|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: MRSA
2.10.2012 21:28:49   
nelah
simba00 pokusacu i stan da dezinfikujem, mada smo i ranije razmisljali o tome, ali nismo do sada uradili, bili smo i na infektivnoj klinici, konstantno pije esbesul, nijedan drugi antibiotik, jednom smo dobili nalaz koji je pokazao VRSU-bakterija rezistentna na vankomicin, da covjek poludi
hvala vam za podrsku, nazalost m i ja nismo dobili ovakvu vrstu ohrabrenja, kao od vas u ovih par sati, nisam panicar, ali ovo izluduje, stalno istrazujem, dosadujem doktorima, pitam, ali nikad nam nisu rekli da se i mi trebamo kupati plivaseptom, niti su nam rekli da koristimo rozi plivasept, ihtiol mast smo koristili, ona djeluje na nacin da taj cir prije sazrije,

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: MRSA
2.10.2012 21:32:52   
nelah
simba00 hvala, hvala na savjetima, kupicu sve antiseptike, samo da je unistim
radimo i na imunitetu, koristimo omega 3 kapi, brusnicu, borovnice, cveklu, ako ima neko nekih savjeta za imunitet, samo pisite

(odgovor članu nelah)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: MRSA
3.10.2012 10:12:11   
simba00

IZVORNA PORUKA: nelah

simba00 pokusacu i stan da dezinfikujem, mada smo i ranije razmisljali o tome, ali nismo do sada uradili, bili smo i na infektivnoj klinici, konstantno pije esbesul, nijedan drugi antibiotik, jednom smo dobili nalaz koji je pokazao VRSU-bakterija rezistentna na vankomicin, da covjek poludi
hvala vam za podrsku, nazalost m i ja nismo dobili ovakvu vrstu ohrabrenja, kao od vas u ovih par sati, nisam panicar, ali ovo izluduje, stalno istrazujem, dosadujem doktorima, pitam, ali nikad nam nisu rekli da se i mi trebamo kupati plivaseptom, niti su nam rekli da koristimo rozi plivasept, ihtiol mast smo koristili, ona djeluje na nacin da taj cir prije sazrije,


Čudno mi je što vam na infektivnoj nisu rekli te stvari o dezinfekciji, posebno PLivasept. Nama su dali upute o kupanju, odjeći, njegi kože, antibioticima. Trebali ste ići na pedijatriju, kako je moguće da nakon tog posljednjeg apcesa nisu uključili neki ozbiljniji antibiotik (linezolid, vankomicin), a ta VRSA... ne mogu vjerovati... Pa ona je baš mutirala.

Ja nisam stavljala ihtiol, čim se pojavio apces /na siki/ odmah smo išli doktoru, radili inciziju i na pedijatriju vankomicin intravenozno 3 dana. Ostala je u nosu, pa smo davali tobramicin i sad je bris nadam se sterilan. Pazi, ono što mi je objasnila pedijatrica je suština - ne možeš ti sve i jednu bakteriju uništiti. Uvijek će par njih ostati na ormaru, vratima, šteki, peškiru. Bitno je da se ne koloniziraju. Ako negdje postoji kolonija /na ukućanima ili nekom predmetu/ znači milion bakterija (lupam), onda će se njoj vratiti i kolonizirati se i na njoj jer joj je pao imunitet. Znači, suština je popraviti imunitet djetetu. Mi svojoj bebi to ne možemo jer je mala, jedino što doji i čekamo taj period kad stekne svoj imunitet, npr. s pola godine. Možda da pročitaš na netu o prevenciji bakterije i rješenjima, a i o imunitetu. Ja je dojim i pijem sve i svašta, valjda će pomoći. Ima onaj ImmunilFlor, ne znam smiju li djeca. Probaj otići nutricionisti... nema veze što obilaziš doktore, to je tvoje dijete i njegovo zdravlje je najbitnije. Javi nam šta se dešava.

(odgovor članu nelah)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: MRSA
3.10.2012 15:56:01   
novi kolacic
Kod moje bebe stare 23 dana ima sitni osip. U pelenskoj zoni se pojavila i gnojna pustula koju su na Pedijatriji odstranili i na moje iznenadenje, nisu uradili bris. Valjda da zataskaju stvar. Oko te su se pojavile jos njih malih gnojnica, valjda sirenjem bakterije iz te vece. Sve radimo po protokolu, higijena, dojenje, ali... Sad sam otkrila rupicu sebi na areoli, kao da je neko probio iglicom. Kad sam pritisnula da vidim sta je, poceo iz areole curiti gnoj i shvatim da imam gnojnu kapsulicu negdje ispod areole. Ne znam sta da radim, kome da se javim, hoce li mi htjeti napokon uraditi bris i s cim da hranim sad dijete...Vjerovatno nema sanse da je dojim...Ako neko moze iskustvom pomoci, bila bih zahvalna.

(odgovor članu simba00)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: MRSA
3.10.2012 17:26:05   
nelah
mamice, evo nas, jos jedan strasan dan, A dobila temperaturu, 39.5, poludila sam, juce radili nalze, pokazali virozu, al dokt, kod koje smo bili, nasa na bolovanju, je to nebitna informacija. Danas temperatura, sada smo je skinuli, i nadam se da se nece ponoviti, uz to, jos i dva nova zubica izbila, sve se sastalo,
novi kolacic, mislim da trebas otici da uradis bris mjesta gdje su se pojavile te gnojnice, ali i grla i nosa
mada sam razgovarala sa roditeljima kojima se kod djeteta mrsa pojavila u oku,

(odgovor članu novi kolacic)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: MRSA
3.10.2012 20:02:39   
simba00

IZVORNA PORUKA: novi kolacic

Kod moje bebe stare 23 dana ima sitni osip. U pelenskoj zoni se pojavila i gnojna pustula koju su na Pedijatriji odstranili i na moje iznenadenje, nisu uradili bris. Valjda da zataskaju stvar. Oko te su se pojavile jos njih malih gnojnica, valjda sirenjem bakterije iz te vece. Sve radimo po protokolu, higijena, dojenje, ali... Sad sam otkrila rupicu sebi na areoli, kao da je neko probio iglicom. Kad sam pritisnula da vidim sta je, poceo iz areole curiti gnoj i shvatim da imam gnojnu kapsulicu negdje ispod areole. Ne znam sta da radim, kome da se javim, hoce li mi htjeti napokon uraditi bris i s cim da hranim sad dijete...Vjerovatno nema sanse da je dojim...Ako neko moze iskustvom pomoci, bila bih zahvalna.

Novi kolačić, nemoj paničariti samo. Vjerovatno imaš apces u dojci, ali nije ni to prestrašno. Čitala sam o tome, dojenje se ne mora obustaviti sve i da je MRSA u mlijeku, bebin želudac, odnosno kiseline je unište. Trebat ćeš uzeti antibiotike ali ti prvo treba bris i antibiogram na taj bris da vidiš na šta je osjetljiva. Ako bude na antibiotike koji mogu uz dojenje, još bolje. Najbolje da uradiš bris privatno ako imaš novca, ovo naše zdravstvo je katastrofa. Bebu kupaj u Plivaseptu, roza.

(odgovor članu novi kolacic)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: MRSA
3.10.2012 20:04:23   
simba00

IZVORNA PORUKA: nelah

mamice, evo nas, jos jedan strasan dan, A dobila temperaturu, 39.5, poludila sam, juce radili nalze, pokazali virozu, al dokt, kod koje smo bili, nasa na bolovanju, je to nebitna informacija. Danas temperatura, sada smo je skinuli, i nadam se da se nece ponoviti, uz to, jos i dva nova zubica izbila, sve se sastalo,
novi kolacic, mislim da trebas otici da uradis bris mjesta gdje su se pojavile te gnojnice, ali i grla i nosa
mada sam razgovarala sa roditeljima kojima se kod djeteta mrsa pojavila u oku,

Draga Nelah, tvoja bebica je baš osjetljiva i krhka.. Šta radiš po pitanju tog imuniteta? Meni je doktorica infektolog rekla da ukoliko se imunitet ne popravi, beba je vječito izložena svim virusima i bakterijama. MRSA nije najgore što postoji, virusi su puno opasniji jer ne djeluju lijekovi. Skidaj turu, držimo ti fige, javi kako je malena.

(odgovor članu nelah)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: MRSA
4.10.2012 9:27:56   
nelah
jutros smo dobri, juce smo se bas uplasili, al temp. je valjda zbog zubica, konstantno jede voce, povrce, razni sirupi za imunitet, sta god ko kaze, to i radim, cesto mi doktorica govori da ona izgleda potpuno zdravo, temperatura i kad ide preko 39, ona skace, igra se, uopste ne izgleda bolesno, al eto nesto nam se ne da ovih dana

(odgovor članu simba00)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: MRSA
4.10.2012 21:48:27   
simba00

IZVORNA PORUKA: nelah

jutros smo dobri, juce smo se bas uplasili, al temp. je valjda zbog zubica, konstantno jede voce, povrce, razni sirupi za imunitet, sta god ko kaze, to i radim, cesto mi doktorica govori da ona izgleda potpuno zdravo, temperatura i kad ide preko 39, ona skace, igra se, uopste ne izgleda bolesno, al eto nesto nam se ne da ovih dana


user posted image Super, bitno je da nije virusoidno ništa. Ma samo ti nju hrani dobrim stvarima, pokušaj i s nekim preparatima, a sve ujedno dezinfikuj, otići će ta grozna baja, ne brin ise.

(odgovor članu nelah)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: MRSA
12.11.2012 14:50:35   
adisa80
zdravo cure..ja sam nova ovdje i ako vas mogu zamoliti zs savjet.trebam se poroditi na carski 15 decrmbra na jezeru...prvi put sam u vojnoj b isto carsko.strah me je mrse...dali se neko nedavno porodio ns jezeru i kakvo je stanje sada gore.hvala vam

(odgovor članu nelah)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: MRSA
13.11.2012 12:50:09   
nikka79

IZVORNA PORUKA: adisa80

zdravo cure..ja sam nova ovdje i ako vas mogu zamoliti zs savjet.trebam se poroditi na carski 15 decrmbra na jezeru...prvi put sam u vojnoj b isto carsko.strah me je mrse...dali se neko nedavno porodio ns jezeru i kakvo je stanje sada gore.hvala vam

Ja sam se porodila na carski prije 2 mj. Mogu ti reci da sam bas pozitivno iznenadjena sa stanjem na GAK-u.
Sve je cisto,cistacice stalno ciste i sve je puno Plivasepta. Osoblje je ljubazno,naravno ne "smiju"ti se svi isto ali nista ti nece nedostajati. Sto se tice MRSE ti pokusaj da pojacas svoj imunitet i kupi Plivasept (crveni) s kojim ces kupati bebu a i sebe kada izadjes iz bolnice. Kada krenes kuci baci spavacicu,papuce i druge stvari da ne bi nesto ako slucajno pokupis donjela kuci.
Ako te jos nesto interesuje slobodno pitaj.

(odgovor članu adisa80)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: MRSA
13.11.2012 13:09:13   
nutellica
Mrse ima svugdje, kod nas je malo vise izvikana, pa onda ta prepucavanja na relaciji Drzavna bolnica-Jezero, sto je smijesno skroz, jer je prisutna u obje bolnice.
Ja sam se porodila na jezeru, i slazem se sa nikkom u potpunosti, Isto sam kupila crveni plivasept i tusirala se gore njim, i kuci poslije ranu..hB super sve proslo.Crveni fol ne preporucuju jer je agresivan, ali on je super ucinkovit, ja sam i bebicu par puta okupala sa njim po savjetu svog ginekologa.I zuti plivasept dosta isusuje kozu.

_____________________________

Svatko želi živjeti na vrhu planine, ali sva sreća i rast događa se penjući se na nju.

(odgovor članu nikka79)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: MRSA
13.11.2012 13:13:41   
Kviki
adisa80, nedavno sam na GAK-u imala carski, i kao što nikka79 kaže, sve je jako čisto i uredno. Međutim, ovo da je sve puno Plivasepta ne stoji, u toaletima čak nema nikakvih sredstava za higijenu, tako da znaš da sebi trebaš ponijeti sapun ili Plivasept i toaletni papir...

(odgovor članu nikka79)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: MRSA
13.11.2012 13:45:27   
nikka79

IZVORNA PORUKA: Kviki

adisa80, nedavno sam na GAK-u imala carski, i kao što nikka79 kaže, sve je jako čisto i uredno. Međutim, ovo da je sve puno Plivasepta ne stoji, u toaletima čak nema nikakvih sredstava za higijenu, tako da znaš da sebi trebaš ponijeti sapun ili Plivasept i toaletni papir...


Da slazem se i ja da se trebaju ponijeti stvari za licnu higijenu. Dodala bih na ovo vlazne maramice i uloske.
Pripremi i mali paket pelena za bebu.

(odgovor članu Kviki)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: MRSA
15.11.2012 14:11:27   
adisa80
Hvala vam svima na odgovoru...ma joj vjerujte mi da sam razapeta na dvije strane..toliko isprepadana sto se tice jezera.....moj ginekolog gore je Nermin Hadzic i stvarno je super....neki mi kazu nemoj ni mrtva na jezero ,drugi opet kazu nemoj u drzavnu nemaju strucnjake...joj katastrofa....

(odgovor članu nikka79)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: MRSA
15.11.2012 14:32:52   
disaaa
Sto se tice Jezera mogu samo da kazem pozitivne komentare,,rodila sam prije dva i pol mjeseca,, mala a ni ja nikakve tackice nemamo,,a bila sam svjedok kad su posle mog poroda dok sam lezala u hodniku pored sale babica i sestica generalno ocistile salu i dezinfikovale,,a pre njih je cistacica cistila,,i tako su isto uradile i posle poroda druge zene koja se tu u medjuvremenu porodila,,mislim da ne treba toliko da brines,,ja kad bi radjala opet bi na Jezero,,

(odgovor članu adisa80)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: MRSA
15.11.2012 23:10:34   
adisa80
Sad mi juser posted image e lakse vidim da ste skoro svi zadovoljni pa akobogda i ja cu nadam se.svakako cu vam javiti kad akb sve prodze.

(odgovor članu disaaa)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: MRSA
3.12.2012 13:42:48   
Brineta26
Pozdrav svima,
Meni je termin za porod krajem 2-gog mjeseca, al me je isto strah MRSE i svega. Ovo mi je druga trudnoća, prvo sam rodila u starom GAK-u na Koševu 08/2009 sve dobro prošlo, sad planiram na Jezeru al me je baš strah MRSE. Čula sam da žene koje imaju manje željezo u trudnoci lakse dobiju Mrsu i koje su slabijeg imuniteta. Meni je za mene svejedno, bitno mi je samo da bebica bude dobro

_____________________________

Nada zadnja umire

(odgovor članu adisa80)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: MRSA
3.12.2012 15:18:55   
jogoobela
kod mene je zeljezo bilo na donjoj granici pa nisam dobila mrsu, nije ti to mjerilo, nego ti poradi na svom imunitetu i moli Boga da te zaobidje ta baja user posted image

(odgovor članu Brineta26)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: MRSA
8.1.2013 12:07:13   
Brineta26
molim Boga da me zaobiđe, bas me je strah MRSE

_____________________________

Nada zadnja umire

(odgovor članu jogoobela)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: MRSA
19.6.2013 12:49:56   
ja_29
Imam veliki problem. Porodila sam se na Jezeru i sve je proslo uredu. Rana zarasla. Nakon nekoliko dana rana od carskog mi je pocela kvasiti na jednom kraju. Odem privatnognekologu,ona mi izvadi koncic i uzme bris. Bris odnesem privatno u lab i nalaz bude staphilococus aureus sa antibiogramom. Meni problem posto dojim bebu da pijem te antibiotike,a bakterija rezistentna na pencilin. U medjuvremenu, cim je konac izvadjen rana zaraste i vise nikakvih problema nema. Opet uradim bris sa koze oko rane i ponovno ta bakterija (oni su vodili kao bris rane,ali posto je rana zatvorena uzeli su s koze oko rane). I dalje antibiotike ne koristim. Odem kod ginekologa koji mi je radio na jezeru i on kaze ko mi je uopce rekao da je to mrsa,to je normalan stanovnik koze i da on uopce ne zna bi li mi davao antibiotik. Ja ga pitam da li se moze dojiti s tim ciproflexin,on kaze da moze,a u apoteci da ne moze:-(. Ja ih i dalje ne pijem,vec dojim dijete. Muz i djeca su radili bris grla i nosa i kod njih nema nista. Ja sam nakon toga uradila bris grla i nosa i ta bakterija je nadjena u nosu,ali ne i u grlu. Ja nemam nikakvih simptoma,ne znam sta da radim. Ne zelim da prestanem dojiti ni tih 7 dana,a opet se bojim da ne napravim gori priblem. Ne znam kome bi se vise obratila,ko je kompetentan. Mozda infektolog? Imate li nekih prijedloga? Hvalaaaa

(odgovor članu mamma mumi)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: MRSA
19.6.2013 13:58:16   
Apotekarka
Ja bih otisla po jos jedno misljenje svakako...

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu ja_29)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: MRSA
16.8.2013 23:15:30   
babele
Draga ringe-rajo, naša mala curica se rodila prije 20 dana na GAK-u u Sarajevu, i kući je došla sa MRSA-om. Manifestuje se uglavnom na preponama kao bijele bubuljice. Skidamo ih alkoholom i tretiramo Bivacinom, što je preporuka patronažne sestre, kao i dr. Ademović, kod koje smo danas bili. Bakteriju je dijete naravno pokupilo u bolnici :(

No, to nije jedini problem. Prije par dana joj se na desnoj natkoljenici stvorio apsces (kvrga), koja je najvjerovatnije uzrokovana lošim davanjem vakcine na tom istom GAK-u (preplitko, preduboko, nesterilno,...). Dr. Ademović nas je odmah uputila na Koševo na dječiju hirurgiju gdje su joj to hirurškim putem večeras odstranili (radi se rez od cca 5mm, istiskuje se taj dio, i ostavlja se drenaža narednih par dana koja omogućuje da sve izađe). Ovo se radi bez anestezije i možete si zamisliti kroz šta smo svi prošli, i jadna bebica i mi kao roditelji (ovo "prošli" je loš izraz, jer se to dešavalo prije par sati i tek smo na početku muke).

Sada nam je svima naravno najbitnije da sve to bude u redu, i da se malo zlato što manje napati i da je što manje boli.

No, neće ostati na ovome, dobro smo ljuti i ovo će u svakom slučaju završiti tužbom, i spremi smo ići zaista do kraja.
Zato molimo i pozivamo sve forumaš(ic)e i svu ringe-raju koja su imala ovakakav ili sličan problem da nam se jave u inbox sa svojim slučajevima, kako bismo što kvalitetnije pripremili medijsku ofanzivu koju spremamo, te pomenutu tužbu protiv odgovornih. Također molimo za sve linkove na tekstove i druge priloge u medijima koji su već izvještavali o ovim problemima (vidjeli smo ovdje da je M.Šahinpašić imao emisiju na ovu temu, kao i da je Avaz nešto objavljivao, itd.)

Transparentnosti radi: nismo nikakvi anonimni buntovnici bez razloga, imamo stvarni problem koji namjeravamo riješiti, ne radi sebe jer je već kasno, nego zbog drugih koji će morati iskusiti iste probleme, tako da ću svakome ko se javi u inbox dati sve svoje podatke kako bismo osali u kontaktu i pomogli da se ovo pogura.

Hvala svima!

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: MRSA
17.8.2013 13:10:25   
tajcika
draga moja babele zelim ti od srca da uspijes da izganjas nesto al nisam bas sigurna, porodila sam se 2010 i beba i ja smo dobile Mrsu, njemu sa 15 dana radili inciziju na glavi poslije toga je imao jos 4 puta apcese od kojih je bilo tri na preponama i jos jedan na glavi , nisam bila jedina majka koja je plakala zajedno sa svojim bebama radi MRSE

(odgovor članu babele)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: MRSA
17.8.2013 22:00:46   
babele
tajcika, hvala na odgovoru... ne znam hoću li šta izganjati, ali znam da ne mogu pustiti da to samo tako prođe, bez da išta pokušam... za sada nam je prioritet da bebici bude dobro... nego, ovi ostali apscesi, poslije prve incizije, jesu li oni prolazili sami od sebe, ili su također hirurški rađeni?

(odgovor članu tajcika)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *