Klistiranje bebe (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba



Poruka


Alisica -> Klistiranje bebe (30.8.2008 15:11:49)

Drage moje mame,
vec gotovo 2 mjeseca klistiram svog malog sina, jer ne kaki sam po 5dana. Pedijatar nam je odmah preporucio klizme i sam ga prvi put klistirao. Sada to radimo ja i muz.  Pedijatar kaze da se beba ne smije patiti vise od 2,5 dana.Mi ga klisitramo svaka 4 dana.
Neke mame savjetuju zasecerenu kamlicu, neke gorku. Pedijatar kaze i sokic od jabuke. Mi smo sve probali, nista ne djeluje, osim klizme.
Ima li i jedna od vas savjet kako da pomognem svom malenom?




Bosanka -> RE: Klistiranje bebe (30.8.2008 15:21:52)

Pokusaj trljat pupu u smjeru kazaljke na satu,svaki dan po 3 sata.ja da sam na tvom mjestu otisla bih na detaljnije pretrage,al u svakom slucaju sretno.




stella -> RE: Klistiranje bebe (30.8.2008 15:28:14)

Ja isto mislim da bi to trebalo malo detaljnije pregledati.Mojoj Hani je zasecerena kamilica pomagala.Al zadnji put nije nista pomoglo.Ni caj ni kompot ni kuhano voce.Vec je imala i temperaturu pa joj dr cepice propisao i to je rijesilo obadva problema.




bebacha -> RE: Klistiranje bebe (30.8.2008 15:35:19)

a koliko mali ima mjeseci




Aminad -> RE: Klistiranje bebe (30.8.2008 15:36:04)

Ja mislim da to što sad radiš može tvom malom "ulijeniti" crijeva potpuno.

Bosanka je upravu možda ipak da potražiš mišljenje specijaliste ili drugog pedijatra.
Moja snaha je isto s malim imala problema sve dok nije počeo jesti i ovu ostalu hranu u 5mj. On je kakio svaki 7 dan, samo jednom ga je klistirala kad nije kakio već 10ti dan.
Šećer u kamilicu u ovom slučaju ide ali u vruću i da pije dok je toplo. Nisi nam napisala koliki je tvoj sinćić i kako ga hraniš, dojenje ili AD mlijeko. 




camm -> RE: Klistiranje bebe (30.8.2008 15:41:25)

moja je znala po 7 dana da nema stolicu
ali ja sam je tad dojila,napisi nam koliko bebac ima mjeseci[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




bebacha -> RE: Klistiranje bebe (30.8.2008 15:46:15)

zato sam i pitala koliko mali ima mjseci.moja Aja dok je samo dojila imali je stalicu svaki 4 ili 5 dan.to se uredovilo kad je pocela jest ostalu hranu.ja sam protiv tih klizmi.beba se moze naviknut na to.za bebe koje jedu cvrstu hranu kasica od sljive je najbolje rjesenje




Aminad -> RE: Klistiranje bebe (30.8.2008 15:51:16)

Moji nikad nisu s tim imali problema dok je moja snaha trošila 3-4 pelene dnevno ja sam znala po 13-14.
I ja znam za šljivu ima i onaj hippov sok od šljive, topla kamilica sa šećerom, ali ne može za jedan dan treba biti uporan i opet zavisi kolika je beba.




nikka -> RE: Klistiranje bebe (30.8.2008 16:31:18)

Da i moj mali dok je dojio nekad nije imao stolicu i do 7 dana ali me ped. umirila kaže da je to ok.




nikka -> RE: Klistiranje bebe (30.8.2008 16:34:46)

Neznam na koji način ga klistirate, dva mjeseca ,dali smijete tako dugo,dokada,ja bih potražila svakako drugo mišljenje što prije.




camm -> RE: Klistiranje bebe (30.8.2008 16:46:19)

ja sam bas tada bila kod ped.i kaze ona meni da moze i do 10 dana.
da se nema stolica i da nije strasno toliko.
a ta sljiva od hippa i sokic su bas za to dobri.




Alisica -> RE: Klistiranje bebe (30.8.2008 16:57:54)

bebac ima 3 mjeseca, a evo upravo sada mu pravim zasecerenu kamilicu i pokusat cu danas opet sa vjezbama . Danas je vec 5 ti dan kako nije kakio. Dojim ga od prvog dana i pravo fino napreduje




camm -> RE: Klistiranje bebe (30.8.2008 17:02:16)

masiraj mu pupu sto vise
ja sam znala svojoj masirati dok se ne u kaki,topla pelena preko pupe
isto pomaze.
kamilica blago zasladjena i topla bi trebala pomoci.




Alisica -> RE: Klistiranje bebe (30.8.2008 18:04:21)

Drage moje,
masiranje je pomoglo a izgleda i kamilica. Moj mali je kakio bez klistiranja. Ovo je prvi puta nakon 2 mjeseca...huh....u nas je danas prava slatka....hvala vam na savjetima...




mamsi -> RE: Klistiranje bebe (30.8.2008 20:13:37)

Drago mi je da je maleni uspio kakiti bez klistiranja,baš mi ga žao što se muči.I kao što su već ostale rekle nemoj često klizmu,jer svako dijete koje doji može i po 10 dana ne kakiti,a nije ni klizma baš zdrava.Pusa




nikka -> RE: Klistiranje bebe (30.8.2008 20:49:45)

Super,baš mi je drago da se bebica nepati više,mogu zamisliti kako vam je bilo.




Amrino -> RE: Klistiranje bebe (30.8.2008 21:38:56)

Ja stvarno ne znam koji ti je to degenerik rekao. Muciti tako malu bebu klistiranjem?!
Dojene bebe mogu da ne kake i po 10 dana i to je sasvim NORMALNO!!!
Majcino mlijko nema stetnih tvari tako da bebin organizam maksimalno iskoristi ono mlijeko i tako da na kraju nema sta da izbaci.
Ja bih ti toplo preporucila da potrazis drugog pedijatra ili da sama malo istrazujes po internetu pa da se i sama uvjeris u ovo o cemu pricam.
Nemoj mu davati ni kamilicu nego samo doji i pusti njegov organizam da sam regulise probavu.
Sretno.




Najdraza mama -> RE: Klistiranje bebe (30.8.2008 21:48:36)

Moj stariji sin je isto imao problema sa stolicom kad je bio mala beba(dok je dojio)bilo jei po 5 dana bez stolice i nikada mi doktor nije nesto tako rekao..osim da dijete kada doji moze da ima zatvor po 3-5 dana zbog mlijeka ...,samo preporucio kamilicu zasladzenu i isto masiranje pupe.U svakom slucaju drago mi je da je beba   sama kakila ...




camm -> RE: Klistiranje bebe (30.8.2008 22:24:46)

i meni je drago znas sad savjete
i nemoj ga muciti sa klistiranjem vise.




triplemama -> RE: Klistiranje bebe (30.8.2008 22:50:47)

Nipošto nemoj molim te klistirati bebu ako doji

moja Melika u više navrata nije kakila po 12 dana i ništa joj nije bilo normalno se iskakila svaki put. Naravno da sam se bila zabrinula i išla pedijatru ali mi je pedijatrica rekla da je kod dojenih beba tako, a kasnije mi je i baš dobra poznanica pedijatrica to potvrdila.

Promijeni pedijatra obavezno ulijeniti ćeš bebi crijeva. 

Bebe koje doje mogu kakiti i više puta dnevno ali i 2 puta u mjesecu. 

I potpisujem Amrino u potpunosti samo što sam i ja to proživjela pa znam da je briga.




Romali -> RE: Klistiranje bebe (30.8.2008 23:21:57)

Joj, Alisica, ne znam koji je to pedijatar, ali nama su dali sasvim drugačiji savjet. Kod dojenih beba sve je normalno. Beba može kakiti i 8 puta dnevno ( što se nama dešava ) ili ne kakiti 10 dana ( to nam se baš ne dešava, ali dan-dva pauze se dogodi ). Cure su ti već rekle, pokušaj masiranjem. Mada ja sve to nekako regulišem putem moje ishrane; kad ne kaki, ja jedem šljive,smokve itd.pa krenemo zajedno [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




lida -> RE: Klistiranje bebe (30.8.2008 23:38:41)

Moj Mirza se pravo patio sa stolicom i onda sam mu ukljucila caj HIPP za probavu i sad nema problema ,sad ga i ne pije svaki dan a ima redovnu stolicu 




laracroft -> RE: Klistiranje bebe (30.8.2008 23:49:05)

Boze sacuvaj nas ovakvih pedijatara!Zalosno je kako neki ljudi jos uvijek koriste neke metode od prije dvadeset godina.Opce poznata stvar je da se dojenim bebama ne daje nikakva kamilica,voda i nesto tome slicno u dobi do sest mjeseci.Klistirati bebu svako par dana nije rjesenje.Masirajte bebici stomacic,vodite racuna o tome sta Vi jedete...Dojene bebe znaju ne kakiti po osam dana i to je nesto sasvim normalno.




Aminad -> RE: Klistiranje bebe (30.8.2008 23:59:15)

Super!

Kad već dojiš to je najbolje za tvoju bebu onda ti ni kamilica nije baš neophodna ali je u svakom slučaju ako se beba baš muči, plače itd. bolja od klistiranja.

Nemoj se brinuti poslušaj ove divne iskusne mame koje su pisale prije mene i pusti neka bebica sama izbaci stolicu.




mivica -> RE: Klistiranje bebe (31.8.2008 12:46:53)

E super pa je sve dobro zavrsilo. Mali djecak moje sestre, do tri godine je imao problema sa stolicom, otkako se rodio [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley13.gif[/image]. Svaki put kad bi ga odveli pedijatru, njihov zakljucak je bio da dijete ima lijena crijeva :( Svega su ga tri puta klistirali i to kad nije kakio po 9-10 dana, a dijete vec uveliko jelo svu hranu [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley13.gif[/image]. Uglavnom sad je sve uredu, znam samo da mu je jedno vrijeme uciteljica u vrticu davala na kasikicu maslinovog ulja i meda te da mu je to jedno vrijeme regulisalo stolicu. Ali eto to je bas kad je dijete vece!!! 




Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>