|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Hidzama
14.9.2014 20:53:51   
merima_s

IZVORNA PORUKA: Galicia

Za sta sluzi to?

Lijek je za mnoge bolesti, zavisno od tačaka na tijelu na koje se aplicira.

Meni je sve za cas proslo, ali prijateljici je dugo ostao podliv.


Hematom ili podljev ne zavisi od mjesta na kojem se radi nego od opšteg stanja organizma.

_____________________________

Mamino srce kuca samo za vas dvoje....moje sve H&H

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Hidzama
15.9.2014 7:11:54   
Mirkica
Galicija to ti je Schröpftherapie preporucuje se svakome , prociscava krv znaci onu sto bi rekli prljavu vadis i cistis krv , to je jako praktikovano i u svjetu poznatih samo sto se haman drugacije zove , ja bih to rado uradila samo me strah , ali et imam njet i ja i mm , doduse ne bilo gdje i kod bilo koga .

_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu merima_s)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Hidzama
15.9.2014 8:53:00   
calahoe

IZVORNA PORUKA: minja_

to je "cupping", tehnika poznata 5000 godina, vakumski se iz organizma izvlači krv iz perifernih kapilara, detoksicira organizam, povećava prokrvljenost, ublažava bol...

ovako to izgleda kod jennifer anniston
http://uk.eonline.com/news/409206/5-celebrity-cupping-fans-jennifer-aniston-gwyneth-paltrow-and-more


Meni cupping radila prijateljica Mongolka, zena je inace Dr kineske tradiconalne medicine.Radila je istovremeno na par Nas ove tretmane I fakat nismo svi imali iste podlive(boja ,intenzitet I sl).Radila mi je masaze uporedo.Nevjerovatno sam se bolje osjecala nakon toga, poletnije,hronicne zdr. tegobe Su bile zaista manjeg intenziteta nakon tretmana.I hidzamu imam nijet raditi, trazim nekog provjerenog za to.

(odgovor članu minja_)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Hidzama
15.9.2014 9:05:46   
Crnkica
Imali neko preporuku za dobrog doktora za hidžamu u Tuzli,naravno da ima certifikat za to...broj i adresa u PP.

(odgovor članu calahoe)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Hidzama
15.9.2014 9:08:05   
Crnkica
Dali hidžama pomaže kod hroničnog reumatizma,otac mi boluje već nekoliko godina...nikako da nađe spas.

(odgovor članu Crnkica)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Hidzama
15.9.2014 9:53:43   
MicoTico
Minja, kod cuppinga nema rezova, koliko sam upućenauser posted image

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu Crnkica)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Hidzama
15.9.2014 10:07:52   
minja_
Da se dopunim, cupping with bloodletting je pravi termin :D

_____________________________

ljudi koji gledaju svoja posla i ostali jednorozi...

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Hidzama
15.9.2014 10:19:12   
merima_s
Ja sam sebi isto radila masažu lica u kombinaciji sa nekim uljem. Kako je to samo dobro za kožu, tako fino poboljsa cirkulaciju da su mi svi govorili kako mi koža blista nakon samo jednog tretmana. Na zalost lijena sam da ga ponovim.


_____________________________

Mamino srce kuca samo za vas dvoje....moje sve H&H

(odgovor članu minja_)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Hidzama
15.9.2014 11:02:19   
calahoe

IZVORNA PORUKA: merima_s

Ja sam sebi isto radila masažu lica u kombinaciji sa nekim uljem. Kako je to samo dobro za kožu, tako fino poboljsa cirkulaciju da su mi svi govorili kako mi koža blista nakon samo jednog tretmana. Na zalost lijena sam da ga ponovim.


Kakve masaze si radila, imas li neki link, nesto gdje bi to mogla vidjeti?ili barem objasniti tehniku izvodjenja tih masaza?Ova moja Mongolka radi masazu vlasista I lica, s presenigom na akupunkturne tacke, ljudi moji kako je to dobro user posted image


(odgovor članu merima_s)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Hidzama
15.9.2014 11:11:53   
merima_s
Uzmem čašicu najmanjeg prečnika, pumpicu i onda pomjeram po licu u raznim smjerovima. Prije toga uradim piling i stavim neko ulje da bi mogla uopšte pomjerati čašicu. Samo ukucaj u google 'face cupping masagge' i dobit ćeš milion linkova, ja nemam ni jedan određen. Ova pumpica koji imam je malo povelika, za klasične hidžame a vidjela sam na ebay-u ima set čašica posebno za masažu koji je dosta praktičniji a nije puno ni skup.

_____________________________

Mamino srce kuca samo za vas dvoje....moje sve H&H

(odgovor članu calahoe)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Hidzama
15.9.2014 14:15:39   
dambolina

IZVORNA PORUKA: merima_s


IZVORNA PORUKA: Galicia

Za sta sluzi to?

Lijek je za mnoge bolesti, zavisno od tačaka na tijelu na koje se aplicira.

Meni je sve za cas proslo, ali prijateljici je dugo ostao podliv.


Hematom ili podljev ne zavisi od mjesta na kojem se radi nego od opšteg stanja organizma.

Trebala si i drugu recenicu citirati :) jer sam napisala da je to normalno ako se radi na bolnom mjestu. Sad moram obrazloziti. Moja drugarica je radila na ledjima za bolove u kicmi i na tom dijelu gdje ima bolove ostao je podliv, na drugoj polovini ledja gdje nema bolova, nije bilo podliva. Tacno je ostalo na dijelovima koji su zahvaceni bolom. I to je dobar znak.

_____________________________

Z. veliki zvjerko 17.06.2003.
I. mala živča 04.11.2008.
L. mala palmica 15.01.2014.

(odgovor članu merima_s)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Hidzama
15.9.2014 14:29:18   
ruby_
Ima li neko preporuku za hidzamu u Sarajevu, ali bih voljela da je ljekar u pitanju? Moze pp. Hvala

(odgovor članu dambolina)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Hidzama
15.9.2014 16:11:03   
Galicia
Volila bih ja to uraditi, mislim nije me strah. Ali kako znati da tu uspijesno fercera? Ili se samo oslonjamo na svoju intuiciju, da je uspijesno odradjeno.

(odgovor članu ruby_)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Hidzama
15.9.2014 16:42:17   
minja_
Jos bolje, udjes u to sve kao skeptik, ako pokaze rezultate - super.
ne vjerujem da je sugestija, to kao da mi neko kaze da cu se poslije masaze ledja osjecati bolje samo zato sto mi je to neko rekao. zamisli tek koliko se poveca prokrvljenost sa hidzamom.
Mene sad zainteresova vakumska masaza lica.

_____________________________

ljudi koji gledaju svoja posla i ostali jednorozi...

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Hidzama
15.9.2014 16:57:54   
merima_s

IZVORNA PORUKA: Galicia

Volila bih ja to uraditi, mislim nije me strah. Ali kako znati da tu uspijesno fercera? Ili se samo oslonjamo na svoju intuiciju, da je uspijesno odradjeno.


Ljudi dođu sa jakim migrenama i nakon hidžame su rahat narednih 6 mjeseci, oni sa visokim pritiskom ga regulišu puštanjem krvi....to su konkretniji rezultati. A veliki broj ljudi dođe da radi hidžamu bez posebne indikacije jer vjeruju da im je dobro za zdravlje, pogotovo što je Poslanik a.s preporučio da se radi.
Nedavno sam čitala istraživanje ginekologa čije je iskustvo pokazalo uspješnost hidžame kod liječenja neplodnosti.
Ali učinkovitost nije 100% i to ne može niko garantovati.

https://www.facebook.com/groups/hidzama/

_____________________________

Mamino srce kuca samo za vas dvoje....moje sve H&H

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Hidzama
6.10.2014 22:48:31   
plava72
Zna li neko nesto o rizicima hidzame posto se radi svima sa istim priborom...
sterilizuje se to ali sam cula da kod virusa ne pomaze pa je bolje raditi "suhu " hidzamu gdje nije potrebno sjeckanje a ucinak je isti

_____________________________

Ako si usamljen kad si sam u lošem si društvu..

(odgovor članu merima_s)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Hidzama
7.10.2014 9:35:58   
mimi_2in1
Pa u sustini ne bi trbal radit onako kod bilo koga. Ja sam radila kod doktora, onako covjek ima certifikat, ordinaciju, ne bavi se samo time...predam om je otvorio te male ziletice iz kese, dakle novi se koriste i bace se odmah. Za casice ne znam, vec sam bila okrenuta ka dole.
Sto se suhe hidzame tice o tom ne znam, pa se necu petljatb user posted image

Galici sto se tice ucinka, ja imam velikih problema sa nogama i donjim dijelom kicme. Kada sam radila hidzamu ona najveca casica je bila tu na mjestu odakle polaze ti zivci..i najvise. Toga necega je izvukao upravo odatle. Iskreno ja sam jednu godinu bila rahat. Nista me nije boljelo...kad je doslo vrijeme da ponovim ostala sam trudna pa nisam.
Tako da mislim da ljudi koji fakat imaju neke tegobe mogu osjetiti poboljsanje.

_____________________________

Pile moje, pace moje malo....lafce moje :) 05.10.2013

(odgovor članu plava72)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Hidzama
8.10.2014 0:35:01   
hanabanana
Zar nije jednostavnije i humanije postati dobrovoljni davalac krvi?
.

(odgovor članu merima_s)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Hidzama
8.10.2014 1:19:15   
Medić*
IZVORNA PORUKA: hanabanana

Zar nije jednostavnije i humanije postati dobrovoljni davalac krvi?
.


Pa ne bih rekla da je isto. Hidzama je odstranjivanje nečiste krvi iz organizma na specifičan način na odredjenim mjestima. Radi se o isisavanju a ne pustanju krvi. U hidžami je ovodunjalučka korist što je u njoj lijek, jedna specifična i blagotvorna metoda liječenja, a na budućem svijetu nagrada zbog oživljavanja sunneta Božijeg Poslanika :))


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Hidzama
8.10.2014 1:32:06   
Medić*
A sto se humansti tice, svakako je treba imati. Osim toga sto cemo biti humani i mozemo spasiti neciju zivot, cinimo i dobro za svoje zdravlje.
Uglavnom na neki nacin razlicite metode.
Razlika je dakle u specificnosti postupka kao i dijeovima tijela odakle se isisava krv .


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Hidzama
8.10.2014 15:51:04   
mimi_2in1
Sadrzaj koji ostane u casicama nakon hidzame je samo oko 10 % krv...mislim cak ni toliko, nema nikakvih slicnosti sa davanjem krvi. Ovo ne mozes nikome dati jer su to toksini i necistoca iz tijela koja se skuplja na zavrsecima kapilara i na oboljelim mjestima. Treba malo iscitati o hidzami pa onda pisati da je dvanje krvi humanije. Dvije stvari koje nemaju nikakve veze jedno sa drugim, osim mozda da su obje dobre za zadravlje....osim u mom slucaju user posted image salim se naravno, nekad dok sam jos bila iole dobre ks davala krv...sad ni za sebe nemam dovoljno user posted image

To sto u casici hidzame ostane izgleda najblaze receno kao dzigerica user posted image s tim da je meni u casici gdje mi je bolesno mjesto bilo skoro crno, subhanallah... Ljudi to da vide trcali bi na hidzamu svako malo, meni je nevjerovatno bilo da nesto tako pogano moze da bude unutar meneuser posted image



_____________________________

Pile moje, pace moje malo....lafce moje :) 05.10.2013

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Hidzama
8.10.2014 21:00:49   
Medić*

IZVORNA PORUKA: mimi_2in1

Sadrzaj koji ostane u casicama nakon hidzame je samo oko 10 % krv...mislim cak ni toliko, nema nikakvih slicnosti sa davanjem krvi. Ovo ne mozes nikome dati jer su to toksini i necistoca iz tijela koja se skuplja na zavrsecima kapilara i na oboljelim mjestima. Treba malo iscitati o hidzami pa onda pisati da je dvanje krvi humanije. Dvije stvari koje nemaju nikakve veze jedno sa drugim, osim mozda da su obje dobre za zadravlje....osim u mom slucaju user posted image salim se naravno, nekad dok sam jos bila iole dobre ks davala krv...sad ni za sebe nemam dovoljno user posted image

To sto u casici hidzame ostane izgleda najblaze receno kao dzigerica user posted image s tim da je meni u casici gdje mi je bolesno mjesto bilo skoro crno, subhanallah... Ljudi to da vide trcali bi na hidzamu svako malo, meni je nevjerovatno bilo da nesto tako pogano moze da bude unutar meneuser posted image




Zato i rekoh radi se o odstranjivanju nesciste krvi iz organizma :)

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu mimi_2in1)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Hidzama
19.11.2014 21:57:31   
ruby_
Da li mi neko moze reci moze li se jednom hidzamom tretirati vise poremecaja/oboljenja, jer, koliko sam shvatila da postoje razne tacke na kojima se vrsi ispumpavanje krvi a koje tretiraju specificna oboljenja?

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Hidzama
19.11.2014 23:25:42   
canim

IZVORNA PORUKA: ruby_

Da li mi neko moze reci moze li se jednom hidzamom tretirati vise poremecaja/oboljenja, jer, koliko sam shvatila da postoje razne tacke na kojima se vrsi ispumpavanje krvi a koje tretiraju specificna oboljenja?

Mom muzu su radili u isto vrijeme hidzamu na ledjima i na jednoj nozi gdje ima nekih problema s venama.

(odgovor članu ruby_)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Hidzama
24.11.2014 23:17:50   
bebaa
da li hidžamu ženama radi isključivo ženski ljekar ili nije bitno....user posted image user posted image

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *