|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Ishrana dojilje
10.1.2013 21:06:14   
vila_7
Pokusala sam naci temu - nisam nasla , ali ako ima neka moderatori premjeste...

Opet sam u krugu dojilja user posted image ali iako sam vec jednom sve to prosla opet me zanima mnogo stvari a i mnogo njih ne znam,a jedna je i u vezi hrane...

Evo npr. volim mnoooogo cesnjak (bijeli luk) ali svi mi govore da kao bebi ce biti ruzno mlijeko, mozda nece htjeti dojiti,bla bla,.... I nadjem ovaj clanak hB user posted image :

Dojenje: češnjak i majčino mlijeko


Majke, ukoliko želite potaknuti dojenčetov apetit, pojedite malo češnjaka jedan sat prije dojenja. Da, možda je neobično, ali češnjakov snažan okus i miris u majčinom mlijeku potiče dijete da popije više mlijeka. Ova zanimljiva činjenica je rezultat istraživanja provedenog u filadelfijskom Centru za kemijska osjetila Monnel, Philadelphia.
Kako bi provjerili točnost ove pretpostavke, znanstvenici su prilikom istraživanja jednoj polovici dojilja dali kapsulu češnjaka, dok je druga polovica žena dobila neaktivnu kapsulu.
Kapljica mlijeka uzeta kao uzorak od dojilja koje su pojele češnjak odisala je jakim mirisom. Međutim, bebama se to svidjelo. Kada je mlijeko mirisalo na češnjak, bebe su ostajale duže na prsima, više su sisale i općenito su popile više mlijeka.
Za razliku od toga, gutljaj alkohola prije dojenja način je pomoću kojeg možete odvratiti bebu da siše više mlijeka. To se kosi s narodnim vjerovanjem da malo piva, vina ili žestokog pića prije dojenja pospješuje stvaranje mlijeka i poboljšava djetetov apetit. Naprotiv, djeca majki koje su popile sok od naranče pomiješan s alkoholom, popila su znatno manje mlijeka.
Znanstvenici smatraju da jaki okusi uglavnom potiču dojenčetov apetit, dok u slučaju alkohola dolazi do smanjenja apetita, slabljenja djetetove sposobnosti sisanja ili stvaranja manje količine mlijeka.




E sad me jos zanima npr. ima li ikakve veze s dojenjem gazirano pice- mislim znam da skodi svakako covjeku najvise zbog kolicine secera u sebi - ali utice li ikako na dojenje i bebu!?

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Ishrana dojilje
10.1.2013 22:07:20   
chuci
ima ista tema samo si je ti postavila na pogrešan PDF
http://www.ringeraja.ba/forum/Ishrana_dojilje/m_94367/tm.htm

_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Ishrana dojilje
11.1.2013 20:46:40   
vila_7
hvala chuci user posted image

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Ishrana dojilje
18.1.2013 17:04:20   
milenium
što mislite smijem li dok dojim piti sok naranče i jesti kisele paprike?

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Ishrana dojilje
18.1.2013 17:14:14   
Nellica
Millenium mila, ako sam shvatila tvoja beba je svega par dana stara.
Koliko znam sve na bazi citrusa se luči u mlijeku i stvara kiselinu, ja sam izbjegavala cijelo vrijeme
dojenja sve citruse, čak mislim da mogu uticati na uticati na kolike.

Kisele paprike pojma nemam, ja sam u početku dojenja izbjegavala stvari koje
su kisele puno začinjenje, težu hranu i sl.

Najbolje pij sok od jabuke.
I ja sam znala popiti čašu piva, jer sam čitala da pozitivno utiče na količinu i kvalitet
mlijeka ( pivski kvasac).

_____________________________

5.12.2009.
28.04.2011. Mamina dva anđela!

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Ishrana dojilje
18.1.2013 17:16:46   
milenium
hvala neliceuser posted image

(odgovor članu Nellica)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Ishrana dojilje
18.1.2013 22:55:30   
chuci
ja sam izbjegavala dosta stvari prvih dana, možda 20tak, najviše zbog sebe, a i zbog navikavanja bebe na ovaj svijet, a poslije sam jela sve kao i inače uključujući citruse.
samo nisam ni u čemu pretjerivala.

princip ishrane porodilje bi trebao biti jedi sve umjereno, naravno zdravo. ako primjeti da bebi posebno kodi neka hrana (to uključuje npr da beba ima neke probleme kad to konzumira a nema kad ne konzumira) onda to izbjegava. većina radi suprotno tj izbjegava sve iako ne zna da li to bebi kodi. osim toga mnoge mame prave greku to npr kad beba ima grčeve i plače, majke pomisle e do mene je jer sam pila ili jela ono ili ovo i prestane to jesti i piti, a beba nastavi imati grčeve.


< Poruku je uredio chuci -- 18.1.2013 22:57:58 >


_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Ishrana dojilje
19.1.2013 15:40:40   
ljubičica 28

IZVORNA PORUKA: chuci

princip ishrane porodilje bi trebao biti jedi sve umjereno, naravno zdravo. ako primjeti da bebi posebno kodi neka hrana (to uključuje npr da beba ima neke probleme kad to konzumira a nema kad ne konzumira) onda to izbjegava. većina radi suprotno tj izbjegava sve iako ne zna da li to bebi kodi. osim toga mnoge mame prave greku to npr kad beba ima grčeve i plače, majke pomisle e do mene je jer sam pila ili jela ono ili ovo i prestane to jesti i piti, a beba nastavi imati grčeve.



Potpisujem!

Ja sam u početku pazila šta jedem. Sve dok mi beba nije dobila grčeve. I kad sam skontala da bez obzira na moju prehranu beba svakodnevno ima grčeve, počela sam sve jesti. Grčevi su prošli iznenada, baš onako kako su i došli a da nikakve veze s mojom prehranom nisu imali. Tako da, prati bebu. Ako vidiš da joj nešto smeta, izbaci. Ako ne, nastaviš s tim. Nisu sve bebe iste i ne reaguju sve isto ni kada pođemo s dohranom.


_____________________________

Gospodaru moj,
ne dopusti da me zavara uspjeh, niti poraz baci u očaj. Podsjećaj me stalno da je neuspjeh iskušenje koje prethodi uspjehu...

asthenozoospermia, produženi ciklusi

01.04.2011. mamino proljetno sunce

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Ishrana dojilje
29.8.2019 3:40:07   
sonyareyes
JA mogu da se pohvalim sa svojim jelovnikom! Nisam izbacila nista iz ishrane koju sam imala i pre i u toku trudnoce!

Pa i sada, kada bebac ima skoro 6 mes. ja jedem sve i nemam nikakvih problema. Dojim je. Mislim da to izbegavanje hrane, samo stvara jos vecu zelju za hranom i da se pravi haos u glavi, a to je nepotrebno! soundcloud converter online

Jedite mame sta vam se jede, SAMO nemojte da se prejedete! Svega umereno i to je ok!

:) :)
I moja kilaza je jos malo pa na istom broju kao i pre trudnoce... za manje od sest mes sam vratila svoju kilazu i kao da se nisam ni poradjala! :P

(odgovor članu ljubičica 28)
Neposredna veza do poruke: 9
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *