|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 16 17 [18]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: krvna grupa i RH faktor
10.5.2014 19:38:51   
maja78 RR
ja sam rogam primila u 28 sedmici i nakon poroda, dijete zivo, zdravo i normalno nije imalo uticaja e sad ne znam kako je kad je tako rano

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu Vanne)
Neposredna veza do poruke: 426
   RE: krvna grupa i RH faktor
10.5.2014 21:13:06   
TiruTiru
panika me hvata, iskreno

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 427
   RE: krvna grupa i RH faktor
10.5.2014 22:04:34   
TiruTiru
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=G8yLyWHeyYM
cisto koga zanima...

(odgovor članu TiruTiru)
Neposredna veza do poruke: 428
   RE: krvna grupa i RH faktor
10.5.2014 23:03:38   
maja78 RR
pokusaj ne paniciti (znam da glupo zvuci) ali na neke stvari ti licno ne mozes uticati da bude bolje, ali mozes da bude gore ako se recimo unervozis i prepdnes, smao to negatinvno utice na bebu. budi pozitivna, pokusaj. znam da je tesko ali nemas nista od panike

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu TiruTiru)
Neposredna veza do poruke: 429
   RE: krvna grupa i RH faktor
27.5.2015 15:06:04   
ananas_ze
Ja rh- a mm+ rogham sam primila samo nakon poroda treba se primiti u roku 72h od poroda

_____________________________

Ništa živ čovjek ne može izgubiti što mu jedno proljeće ne bi moglo povratiti, niti može biti čovjek trajno nesrećan dok Bog daje da se duša liječi zaboravom a zemlja obnavlja proljećem.


S~proljeće~ 05.04.2014.
S~zvijezda smijalica~ 06.03.2017

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 430
   RE: krvna grupa i RH faktor
27.5.2015 15:23:39   
Almuccia
Ja sam A- a mm A+. U trudnoci sam cesce vadila krv i pratili antitijela. Uglavnom sve uredu bilo. Poslije poroda primila Rogham tako da sam mirna kad ponovno aBd zatrudnim.

_____________________________

Loading... neki pametan potpis ali nikako da skontam sta :P

(odgovor članu ananas_ze)
Neposredna veza do poruke: 431
   RE: krvna grupa i RH faktor
6.2.2016 21:16:13   
buca007
Pozz svim trudnicama,buducim trudnicama i mamama...
Molim vas ako tko moze da pomogne da se javi ..jer sam sad u frci.
Rh sam neg,muz poz dijete poz,rodila sam na carski i dobila Rogam,poslije sam imala ab.nakon kojeg sam isto dobila Rogam.Prije deset dana sam isla kod gin da uradim nalaze ,da se pripremim za trudnocu,malo sam usla u temu s njim o tome sto sam Rh neg i rekao mi je da slabo koja trudnica prode bez komplikacija u narednim trudnocama,pa sad me zanimaju vasa iskustva da li je koja imala problema u narednim trudnocama???

(odgovor članu Almuccia)
Neposredna veza do poruke: 432
   RE: krvna grupa i RH faktor
6.2.2016 22:06:14   
Vrtni patuljak
Draga Buca007,
imam prijateljicu koja ima 2 djece i situacija je ista kao kod tebe (prvo dijete na carski, ona rh negativni, on rh pozitivni faktor). Druga trudnoca super, bez ikakvih problema, isto carski, beba rh pozitivna.
Prijateljicina majka sa rh negativnim i muzem koji je rh pozitivni faktor rodila troje zdrave djece bez ikakvih problema u trudnocama (u onaj vakat user posted image )

Treci primjer, prva i druga trudnoca super sa istim kombinacijama kod moje tetke.

Ja iskreno ne znam ni jednu trudnicu iz moje okoline da je imala problema radi Rh faktora (ne kazem da ih nema, ali ocigledno manje nego sto tvrdi taj covjek, a i zene se kontrolisu i vode racuna) a sve su u kombinacijama sa rh pozitivnim muzevima.
Mislim da je to individualno i da se ne brines unaprijed, a primila si svakako Rogam, tako da ne bi trebalo biti problema, cini mi se.
Sretno i izvinjavam se na ovolikom postu user posted image

(odgovor članu buca007)
Neposredna veza do poruke: 433
   RE: krvna grupa i RH faktor
6.2.2016 22:13:13   
loptica7
Ja imam negativan rh faktor, mm je pozitivan kao i svih 3 djece. Poslije svakog potoda sam primila Rogan i nisam imala nikakvih komplikacija u trudnoci. Dva puta tokom svake trudnoce vadila sam titarantitijela i bili su negativni.
Koliko ja znam o tim rh faktorima, ako zena, sa fh neg faktorom, nakon svakog poroda ili pobacaja primi Rogan u sljedecim trudnocama nece biti problema.

_____________________________

"Nitko se ne može vratiti u prošlost i stvoriti novi početak. Ali svatko može početi danas i stvoriti drugačiji završetak."

(odgovor članu Vrtni patuljak)
Neposredna veza do poruke: 434
   RE: krvna grupa i RH faktor
6.2.2016 22:16:15   
buca007
Hvala Vrtni patuljak,meni je takoder problem gdje sam zivjela za vrijeme trudnoce radila sam test na antitjela svaki mjesec,od sedmog mjeseca trudnoce svakih 15 dana,a sad sam prijavljena u RS i test na antitjela se radi samo dva puta pa ne znam je li to dovoljno??

(odgovor članu Vrtni patuljak)
Neposredna veza do poruke: 435
   RE: krvna grupa i RH faktor
6.2.2016 22:18:16   
buca007

IZVORNA PORUKA: loptica7

Ja imam negativan rh faktor, mm je pozitivan kao i svih 3 djece. Poslije svakog potoda sam primila Rogan i nisam imala nikakvih komplikacija u trudnoci. Dva puta tokom svake trudnoce vadila sam titarantitijela i bili su negativni.
Koliko ja znam o tim rh faktorima, ako zena, sa fh neg faktorom, nakon svakog poroda ili pobacaja primi Rogan u sljedecim trudnocama nece biti problema.

Hvala loptica7

(odgovor članu loptica7)
Neposredna veza do poruke: 436
   RE: krvna grupa i RH faktor
6.2.2016 22:40:47   
Vrtni patuljak
O tome ne znam bas, ova prijateljica sa carskim rezovima koju sam spomenula, prvo dijete rodila (i vodila trudnocu u RS) a drugo u Sarajevu, u oba slucaja antitijela kontrolisala do nekog petog mjeseca (zasto tako-ne znam). Sigurno ce neka mama imati bolje objasnjenje.

(odgovor članu buca007)
Neposredna veza do poruke: 437
   RE: krvna grupa i RH faktor
6.2.2016 22:56:59   
Medić*
IZVORNA PORUKA: loptica7

Ja imam negativan rh faktor, mm je pozitivan kao i svih 3 djece. Poslije svakog potoda sam primila Rogan i nisam imala nikakvih komplikacija u trudnoci. Dva puta tokom svake trudnoce vadila sam titarantitijela i bili su negativni.
Koliko ja znam o tim rh faktorima, ako zena, sa fh neg faktorom, nakon svakog poroda ili pobacaja primi Rogan u sljedecim trudnocama nece biti problema.


I kod mene ovako.
Primila injekciju nakon obje trudnoce.
U trudnocama redovno isla na provjeru antitijela.
Nije bilo problema.
Radjala prirodnim putem.

< Poruku je uredio Medić* -- 6.2.2016 22:59:08 >


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu loptica7)
Neposredna veza do poruke: 438
   RE: krvna grupa i RH faktor
6.2.2016 23:30:37   
Visnja RR

IZVORNA PORUKA: buca007

Hvala Vrtni patuljak,meni je takoder problem gdje sam zivjela za vrijeme trudnoce radila sam test na antitjela svaki mjesec,od sedmog mjeseca trudnoce svakih 15 dana,a sad sam prijavljena u RS i test na antitjela se radi samo dva puta pa ne znam je li to dovoljno??


Ja sam RH - a MM RH +
nakon prvog prekida trudnoce primila Rhogam
nakon druge opet Rhogam

Nakon rođenja moje kćerke (CR) opet sam primila Rhogam iako sam znala da više neću željeti trudnoću...
trudnoca mi je prosla od prvog do zadnjeg dana bez problema....

Živim u sarajevu i test na antitjela sam radila samo 2 puta....

nekad ta kombinacija - i + dovode do spontanih ali nije pravilo

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu buca007)
Neposredna veza do poruke: 439
   RE: krvna grupa i RH faktor
7.2.2016 8:57:37   
buca007

IZVORNA PORUKA: Visnja RR


IZVORNA PORUKA: buca007

Hvala Vrtni patuljak,meni je takoder problem gdje sam zivjela za vrijeme trudnoce radila sam test na antitjela svaki mjesec,od sedmog mjeseca trudnoce svakih 15 dana,a sad sam prijavljena u RS i test na antitjela se radi samo dva puta pa ne znam je li to dovoljno??


Ja sam RH - a MM RH +
nakon prvog prekida trudnoce primila Rhogam
nakon druge opet Rhogam

Nakon rođenja moje kćerke (CR) opet sam primila Rhogam iako sam znala da više neću željeti trudnoću...
trudnoca mi je prosla od prvog do zadnjeg dana bez problema....

Živim u sarajevu i test na antitjela sam radila samo 2 puta....

nekad ta kombinacija - i + dovode do spontanih ali nije pravilo

Hvala.A jesu vam se ikad pojavila antitjela u trudnocama??

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 440
   RE: krvna grupa i RH faktor
15.4.2017 11:45:02   
Zraka28
Pozz svima,
Ja sam Rh -, dok mi je muz Rh+.
Imala sam spontani u 6.tjednu trudnoce. Pocelo je sa blagim smedjkastim iscjetkom, trajalo je 3 dana, zatim 4.dan sam pocela krvariti svjezu krv, a 5.dan sam pobacila. Nisam znala svoju, ni muzevu krvnu grupu. A doktor me nije htio primiti na pregled prije 7.tjedna. Injekciju sam primila dan poslije spontanog. Sad mene zanima da li sam ja prekasno primila tu injekciju. Znam da je 72h rok za injekciju. Ako se racuna pocetak smedjkastog iscjetka onda sam je prilila 6.dan, a ako se racuna od krvarenja svjezom krvlju onda sam je primila na vrijeme. Sto vi mislite o tome? Jako sam zabrinuta. To mi je bila prva trudnoca i jako zelim biti mama. Hvala na odgovorima

(odgovor članu misterija)
Neposredna veza do poruke: 441
   RE: krvna grupa i RH faktor
17.4.2017 7:34:44   
anandi
Zraka zao mi je zbog spontanog user posted image imala sam ga i ja u 6 sedmici prosle godine u januaru. Nista se ne brini, na vrijeme si je primila. Opisala si kao sto se kod mene desilo, prvo par dana smedkasto pa prava krv, tj ugrusci endometrija su se odvojili i izasli i ja sam onda sutradan primila rhogam. Ipak je to mala bebica, embrion i nije se jos ni formirao krvotok da bi se stvorila antitijela. Sad se malo odmori, bar 3 mjeseca pa ponovo u akciju. Bit ce sve ok, ne brini. Ja sam evo drugi put trudna, danas usla u 36 sedmicu, i svaka tri mjeseca sam provjeravala antitijela. Ja sam B- a muz B+,. Vidjet cemo poslije poroda, ako beba naslijedi muzev rh faktor primit cu je opet. Srecno

(odgovor članu Zraka28)
Neposredna veza do poruke: 442
   RE: krvna grupa i RH faktor
17.4.2017 10:00:05   
Zraka28
Draga anandi, hvala ti puno na odgovoru. ☺
I ja vama zelim srecu i vjerujem da je lijep osjecaj nositi svoju bebicu u stomaku i znati da je sve uredu. Pozz

(odgovor članu anandi)
Neposredna veza do poruke: 443
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  14 15 16 17 [18]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 16 17 [18]
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *