne znam kako je regulisano kod privatnika..

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu manuela RR)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Godisnji odmor nakon porodiljskog odsustva
1.9.2017 8:15:04   
manuela RR
Pa to me i buni ja se trebam vratiti 08.januara i ona mi taj stari godišnji propada ili ?
Privatna je firma al sve zakonski poštuju

_____________________________

A- Februar.2017.
E- Oktobar.2008.

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Godisnji odmor nakon porodiljskog odsustva
1.9.2017 10:09:31   
LieToMe RR

IZVORNA PORUKA: manuela RR

Zna li ko po novom zakonu kako ide korištenje godišnjeg nakon porodiljskog. ..?
Imam li uopste pravo na godisnji ako sam bila od 08.2016 6 mj. na bolovanju pa na porodiljskom 11 mj. Na posao bi trebala u januaru 2017?



ja sam se sa prvom curicom porodila 2.1.2013. prije toga sam bila skoro svih 9 mjeseci na cuvanju trudnoce. radila kad se sabere svega 2 mjeseca (iskoristila stari godisnji iz 2012) pa onda bolovanje 42 dqana, pa malo radila pa onda bolovanje do poroda i porodiljsko...elem na posao se vratila 3.1. i poslije dvije sedmice uzela godisnji, tako mi odgovaralo.
po zakunu status porodilje je drugacije regulisan. kao i vojni rok. ti nisi svojom krivicom na porodiljskom (pravno gledano) tako da ti godisnji nikako ne moze propasti jer porodiljsko se racuna kao da radis (jedino nemas topli obrok). znaci ide staz ide sve regularno.
u moje bogato iskustvo, a imam ga u 4 firme i ihihi radnog iskustva i staza, pravnici sucks u skoro svim firmama i gledaju samo kako da zajebu. nego ti lijepo pisi zahtjev i godisnji i vezi ga odmah uz porodiljsko da te ne mogu zajebati user posted image

_____________________________

...od nakita je nosila jedino oči!
Leona 2.1.2013. Mamina slika i prilika
Nora 24.8.2015. Voli tata svoju Noru najvise na svijetu!

(odgovor članu manuela RR)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Godisnji odmor nakon porodiljskog odsustva
17.9.2017 8:34:10   
manuela RR
Li to me znam da je tako bilo prije ali kontam da sad nisu sta po novom promjenili...?

_____________________________

A- Februar.2017.
E- Oktobar.2008.

(odgovor članu LieToMe RR)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Godisnji odmor nakon porodiljskog odsustva
17.9.2017 11:01:19   
ziel
Eto i ja sam relativno skoro bila na porodiljskom. Vratila se na posao 09.11.2016. Radila do N.God. tj.30.12.2016 zapocela godisnji od 2016.da mi ne bi propao jer kod nas vazi pravilo do Nove god. da se treba zapoceti tako da ne propadne. Onda i drugi dio sam iskoristila u maju. Pa u julu novi godisnji od 2017.user posted image Vise sam bila na odmoru nego radila user posted image Sad na bolovanju cuvanje trudnoce... Nema me opet na poslu do Dec.2018.

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu manuela RR)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Godisnji odmor nakon porodiljskog odsustva
18.9.2017 8:34:58   
ladyblue RR
IZVORNA PORUKA: manuela RR

Pa to me i buni ja se trebam vratiti 08.januara i ona mi taj stari godišnji propada ili ?
Privatna je firma al sve zakonski poštuju


propada ti stari odmor.
možeš zatvoriti porodiljsko malo ranije i odmah na odmor. u tom slučaju ti ostaje drugi dio odmora koji imaš pravo koristiti do 30.6.
ako ne iskoristiš prvi dio odmora, onda ti sve propada.

< Poruku je uredio ladyblue RR -- 18.9.2017 8:35:22 >


_____________________________

Just because it's a bad idea, doesn't mean it's not going to be a good time!

(odgovor članu manuela RR)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Godisnji odmor nakon porodiljskog odsustva
25.9.2017 9:49:57   
manuela RR
Pa i mislila sam tako ...
Isto mi dođe da zatvorim ranije bolovanje pa koristim god. ..Ili da iskoristim do kraja bolovanje. ..

_____________________________

A- Februar.2017.
E- Oktobar.2008.

(odgovor članu ladyblue RR)
Neposredna veza do poruke: 48
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *