RE: Oziljak na rukici od BSG vakcine (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba



Poruka


djoisa -> RE: Oziljak na rukici od BSG vakcine (1.8.2012 8:12:53)

ne treba..taj oziljak - ranica jako dugo bude na rukici




Lulu_08 -> RE: Oziljak na rukici od BSG vakcine (10.12.2012 21:28:35)

Pitanje - moja beba nikada nije imala reakciju na lijevom ramenu/nadlaktici. Sada kada je napunila 5 mjeseci ima na lijevom ramenu hrapav kruzic, velicine graska, oko kruzica je kao oguljena kozica (najvice lici kao da se guli kozica) pravilno okruglog oblika, sirine cca 0.5 - 1 cm.

Da li je neko imao ovakvo ili slicno iskustvo?

(starija djevojcica je imala pristic pa kasnije regularan oziljak od bcg vakcine u periodu od 1-2 mj)




Lulu_08 -> RE: Oziljak na rukici od BSG vakcine (11.12.2012 8:19:28)


IZVORNA PORUKA: Lulu_08

Pitanje - moja beba nikada nije imala reakciju na lijevom ramenu/nadlaktici. Sada kada je napunila 5 mjeseci ima na lijevom ramenu hrapav kruzic, velicine graska, oko kruzica je kao oguljena kozica (najvice lici kao da se guli kozica) pravilno okruglog oblika, sirine cca 0.5 - 1 cm.

Da li je neko imao ovakvo ili slicno iskustvo?

(starija djevojcica je imala pristic pa kasnije regularan oziljak od bcg vakcine u periodu od 1-2 mj)



Podizem temu....iko?




almondray -> RE: Oziljak na rukici od BSG vakcine (11.12.2012 8:32:54)


IZVORNA PORUKA: Lulu_08


IZVORNA PORUKA: Lulu_08

Pitanje - moja beba nikada nije imala reakciju na lijevom ramenu/nadlaktici. Sada kada je napunila 5 mjeseci ima na lijevom ramenu hrapav kruzic, velicine graska, oko kruzica je kao oguljena kozica (najvice lici kao da se guli kozica) pravilno okruglog oblika, sirine cca 0.5 - 1 cm.

Da li je neko imao ovakvo ili slicno iskustvo?

(starija djevojcica je imala pristic pa kasnije regularan oziljak od bcg vakcine u periodu od 1-2 mj)



Podizem temu....iko?

Moj veliki nema ništa na ruci, niti je kad imao i zato sam se pravo iznenadila kad sam na malom od mjesec dana vidjela kao neki gnojni prišt. I odoh sad isčitat temu da vidim kako je kod ostalih. Btw ja nemam nikakav ožiljak [sm=zmeden.gif]




bumbica -> RE: Oziljak na rukici od BSG vakcine (11.12.2012 8:45:43)

moj stariji je imao ranicu i gnjojni prišt oko tri mjeseca,al sad nema neki ožiljak na ramenu,a mlađi je isto imao ranicu na ramenu s tim da je imao i besežitis,otok žljezde u pazušnoj jami,pa smo to morali rezati i iscjediti gnjoj(jako puno je tog bilo,meni strašno za gledati).još ima ožiljak na ramenu...




Daliyah92 -> RE: Oziljak na rukici od BSG vakcine (11.12.2012 14:16:10)

U moje bebe se pojavio pristic bijele boje pa hoce li to samo ponuti i izaci gnoj?




Lalali -> RE: Oziljak na rukici od BSG vakcine (17.12.2012 8:57:10)

Ja sam sinoc primijetila da se na lijevoj rukici pojavila kao neka potkozna kvrzica koja je jos plavo-crvena. Ne znam da li je to od BSG ili ove sto se prima od mjesec dana. Trebam li je voditi dr.-u? Odvela bih je ja odmah ali me malo strah i bolesne djece jer je ambulanta puna.




mali_leptiric -> RE: Oziljak na rukici od BSG vakcine (17.1.2013 11:07:14)

drage moje, moja bebica je napunila 5 mjeseci i na rukici nema nikakve reakcije na BSG. Cula sam od nekih mama da doktori, ukoliko se ne pojavi do 6 mj., ponove vakcinu? Zna li neko od vas za to?? Da li bas mora izaci taj pristic ili??




tinkivinki -> RE: Oziljak na rukici od BSG vakcine (17.1.2013 12:42:47)

kod moje cerke uopste nije ostao oziljak od vakcine,teta sto daje vakcine je jednom nesto promrmljala,ali nije rekla da treba ponoviti.a kod sina ima krastica,evo njemu 14 mjeseci,a to kao da se ljuste slojevi koze sa krastice,ta teta uvijek hvali kako se dobro primila vakcina.




mali_leptiric -> RE: Oziljak na rukici od BSG vakcine (17.1.2013 14:06:20)

Pa super,jer koliko sam citala to moze i naknadno izaci. Hvala puno :D




kaye -> RE: Oziljak na rukici od BSG vakcine (20.11.2013 13:48:06)

Moze li mi neko reci kakav je kod nas program vakcina? Znaci kad koja vakcina ide...




Visnja RR -> RE: Oziljak na rukici od BSG vakcine (19.2.2018 10:27:34)


Da li ponoviti vakcinu BSG ako nema oĹľiljka!




Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 5 [6]