Koliko cesto idete na ginekoloske preglede? (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porod



Poruka


Esperanca -> Koliko cesto idete na ginekoloske preglede? (4.8.2011 10:43:20)

Drage moje mene zanima koliko cesto idete na ginekoloske preglede u trudnoci. naime, cula sam da cesti pregledi nisu dobri za bebu pogotovu na pocetku.




Alma_27 -> RE: Koliko cesto idete na ginekoloske preglede? (4.8.2011 16:25:35)

je li to nova trudnica? :) cestitam!

ako je sve u redu, ide se svake 4 sedmice do navrsenih sedam mjeseci pa onda na tri sedmice pa na dvije i u 39 i 40 sedmici po jednom. ako predjes termin (kao ja u prvoj trudnoci :D), ides svaki dan na pregled.

ako dr. predlozi da cesce dolazis jedno vrijeme, vjerovatno ima razlog [sm=smiley1.gif]




Esperanca -> RE: Koliko cesto idete na ginekoloske preglede? (4.8.2011 18:06:55)

Da nova trudnica [sm=smiley1.gif] Hvala na tako iscrpnom odgovoru.
Jesi li ti isla privatno ili u DZ? ja idem privatno i pregled je jako skup tako da ako budem isla cesce od jednom mjesecno uuuuuuuu [sm=smiley13.gif]




bebbe RR -> RE: Koliko cesto idete na ginekoloske preglede? (5.8.2011 1:24:33)

IZVORNA PORUKA: Esperanca

Da nova trudnica [sm=smiley1.gif] Hvala na tako iscrpnom odgovoru.
Jesi li ti isla privatno ili u DZ? ja idem privatno i pregled je jako skup tako da ako budem isla cesce od jednom mjesecno uuuuuuuu [sm=smiley13.gif]


Moraš li ići privatno?
Mislim, ako imaš varijantu sa DZ, odlazi i tamo na preglede, tako da te "ne zaboli novčanik" kada bude trebalo ići češće.
A druga stvar - dotori ne zakazuju preglede na štetu trudnica i beba, tako da ti savjetujem da se ne obazireš na te priče. I, naravno, želim ti lijepu trudnoću!




Zlaatna -> RE: Koliko cesto idete na ginekoloske preglede? (5.8.2011 9:18:51)

I ja idem privatno, jos nisam otisla u DZ, jednostavno ne znam gdje otici.[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/zmeden.gif[/image][image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/zmeden.gif[/image][image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/zmeden.gif[/image]
Na samom pocetku trudnoce sam prokrvarila pa je kontrola bila svakih 15 dana, a zadnja dva puta je u razmaku od mjesec dana. Nadam se da ce tako i ostati [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Alma_27 -> RE: Koliko cesto idete na ginekoloske preglede? (5.8.2011 10:43:47)


IZVORNA PORUKA: Esperanca

Da nova trudnica [sm=smiley1.gif] Hvala na tako iscrpnom odgovoru.
Jesi li ti isla privatno ili u DZ? ja idem privatno i pregled je jako skup tako da ako budem isla cesce od jednom mjesecno uuuuuuuu [sm=smiley13.gif]



moj doktor radi i privatno i u DZ. uglavnom idem u DZ ali sam npr., 4D ultrazvuk u 13 sedmici radila privatno jer u DZ nemaju bas takav aparat (mada i u DZ rade fetalni skrining u 13/14 sedmici)...

prvu trudnocu sam odlazila u njegovu privatnu ordinaciju iako je bilo malo cesce nego sad jer sam imala malih problema sa ranijim otvaranjem (u trecem tromjesecju).




Mirkica -> RE: Koliko cesto idete na ginekoloske preglede? (5.8.2011 15:40:10)

IZVORNA PORUKA: Esperanca

Drage moje mene zanima koliko cesto idete na ginekoloske preglede u trudnoci. naime, cula sam da cesti pregledi nisu dobri za bebu pogotovu na pocetku.


do 28 sedmice svaki mejsec od 28 do kraja svako 2 sedmice




Merylin -> RE: Koliko cesto idete na ginekoloske preglede? (25.12.2013 11:25:34)

Drage moje, ja sam u 33 sedmici, jučer sam zadnji put bila na kontroli i sve hB ok.
Doktorica mi je rekla da se vidimo oko 15og januara, tada ću biti u 36oj sedmici. Zanima me koliko često ste vi u ovom periodu trudnoće išle ginekologu, jer sam čitala da od 32 sedmice treba ići malo češće...




Vanne -> RE: Koliko cesto idete na ginekoloske preglede? (25.12.2013 12:13:08)

Ja idem svake sedmice jer mi je trudnoca rizicna,i svaki put radim uzv,sad koliko je to stetno...sta cu nuzda je...
Moja drugarica kojoj je trudnoca ok ide jednom mjesecno...




Merylin -> RE: Koliko cesto idete na ginekoloske preglede? (25.12.2013 12:19:35)

Ja sam od 22 sedmice išla svake dvije sedmice zbog kontrakcija i skraćenog grlića, sad je to sve ok i pod kontrolom. Onda je posteljica počela prerano da sazrijeva, sad je na drugom stepenu, ali beba se normalno razvija, protoci su dobri, kaže doktorica sve školski. Mene jedino malo brine ta posteljica i da li bi trebala ići češće na kontrolu s obzirom na situaciju...




shej -> RE: Koliko cesto idete na ginekoloske preglede? (25.12.2013 12:57:25)

Od 32. idem svake 3 sedmice, pa cemo vidjeti kako dalje... Merylin mislim da ne treba da se brines ako je doktorica rekla da je sve u redu.. Znam da su protoci mnogo bitniji od starenja posteljice, i meni isto brzo stari ali je dok. rekao da se ne brinem dok su protoci svi u redu.. [sm=smiley1.gif]




bamblbi -> RE: Koliko cesto idete na ginekoloske preglede? (27.12.2013 16:19:12)

Do 35 sedmice išla svake 3 sedmice, onda nakon 15 dana,
a sada do kraja svakih 7 [sm=smiley1.gif]
Trenutno sam 37 punih [sm=duda.gif]




Stranica: [1]