|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  34 35 [36] 37 38   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Porodilište Tuzla
10.2.2013 0:08:30   
kaktuscic
Skorpija to bi bilo super! Evo Halima se ponudila da napise... Ja mislim da treba poceti pisati o tome, sve su zene zgrozene tuzlanskim porodilistem, a sve se suti, dok ne progovorimo i nece biti bolje. Mislim da se suti zato sto sve to "pretrpimo" jednom dvaput u zivotu i niko nece da javno prica o tome, a to je najgore! Pa nek se makar po medijima prica o groznom osoblju tuzlanskog porodilista.
Ne znam je li treba iznositi imena dr. i sestara? Mislim treba li ih prozivati javno?

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 876
   RE: Porodilište Tuzla
10.2.2013 11:56:56   
škorpija
ako će pismo biti anonimno onda ne smjeijete sestre javno prozivati, možda je ipak najbolje ta se uopšteno napiše o svim problemima, pa onda novinar neka malo sam istraži

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu kaktuscic)
Neposredna veza do poruke: 877
   RE: Porodilište Tuzla
10.2.2013 17:17:41   
bubamara_11

IZVORNA PORUKA: Halimaa

I EVO, ako nije zabranjeno, ja se nudim, kao profesorica bosanskog, da pretočim neka od naših iskustava u jedno pisamce, koje bi poslali na tuzlarije. net ili Dnevnom avazu. Mala stvar, ali makar nešto da se učini.

Apsolutno se slazem s tobom neka zene koje imaju lose iskustvo napisu sta treba i od svake od nas napisati jedno pismo,treba jer zene vise ne sto nece da se poradjaju od straha od poroda nego od straha od porosilista Tuzla user posted image

(odgovor članu Halimaa)
Neposredna veza do poruke: 878
   RE: Porodilište Tuzla
10.2.2013 17:33:40   
bubamara_11
Eh vec sam negdje pisala pa evo i ovdje cu da ispricam svoje bas kako se kaze vise nego grozno iskustvo sa GAK-om.Porodila sam se 25.09. ishod trudnoce je mrtvorodjena beba.Dolazim u 10.40h na GAK po uputi moje ginekologice koja mi nije ni rekla da je beba vec mrtva u utrobi.Odma na prijemnom izlaze i pitaju me tacno ovim rijecima citiram : " A sto si ti uopste dosla " ja sjedim na onoj klupi sa stomakom do zuba i gledam u nju i pomisljam "kakav prijem" pregledale su me i uputile na porodjajno.Gore stizem utvrdjuje se da je beba mrtva i smjeste me na potpuno mokar krevet.Od tuge i soka nisam ni znala da se nalazim ali citajuci vase postove prolazi mi kroz glavu svaka slika pojedinacno.Imala sam bolove do 22:20 i onda me prebace na sto za poradjanje tu lezim i niko nit me vidi nit me cuje a NISAM RAZMAZENKA DA OCEKUJEM DA ME MAZE TAMO,nego u tom trenutku sam bila neko kome se citav svijet srusio.Dolazi mladja sestrica i sirom otvara prozor iza mojih ledja i nakon nekoliko minuta ja teget plave boje od zime.Ne sjecam se tacno al neka plavusa dal je sestrica il sta vec dodje do mene i rece mi kako cu tiskat da beba krene jer valja donijet na svijet bebu koja ne suradjuje ne izlazi i tako sokiran medjutim tu te niko ni ne gleda.Sve vrijeme mi je ukljucena indukcija i ja umirem od bolova.I tako dok su babice i sestrice ispijale kaficu na hodniku glava bebina vec je bila van znaci sama sam se pocela poradjat u takvoj situaciji kada je i moj zivot bio u pitanju.I lijepo se sjecam u toku odmora dok sam radjala trgnula sam rukom na kojoj mi je bila infuzija i pocela je ruka krvarit i meni ista ona sestrica koja je otvorila prozor dodaje preko babice vatu sa rijecima citiram : " De se ti brisi da ja NE PRLJAM ruke " .KOLIKO NELJUBAZNOSTI KOLIKO NEPAZNJE MRZOVOLJE OKRUTNOSTI NECISTOCE IMA NA MJESTU GDJE NASTAJU NOVI ZIVOTI COVJEKU KOJI BI SAMO GLEDAO SA STRANE IZAZVALO BI SUZE U OCIMA.CAST IZUZECIMA AL TAKVIH JE JAAAKO MALO.BITI DOKTOR JE HUMAN POSAO A ONI SU OKRUTNIJI OD NAJGORIS OLOSA NA SVIJETU.Eto zene pa vi sad vidite a ja sam samo jedna od mnogobrojnih koje su se napatile s njima gore izuzev onih koje su imale jake stele pa ono njih lete kao oko rodjene djece.IZVINJAVAM SE NA PREVELIKOM POSTU ALI MORALA SAM...

(odgovor članu bubamara_11)
Neposredna veza do poruke: 879
   RE: Porodilište Tuzla
20.2.2013 0:01:24   
mamacokica
Da se pridruzim klubu, oba poroda na tuzlanskom porodilistu i oba drama, mogla bih roman napisati...
uglavnom neljubazni su, drski, bahati, uslovi u rodilistu su haos, zima kraj prozora puse kao u Sibiru da ste, ma jooooj user posted image

(odgovor članu bubamara_11)
Neposredna veza do poruke: 880
   RE: Porodilište Tuzla
20.2.2013 8:45:33   
Ajca
Ni moje iskustvo nije bolje nego kod ostalih.Ovo mi je prvi porod ali sam od ostalih cula da je to stanje na gradini lose i kada sam otisla da se porodim to sam i dozivjela.Od samog prijeme(neljubaznosti)pa nadalje.Prvo ocekuju od tebe da sve znas sta i kako i ako nesto pitas kao da si s neba pao i jednostavno im smetaju pitanja koju su sasvim normalna,sto ti kao prvorotka nemas pojma i sto je normalno da pitas,njima to ne godi.MOje iskustvo je bilo gore poslije poroda nego sam porod.Relativno brzo sam se porodila al tek poslije krece ona borba,jedno 5 sati sam lezala na hodniku dok mi nisu nasli sobu da me prebace u nju.Kad su to konacno odlucili sestra koja me je primila me je poslala da se sama istusiram i ja sam naravno pala u nesvijest jer sam izgubila previse krvi i tek sam porodjena.Nasla me je tako i pocela poljevati hladnom vodom,dosla sam sebi i ona meni govori kako nema da mi da cistu spavacicu(spavacica koja se nalazi na meni je u kojoj su me kao primili,u kojoj mi je pukao vodenjak u kojoj sam se porodila i na kraju pala u nesvijest,,toliko je bila mokra i krvava da je se i krv i voda zajedno cijedila niz mene),a oni nemaju da mi daju cistu(na pitanje da mi neko donese od kuce,kazu da je ne higijenski,a njihovo je kao higijenski).Na meni se ta spavacica osusila,ja sam se tresla od zime,a nisu imali da mi daju prekrivac,dobila sam nesto kao plahtu,a ta plahtu,a ta plahta je tanja nego ona obicna djecija pamucna pelena.Od svega toga sam dobila temp.i groznicu i oni nisu nista poduzeli.Poslije svega galama na tebe da kontrolises krvaranje(sto je nemoguce) i da pazis na plahte koje se nedaj Boze mogu promijeniti i dosta toga..........................Sve u svemu jedno grozno iskustvo,jedva sam cekala kuci....................

(odgovor članu mamacokica)
Neposredna veza do poruke: 881
   RE: Porodilište Tuzla
20.2.2013 10:06:26   
Nik Name
Zene moje, ja jos nisam ni trudna, a vec me hvata panika od famoznog TZ porodilista. Ajca ja mislim da bi poslije iskustva sa spavacicom zavrsila sa upalom pluca u najmanju ruku.

Zalosno je to da na mjestu gdje se radja novi zivot nema najosnovnijih uslova. Nadati se da ce krenuti sta na bolje.

(odgovor članu Ajca)
Neposredna veza do poruke: 882
   RE: Porodilište Tuzla
20.2.2013 12:02:17   
Alma_27
IZVORNA PORUKA: Nik Name

Zene moje, ja jos nisam ni trudna, a vec me hvata panika od famoznog TZ porodilista. Ajca ja mislim da bi poslije iskustva sa spavacicom zavrsila sa upalom pluca u najmanju ruku.

Zalosno je to da na mjestu gdje se radja novi zivot nema najosnovnijih uslova. Nadati se da ce krenuti sta na bolje.



draga, neke price su strasne ali ni djavo nije tako crn. ja licno imam pozitivno iskustvo sa porodilistem. oba puta. niko ti ne moze pomoci da te ne boli ni da se porodis za dva sata sa prvom bebom ali ti kazu kako da dises, kako da sebi masiras ledja, dovedi i muza ako zelis... ja nisam cula da susestre prema nekome bile drske. jesu galamile na zenu koja se da prostite pokakila na krevet iako su joj govorile da ne smije tiskati jer se nije otvorila. ili na zenu koja je ustala da hoda iako joj je naredjeno da lezi. ima i toga. ako saradjues sve je ok. pitaj ovdje slobodno sta ti treba. sad prvorotke treba da misle da idu u klaonicu? ja sam tako mislila prvi put.


odjeljenje na koje dodjes s bebom je malo gore u smislu da su krevetici za bebe losi pa se slomis dok ustanes ili ti sestra za bebe nesto pocne pametovati. kreveticemoras izdrzati a sestre fino i kulturno postavi na mjesto. i to samo neke.

mene niko nije slao na tusiranje poslij poroda. cak su mi rekli da ne ustajem nekoliko sati zato sto se mogu onesvijestiti

< Poruku je uredio Alma_27 -- 20.2.2013 12:03:52 >

(odgovor članu Nik Name)
Neposredna veza do poruke: 883
   RE: Porodilište Tuzla
20.2.2013 14:08:15   
Ajca
ma ne opterecuj se toliko,niko nije bio gori od mene i prebrodila sam to,sve to brzo prodje i zaboravis na to :)

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 884
   RE: Porodilište Tuzla
24.2.2013 2:47:45   
Mamila
Ma svaki komentar je suvisan, prica iz Danisovog filma je najbolje i to cijelom svijetu pokazala kakvi su NEljudi medicinari na GAK Tuzla. Ti vajni doktori nisu htjeli mrtvu bebu iz zene da izvade jer nije bila osigurana, a nije mogla da plati. Pustili bi i nju da umre... Sramota!!! Oni su bruka za svoju profesiju! Kakim im se na Hipokratovu zakletvu!!!
Nego kako nas narod kaze: Krmka niz dlaku! Strpite se kad gore odete, taj jedan dan ili u najgorem slucaju par dana se mogu izdrzati pa kako god. Slijedite instrukcije osoblja, ne gubite energiju na zivciranje i sl, sto porodjaj bude krace trajao to bolje i za vas i za bebu. Vi cete nakon toga otici kuci sa najljepsim poklonom, a oni ce ostati u paklu kojeg su sami stvorili.

(odgovor članu Ajca)
Neposredna veza do poruke: 885
   RE: Porodilište Tuzla
27.2.2013 12:19:57   
Sonja
evo zene u srbiji nisu sutile
kod nas je ista ovakva situacija mozda i gora.. trebamo se i mi aktivirati

http://www.ringeraja.rs/clanak/nehuman-tretman-prema-porodiljama-i-njihovim-bebama_661.html?page=1

_____________________________

Adin- 1.5. 2009
07:30h 3500g 55cm
pile moje pametno

Arian- 8.12.2011 - 29.03.2012 :(((
17:00h 4000g 55 cm
Smjesko moj uvijek ces biti moj ponos,moj borac i moja najveca ljubav

Darian 27.05.2013
16:40h 4150g 56cm
Nase sunce

(odgovor članu Mamila)
Neposredna veza do poruke: 886
   RE: Porodilište Tuzla
2.4.2013 0:43:04   
Dalia_88
Po pricama koje sam cula ocekivala sam strahotu u porodilistu a uopste nije toliko grozno.
Cini mi se da zene malo pretjeruju ili ocekuju tretman kao u filmovima pa se razocaraju.
Sestre su za pohvalu sto se mene tice a i sve zene koje sam upoznala su bile vecinom zadovoljne. Sreca porodila sam se brzo tako da sam bila neki 5-6 sati u porodilistu a nakon toga 5 dana sam lezala sa bebom u drugom dijelu. Tu su malo dosadne sestre s nekim stvarima npr. da bebu ne smijes stavljati na plahtu nego na prekrivac, da ne setas s bebom po sobi i tako neke sitnice a ustvari je sve to za nase dobro i za sve postoji razlog. Ionako vecina zena tu provede dan - dva tako da nije toliko ni bitno..
Moramo i mi njih shvatiti da rade naporan posao i ne mogu uvijek biti nasmijane i raspolozene. Nikad niko nije bio drzak ili bezobrazan prema pacijentu ni na koji nacin, koliko sam ja vidjela.
Svaka zena ce dobiti pomoc kad joj treba i savjet za sve sto je zanima. Trudile su se da svaka zena doji, pomagale, objasnjavale..
Kakva nam je drzava takvo i porodiliste. Nije luksuz ali nije ni grozno.
Ja sam zadovoljna..

_____________________________

05.01.2013 23:50 Moja Dalia
Znaš li milo moje da te volim najviše na svijetu, da dok dišem, tako će biti...
Kad posustajem i počnem gubiti nadu, pogled na tebe, na tvoj osmijeh vraća mi vjeru u bolje sutra..

(odgovor članu Sonja)
Neposredna veza do poruke: 887
   RE: Porodilište Tuzla
2.4.2013 9:50:42   
samedi
Isto ovako je i meni bilo, krenula sam u porodilište sa niskim očekivanjima. Doktor me je najviše iznervirao ali sestre su bile ok i pomagale su koliko su mogle, govorile su da bebe moraju biti u kreveticima, ali moja je bila u kreveticu samo za vrijeme vizite jer je svo vrijeme dojila i spavala dojeci.

_____________________________

Moja ljubicica-bubicica N. 5.5.2010. 2850gr 51cm 18:25
Prohodala 6.6.2011.<3
Bubamara A. je stigla 15.11.2012. 3400gr 55 cm 02:45

(odgovor članu Dalia_88)
Neposredna veza do poruke: 888
   RE: Porodilište Tuzla
2.4.2013 14:44:05   
Dalia_88
Ma doktor je bitan samo ne daj Boze iznenadnog carskog inace ne mora ni biti tu. Meni je Dr. samo stojala kraj mene i posmatrala.

_____________________________

05.01.2013 23:50 Moja Dalia
Znaš li milo moje da te volim najviše na svijetu, da dok dišem, tako će biti...
Kad posustajem i počnem gubiti nadu, pogled na tebe, na tvoj osmijeh vraća mi vjeru u bolje sutra..

(odgovor članu samedi)
Neposredna veza do poruke: 889
   RE: Porodilište Tuzla
2.4.2013 19:15:19   
samedi
Pa i moj je posmatrao sa nekom odvratnom facom i komentarima izgleda da mu nije bilo do života tu noć a kamoli do mene i moje bebe, ali hvala Bogu više ga nisam vidjela i nadam se da neću nikad u životu.

_____________________________

Moja ljubicica-bubicica N. 5.5.2010. 2850gr 51cm 18:25
Prohodala 6.6.2011.<3
Bubamara A. je stigla 15.11.2012. 3400gr 55 cm 02:45

(odgovor članu Dalia_88)
Neposredna veza do poruke: 890
   RE: Porodilište Tuzla
24.4.2013 21:30:30   
bambika

IZVORNA PORUKA: Mamila

Ma svaki komentar je suvisan, prica iz Danisovog filma je najbolje i to cijelom svijetu pokazala kakvi su NEljudi medicinari na GAK Tuzla. Ti vajni doktori nisu htjeli mrtvu bebu iz zene da izvade jer nije bila osigurana, a nije mogla da plati. Pustili bi i nju da umre... Sramota!!! Oni su bruka za svoju profesiju! Kakim im se na Hipokratovu zakletvu!!!
Nego kako nas narod kaze: Krmka niz dlaku! Strpite se kad gore odete, taj jedan dan ili u najgorem slucaju par dana se mogu izdrzati pa kako god. Slijedite instrukcije osoblja, ne gubite energiju na zivciranje i sl, sto porodjaj bude krace trajao to bolje i za vas i za bebu. Vi cete nakon toga otici kuci sa najljepsim poklonom, a oni ce ostati u paklu kojeg su sami stvorili.



potpisujem! ne moraju nikoga maziti ni biti ljubazni nek bar rade svoj posao kako treba. ja lezim na stolu i napinjem se, beba izlazi a dr jede sataras, rece: "hajd hajd sad ce to", i ode. Fuj!

_____________________________

ADIAN 15.09.2012.

(odgovor članu Mamila)
Neposredna veza do poruke: 891
   RE: Porodilište Tuzla
16.5.2013 17:48:01   
buduca mami
zene moje drage,veliki vam pozdrav,dugo nisam pisala,ali mi sada hitno trebaju neke informacije,...
ako neko zna kako se zove dr.sa 2 prezimena (jedno je hadzic ili hodzic) onak 40 ak god,plavusa,....ona mi je radila prvi cr i cujem da uglavnom i drugi put radi ista al ja ne mogu da se sjetim kako se ova zove,...dosla je do mene dok sam ja jos bila omamljena od anestezije,pa se jedva i ovog sjecam... nadam se da ce neka mamica znat

_____________________________

medo moj slatki stigao je 11.11.''11. :))

(odgovor članu bambika)
Neposredna veza do poruke: 892
   RE: Porodilište Tuzla
16.5.2013 19:37:29   
Alma_27
to je doktorica Mara. Ne znam koje joj je drugo prezime. Mene je porodila drugi put (prirodno) i divna je

(odgovor članu buduca mami)
Neposredna veza do poruke: 893
   RE: Porodilište Tuzla
16.5.2013 19:59:51   
buduca mami
hvala alma na odg.sad sam pokusavala da nadjem neku sliku te dr.,da vidim dal je to ona,al nisam uspjela,...ako se jos neko sjeti neke druge dr. neka pise,a ja cu svakako da njima gore kazem da nisam bas sigurna ko mi jde radio cr :)

_____________________________

medo moj slatki stigao je 11.11.''11. :))

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 894
   RE: Porodilište Tuzla
16.5.2013 20:01:19   
Alma_27

IZVORNA PORUKA: buduca mami

hvala alma na odg.sad sam pokusavala da nadjem neku sliku te dr.,da vidim dal je to ona,al nisam uspjela,...ako se jos neko sjeti neke druge dr. neka pise,a ja cu svakako da njima gore kazem da nisam bas sigurna ko mi jde radio cr :)


ova je plava. ma sigurno oni imaju gore neki karton, evidenciju...

(odgovor članu buduca mami)
Neposredna veza do poruke: 895
   RE: Porodilište Tuzla
16.5.2013 20:50:24   
buduca mami
pa i ja mislim da bi trebali imati neku evidenciju o tome,...samo da me ne zapadne neka bezze dr. sa ovom sam bas bila zadovoljna,rana je brzo zarasla,nije bilo nikakvih komplikacija,...

_____________________________

medo moj slatki stigao je 11.11.''11. :))

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 896
   RE: Porodilište Tuzla
12.6.2013 9:38:59   
helene
ja sam se porodila prije mjesec dana,imam dobro iskustvo sa porodilistem u tuzli,sve pohvale babici Danici D. i dr.Mari.!

(odgovor članu buduca mami)
Neposredna veza do poruke: 897
   RE: Porodilište Tuzla
21.6.2013 18:04:56   
nejra84
Veliki pozdrav drage moje, jel ima neka sugradjanka da se skoro porodila na Gradini da mi malo opise kako to sve ide, od prijema do poroda, sta se sad smije ponijeti gore itd. U fazi sam iscekivanja i imam ogromnu tremu i to ne toliko od samog poroda( vjerovatno jer ne znam kakvi me bolovi ocekuju, znam samo da ce da boli) koliko od osoblja i situacije gore. Danas sam bila na prijemnom na ctg-u, i mogu vam reci da su toliko neljubazne i odvratne sve do jedne, katastrofa ziva.
Eto, ako ima neka da podijeli s nama friska iskustva, bila bih joj veoma zahvalna.

(odgovor članu helene)
Neposredna veza do poruke: 898
   RE: Porodilište Tuzla
21.6.2013 21:23:30   
Hannan
Bila sam i ja danas gore :) na CTG i aminoskopiji, sestre su bas bile nervozne, ali kakva je vrucina nesto im ni ne zamjerim i ja ujedam:)

Sve sto nosis pakujes u kesu, ja sam bas jutros zavirivala i sve Koje su donijele u torbicama morale su da prepakuju u kesu. U sustini ne treba ti nista puno, ulosci, licna higijena, sokovi , voda, vidjeh na onoj nekoj tabli pise moze se donijeti i narandze, secer i limun ako se ne varam :) da nam limunadu naprave user posted image user posted image ja planiram ubaciti nesto za pregristi , cokoladica, stapici i sl, ako m ine vrate, malo cu zakamuflirati u neseser. Mobitel i punjac se podrazumijeva:)

Kad ti je Termin? hajde nam se javi na temi :
http://www.ringeraja.ba/forum/razgovori-u-ocekivanju-bebe-juni/m_1773268/mpage_73/tm.htm#1804439

da ovdje ne zacatavamo, ko zna mozda se budemo druzile u proodilistu...ja cu ponovo u ponedjeljak na pregled.

_____________________________

»Gospodaru, Ti moje znanje povećaj«

30.1.2007
23.06.2013


(odgovor članu nejra84)
Neposredna veza do poruke: 899
   RE: Porodilište Tuzla
21.6.2013 22:16:10   
nejra84
Hvala Hannan sto si se javila, meni je termin 3.7. aBd, tebi? Upravu si sto se tice vrucine, grozno je i znam da im nije lako, al bar mogu fino objasniti sta i kako. Mene su odmah napale sto sam knjizic predala na onaj sanducic ispred ordinacije, kao to se tako ne radi nego im se treba u ruke predati, pa reko nisam znala,prvi put dolazim, kad ova jedna kaze pa valjda imas malo skole pa znas sta znaci predati!? A ja jadna ne znam od treme ni kako se zovem. Elem, usutila sam, da ne bi bilo gore :-)Kasnije su se malo profinile al... Meni rekose da dodjem za 48h al necu moci prije ponedjeljka jer nemam uputnicu novu

(odgovor članu Hannan)
Neposredna veza do poruke: 900
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  34 35 [36] 37 38   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  34 35 [36] 37 38   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *