Porodiliste Brcko (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Porodilište



Poruka


MargoHemingway -> Porodiliste Brcko (19.9.2011 20:58:27)

Pozdrav svima.
Guglam vec danima i ne mogu da nadjem ni jednu informaciju o brcanskom porodilistu gdje bih se trebala poroditi za nekoliko sedmica. Bilo bi pozeljno i korisno i meni a vjerujem i drugima da neko nesto napise. Dakle zanima me sve, kod koga ste vodile trudnocu, ko vas je porodio, kako ste prosle, kakva su vasa iskustva... ukratko
pozz




Visnja RR -> RE: Porodiliste Brcko (19.9.2011 21:06:34)

Margo dobrodosla...[sm=bravo.gif]
nadam se da ce neko znati da ti da odgovore uskoro..




sirnica -> RE: Porodiliste Brcko (20.9.2011 9:48:10)

Margo, čitajući iskustva forumašica iz drugih gradova, mislim da bih mogla reći da je porodilište u Brčkom jedno od boljih u BiH. U prijemnoj ambulanti ti daju da obučeš njihovu spavaćicu, na porođajnom odjelu boraviš u pripremnoj sobi za vrijeme bolova, a povremeno ideš u porođajnu salu na pregled i CTG. Porodu obično prisustvuju i ljekar i babica. Nakon poroda ležiš u sali 2 sata, a onda te prebacuju u sobu. Ubrzo donose bebu, nose je u boks samo na presvlačenje i vizitu. Boravak traje 3 dana, ako je sve u redu s bebom i mamom, a u slučaju carskog reza 5-7 dana. Negativno je što očevi ne mogu prisustvovati. Meni je trudnoću vodila dr. Maja Bereš, a porodio me dr. Topić. Većinom je osoblje ljubazno i uslužno. Ja sam dosta popucala pa sam zbog terapije i katetera morala ostati malo duže-6 dana, ali sve se izdrži za bebicu. To su neke osnovne informacije, za ostalo pitaj, sad mi ništa više posebno ne naumpada. Sretno!




marijana41 -> RE: Porodiliste Brcko (15.10.2011 0:42:36)

Evo ja ću uskoro imati sreću ili nesreću da rađam u porodilištu u Brčkom. Trudnoću mi vodi dr.Slavko Nikić i mislim da je ubjedljivo najbolji odabir, iako ima još nekoliko zvučnih imena! On je jedino u što sam sigurna, a za sve ostalo, ni sama ne znam šta me čeka! 




sirnica -> RE: Porodiliste Brcko (15.10.2011 10:48:23)

marijana41, "nesreća" je možda u tome što nemaš pogodnosti kao što su prisustvo muža, porod u vodi ili na stočiću, a "sreća" u tome što nije gužva kao u većim gradovima, što ima dovoljno osoblja, što se ostaje tri dana, pa se malo odmoriš i oporaviš od poroda prije nego stigneš kući. Ne vjerujem da ima nekih bitnih razlika od bilo kojeg drugog porodilišta, tvoj doktor mi nije vodio trudnoću niti me porađao, ali uradio mi je jednu manju intervenciju nakon poroda, bila sam jako zadovoljna i njegovim pristupom i profesionalnošću. Kad sam rekla babici za problem mislila sam da ću čekati cijeli dan jer je bio praznik, ali dr. Nikić je bio dežurni i pojavio se odmah. Sretno!




marijana41 -> RE: Porodiliste Brcko (27.10.2011 0:13:44)

Hvala ''sirnica''! Cijelo ovo vrijeme ''vođenja trudnoće'' imala sam prilično ugodna iskustva, pa se zato nadam da će i boravak zbog poroda proteći uredno! Ja baš nisam neka cendrava pacijentica, mislim da mogu dosta podnijeti :)!
Malo sam se raspitivala oko uvjeta boravka, šta se smije, a šta ne smije! Meni su zgodno došle informacije o jednokratnim gaćicama, koje te navodno puste da nosiš, spavaćica ide isključivo njihova, nije loše ponijeti i one umetke za grudnjak, ako curi mlijeko, obavezno plastičnu čašu, vlažne i obične maramice(to mi za sad pada na pamet)...
Odjeću za bebu navodno ne treba, nego samo kad se krene van, ono u što će se beba obući, ali to ponese tata kad krene po vas.
Uglavnom, torba je spremna i sad samo čekamo!




sirnica -> RE: Porodiliste Brcko (27.10.2011 13:56:37)

Na ovo što si napisala da nosiš dodala bih ti još sapun, peškirić i papuče, najbolje neke koje se mogu kvasiti. Ja sam imala obične japanke. Nemoj da strahuješ, bit će to sve OK. Kad je sretni dan?




marijana41 -> RE: Porodiliste Brcko (31.10.2011 23:24:40)

Hvala! Sve je to već u torbi, prekontrolisano nekoliko puta... [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image]! Računam da iščekivanje neće trajati duže od kojih još 15-tak dana! A što se strahovanja tiče, to je sad malo teži dio[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/zmeden.gif[/image]! Kad me uhvati, onda se samo sjetim koliko žena je to već prošlo i sve ostale žive [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image]! Hvala za podršku! 




MamaMaa -> RE: Porodiliste Brcko (22.4.2014 6:23:39)

Dižem ovu temu ponovo. Ima li na forumu neka trudnica iz Brčkog ili se možda neka nedavno porodila? Ja sam negdje na polovici, termin mi je u septembru.




mum82 -> RE: Porodiliste Brcko (22.4.2014 9:10:02)

a evo jos brcanki[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]

pa nisam trudna,porodila se prije dvije godine[sm=smiley36.gif],ali ako ti nesto mogu pomoc pitaj, bit ce mi drago[sm=smiley1.gif]




MamaMaa -> RE: Porodiliste Brcko (22.4.2014 9:24:10)

O, super, ima nas znači. [sm=bravo.gif]

Tvoja je bebica već velika, mašala. Ko je tebi vodio trudnoću? A zanimaju me onako zasad neke općenite stvari. Šta da spakujem u torbu, šta mi treba/ne treba, šta smijem/ne smijem unijeti? Neka tvoja iskustva za koja misliš da će mi pomoći. Pretpostavljam da oni daju neki spisak ili kažu šta ti treba, ali mi je uvijek draže čuti iskustva žena koje su to prošle.




mum82 -> RE: Porodiliste Brcko (22.4.2014 9:36:08)

ma nema gdje nas nema[sm=smiley36.gif]
zelim ti sretnu i ugodnu trudnocu[sm=smiley1.gif]

ovu drugu trudnocu mi je vodio dr Ahmetovic,on me i porodio i jedna divna babica Milka[sm=smiley27.gif]
unijeti mozes stvari za licnu higijenu-cetkica,kaladont,casu plasticnu,papuce,cesalj,gel za tusiranje,sapun,maramice vlazne,obicne,uloske mrezaste one,mozes jednokratne gacice one,s tim da kad je vizita ni nih ne smijes imat,ja sam unosila obicne pamucne oba puta,kad je vizita skinem ih,mada me nakon onog prvog dana vise niko nije pregledao
spavacice su njihove,mislim bar,pitaj sestru,jer su nesto mijenjali
spakuj i sok sebi,plazmu,jer ne znas kad ces se porodit,moze biti u ponoc a dorucak oko 9,a kad se porodis mozes pojest slona[sm=jezicek.gif]
mob ne daju u porodjajnoj sali,s tim da je moj bio u torbi,koju su mi dali nakon poroda,da mogu pozvat svoje i javit im




sirnica -> RE: Porodiliste Brcko (22.4.2014 14:40:12)

Ima nas, ima. Šta smiješ nositi već si dobila odgovor. Ja sam se porodila prije 10 mjeseci, po drugi put. Meni je obje trudnoće vodila dr. Maja, ona me drugi put i porađala s babicom Damirom. Imam samo riječi pohvale. Sestre su uslužne, pomažu kod prvog ustajanja, tuširanja, jedino su spavaćice uglavnom poderane, ali ne može sve biti idealno. Tebi sretno i veliki pozdrav svim Brčankama[sm=smiley1.gif]




MamaMaa -> RE: Porodiliste Brcko (23.4.2014 8:05:34)

mum82, hvala na odgovoru. Ovoga za plazmu, sok (i malo čokoladno mlijeko - u mom slučaju) [sm=smiley1.gif] ne bih se sama sjetila, a to je uvijek pametno imati kraj sebe, obavezno ću ubaciti u torbu. Planirala sam kupiti jednokratne gaćice u DM-u, jedino nisam znala da ih ne smijem imati za vrijeme vizite.

sirnica, vidjela sam već iz prethodnih postova da si se ti javljala na temi, dala si dosta korisnih informacija i baš ti hvala i od mene. Vjerovatno ima i trudnica koje samo čitaju, a ne pišu i ne pitaju, dobro će im doći ova tema jer ni na jednom drugom forumu nisam našla ništa o našem porodilištu.

Imat ću vjerovatno ja još pitanja, daleko je septembar, nadam se da ću uhvatiti neku od vas kad mi zatrebate. [sm=zz_happy.png]





mum82 -> RE: Porodiliste Brcko (23.4.2014 11:07:52)

samo ti pitaj,ja sam cesto na chatu[sm=smiley1.gif]

ma sestre ce ti vec reci to za donji ves,a ne pitah te ko ti vodi trudnocu?
mene je s prvim sinom vodio dr Sabic,al me porodio dr Umicevic,i za ovog drugog imam samo rijeci hvale,
i sestre na odjeljenju su divne,ja sam imala par ruznih situacija na prvom porodu,ali me to nije sprijecilo da im ubrzo ponovo dodjem[sm=smiley36.gif]
i ovaj drugi put je stvarno sve bilo bas u redu,a dr Ahmetovica bih toplo preporucila svima jer je zaista prvo covjek,pa onda ljekar[sm=smiley1.gif]

elem uzivaj draga,zelim ti lahak porod,kao sto je moj drugi bio[sm=smiley1.gif]




sirnica -> RE: Porodiliste Brcko (23.4.2014 14:08:18)

Mama Maa, naravno da smo tu jedna za drugu[sm=smiley31.gif] Mazi pupu i uživaj u trudnoći- a imat ćeš ti nas šta pitati i kad se porodiš[sm=smiley2.gif]




MamaMaa -> RE: Porodiliste Brcko (25.4.2014 13:07:58)

Brčanke moje, hvala na lijepim željama, trudnoća mi je zasad samo za poželjeti, ja se nadam da će se tako i nastaviti i da se neću ni na porodu puno namučiti.

mum82 pitala si za dr. Trudnoću mi vodi dr. Dervišević. Dvoumila se između njega i Jelene, jer kontam drugačije je sa ženom, čula sam o njoj sve najjepše, ali sam se ipak odlučila za Derviševića, ipak je on stručniji što mi je najbitnije.




mum82 -> RE: Porodiliste Brcko (25.4.2014 13:16:31)

iskreno ja nisam cula ni za jednog dr ovdje da je los,sa dr Dervisevicem se nisam susretala,al ga hvale,kao i dr Jelenu,kod nje ide moja prijateljica sad,

meni je najbitnije da imam korektan odnos sa dr tj da ga mogu pitat sto me zanima,da mi objasni,i da me tretira kao covjeka,a ne da gleda sta sam u kesi donijela[sm=smiley36.gif]
a za porod,ne razmisljaj,da se ne lazemo boljet ce naravno,ali kad u svojoj glavi poslozis neke stvari sve bude lakse
beba se mora rodit,ostat ne moze[sm=smiley36.gif]
uci disanje,i slusaj babicei sve ce aBd bit ok[sm=smiley1.gif]




MamaMaa -> RE: Porodiliste Brcko (26.6.2014 6:53:34)

Drage moje mum82 i sirnice, evo mene opet sa novim pitanjima. [sm=zz_happy.png]
Nadam se da se i dalje vrtite tu negdje po forumu i da ćete stići da mi odgovorite. Pošto sam vidjela da u nekim drugim porodilištima ne daju torbu, nego kesu ili ceger i da sve te stvari pregledaju prije nego se unesu, zanima me da li je i kod nas to slučaj? Čini mi se da torba nije problem, a da li pregledaju njen sadržaj?

I zanima me još nešto nevezano za porodilište. Gdje ste vi kupovale opremu za novoređenče? I uopšte dječije stvari... Zanimaju me krevetići, kolica i ostale sitnice. Ja sam gledala u Fis-u, Bingu, Chicu, Beba Kids-u, onda u nekoj dječijoj prodavnici u centru grada. Planiram otići još na Ilićku u Gafros i ništa mi više na pada na pamet.

Mum82, u zadnjem postu si mi napisala da vježbam disanje. To sam i sama planirala, ali baš sama, prateći instrukcije sa neta, jer kod nas nažalost ne postoji škola za trudnice, ako sam dobro upućena?




sirnica -> RE: Porodiliste Brcko (27.6.2014 12:52:50)

Možeš unijeti u kesi, u torbi, ništa ne pregledaju. Meni su čak dopustili, tj. sama mi babica rekla da ponesem mobitel u rađaonu jer nije bilo gužve, da se mogu čuti s mm između trudova. Nemamo nažalost škole za trudnice, vježbaj s neta, meni je disanje baš baš pomoglo na ovom drugom porodu. Stvarčice za bebu i ja kupujem gdje stignem, već si nabrojala, a Boga mi dobro dođe i kad imaš koga od rodbine ili prijateljica da šta naslijediš. To je sve malo, beba brzo preraste, ne stigne se iznositi, šteta je bacati novac. Moja dvojica sinova što su nosila ostalo je sve kao novo, ono baš malo 50-74, ja proslijedila rodicinoj bebi. Ovi veći brojevi već se stignu isflekati i razvući, jer bebe ne rastu više tako brzo, svašta jedu i meljaju. Dokle si ti s trudnoćom?




MamaMaa -> RE: Porodiliste Brcko (28.6.2014 6:28:41)

Sirnice, hvala na odgovoru. Dobit ćemo odjeću od muževe rodice, rekla je još na početku trudnoće da će nam dati sve što joj je ostalo od njene curice, mislila sam moći ću nešto iskoristiti i ako bude dječak. Ali kako sam u međuvremenu saznala da nosim curicu, ispalo je još bolje. Mada, ostaje nam da kupimo krevetić i kolica od krupnijih stvari... i još dosta kojekakvih sitnica, ali polako ću i to. Samo da kupim krevetić, sad sam u potrazi za njim. To bih novo kupila, kolica mogu neka polovna. A evo od ponedjeljka sam punih 27 sedmica trudna. Kako tvoji dječaci slušaju?




sirnica -> RE: Porodiliste Brcko (28.6.2014 14:17:47)

Dobro su momci, skacu, igraju se. Juce si mi naumpala, vidjela sam u masterwoodu prekrasan krevetac, ali je papren, preko 400 KM. Imas u Bingu solidnih. Znaci stize pisuljica, ako Bog da :)




MamaMaa -> RE: Porodiliste Brcko (28.6.2014 14:25:00)

Curica, curica, možda nekad budemo prije. [sm=smiley36.gif]

A baš sam juče bila i ja u Masterwood Simić i vidjela isti taj krevetić, oko 450 KM. Previše za krevetić, još nema ni dva nivoa, da se može dušek spustiti i dići po potrebi. Ma ja bih neki lijepi bijeli, po mogućnosti da ima funkciju njihanja, ono kao kolijevka. Jednom sam vidjela takav u Fis-u, ali već bio rezervisan. Vjerovatno ću i kupiti u Bingu ili Fisu, čekam da dobiju još krevetića, trenutno im malo utanjilo...




sirnica -> RE: Porodiliste Brcko (28.6.2014 14:40:27)

Ima jos vremena, ne zalijeci se. Zamoli u Fisu da ti jave kad dodje roba, da se s njima dogovoriti. Ja sam kupila onaj klasicni s dva nivoa i ladicom ispod, puno drvo, evo ga nakon 6 godina i sad kao nov.




mum82 -> RE: Porodiliste Brcko (28.6.2014 14:47:07)

masallah MamaMaa,curetak nam stize[sm=bravo.gif]

evo sirnica ti vec sve objasnila[sm=smiley36.gif]ja nisam bila par dana na forumu pa tek sad vidim
nema skole za trudnice kod nas,ali mislim da na netu mozes naci finih vjezbica

sto se odjece tice,ne pretjeruj narocito za malog bebaca,jer brzo to oni prerastu,i ja kupujem gdje stignem ,dosta i naslijedimo od rodbine a moji su momci blizu rodjeni,pa bas iznosamo odjecu,jer mali brzo naslijedi bratovu[sm=smiley36.gif]
krevetic sam isto dobila,i fkt su najjeftiniji u bingu i fisu,ali ako ti je usput pogledaj i u onoj Chico prodavnici,ako znas gdje je,na onom pravcu gdje je Konzum,preko puta Hypo banke,a na ulazu u Srpsku varos prema Sipadu,al ti objasnih[sm=smiley36.gif]valjda si me skontala
elem cula sam od komsinice koja se skoro porodila da je tu bilo lijepih a jeftinih,pa nije zgoreg bacit oko[sm=smiley1.gif]

jos malo,usitnilo[sm=bravo.gif]




Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>