|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: loša probava
11.8.2012 14:15:25   
agenštajn
Vidim mogo recepata za lošu probavu.Moram reći da sam neke od njih isprobakla, nor lanene sjemenke i učinak je bio dobar.U z lošu probavu kod mene je i problem sa zatvorom a evo sada i sa pomjerenim želucem.listajući po forumima skontala sam da mi j eželudavc pomjeren jer me ako sam nezgodno legla boli ispod rebra s desne strane, problem sa disanjem...Znamda za ovakav problem, medicina nema neko sretno rješenje, samo mi daju tablete ali znam za onaj narodni izraz "namještanje želuca ili struna". Kakve probleme imam i to bih probala.Znate li da je to neko radio i gdje?

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: loša probava
10.1.2013 2:45:51   
dijete prirode
za pravilnu stolicu su važna vlakna, što su u biti drvenaste, kožaste i slične končaste strukture tipične za koru voća i povrća koju često gulimo. vlakno je ljuska žitarice i trebali bismo je dobijati kroz hljeb, ali se koristi bijelo brašno koje je lišeno praktično svega sem skroba, što je u suštini šećer, odnosno ugljeni hidrat, i kao takav u crijeva dolazi kao nekakava gnjecava pasta. nije li većina peciva u prodavnici upravo to, vazdušasta pufna koja se u dodiru sa vodom lijepi za nepce i zube? tako se lijepi i za crijeva. najedeš se kukuruza, i sve ljuske pronađeš u govancetu. vlakna su balast, ono što nam pomaže da se ostala "pastolika" otpadna smjesa sprovede od ulaza u tanko do izlaza iz debelog crijeva. ishrana u kojoj dominiraju šećeri i masti, i rafinirani sastojci (maksimalno usitnjeni i lišeni "kabastih" elemenata) nije dovoljno "teška" da napreduje ka izlazu. sjeme lana se ne može svariti dok se ne samelje, koža mu je tako jaka da ga pokakiš kako si ga progutao, i upravo ta piling funkcija je to što može da pomogne.

šta ne može dobro da izađe ne treba ni da ulazi. a glavobolja kod zatvora je posljedica raspadanja hrane koja se danima kiseli u toplim, vlažnim crijevima umjesto u septičkoj jami.

ljudsko tijelo svakodnevno troši:

voda - toga u nama ima najviše, kod dehidracije treba piti izotonik, fiziološku rastopinu, cedevitu, ili neki drugu mješavinu elektrolita (šećera i soli).
vlakna - crni hljeb (ako je pufnast kao i bjeli ili čak sladi, vjerovatno je bojen kakaom i karamelom, i ne sadrži vlakna), smokve, svježe voće i povrće
vitamini - vitamina ima u svemu, od mesa do cigarete (da, da!), dobro je utvrditi odakle šta dolazi, i šta kuvanjem nestaje
masti - bolje manje a kvalitetnije - ulje, od maslinovog do konopljinog, kokosovo, nikad margarin, puter idealno prokuvan i skinuta pjena
šećeri - fruktoza, glukoza, prosti i složeni šećeri, valja se informisati detaljnije, ima ga u svemu.
proteini - meso, sir, pasulj i uopšte mahunarke, kinoja, amaranth

čovjek brzo razvije osjećaj da čim pogleda hranu ili je stavi u usta zna šta jede (masnoću, protein, šećer). instinkt dalje preuzima kao autopilot. a treba se i kretati poslije jela, da se malo pogura ta dinamika u stomaku.

sjetih se izreke koja mi je bila gadna kad sam je čula, ali sam kasnije imala prilike da je istinski shvatim - volim te ko dobro sranje :) (ikskjuz maj frenč)

(odgovor članu agenštajn)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: loša probava
28.1.2013 16:02:40   
lorus
Drage zenice evo nakon uz abdomena i appendiculografije, preporucena mi je pretraga irigografija, peroralna ileocaecografija,ne uspijevam naci da li je to jedno te isto.Internista je napisao irigografija, a radiolog peroralna ileocaecografija.

Ako je neka od vas ovo radila, javite se, gdje ste radile, koliko se ceka termin i koliko se ceka nalaz.

Sve je pocelo od sumnje na hronicnu upalu slijepog crijeva, tek u petak idem dr.koji me i uputio na ove pretrage, ali bila bih zahvalna na nekim informacijama prije petka.

(odgovor članu dijete prirode)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: loša probava
28.1.2013 23:34:46   
amra_sa
IZVORNA PORUKA: lorus

Drage zenice evo nakon uz abdomena i appendiculografije, preporucena mi je pretraga irigografija, peroralna ileocaecografija,ne uspijevam naci da li je to jedno te isto.Internista je napisao irigografija, a radiolog peroralna ileocaecografija.

Ako je neka od vas ovo radila, javite se, gdje ste radile, koliko se ceka termin i koliko se ceka nalaz.

Sve je pocelo od sumnje na hronicnu upalu slijepog crijeva, tek u petak idem dr.koji me i uputio na ove pretrage, ali bila bih zahvalna na nekim informacijama prije petka.


Irigografiju radila prije par godina na Koševu, mislim na radiologiji user posted image Nisam sigurna, mislim da se nalaz čeka oko 7 dana, a termin sam ja imala za 2-3 dana po preporuci dr koja me poslala da radim taj pregled. Inače se teermin čeka ja mislim i po mjesec,dva. Pretraga kao pretraga uopšte nije zeznuta kako pojedini pričaju, no sikiriki. Kolonoskopija je puno gora.


< Poruku je uredio amra_sa -- 28.1.2013 23:35:19 >


_____________________________

"Čovječe, ne možeš zlo činiti a dobru se nadati ... "

(odgovor članu lorus)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: loša probava
29.1.2013 0:14:08   
zvončica

IZVORNA PORUKA: lorus

Drage zenice evo nakon uz abdomena i appendiculografije, preporucena mi je pretraga irigografija, peroralna ileocaecografija,ne uspijevam naci da li je to jedno te isto.Internista je napisao irigografija, a radiolog peroralna ileocaecografija.

Ako je neka od vas ovo radila, javite se, gdje ste radile, koliko se ceka termin i koliko se ceka nalaz.

Sve je pocelo od sumnje na hronicnu upalu slijepog crijeva, tek u petak idem dr.koji me i uputio na ove pretrage, ali bila bih zahvalna na nekim informacijama prije petka.


Lorus, irigografija i ileocekografija se u sustini rade isto.... Ileocekografija je pregled debelog crijeva i zavrsnog dijela tankog crijeva kontrastom koji se ubacuje poreko cmara. Ako se ne puni apendiks slijepog crijeva onda postoji dobra sumnja da se radi o upali koja je najvjerojatnije posljedica opstrukcije, možda fekolitom ili necim drugim.
Irigografija je pretraga koja se koristi za ispitivanje oboljenja debelog crijeva. Rektalno se daje kontrastno sredstvo (barijum).

I dobices posebne upute kako da se pripremis za pregled, da ti sad ne objasnjavam. Radi se na Radiologiji, nalaz cekas 7 dana.

_____________________________

Volim sve sto vole mladi :D

(odgovor članu lorus)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: loša probava
29.1.2013 18:04:33   
lorus
Zenice hvala vam na odgovorimauser posted image

(odgovor članu zvončica)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: loša probava
7.8.2013 7:45:52   
Mamica24
Ovih dana želdac katastrofa.. ne znam je li nahlada ili nešto dr.. možda nervoza zbog novog radnog mjesta alii.. ja sam kontantno gladna a ništa mi se ne jede.. šta god pojedem za pola sata meni kroz želdac propuh... sinoć sam popila reglan ali još gore čini mi se.. danas idem na uzv štitne da i to otarasim.. ne znam više šta da probam.. danas ću kupiti kunicu i piti malo da vidim ...

_____________________________

Živi dobar i častan život, tako da kad ostariš i pogledaš unazad moći ćeš da uživaš po drugi put. (L. i B. - naše neprocjenjivo blago)

(odgovor članu lorus)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: loša probava
25.10.2013 15:33:24   
Apotekarka
Evo i mena na ovoj temi a ne znam pripadam li tu uopce...Kako sam rodila drugo dijee non stop mi je tvrda stolica ,u svoj trci i frci nisam obracala paznju na to medjutoim prije nekih mjesec dna poceli su grcevi u stomaku,vjetrovi,kruljenje crijeva dok nisam skontala dsa mi je stolica bas,bas tvrda..osjecaj je kai da nisi dovoljno otisao na wc i stomakj napet,boli...svaki dan 1-2 put...Pokusavam da ishranom to promjenim,unosom tecnosti(koji je bio minimalan casa,dvije) ali nekog poboljsanja nema...Grcevi se smire ali tvrd stolica ostaje,unazad 5 -6 dna pocela me i guza bolitiuser posted image ,u biti ne boli nego osjecas iznutra kao tezina kao da nisi dovoljno na wc.u se ispraznio...Vanjskih hemoroida ne vidim sem crvenilo vjerovatno iziritirano sve tvrdom stolicom,imam hadensu koja malo ublazava...i Mozda imam unutarnje hemoroide,krvarenja nikakvih nije biilo...Je li tko imao slican problem...Ometa me u svakodnevici a iskreno bojim se posjeta dr da mi ne preporuce kolonoskopiju...
Prenosim post s teme hemoroidi nekako mi vise ovdje pripada....
Uzela sam sjemenke lana po preporuci jedne forumasice pa vidjet cemo,jabuke pi 2-3 dnevno jedem,juhice ,vise kuhano,vise vode pa vidjet cemo,imam osjecaj da kad mew nelka nerovoza uhvati jos mi veci pritisak u stomaku stvara

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu lajlac)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: loša probava
25.10.2013 16:14:18   
Marija13

IZVORNA PORUKA: Marija13

Ako je bas tezak slucaj, ja nekada uzmem caj "regulin" (dietpharm) ali taj dan nigdje ici, kao ni dan poslije. Trenutno koristim Donat mg, ujutro i uvece po casa, i stvarno pomaze...

Apotekarka, jesi li koristila ovaj čaj, odličan je!!!

_____________________________

"Ono što mi jesmo određuje našu djecu daleko više nego ono što im govorimo. Znači, potrebno je da budemo danas, ono što želimo da naša djeca postanu sutra."

(odgovor članu Marija13)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: loša probava
25.10.2013 16:33:40   
Apotekarka
Nisam Marija ja svaki dan imam stolicu 1-2 put ali je tvrda i muce me grcevi bas,kaoi da n e odem dovcoljno,a u zadnje vrijeme sam iumala i stresa a kontam ovaj caj je kod zatvora a u mene nije zatvor

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu agenštajn)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: loša probava
25.10.2013 16:40:12   
Marija13

IZVORNA PORUKA: Apotekarka

Nisam Marija ja svaki dan imam stolicu 1-2 put ali je tvrda i muce me grcevi bas,kaoi da n e odem dovcoljno,a u zadnje vrijeme sam iumala i stresa a kontam ovaj caj je kod zatvora a u mene nije zatvor


Da, ali omekša stolicu i ubrza rad debelog crijeva i vjerujem da će ti pomoći, poslušaj me, ja ga uvijek imam u obaveznoj kućnoj apoteci..


_____________________________

"Ono što mi jesmo određuje našu djecu daleko više nego ono što im govorimo. Znači, potrebno je da budemo danas, ono što želimo da naša djeca postanu sutra."

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: loša probava
25.10.2013 17:39:30   
Apotekarka
Probat cu i njega...Evo bas me grcevi u stomaku muce nije valjda od salate od cvekleuser posted image

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu Marija13)
Neposredna veza do poruke: 37
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *