|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 5 [6]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: heparinska trudnoca
23.1.2015 14:17:44   
mimi_2in1
user posted image svaka cast... u sustini i prakticnije je da same dajemo..gdje cu hodat svaki dan do DZ.. ja sam kontala ako ja ne mognem da mm zaduzim..user posted image no vidjet cemo. jel pokriva zdravstveno sad to? i koju dozu primas?

aBd zelim ti da izguras, da sve bude u najboljem redu. user posted image i da na sve boce i zavrzlame zaboravis kada dobijes user posted image

_____________________________

Pile moje, pace moje malo....lafce moje :) 05.10.2013

(odgovor članu Carobno jutro)
Neposredna veza do poruke: 126
   RE: heparinska trudnoca
23.1.2015 14:25:28   
Carobno jutro

Hvala ti velika user posted image

Pokriva zdravstveno. Jutros sam dobila u dom zdralvju 30 inekcija za naredni mjesec. To oni trebuju. Ja se samo potpisala da sam uzela i evo mi puna tasna inekcija. Ne d'o Bog da mi ko otme tasnuuser posted image

(odgovor članu mimi_2in1)
Neposredna veza do poruke: 127
   RE: heparinska trudnoca
23.1.2015 14:28:10   
mimi_2in1
user posted image bi se iznenadio... ja sam tako jednom isla na neku kontrolu , svi mi nalazi bilo u tasni, otpusno pismo, nalazi kasnije..ma sve..i nekakva dva momcica nako iza mene "sumnjivo" hodaju...ja kontam Boze ako mi krenu otimati tasnu samo cu molit da me puste nalaze da uzmemuser posted image ko luda glavauser posted image

_____________________________

Pile moje, pace moje malo....lafce moje :) 05.10.2013

(odgovor članu Carobno jutro)
Neposredna veza do poruke: 128
   RE: heparinska trudnoca
23.1.2015 14:33:47   
Carobno jutro

Vidis i meni su nalazi bili u tasniuser posted image ali i 30 komada clexana u inekcijama..zamisli iznenadjenjauser posted image

elem, sve sam iscitala i na internetu sto ima o tome. Uglavnom za moju trombofiliju (ja nemam vensku trombozu) se preporucuje uzimanje clexana. Pa idem se bocat i to je to

(odgovor članu mimi_2in1)
Neposredna veza do poruke: 129
   RE: heparinska trudnoca
23.1.2015 14:38:57   
mimi_2in1
ma to i ja kazem, ako bocanje znaci zdrava bebica, zdrava T, i ja zdrava nakon svega..zasto ne..nek se sve zavrsi na tome user posted image

_____________________________

Pile moje, pace moje malo....lafce moje :) 05.10.2013

(odgovor članu Carobno jutro)
Neposredna veza do poruke: 130
   RE: heparinska trudnoca
24.1.2015 0:54:26   
malen@89

IZVORNA PORUKA: Carobno jutro


Mrtva temauser posted image

DA podignemuser posted image

Ima li neka da je koristila clexan u trudnoci? Ja sam pocela prije dva dana i nesto me strah...user posted image

Evo mene, ja se bocala od pozitivnog testa i prije sest mjeseci rodila zdravog sincica :) Nemoj da te bude strah bice sve abd uredu :)


(odgovor članu Carobno jutro)
Neposredna veza do poruke: 131
   RE: heparinska trudnoca
26.1.2015 8:15:54   
Carobno jutro


user posted image user posted image user posted image ja evo vec 4 dana dajem sebi i kao vec sam se navikla ali me brinu nalazi. Krvna slika mi je ionako slaba..brine me kako ce ovo uticati na nalaze?
MOzes li mi reci kakvi su tvoji nalazi tokom davanja celaxana bili?

user posted image

(odgovor članu malen@89)
Neposredna veza do poruke: 132
   RE: heparinska trudnoca
26.1.2015 9:07:14   
Andy_Bec23

IZVORNA PORUKA: Carobno jutro



user posted image user posted image user posted image ja evo vec 4 dana dajem sebi i kao vec sam se navikla ali me brinu nalazi. Krvna slika mi je ionako slaba..brine me kako ce ovo uticati na nalaze?
MOzes li mi reci kakvi su tvoji nalazi tokom davanja celaxana bili?

user posted image



Cestitam na trudnoci da ti bude uredna i da rodis sebi malog smotuljka .... ljubim


_____________________________

Andjeo broj 1 (8 nedelja)

Anna Lina 12.04.13'-12.04.13' uvjek u nasim srcima

16.12.14' Rodilo se nase sunce, mamin zivot :-))

25.08.17' Rodio se nas mjesec, Bakin život ;-))

(odgovor članu Carobno jutro)
Neposredna veza do poruke: 133
   RE: heparinska trudnoca
26.1.2015 9:08:55   
Carobno jutro

IZVORNA PORUKA: Andy_Bec23


IZVORNA PORUKA: Carobno jutro



user posted image user posted image user posted image ja evo vec 4 dana dajem sebi i kao vec sam se navikla ali me brinu nalazi. Krvna slika mi je ionako slaba..brine me kako ce ovo uticati na nalaze?
MOzes li mi reci kakvi su tvoji nalazi tokom davanja celaxana bili?

user posted image



Cestitam na trudnoci da ti bude uredna i da rodis sebi malog smotuljka .... ljubim





user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Hvalaaaaaaa Andy...vidjet cemo da li cu uspjeti ovaj put..iskreno se nadam

(odgovor članu Andy_Bec23)
Neposredna veza do poruke: 134
   RE: heparinska trudnoca
29.1.2015 0:35:35   
Ljubicica11
Pozdrav damice i od mene...
Ovako tek sam se prijavila ovdje,kako sam procitala ove vase postove tu lakse mi je.
Ja sam prije par dana saznala da sam trudna i posto od prosle bebe sam saznala da imam trombofiliju odmah su mi ukljucili clexan. U pocetku mi je sve to bili zastrasujuce,kontam kako cu cijelu trudnocu to primati,jer sam trombofiliju otkkrila tek posle proslog poroda,a trudnoca mi ta uredna bila.
Ali sad kad vidim da je sve to normalno i da nisam sama,puno mi je lakse jer mi je sve ovo novo....
Drago mi je da sam naletila na ovaj forum user posted image

(odgovor članu Carobno jutro)
Neposredna veza do poruke: 135
   RE: heparinska trudnoca
29.1.2015 23:58:39   
malen@89

IZVORNA PORUKA: Carobno jutro



user posted image user posted image user posted image ja evo vec 4 dana dajem sebi i kao vec sam se navikla ali me brinu nalazi. Krvna slika mi je ionako slaba..brine me kako ce ovo uticati na nalaze?
MOzes li mi reci kakvi su tvoji nalazi tokom davanja celaxana bili?

user posted image

Krvna slika nikad bolja, cijelu trudnoću cijedila sebi cveklu, mrkvu, jabuku i limun, hemoglobin, zeljezo normalni bili a prije trudnoće kriticni skroz. Meni su i trombociti bili dobri bez obzira na heparin.

(odgovor članu Carobno jutro)
Neposredna veza do poruke: 136
   RE: heparinska trudnoca
2.2.2015 20:17:20   
Vanja88
Malena89 Kako tvoj djecak?
Carobno Jutro kako se ti osjecas,nadam se da je sve ok kod tebe, user posted image

_____________________________


2010: Andjeo 1 ..6w3d
2011: Andjeo 2 .. 8w0d
2013: Andjeo 3...12w4d
8.12.2014 u 10:57 rodio se ZIVOT.. NIKOLA<3
6.7.2015 Biohem. 5w5d

(odgovor članu malen@89)
Neposredna veza do poruke: 137
   RE: heparinska trudnoca
7.3.2015 16:38:23   
An Nur
Da vam malo podignem temu...
Evo i mene,aBd buduće heparinke.
Sutra aspiracija, pa sve redom ako prođe dobro, ne gine mi heparin ili sl.
Ohrabriste me, hvala vam.
Osnovano sumnjam da je moj problem baš to sa trombofilijom...
Ali kako vidim to ponekad i nije veliki problem, bocaš se i guraš dan po dan, beba se rodi.
Sretno vam bilo i da vam se rodi puno lijepih bebica.
Čitam i da zdravstveno pokriva te inekcije heparina.
U svim kantonima ili...?
Ja sam u USK pa ako neko šta zna, nek na vrijeme javi, molim.
Pozdrav svima i nemojte da tema zamire.
Ima nas koje se tresemo u strahu od nepoznatog, a ponekad i nemamo osnove.user posted image user posted image

_____________________________

20.10. '13 inseminacija 1
4.11. '13 beta 6,58
7.11. '13 :((((

(odgovor članu Vanja88)
Neposredna veza do poruke: 138
   RE: heparinska trudnoca
19.3.2015 15:33:40   
Ljubicica11
An Nur i ja kazem neka postoji ova tema jer je od velike potpore i pomoci.
Ja kada sam saznala da sam trudna,a znam da imam trombofiliju sve mi je to bilo nekako problematicno i starsno.Ali kad sam ovdje procitala koliko nas ima i da pored svega toga trudnoca i porod dobro prodju ohrabrila sam se.
Sto se tice clexana,ja sam iz Sarajeva i sve primam preko zdravstvenog,nikakva doplata nije potrebna,valjda je tako u svim kantonioma.

Pitala bi ove iskusnije zenice koje se vise u opvo razumiju,dal je problem sto mi je protein S smanjen,a protein C blago povisem,trebala bi sljedece sedmice na kontrolu,ali sam se vec zabrinula.Inace imam poremecen samo MTHFR genotip.

sretno nam svima user posted image user posted image

(odgovor članu An Nur)
Neposredna veza do poruke: 139
   RE: heparinska trudnoca
20.3.2015 12:59:58   
Alina Lana
Drage moje,

I ja sam u fazi testiranja na trombofiliju. Krajem prosle godine sam izgubila bebu u 25. sedmici trudnoce.
Evo jedan link gdje je detaljno opisano koje nalaze mozete uraditi nakon spontanog ili prijevremenog poroda. Meni je puno pomoglo. http://www.bebac.com/forum/?showtopic=3835

(odgovor članu Ljubicica11)
Neposredna veza do poruke: 140
   RE: heparinska trudnoca
30.3.2015 10:48:56   
Pufnicaa
Pozdrav svima...Ja sam nova na forumu i taman me zanima ova vasa tema. Ja sam imala spontani u decembru. ..sreca u nesreci je da je trudnoca bila rana i da nisam morala na kiretazu..Imam divnog ginekologa koja mi je odmah dala da radim sve nalaze moguce...Tako da smo otkrili trombofiliju i hiperinzulemiju..E sad zanima me jel nekome od vas ovaj aspirin tesko padao ja od glavobolja jedva funkcioniram...I zanima me ima li iko iskustva s hiperinzulemijom jako se brinem jer su me uplašili da ona izaziva deformitete na plodu a meni dokt.rekla da se vise ne cuvam i da radim na novoj trudnoci...

(odgovor članu Alina Lana)
Neposredna veza do poruke: 141
   RE: heparinska trudnoca
9.6.2015 15:12:06   
Skvo RR
prenos postova

IZVORNA PORUKA: miks

Ja planiram da se porodim prirodno a uzimam heparin cijelu trudnocu....
Citala sam puno o tome kada se treba iskljuciti prije poroda i svugdje pise 12 sati prije poroda...
U vecini slucajeva zbog toga prederiraju zakazani carski...osim vani gdje smatraju da je bolji prirodan porod nego
operacija....
Kakva iskustva imate sa ovim??


IZVORNA PORUKA: AAvalon

Miks, ja bih ti samo rekl da se ne sikiras. U svijetu je praksa da se sa 36 sedmica predje sa niskomolekularnog na obicni heparin jer za njega postoji antidot a za clexane ne pa je samim time rizik manji jer ako dodje do krvarenja daju ti vit K i to je to, sa clexanom to ne fercera. I prirodni porod svakako smanjuje rizik od krvarenja u odnosu na carski koji se kod nas preferira samo radi tajminga znaci da znas kad ce CR pa da dan prije ukines clexane. Da te utjesim da se ne sikiras - ja sam imala hitan CR jer mi je pukao vodenjak a blizanci. Clexane sam sebi dala kao i svaku noc u 21 sat, vodenjak pukao u 6 ujutro i porodili me oko pola 12. Nisam imala hvala Bogu nikakvih problema sa krvarenjem, a jos manji bi mi rizik bio da je bio prirodan porod. I ako procitas studije, nema nekog veceg rizika od krvarenja ako si na heparinu radi trombofilije. Ja se na tvom mjestu ne bih sikirala, mislim da su sanse da das sebi heparin i da se porodis unutar 12 sati minimalne osim ako ti nije 8 dijete :) bolje se brini kako da ti daju zastitni clexane brzo nakon poroda:)

IZVORNA PORUKA: miks

Hvala!
Sta ako se injekcija da dva sata prije nego sto krene porod....jeli opasno? Znaci da je razmak manji od 12 sati...


IZVORNA PORUKA: AAvalon

Miks, ja bih ti samo rekl da se ne sikiras. U svijetu je praksa da se sa 36 sedmica predje sa niskomolekularnog na obicni heparin jer za njega postoji antidot a za clexane ne pa je samim time rizik manji jer ako dodje do krvarenja daju ti vit K i to je to, sa clexanom to ne fercera. I prirodni porod svakako smanjuje rizik od krvarenja u odnosu na carski koji se kod nas preferira samo radi tajminga znaci da znas kad ce CR pa da dan prije ukines clexane. Da te utjesim da se ne sikiras - ja sam imala hitan CR jer mi je pukao vodenjak a blizanci. Clexane sam sebi dala kao i svaku noc u 21 sat, vodenjak pukao u 6 ujutro i porodili me oko pola 12. Nisam imala hvala Bogu nikakvih problema sa krvarenjem, a jos manji bi mi rizik bio da je bio prirodan porod. I ako procitas studije, nema nekog veceg rizika od krvarenja ako si na heparinu radi trombofilije. Ja se na tvom mjestu ne bih sikirala, mislim da su sanse da das sebi heparin i da se porodis unutar 12 sati minimalne osim ako ti nije 8 dijete :) bolje se brini kako da ti daju zastitni clexane brzo nakon poroda:)




_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu sunce 83)
Neposredna veza do poruke: 142
   RE: heparinska trudnoca
17.9.2015 13:41:50   
danidani
Drage moje...Pokušaću biti kratka. Moja prva trudnaća zvršila spontanim u 6 nedelji, druga missed takođe u 6. nedelji nakon čega sam,na svoju inicijativu, odradila nalaze na hormone štitne žljezde i kariotip i to je bilo ok. zatim ispitivanja na trombofiliju su pokazala da imam trombofiliju cong-MTHFR HETEROZIGOT + 4G/5G GENOTIP koji dovodi do povećanja nivoa PAI1. Hematolog me ubjedio da će u sledećoj trudnoći sve biti ok sa heparinskom terapijom. Međutim, u trećoj trudnoći već u 5 nedelji hematolog mi uvodi fragmin 2500 ujutro i uveče, predpostavljate , opet je sve bilo uredu do 6 nedelje . Kad sam počela krvariti bila je vec 8 nedelja i na ultrazvuku su opet utvrdili missed, zatim kiretaža. ..
OČAJNA SAM!!!
Molim vas pomozite mi.
Šta da radim, koje nalaze da uradim, šta se dešava u toj 6 nedelji?
Da li je moguće da je bila premala doza fragmina ili je trebalo da se uključi nešto drugo?
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu sunce 83)
Neposredna veza do poruke: 143
   RE: heparinska trudnoca
19.9.2015 12:43:12   
Pufnicaa
Danidani jako mi je zao zbog toga sto se desava :( Reci mi jesi u Sarajevu i kojem ljekaru ides jel privatnik ili dom zdravlja...Ja kad sam imala spontani otisla sam privatniku ako te zanima mozemo se cuti u pp ona mi je i otkrila trombofiliju..Neznam opet koja ti je kilaza,meni je dokt rekla da bukvalno od prvog dana trudnoce moram na inekcije i tako sam u 3ecoj sedmici trudnoce i prije izostanka menst po simptomima koji su mi bili izrazeni i jaki bolovi kao kod prvog spontanog otisla da uradim betu koja je bila 276 i od tog dana odmah dobila clexane 2,prvih 7 dana vodjena kao visoko rizicna nakon toga na pregledu otkrije dokt blizance,novi pregled za 7 dana i jedna beba nije opstala drugoj se culo srce i povecaju mi dozu clexana na 4,u dogovoru s hematologom,ali moj ginekolog vodi glavnu rijec.Tako da sad s tom dozom sve napreduje super sad sam 6ti mjesec trudnoce kontrakcije imam od drugog i na strogom sam mirovanju,tesko je ali se sve izdrzi za malo sunce koje me vec sad uvelike sutira u stomaku da stavi do znanja da je dobro :)

(odgovor članu danidani)
Neposredna veza do poruke: 144
   RE: heparinska trudnoca
8.10.2015 19:59:59   
Alina Lana
Draga Pufnicaa, citajuci tvoje post cini mi se da je tvoj ginekolog dobro upucen. Da li mi mozes reci ime ginekologa? Ja sam bas u nedoumici kod koga da idem,cini mi se da njih dosta i nema nekog iskustva s trombofilijom.

(odgovor članu Pufnicaa)
Neposredna veza do poruke: 145
   RE: heparinska trudnoca
9.10.2015 14:58:53   
peskafondo
evo da i ja podijelim svoju pricu... nakon spontaog pobacaj prve trudnoce koja se sastojala od 3 gestacijske vrecice bez ikakvog sadrzaja u njima, odlucila sam uraditi sve pretrage. Nadjen mi je heterozigot pai 1 4g/5G kao neki blagi poremecaj ... terapija heparinom u iducoj trudnoci uz konsultacije sa hematologom.

(odgovor članu Alina Lana)
Neposredna veza do poruke: 146
   RE: heparinska trudnoca
24.10.2015 14:29:25   
Pufnicaa
Imas Pp :)

_____________________________

All I ever wanted
Was to see you smiling

(odgovor članu Alina Lana)
Neposredna veza do poruke: 147
   RE: heparinska trudnoca
3.2.2019 22:46:00   
Molko
Vidim da dugo niko nije pisao, ali imam pitanje vezano za heparinske Inekcije.. da li je neko iz Tuzle uspio dobit na esencijalnu listu, tj da ti je prosao konzilijum na ukc u.... I kakav vam je nalaz bio uvjet za heparin?  Hvala

(odgovor članu Pufnicaa)
Neposredna veza do poruke: 148
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 4 5 [6]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 5 [6]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *