|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  344 345 [346] 347 348   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Mršajmo zajedno !
15.2.2018 13:02:28   
M.A.M.
Zene kakvo je stanje na vagama,ja jos 2 kg u minusu,sama se sebi divim user posted image user posted image

_____________________________

10.08.2015

03.08.2017

(odgovor članu eminaja)
Neposredna veza do poruke: 8626
   RE: Mršajmo zajedno !
15.2.2018 13:04:10   
ziel

IZVORNA PORUKA: M.A.M.

Zene kakvo je stanje na vagama,ja jos 2 kg u minusu,sama se sebi divim user posted image user posted image

user posted image
svaka cast samo nastavi
da te nista ne pokoleba
da dodjes do cilja user posted image

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu M.A.M.)
Neposredna veza do poruke: 8627
   RE: Mršajmo zajedno !
14.3.2018 8:55:51   
vedada
Vidim ovu temu svi zaobilaze sto li user posted image user posted image user posted image
Još uvijek pricam o djeti , al nista od toga.
Iskustvo sa grejp dijetom, svaki dan po jedan grejp. neki kazu da nije zdrav??

_____________________________

A 2012
E .2015

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 8628
   RE: Mršajmo zajedno !
14.3.2018 8:59:08   
LieToMe RR
ma ja jos nisam pocela mutiti one svoje smutije, to cu od aprila krenuti svako jutro spinat, zara, jabuke...limun, grejp sta mi dodje pod ruku
juce dobila pa sam se evo napuhala a za vikend sam toliko slatka pojela da ne smijem ni reci user posted image u subotu mlatnuh sama cokadu i po dok sam se okrenula
ja kontam kad bih izbacila slatko (a poguzija sam mogu bez svega ali bez slatka tesko) ali kad bih slatko izbacila bar na mjesec pa ja bih skinula ovo malo sto trebam da skinem

_____________________________

...od nakita je nosila jedino oči!
Leona 2.1.2013. Mamina slika i prilika
Nora 24.8.2015. Voli tata svoju Noru najvise na svijetu!

(odgovor članu vedada)
Neposredna veza do poruke: 8629
   RE: Mršajmo zajedno !
19.3.2018 12:39:41   
bejbibi
Ja sam bila spala na 65.5 i evo me danas se vagam 68😣😣😣😣😣😣ovu sedmicu nista ne jedem user posted image
Zeznuo me rodjendan i rucak i kolaciuser posted image

_____________________________

M 03.08.11-----> BABIN SIN ;)

A 23.03.15------> MAMINA CURA ;)

E 12.03.17------> BABINA KOPIJA ;)

"Sa djetetom treba ovako: do 7g igraj se, od 7-14g odgajaj, od 14-21 g budi prijatelj, od 21+ pusti"

Neki autor...

(odgovor članu LieToMe RR)
Neposredna veza do poruke: 8630
   RE: Mršajmo zajedno !
19.3.2018 13:19:03   
vedada

IZVORNA PORUKA: bejbibi

Ja sam bila spala na 65.5 i evo me danas se vagam 68😣😣😣😣😣😣ovu sedmicu nista ne jedem user posted image
Zeznuo me rodjendan i rucak i kolaciuser posted image

joj dobra si zavidim ti. Zakucala ja na 70 stomak ko u trudnice, i naravno samo kukam a ne radim nista na tom

_____________________________

A 2012
E .2015

(odgovor članu bejbibi)
Neposredna veza do poruke: 8631
   RE: Mršajmo zajedno !
21.3.2018 23:27:00   
bejbibi

IZVORNA PORUKA: vedada


IZVORNA PORUKA: bejbibi

Ja sam bila spala na 65.5 i evo me danas se vagam 68😣😣😣😣😣😣ovu sedmicu nista ne jedem user posted image
Zeznuo me rodjendan i rucak i kolaciuser posted image

joj dobra si zavidim ti. Zakucala ja na 70 stomak ko u trudnice, i naravno samo kukam a ne radim nista na tom


Evo me u depresiji ...sad jela 3 kifle 😱
Pocela sam da zahebavam s ovim kilama ..jedem i slatkise i grickalice 😲😲😲😲😲
A ne znam kako prestati ....bila sam fino spala i evo me sad opet + 👹👹👹

MAM sta ti radis pa gubis tako kile .svaka cast

_____________________________

M 03.08.11-----> BABIN SIN ;)

A 23.03.15------> MAMINA CURA ;)

E 12.03.17------> BABINA KOPIJA ;)

"Sa djetetom treba ovako: do 7g igraj se, od 7-14g odgajaj, od 14-21 g budi prijatelj, od 21+ pusti"

Neki autor...

(odgovor članu vedada)
Neposredna veza do poruke: 8632
   RE: Mršajmo zajedno !
21.3.2018 23:29:45   
bejbibi

IZVORNA PORUKA: LieToMe RR

ma ja jos nisam pocela mutiti one svoje smutije, to cu od aprila krenuti svako jutro spinat, zara, jabuke...limun, grejp sta mi dodje pod ruku
juce dobila pa sam se evo napuhala a za vikend sam toliko slatka pojela da ne smijem ni reci user posted image u subotu mlatnuh sama cokadu i po dok sam se okrenula
ja kontam kad bih izbacila slatko (a poguzija sam mogu bez svega ali bez slatka tesko) ali kad bih slatko izbacila bar na mjesec pa ja bih skinula ovo malo sto trebam da skinem


Definitivno bi
Ja izbacila slatko i grickalice na 2sed i odmah primjetila razliku .
Evo me sad opet u + ..ranit cu se
Al nisam izbacila jer imam jaku volju ( jer nemam bas user posted image ) vec nisam imala uopste apetita za slatko i gric gric user posted image )

_____________________________

M 03.08.11-----> BABIN SIN ;)

A 23.03.15------> MAMINA CURA ;)

E 12.03.17------> BABINA KOPIJA ;)

"Sa djetetom treba ovako: do 7g igraj se, od 7-14g odgajaj, od 14-21 g budi prijatelj, od 21+ pusti"

Neki autor...

(odgovor članu LieToMe RR)
Neposredna veza do poruke: 8633
   RE: Mršajmo zajedno !
29.3.2018 10:31:45   
bejbibi
Aaa sta je ovo .i ovdje niko ne pise user posted image ..da prijavim da sam na 66 user posted image izbacila slatko, grickalice, hljeb, pijem vise vode i manje porcije jedem .pa valjda vremenom spadnem na svojih idealnih 57user posted image
Kako ide kod vas

_____________________________

M 03.08.11-----> BABIN SIN ;)

A 23.03.15------> MAMINA CURA ;)

E 12.03.17------> BABINA KOPIJA ;)

"Sa djetetom treba ovako: do 7g igraj se, od 7-14g odgajaj, od 14-21 g budi prijatelj, od 21+ pusti"

Neki autor...

(odgovor članu bejbibi)
Neposredna veza do poruke: 8634
   RE: Mršajmo zajedno !
29.3.2018 14:49:08   
vedada
Nikako ide. Gdje sam tu sam. user posted image user posted image user posted image

_____________________________

A 2012
E .2015

(odgovor članu bejbibi)
Neposredna veza do poruke: 8635
   RE: Mršajmo zajedno !
6.4.2018 9:39:41   
Visnja RR
http://www.ringeraja.ba/clanak/napitak-za-mrsavljenje-od-limuna-persina-i-vode_2989.html

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu vedada)
Neposredna veza do poruke: 8636
   RE: Mršajmo zajedno !
22.4.2018 20:31:22   
Gospodja Pufna
Zdravo zenice,

Nova sam na forumu, a pridružila sam se isključivo kako bih našla podršku za mršavljenje.

Nakon poroda 2012.godine imala sam zavidnih 56 kg, a sada imam 90 okruglo user posted image . Razlog mog gojenja je bila nesloga u porodici i razni problemi sa muzevim roditeljima, te sam, umjesto da istresem iz sebe sve sto imam, ja sve to gutala u sebi i jos na sve to pretrpavala se i tjesila hranom. Jela sam bukvalno sve, cipseve, cokolade u enormnim kolicinama. Sada sam dosla na neki taj status kada smo ja i mm uspjeli postici dosta toga u zivotu; odselili smo od njegovih, i konacno, nakon 5 godina podstanarstva, uspjeli sebi kupiti stan. Jeste da smo morali dici kredit ali hvala Bogu oboje radimo pa je sve lakse. MM je stvarno divan covjek i uvijek je uz mene, podrzava me u svemu. On izgleda kao glumac, bukvalno, a ja kako sam se zapustila kao ogromna prasica pored njega. On me nekako najvise koci u mrsavljenju. Bio je godinama jako ljubomoran i nekako imam osjecaj da mu odgovara sto sam debela, jer kad god krenem na dijetu on me ubjedjuje kako sam prelijepa i ovako, a meni, hvala Bogu, sekunda fali da odustanem.

Elem, sada sam bas udarila u bankinu. Znam da nekome mozda 90 kg ne zvuci puno, ali na visinu od 160ak cm (jedva) to je totalni haos. Na poslu pokusavaju da me ubjede da mi debljina "stoji" te da nema potrebe da se opterecujem time. Ali ja sam shvatila, da ne zelim da mi to stoji, zelim da budem zgodna kao prije, da lijepo izgledam, zelim i drugu bebu i svasta nesto, ali me moja gojaznost sprijecava u tome. Pala sam u totalni bedak jer vec 5 godina me sramota i ginekologu otici :/ Nadam se da cu ovdje pronaci motivaciju da istrajem i da smrsam. Juce sam krenula na UN dijetu jer sam cula (a Bogami i vidjela) dosta pozitivnih iskustava vezano za nju.

Izvinjavam se na predugom tekstu i nadam se da cu ovdje pronaci podrsku.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 8637
   RE: Mršajmo zajedno !
22.4.2018 20:46:30   
Visnja RR
Gospođo Pufnice dobro nam došla user posted image

divan nick user posted image

možda ti lijepo stoji ali 90 kg na visinu od 160 možda sad nije problem...ali.... morš misliti na zdravlje...
tu smo da te bodrimo....

dosta nas želi (manje ili više) da izgubu kilograma pa se bodrimo

laganini ..skidaćemo ih user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Gospodja Pufna)
Neposredna veza do poruke: 8638
   RE: Mršajmo zajedno !
22.4.2018 20:51:07   
Gospodja Pufna
Hvala puno Visnjicice,

Umedjuvremenu mi je i zdravlje stradalo, dobila sam hijatus herniu (kilu na zelucu) i probleme sa stitnom zlijezdom, ali ne odustajem sa borbom, sada sam bas krenula da istrajem.

Ima manekenke da budemo user posted image user posted image

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 8639
   RE: Mršajmo zajedno !
22.4.2018 20:52:53   
bejbibi

IZVORNA PORUKA: Gospodja Pufna

Zdravo zenice,

Nova sam na forumu, a pridružila sam se isključivo kako bih našla podršku za mršavljenje.

Nakon poroda 2012.godine imala sam zavidnih 56 kg, a sada imam 90 okruglo user posted image . Razlog mog gojenja je bila nesloga u porodici i razni problemi sa muzevim roditeljima, te sam, umjesto da istresem iz sebe sve sto imam, ja sve to gutala u sebi i jos na sve to pretrpavala se i tjesila hranom. Jela sam bukvalno sve, cipseve, cokolade u enormnim kolicinama. Sada sam dosla na neki taj status kada smo ja i mm uspjeli postici dosta toga u zivotu; odselili smo od njegovih, i konacno, nakon 5 godina podstanarstva, uspjeli sebi kupiti stan. Jeste da smo morali dici kredit ali hvala Bogu oboje radimo pa je sve lakse. MM je stvarno divan covjek i uvijek je uz mene, podrzava me u svemu. On izgleda kao glumac, bukvalno, a ja kako sam se zapustila kao ogromna prasica pored njega. On me nekako najvise koci u mrsavljenju. Bio je godinama jako ljubomoran i nekako imam osjecaj da mu odgovara sto sam debela, jer kad god krenem na dijetu on me ubjedjuje kako sam prelijepa i ovako, a meni, hvala Bogu, sekunda fali da odustanem.

Elem, sada sam bas udarila u bankinu. Znam da nekome mozda 90 kg ne zvuci puno, ali na visinu od 160ak cm (jedva) to je totalni haos. Na poslu pokusavaju da me ubjede da mi debljina "stoji" te da nema potrebe da se opterecujem time. Ali ja sam shvatila, da ne zelim da mi to stoji, zelim da budem zgodna kao prije, da lijepo izgledam, zelim i drugu bebu i svasta nesto, ali me moja gojaznost sprijecava u tome. Pala sam u totalni bedak jer vec 5 godina me sramota i ginekologu otici :/ Nadam se da cu ovdje pronaci motivaciju da istrajem i da smrsam. Juce sam krenula na UN dijetu jer sam cula (a Bogami i vidjela) dosta pozitivnih iskustava vezano za nju.

Izvinjavam se na predugom tekstu i nadam se da cu ovdje pronaci podrsku.


Dobro nam dosla draga user posted image
Tu smo da se podrzavamo :)
Zelim ti puno srece u skidanju kg .
Jesi li na nekoj dijeti ,fitnes,?
Evo i ja pokusavam da skinem kile al jedva .skinula pR kilica i eno danas vidim vratile se user posted image
Nisam pazila,jedem opet svasta user posted image
Moram se korigovati .
Meni pomogne kad izbacim slatko skroz ,hljeb skroz, grickalice skroz, jedem manje porcine i pijem vise vode ( a nisam neki ljubitelj vode user posted image )
Imam 68,5 na 162user posted image najgore mi je sto mi je ostao stomak poslije poroda i sto sam sva mlitava user posted image nisam nikako zadovoljna izgledom.

_____________________________

M 03.08.11-----> BABIN SIN ;)

A 23.03.15------> MAMINA CURA ;)

E 12.03.17------> BABINA KOPIJA ;)

"Sa djetetom treba ovako: do 7g igraj se, od 7-14g odgajaj, od 14-21 g budi prijatelj, od 21+ pusti"

Neki autor...

(odgovor članu Gospodja Pufna)
Neposredna veza do poruke: 8640
   RE: Mršajmo zajedno !
22.4.2018 20:58:14   
Visnja RR
Pufnice koji je tvoj najveći "grijeh" u ishrani?

slatkiši, hljeb, sokovi, klopa u kasnim noćnim satima??

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu bejbibi)
Neposredna veza do poruke: 8641
   RE: Mršajmo zajedno !
22.4.2018 21:02:07   
Gospodja Pufna
Zdravo Bejbibi,

Na UN sam dijeti (po stoti put, ali ovaj put cu dati sve od sebe da istrajem). Ta dijeta je izuzetno efektna i svojim ocima sam gledala rodjaku kako se od debeljuce pretvara u avion zenu u roku od 3 mjeseca. Princip dijete je da odvajas razlicite vrste namirnica jedne od drugih jer u kombinaciji usporavaju varenje te samim tim se kilogrami gomilaju. U sustini, nisam gladna na njoj a rezultati su poprilicno dobri i motivacijski.

Sto se tice fizicke aktivnosti, sa 90 kila nisam bas neki kandidat za jace vjezbe, ali sam pocela sa setnjom bar sada. Vremenom cu uvesti i vjezbanje uz jilian michaels koje sam nekada vec radila. Njene vjezbe bih ti izuzetno preporucila jer su efektivne kod zatezanja stomaka, nogu i sl. Ti nemas puno kg za izgubiti tako da bi uz malu redukciju ishrane i ove vjezbe bila prava macka. Vjezbe se mogu naci na youtube, a ukoliko ne budes mogla pronaci slobodno mi se javi pa cu vidjeti ja kako da ti ih uganjam. Za stomak su ti najefektnije 6 week 6 pack vjezbe dok za mrsanje i zatezanje je super 30 day shred, radi se 30 dana po 30 minuta i jako je efektno.


(odgovor članu bejbibi)
Neposredna veza do poruke: 8642
   RE: Mršajmo zajedno !
22.4.2018 21:04:28   
Gospodja Pufna
Najveci grijeh mi je prejedanje kad se iznerviram. A i probirljiva sam sa hranom kao malo dijete, jedem sve nezdravo a ono zdravo jok user posted image

Najvise jedem cipsove, to me upropasti i masna hrana. Sreca u nesreci, sada je radi kile na zelucu ne smijem bas stalno jesti.

< Poruku je uredio Gospodja Pufna -- 22.4.2018 21:05:07 >

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 8643
   RE: Mršajmo zajedno !
22.4.2018 21:07:34   
bejbibi

IZVORNA PORUKA: Gospodja Pufna

Zdravo Bejbibi,

Na UN sam dijeti (po stoti put, ali ovaj put cu dati sve od sebe da istrajem). Ta dijeta je izuzetno efektna i svojim ocima sam gledala rodjaku kako se od debeljuce pretvara u avion zenu u roku od 3 mjeseca. Princip dijete je da odvajas razlicite vrste namirnica jedne od drugih jer u kombinaciji usporavaju varenje te samim tim se kilogrami gomilaju. U sustini, nisam gladna na njoj a rezultati su poprilicno dobri i motivacijski.

Sto se tice fizicke aktivnosti, sa 90 kila nisam bas neki kandidat za jace vjezbe, ali sam pocela sa setnjom bar sada. Vremenom cu uvesti i vjezbanje uz jilian michaels koje sam nekada vec radila. Njene vjezbe bih ti izuzetno preporucila jer su efektivne kod zatezanja stomaka, nogu i sl. Ti nemas puno kg za izgubiti tako da bi uz malu redukciju ishrane i ove vjezbe bila prava macka. Vjezbe se mogu naci na youtube, a ukoliko ne budes mogla pronaci slobodno mi se javi pa cu vidjeti ja kako da ti ih uganjam. Za stomak su ti najefektnije 6 week 6 pack vjezbe dok za mrsanje i zatezanje je super 30 day shred, radi se 30 dana po 30 minuta i jako je efektno.




Da ,znam za un dijetu . Bila sam na njoj . Jos se nisam striktno bas pridrzavala al sam uzpjela skinuti kile :) ..to jos poslije drugog poroda .sad bila krenula i odustala user posted image al morat cu poceti .bar da se motivisemo i podrzavamo user posted image


_____________________________

M 03.08.11-----> BABIN SIN ;)

A 23.03.15------> MAMINA CURA ;)

E 12.03.17------> BABINA KOPIJA ;)

"Sa djetetom treba ovako: do 7g igraj se, od 7-14g odgajaj, od 14-21 g budi prijatelj, od 21+ pusti"

Neki autor...

(odgovor članu Gospodja Pufna)
Neposredna veza do poruke: 8644
   RE: Mršajmo zajedno !
24.4.2018 21:37:18   
bejbibi
Gospodja pufna ,kako ide dijeta user posted image

_____________________________

M 03.08.11-----> BABIN SIN ;)

A 23.03.15------> MAMINA CURA ;)

E 12.03.17------> BABINA KOPIJA ;)

"Sa djetetom treba ovako: do 7g igraj se, od 7-14g odgajaj, od 14-21 g budi prijatelj, od 21+ pusti"

Neki autor...

(odgovor članu bejbibi)
Neposredna veza do poruke: 8645
   RE: Mršajmo zajedno !
24.4.2018 21:57:39   
canim
joj zene ja i zaboravila za ovu temu user posted image imam na mob neku aplikaciju u koju godinama unosim svoju tezinu i kad se sjetim unesem i ono sto sam jela taj dan i zaboravim se prijaviti ovdje, a vidim i nije da ste bas aktivne u pisanju.

Sutra pravim sebi opet plan i program, moram se uozbiljiti user posted image
Od zadnjeg puta od februara je bilo malo minusa, ali sad u aprilu nista nisam pratila, tako da sam garant nesto i vratila od kg a i osjetim na odjeci user posted image

et samo da vam mahnem user posted image

(odgovor članu bejbibi)
Neposredna veza do poruke: 8646
   RE: Mršajmo zajedno !
25.4.2018 11:10:27   
bejbibi
Jel budes na nekoj dijeti ili ? Kakav plan pravis ?

_____________________________

M 03.08.11-----> BABIN SIN ;)

A 23.03.15------> MAMINA CURA ;)

E 12.03.17------> BABINA KOPIJA ;)

"Sa djetetom treba ovako: do 7g igraj se, od 7-14g odgajaj, od 14-21 g budi prijatelj, od 21+ pusti"

Neki autor...

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 8647
   RE: Mršajmo zajedno !
25.4.2018 11:12:49   
LieToMe RR
ja nemam plan sem da malo jedem laganije, vise setanja i aktivnosti koje ne ukljucuju sjedenje
i da samo smanjim slatko
slano mi nije problem, slatko me unisti
a strah me pomisliti i na sladoled user posted image

_____________________________

...od nakita je nosila jedino oči!
Leona 2.1.2013. Mamina slika i prilika
Nora 24.8.2015. Voli tata svoju Noru najvise na svijetu!

(odgovor članu bejbibi)
Neposredna veza do poruke: 8648
   RE: Mršajmo zajedno !
26.4.2018 19:47:39   
Gospodja Pufna
Evo mene zenice,

Izvinjavam se sto nisam odgovarala, ali nisam mogla da pronadjem na forumu temu putem svog profila, a obavijesti za nove poruke mi nisu dolazile putem maila user posted image

Za sada sam OK, nisam zeznula nijednom dijetu s tim da sam na mesni dan jela malo vise i vratila 0,200 gr user posted image

Pocetna kilaza: 91 Trenutna: 88,200 user posted image

Ima li neka aplikacija za ovaj forum, da lakse mogu pratiti sve?

(odgovor članu LieToMe RR)
Neposredna veza do poruke: 8649
   RE: Mršajmo zajedno !
26.4.2018 20:07:24   
bejbibi
Pa dobra si pufnice user posted image samo tako nastavi .polako al sigurno
Ja jos nisam krenula sa dijetom i evo vratila i kile i stomak user posted image al gtebam dobit pa mi se bas jede user posted image

_____________________________

M 03.08.11-----> BABIN SIN ;)

A 23.03.15------> MAMINA CURA ;)

E 12.03.17------> BABINA KOPIJA ;)

"Sa djetetom treba ovako: do 7g igraj se, od 7-14g odgajaj, od 14-21 g budi prijatelj, od 21+ pusti"

Neki autor...

(odgovor članu Gospodja Pufna)
Neposredna veza do poruke: 8650
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  344 345 [346] 347 348   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  344 345 [346] 347 348   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *