|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Ljubomora - kako da živim sa tim osjećajem
18.1.2017 9:35:27   
Anoniman
Svjesna sam da sam ljubomorna po prirodi, ali nisam sigurna da je ta ljubomora baš uvijek neosnovana. I da nema prostora za nju. Postala je moja bolest, ne znam kako da se nosim i borim sa njom.
Npr, evo situacije koja kod mene izazove ljubomoru. Kolegica mog muža koja radi u drugoj podružnici njegove firme mu je poslala poruku, poslovnog tipa, sa nekim poslovnim informacijama i smile na kraju poruke. Moj muž je na to odgovorio : Hvala kolegice, jako si ljubazna. Mnogo mi je to zasmetalo i probudilo ljubomoru, loš osjećaj, kao da me muž vara i nabacuje se drugim. Kako vi ovu situaciju komentarišete? Da li je osnovana moja ljubomora? I takvih situacija ima još mnogo, teško živim sa ovim. Mučenje svaki dan mi je postao moj život.
A bez muža ne mogu,mnogo ga volim. Učinila bih sve za njega.
  Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Ljubomora - kako da živim sa tim osjećajem
18.1.2017 10:14:15   
salmy
Nikako...ja ne znam sta bi da sam na tvom mjestu..Tita mi i partije zeznuto ti skroz...em ljubomorna em anonimna....a vec pisala na ovu temu...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Ljubomora - kako da živim sa tim osjećajem
18.1.2017 10:43:55   
veeseelaa
ma bjezi

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Ljubomora - kako da živim sa tim osjećajem
18.1.2017 12:14:56   
Anoniman
Šta znači : ma bježi?

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Ljubomora - kako da živim sa tim osjećajem
18.1.2017 12:32:12   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Anoniman

Šta znači : ma bježi?



da je bezveze ovo sto si navela

voli sebe , ne budu dijete, nek ti mozak razmislja u drugom pravcu
ti si zena koju je odabrao , ne nalazi u sitnicama razuloge za svadju
samosvjesna zena je neodoljiva
ne dozvoli da te takve misli mue, izdigni se iznad toga

takvo razmisljanje i postupanje je za djevojce od 12-13 godina



< Poruku je uredio veeseelaa -- 18.1.2017 12:34:02 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Ljubomora - kako da živim sa tim osjećajem
18.1.2017 12:44:52   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: Anoniman

Šta znači : ma bježi?



da je bezveze ovo sto si navela

voli sebe , ne budu dijete, nek ti mozak razmislja u drugom pravcu
ti si zena koju je odabrao , ne nalazi u sitnicama razuloge za svadju
samosvjesna zena je neodoljiva
ne dozvoli da te takve misli mue, izdigni se iznad toga

takvo razmisljanje i postupanje je za djevojce od 12-13 godina




A da li bi tebi takav mužev odgovor nekoj kolegici bio signal da se nabacuje toj kolegici, dodvorava ili bi to smatrala normalnom poslovnom komunikacijom ili kako već? Ja sam i stručnu pomoć počela da tražim jer me ovo ograničava u normalnom životu.

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Ljubomora - kako da živim sa tim osjećajem
18.1.2017 12:54:53   
rose
ja redovno i kolegama i kolegicama kazem da su ljubazni...nekima cak i smajlije saljem user posted image

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Ljubomora - kako da živim sa tim osjećajem
18.1.2017 13:06:40   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: rose

ja redovno i kolegama i kolegicama kazem da su ljubazni...nekima cak i smajlije saljem user posted image


Ali to nije kolegica sa kojom redvno sarađuje, neg povremeno po potrebi i on to ne govori inače nikome. ZAto me presjeklo. Ne znam cilj toga.

(odgovor članu rose)
  Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Ljubomora - kako da živim sa tim osjećajem
18.1.2017 13:21:47   
rose
ja ne vidim nista u tome za presjecanje...nego vidim da tebi mozda fali malo obaveza u zivotu...inace se ne bi zamarala budalastinama...kontam ja i ljubomoru...imala sam i ja momenata..al kad su me pritisle obaveze...prioriteti su se poslozili user posted image

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Ljubomora - kako da živim sa tim osjećajem
18.1.2017 13:24:22   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: rose

ja ne vidim nista u tome za presjecanje...nego vidim da tebi mozda fali malo obaveza u zivotu...inace se ne bi zamarala budalastinama...kontam ja i ljubomoru...imala sam i ja momenata..al kad su me pritisle obaveze...prioriteti su se poslozili user posted image


To nije način da se nabacujes i dodvoravaš nekome?

(odgovor članu rose)
  Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Ljubomora - kako da živim sa tim osjećajem
18.1.2017 13:36:01   
rose

IZVORNA PORUKA: Anoniman


IZVORNA PORUKA: rose

ja ne vidim nista u tome za presjecanje...nego vidim da tebi mozda fali malo obaveza u zivotu...inace se ne bi zamarala budalastinama...kontam ja i ljubomoru...imala sam i ja momenata..al kad su me pritisle obaveze...prioriteti su se poslozili user posted image


To nije način da se nabacujes i dodvoravaš nekome?




ne...ja nikad ne bih pomislila da mi se neko nabacuje sa porukom da sam ljubazna i smajlijem ...pa prodavacici u konzumu ako je ljubazna, zahvalis se i osmjehnes...zasto ne bi kolegici

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Ljubomora - kako da živim sa tim osjećajem
18.1.2017 13:49:03   
anitaa
Svjesna si da si pretjerano ljubomorna, vjerojatno i bez neke osnovne..kažeš da si počela tražiti stručnu pomoć...detektirati i sebi priznati problem kažu već je pola obavljenog posla 😀...

Samo malo manje fatalistički...muž je sve. Sve bi za njega, ne mogu bez njega...Neka smo mi svi živi i zdravi, ali bez svega i svakoga se može i mora...malo se izdigni iznad tih poruka, smajlija itd.

Opušteno.

_____________________________

S kao Sara, S kao Sreća, 24.08.2011.

Ela, sunčana djevojčica, 26.07.2015.

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Ljubomora - kako da živim sa tim osjećajem
18.1.2017 13:50:13   
aidana

IZVORNA PORUKA: rose

ja redovno i kolegama i kolegicama kazem da su ljubazni...nekima cak i smajlije saljem user posted image


Rose namiguso jednauser posted image

Ja mislim da je rose u pravu, treba ti vise obaveza u zivotu. Imas li posao, djecu ili svo vrijeme i energiju trosis na muza?

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Ljubomora - kako da živim sa tim osjećajem
18.1.2017 13:57:33   
veeseelaa

IZVORNA PORUKA: Anoniman


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: Anoniman

Šta znači : ma bježi?



da je bezveze ovo sto si navela

voli sebe , ne budu dijete, nek ti mozak razmislja u drugom pravcu
ti si zena koju je odabrao , ne nalazi u sitnicama razuloge za svadju
samosvjesna zena je neodoljiva
ne dozvoli da te takve misli mue, izdigni se iznad toga

takvo razmisljanje i postupanje je za djevojce od 12-13 godina




A da li bi tebi takav mužev odgovor nekoj kolegici bio signal da se nabacuje toj kolegici, dodvorava ili bi to smatrala normalnom poslovnom komunikacijom ili kako već? Ja sam i stručnu pomoć počela da tražim jer me ovo ograničava u normalnom životu.



ma moj muz drzi kafić
zamisli koliko se on smije, sjedi sa svima, salje piće i co
i da se ja oko toga brinem?

ma daaaj

pa tako i treba, nece se ukociti ko hajvan na poslu


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Ljubomora - kako da živim sa tim osjećajem
18.1.2017 14:00:12   
veeseelaa

IZVORNA PORUKA: aidana


IZVORNA PORUKA: rose

ja redovno i kolegama i kolegicama kazem da su ljubazni...nekima cak i smajlije saljem user posted image


Rose namiguso jednauser posted image

Ja mislim da je rose u pravu, treba ti vise obaveza u zivotu. Imas li posao, djecu ili svo vrijeme i energiju trosis na muza?


ma vjerovatno je samo mlada i pomalo nesigurna
kad si siguran u sebe sve ti to bude ok i normalno
a ljubomora je isključena, ona je nekako djetinjasta
svaka zena bi trebala da zna kad je voljena , to se osjeti
a sad ovi mali "nastupi" ljubomore su sigurno zbog nepoznavanja ljudske psihe i nesigurnosti lične


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu aidana)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Ljubomora - kako da živim sa tim osjećajem
18.1.2017 17:40:01   
Alma_27
jesi li ti ista ona anonimna ljubomorna, s one druge teme od neki dan?

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Ljubomora - kako da živim sa tim osjećajem
18.1.2017 17:49:31   
Galicia
Sta kazu strucnjaci ti kojim ides?

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Ljubomora - kako da živim sa tim osjećajem
18.1.2017 22:20:20   
ziel

IZVORNA PORUKA: rose

ja ne vidim nista u tome za presjecanje...nego vidim da tebi mozda fali malo obaveza u zivotu...inace se ne bi zamarala budalastinama...kontam ja i ljubomoru...imala sam i ja momenata..al kad su me pritisle obaveze...prioriteti su se poslozili user posted image

pametno si to rekla

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Ljubomora - kako da živim sa tim osjećajem
19.1.2017 0:06:22   
teacher75
Ja nikad u zivotu nisam bila ljubomorna ni u jednoj vezi pa ni u braku. Ne kontam taj osjecaj uopce. Budem ljubomorna samo na ljude sto puno putuju user posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Ljubomora - kako da živim sa tim osjećajem
19.1.2017 8:16:30   
Alma_27

IZVORNA PORUKA: teacher75

Ja nikad u zivotu nisam bila ljubomorna ni u jednoj vezi pa ni u braku. Ne kontam taj osjecaj uopce. Budem ljubomorna samo na ljude sto puno putuju user posted image



I ja im zavidim user posted image

Nesto razmisljam o ovom sto je anonimna napisala... Ne mogu da se sjetim tog osjecaja, ali to je osjecaj kao i svaki drugi. Neka ga ako se vec javlja. Sta ces da uradis s njim? Je li on alarm za nesto drugo? Problem je vjerovatno kad postane destruktivan, a moze unistiti vezu ili brak. I mentalno zdravlje osobe. Anonimna je prepoznala probem i to je veeeeliki korak. Znam jednu koja sa 30 i kusur godina misli da je ljubomora slatka i da muskarci vole slatke, male goropadnice koje ce drugoj zeni oci iskopati zbog njega user posted image
Anonimna, zapitaj se ko je u tvojoj porodici tako ljubomoran. Od koga si vidjela takav obrazac ponasanja u vezi? Zasto si nesigurna? Volimo i mi svoje muzeve, ali nam se zivot ne vrti samo oko njih i njihovih sms poruka. Uostalom, ako hoce da te prevari, on ce to uraditi koje god mjere ti preuzela protiv toga. Ko kaze da mora biti s kolegicom? Sve se svede na to da li mu vjeruejs ili ne. I on tebi isto tako.

Ljubomora kao osjecaj je ok, ali kao sto neko gore rece, ljubomorne ispade i ponasanje imaju curice od 16tak koje tek ulaze u neke veze. To je djetinjasto, a niko normalan ne zeli da bude u braku s djetinjastom osobom. Najbrzi nacn da ga otjeras je da umjesto zene budes dijete.


(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Ljubomora - kako da živim sa tim osjećajem
21.1.2017 13:42:01   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Alma_27


IZVORNA PORUKA: teacher75

Ja nikad u zivotu nisam bila ljubomorna ni u jednoj vezi pa ni u braku. Ne kontam taj osjecaj uopce. Budem ljubomorna samo na ljude sto puno putuju user posted image



I ja im zavidim user posted image

Nesto razmisljam o ovom sto je anonimna napisala... Ne mogu da se sjetim tog osjecaja, ali to je osjecaj kao i svaki drugi. Neka ga ako se vec javlja. Sta ces da uradis s njim? Je li on alarm za nesto drugo? Problem je vjerovatno kad postane destruktivan, a moze unistiti vezu ili brak. I mentalno zdravlje osobe. Anonimna je prepoznala probem i to je veeeeliki korak. Znam jednu koja sa 30 i kusur godina misli da je ljubomora slatka i da muskarci vole slatke, male goropadnice koje ce drugoj zeni oci iskopati zbog njega user posted image
Anonimna, zapitaj se ko je u tvojoj porodici tako ljubomoran. Od koga si vidjela takav obrazac ponasanja u vezi? Zasto si nesigurna? Volimo i mi svoje muzeve, ali nam se zivot ne vrti samo oko njih i njihovih sms poruka. Uostalom, ako hoce da te prevari, on ce to uraditi koje god mjere ti preuzela protiv toga. Ko kaze da mora biti s kolegicom? Sve se svede na to da li mu vjeruejs ili ne. I on tebi isto tako.

Ljubomora kao osjecaj je ok, ali kao sto neko gore rece, ljubomorne ispade i ponasanje imaju curice od 16tak koje tek ulaze u neke veze. To je djetinjasto, a niko normalan ne zeli da bude u braku s djetinjastom osobom. Najbrzi nacn da ga otjeras je da umjesto zene budes dijete.




A šta ako mu vjerujem, a on ipak laže..? Kod mene je destruktivan ovaj osjećaj. Ono kad ne možeš više.

(odgovor članu Alma_27)
  Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Ljubomora - kako da živim sa tim osjećajem
21.1.2017 14:48:40   
manuela RR
Tebi je najbolje poceti raditi na sebi i svom samopostovanju... jer sva ta sumnja i ljubomora ima dublje znacenje.Sumljas u svoje kvalitete a muza dizes u nebesa...
Najbitnije je u zivotu biti izgradjena licnost i biti svoj pa tek onda necija zena/muz...

< Poruku je uredio manuela RR -- 21.1.2017 14:50:54 >

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Ljubomora - kako da živim sa tim osjećajem
21.1.2017 17:25:35   
Anoniman
Znam da trebam poraditi na sebi. Postala sam svjesna toga i potražila pomoć liječnika. Ali evo, kako da vjerujem. Muž zna za moj problem i kada se desilo da je brisao poruke od jedne koja ga pozvala na kafu, koja je inače klijent njegove firme, on joj je rekao iz kurtoazije kako kaže ok važi za kafu, nakon toga smo se dogovorili da više od mene ne krije te stvari. Da ne briše takve poruke da bi sakrio jer samo iskrenost može funkcionisat. Nakon nekoliko dana ponovo mu se javlja ta klijentica, ne znam zbog čega, ali je on opet, pored dogovora da probamo iskreno, izbrisao te poruke. Zašto? Kako da vjerujem onda? A samo mi je potreban taj iskren odnos.

(odgovor članu manuela RR)
  Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Ljubomora - kako da živim sa tim osjećajem
21.1.2017 19:08:16   
manuela RR
Kako znas da je izbrisao?Nije uredu biti neiskren u bilo bilo kakvom odnosu a pogotovo u braku...
Ne znam kakvo objasnjenje ti je dao?
Mozda ne zeli da histerises bez veze ili si burno reagovala nekad kad ti je nesto slicno rekao pa da izbjegne sukob.

Ti si bar svjesna svog problema i spremna si da radis na sebi...To je za svaku pohvalu.
Pokusaj biti smirena kad se desi neka situacija koja ti inace izaziva ljubomoru I pokusaj reagovati drugacije i zrelije ...
Iznenadit ces i sebe a i muza pa ako nastavis tako mozda vas odnos bude zreliji i otvoreniji....

Imas li ti kolege ili drugove?

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Ljubomora - kako da živim sa tim osjećajem
21.1.2017 19:34:44   
Anoniman
Pitala sam ga je li mu ponovo šta pisala i rekao mi da jeste, da je pitala samo nešto oko posla. A vidjela sam mu u tel da je obrisao
Pitala sam ga zašto je obrisao ako je bilo samo oko posla. Rekao je da zaista jeste oko posla a da je obrisao bezveze. Ne da sakrije bilo šta. A ranije mi je znao reći da obriše neke stvari za koje zna da bih samo bezveze ja digla frku, kao to mu je opterećenje. Kaže da naš odnos i brak ne bi žrtvovao ni za šta i ni za koga interesuje da nemam nikakvog razloga da brinem. Nisam mu ja opet vjerovala da je obrisao bezveze pa mi se na kraju i kune ne bi li povjerovala. Ne znam šta da mislim. Jako mi je posvećen i osjećam da me voli. Ali zašto me ovo proganja? Da li da mu vjerujem? Kako?

(odgovor članu manuela RR)
  Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *