|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  38 39 [40] 41 42   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Porodilište Tuzla
11.8.2015 9:32:06   
lala88
Evo par informacija od mene. Kao sto znate na UKC ne idite bez stele, zalosno ali istinito. A sto se tice dr sve pohvale za dr Gordanu, zena mi je cak dala svoj mobitel da nazovem muza. Ok je i dr Emina. Mene su namucili jer nisam se mogla otvoriti, mm nasi dr Serak i popricao s njom (nije dao pare) i nakon tog razgovora porode me CR, CR, a planirali su cekati jos 4h prije Cr

(odgovor članu hexe)
Neposredna veza do poruke: 976
   RE: Porodilište Tuzla
11.8.2015 9:38:18   
lala88
Dr Serak mozete svaki dan naci oko 8h na ginekologiji tad imaju glavni sastanak, sacekajte je na hodniku i popricajte s njom tako je i mm uradio. Ja cak neznam ko mi je radi CR znam da je doktorica ali nikad nije dosla da mi kaze da me je ona porodila uz to mi je lose uradila vanjski rez samo 3 konca stavila, 15 dana dio rane zarasto. Svima sretno i obavezno stelu, ja sledeci put prvo trazim stelu pa tek onda pravimo bebu user posted image

(odgovor članu lala88)
Neposredna veza do poruke: 977
   RE: Porodilište Tuzla
11.8.2015 9:43:31   
ziel

IZVORNA PORUKA: lala88

Dr Serak mozete svaki dan naci oko 8h na ginekologiji tad imaju glavni sastanak, sacekajte je na hodniku i popricajte s njom tako je i mm uradio. Ja cak neznam ko mi je radi CR znam da je doktorica ali nikad nije dosla da mi kaze da me je ona porodila uz to mi je lose uradila vanjski rez samo 3 konca stavila, 15 dana dio rane zarasto. Svima sretno i obavezno stelu, ja sledeci put prvo trazim stelu pa tek onda pravimo bebu user posted image

Eh hvala draga na informacijama, koristice nam to user posted image

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu lala88)
Neposredna veza do poruke: 978
   RE: Porodilište Tuzla
27.8.2015 8:52:34   
tičerica
Pozdrav drage mame, pored (opštepoznate) informacija da se na GAK Tuzla ne ide bez štele, mene interesuje koliko se ostaje u bolnici nakon poroda CR? Jel se nešto promjenilo sa liste stvari koje se smiju unijeti (smijel možda sad naša spavaćica doći u obzir)? Sve preporuke i savjeti su mi dobrodošli. Uskoro idem na CR, aBd, prva beba. Lijep pozdrav user posted image

(odgovor članu lala88)
Neposredna veza do poruke: 979
   RE: Porodilište Tuzla
27.8.2015 9:26:37   
ziel

IZVORNA PORUKA: tičerica

Pozdrav drage mame, pored (opštepoznate) informacija da se na GAK Tuzla ne ide bez štele, mene interesuje koliko se ostaje u bolnici nakon poroda CR? Jel se nešto promjenilo sa liste stvari koje se smiju unijeti (smijel možda sad naša spavaćica doći u obzir)? Sve preporuke i savjeti su mi dobrodošli. Uskoro idem na CR, aBd, prva beba. Lijep pozdrav user posted image

Poslije CR najmanje 3 dana. Znaci 4. dan kuci ako je sve ok. A ne moze se unijeti nazalost ni spavacica, ni papuce.
Dobije se od njih neka poderana sexy spavacica user posted image

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu tičerica)
Neposredna veza do poruke: 980
   RE: Porodilište Tuzla
28.8.2015 16:09:04   
tičerica

IZVORNA PORUKA: ziel


IZVORNA PORUKA: tičerica

Pozdrav drage mame, pored (opštepoznate) informacija da se na GAK Tuzla ne ide bez štele, mene interesuje koliko se ostaje u bolnici nakon poroda CR? Jel se nešto promjenilo sa liste stvari koje se smiju unijeti (smijel možda sad naša spavaćica doći u obzir)? Sve preporuke i savjeti su mi dobrodošli. Uskoro idem na CR, aBd, prva beba. Lijep pozdrav user posted image

Poslije CR najmanje 3 dana. Znaci 4. dan kuci ako je sve ok. A ne moze se unijeti nazalost ni spavacica, ni papuce.
Dobije se od njih neka poderana sexy spavacica user posted image

Znaci sve je otprilike isto vec godinama. Hvala :)

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 981
   RE: Porodilište Tuzla
1.9.2015 9:34:25   
hexe

IZVORNA PORUKA: tičerica


IZVORNA PORUKA: ziel


IZVORNA PORUKA: tičerica

Pozdrav drage mame, pored (opštepoznate) informacija da se na GAK Tuzla ne ide bez štele, mene interesuje koliko se ostaje u bolnici nakon poroda CR? Jel se nešto promjenilo sa liste stvari koje se smiju unijeti (smijel možda sad naša spavaćica doći u obzir)? Sve preporuke i savjeti su mi dobrodošli. Uskoro idem na CR, aBd, prva beba. Lijep pozdrav user posted image

Poslije CR najmanje 3 dana. Znaci 4. dan kuci ako je sve ok. A ne moze se unijeti nazalost ni spavacica, ni papuce.
Dobije se od njih neka poderana sexy spavacica user posted image

Znaci sve je otprilike isto vec godinama. Hvala :)


Kada ides na carski? Meni su rekli ponedjeljak ili srijeda.

_____________________________

Nista nije tako crno kao sto je nebo plavo.

(odgovor članu tičerica)
Neposredna veza do poruke: 982
   RE: Porodilište Tuzla
3.9.2015 18:30:48   
tičerica
U utorak kontrolica gore pa ce mi reci kad, aBd. :)
IZVORNA PORUKA: hexe


IZVORNA PORUKA: tičerica


IZVORNA PORUKA: ziel


IZVORNA PORUKA: tičerica

Pozdrav drage mame, pored (opštepoznate) informacija da se na GAK Tuzla ne ide bez štele, mene interesuje koliko se ostaje u bolnici nakon poroda CR? Jel se nešto promjenilo sa liste stvari koje se smiju unijeti (smijel možda sad naša spavaćica doći u obzir)? Sve preporuke i savjeti su mi dobrodošli. Uskoro idem na CR, aBd, prva beba. Lijep pozdrav user posted image

Poslije CR najmanje 3 dana. Znaci 4. dan kuci ako je sve ok. A ne moze se unijeti nazalost ni spavacica, ni papuce.
Dobije se od njih neka poderana sexy spavacica user posted image

Znaci sve je otprilike isto vec godinama. Hvala :)


Kada ides na carski? Meni su rekli ponedjeljak ili srijeda.

(odgovor članu hexe)
Neposredna veza do poruke: 983
   RE: Porodilište Tuzla
6.9.2015 1:41:43   
hexe
Bilo bi super da se javi neka mamica koja je imala cr u tuzli. Da nam napise svoje iskustvo i da neki savjet. user posted image

_____________________________

Nista nije tako crno kao sto je nebo plavo.

(odgovor članu tičerica)
Neposredna veza do poruke: 984
   RE: Porodilište Tuzla
8.9.2015 19:42:52   
tičerica
Koja je cijena CR kod nas u Tz? Jel se uopce placa za taj zahvat neka participacija?

(odgovor članu hexe)
Neposredna veza do poruke: 985
   RE: Porodilište Tuzla
8.9.2015 20:28:30   
ziel

IZVORNA PORUKA: tičerica

Koja je cijena CR kod nas u Tz? Jel se uopce placa za taj zahvat neka participacija?

Ako imas uredno ovjerenu knjizicu i ZZ markicu za tekucu godinu nemas sta placati dodatno

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu tičerica)
Neposredna veza do poruke: 986
   RE: Porodilište Tuzla
8.9.2015 20:45:08   
tičerica
Ma da, sve regularno al kontam da nema nesto dodatno.
IZVORNA PORUKA: ziel


IZVORNA PORUKA: tičerica

Koja je cijena CR kod nas u Tz? Jel se uopce placa za taj zahvat neka participacija?

Ako imas uredno ovjerenu knjizicu i ZZ markicu za tekucu godinu nemas sta placati dodatno

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 987
   RE: Porodilište Tuzla
8.9.2015 21:00:51   
lala88
Ne placa se CR nista, smijes ponijeti kozmetiku, mrezaste gacice, uloske vir 80, mentol bombone i zvake. Sto se tice samo postupka, jako brzo se zavrsi za oko 20min, od ulaska do izlaska iz sale, nakon toga se boravu u porodilistu u posebnoj prostoriji gdje primite oko 2l infuzije sa indukcijo. Nakon toga vas medicinska sestra spremi za sobu i odveze na odjel babinjara, slozi vam stvari. Nakon 24h donesu vam bebu. Onda krece standardno svako jutro i vece vizite, pregledanje i previjanje rane, u podne primate clexane u nogu. Kad krenete kuci napisace vam koliko clexana jos da primite, pitajte da vam objasne kako se daju, da ne idete u DZ jer je bas lahko dati je sam sebi. Eto to je to, ako vas jos sta zanima pitaj te ili ovdje ili posaljite poruku. Sretno na porodima

_____________________________

8.7.2015g B

(odgovor članu tičerica)
Neposredna veza do poruke: 988
   RE: Porodilište Tuzla
8.9.2015 21:26:20   
tičerica
Hvala, lala88. Ako budem imala jos pitanja rado se javim. Nalete mi pitanja I nedoumice kako se blizi vrijeme i kako strah od bepoznatog polahko raste...

IZVORNA PORUKA: lala88

Ne placa se CR nista, smijes ponijeti kozmetiku, mrezaste gacice, uloske vir 80, mentol bombone i zvake. Sto se tice samo postupka, jako brzo se zavrsi za oko 20min, od ulaska do izlaska iz sale, nakon toga se boravu u porodilistu u posebnoj prostoriji gdje primite oko 2l infuzije sa indukcijo. Nakon toga vas medicinska sestra spremi za sobu i odveze na odjel babinjara, slozi vam stvari. Nakon 24h donesu vam bebu. Onda krece standardno svako jutro i vece vizite, pregledanje i previjanje rane, u podne primate clexane u nogu. Kad krenete kuci napisace vam koliko clexana jos da primite, pitajte da vam objasne kako se daju, da ne idete u DZ jer je bas lahko dati je sam sebi. Eto to je to, ako vas jos sta zanima pitaj te ili ovdje ili posaljite poruku. Sretno na porodima

(odgovor članu lala88)
Neposredna veza do poruke: 989
   RE: Porodilište Tuzla
4.12.2015 8:27:56   
Trnoruzica
Drage mame, ima li neki spisak sta se smije ponijeti u TZ porodiliste?
Naime, termin mi je u januaru, pa se polako pripremam.
Pitanje za mame koje trudnocu vode u DZ, meni moja dr rece da se do kraja javljam u DZ, i tek kad krene porod, da onda idem na Gradinu.
Kako se onda CTG prati i amnioskopija??

(odgovor članu tičerica)
Neposredna veza do poruke: 990
   RE: Porodilište Tuzla
4.12.2015 17:58:02   
saamy
Zasto bebu donose tek poslije 24h 😨

Beba treba da je sa mamom 24 sata cccc

(odgovor članu Trnoruzica)
Neposredna veza do poruke: 991
   RE: Porodilište Tuzla
4.12.2015 19:30:55   
ziel

IZVORNA PORUKA: saamy

Zasto bebu donose tek poslije 24h 😨

Beba treba da je sa mamom 24 sata cccc

Ja sam porodjena na CR U 16:25 ,donijeli mi bebu sutradan u 11:30 i kod mene je bila dok nismo krenuli kuci...

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu saamy)
Neposredna veza do poruke: 992
   RE: Porodilište Tuzla
5.12.2015 23:35:19   
Idina mama
A zasto se ne smiju unijeti stvari?

Ovdje sam unijela citav kofer i to u porodjajnu salu, jer me nisu ni poslali u sobu nego pravo u salu. Muz stalno sa mnom. Sto puta sam se presvukla i obukla sta sam htjela. Mrezaste gace i uloske sam dobila od bolnice. Stoje na hrpi, na dohvat ruke svakom. Uzimala sam koliko god sam trebala.
Unosimo sta hocemo, pa opet se ne umire od infekcije...

(odgovor članu Trnoruzica)
Neposredna veza do poruke: 993
   RE: Porodilište Tuzla
5.12.2015 23:58:41   
sara123
Moze li mi ko odgovoriti
Idem privatno kod ginekologa,trudna 12 sedmica(doduse samo dva pregleda do sad).
Moram li se uporedo javljati i u DZ,hoce li mi na Gradini praviti problem ako nemam trudnicki karton iz DZ?

Da li se ide u devetom mjesecu sa uputnicom na ctg kao sto je slucaj u Sarajevu,ili samo kad me zaboli idem na UKC i ko me potrefi gore?
Nova sam,pa sam malo zbunjena.


I,da...markice se u januaru obnavljaju jelda?
Trenutno nemam markica,pa placam participacije.

< Poruku je uredio sara123 -- 6.12.2015 0:00:33 >

(odgovor članu Idina mama)
Neposredna veza do poruke: 994
   RE: Porodilište Tuzla
6.12.2015 8:29:12   
Trnoruzica
IZVORNA PORUKA: sara123

Moze li mi ko odgovoriti
Idem privatno kod ginekologa,trudna 12 sedmica(doduse samo dva pregleda do sad).
Moram li se uporedo javljati i u DZ,hoce li mi na Gradini praviti problem ako nemam trudnicki karton iz DZ?

Da li se ide u devetom mjesecu sa uputnicom na ctg kao sto je slucaj u Sarajevu,ili samo kad me zaboli idem na UKC i ko me potrefi gore?
Nova sam,pa sam malo zbunjena.


I,da...markice se u januaru obnavljaju jelda?
Trenutno nemam markica,pa placam participacije.


Koliko ja znam, ako vodis privatno, nema potrebe da se javljas u DZ, osim ako nedo Bog budeš morala na bolovanje, ili u slučaju uputnice za Gradinu za porod, i otvaranja porodiljskog odsustva. Ja vodim u DZ, i rekla mi je da nema potrebe da idem gore na Gradinu, iako sam usla u 9.mjesec, nego dolazim u DZ svake sedmice na preglede. Na porod ideš na Gradinu, kad zaboli. Bar je meni tako moja dr rekla. Samo ponesi sa sobom sve svoje nalaze koje imaš, zajedno sa nalazom krvne grupe i ostalom dokumentacijom koju imas.
I meni je ovo malo cudno, jer se ne radi CTG niti plodna voda da se prati user posted image pa sam sva isprepadana user posted image

Kada su u pitanju markice, počela je prodaja za 2016.

Što se tiče stvari, Idina mama, nažalost realnost u BiH je takva. Od kantona do kantona :(

Ima li iko od mama koje su se skoro porodile, da napie taj famozni spisak, ukoliko nije problem, od početka do kraja, da po njemu stavljam stvari u kesu user posted image

< Poruku je uredio Trnoruzica -- 6.12.2015 8:31:05 >

(odgovor članu sara123)
Neposredna veza do poruke: 995
   RE: Porodilište Tuzla
6.12.2015 11:11:43   
sara123
Hvala, Trnoruzice, na odgovoru.
Kod koje dr.vodis trudnocu u DZ?
Sretno ti bilo

(odgovor članu Trnoruzica)
Neposredna veza do poruke: 996
   RE: Porodilište Tuzla
6.12.2015 12:44:03   
Leptirica87

IZVORNA PORUKA: Trnoruzica

IZVORNA PORUKA: sara123

Moze li mi ko odgovoriti
Idem privatno kod ginekologa,trudna 12 sedmica(doduse samo dva pregleda do sad).
Moram li se uporedo javljati i u DZ,hoce li mi na Gradini praviti problem ako nemam trudnicki karton iz DZ?

Da li se ide u devetom mjesecu sa uputnicom na ctg kao sto je slucaj u Sarajevu,ili samo kad me zaboli idem na UKC i ko me potrefi gore?
Nova sam,pa sam malo zbunjena.


I,da...markice se u januaru obnavljaju jelda?
Trenutno nemam markica,pa placam participacije.


Koliko ja znam, ako vodis privatno, nema potrebe da se javljas u DZ, osim ako nedo Bog budeš morala na bolovanje, ili u slučaju uputnice za Gradinu za porod, i otvaranja porodiljskog odsustva. Ja vodim u DZ, i rekla mi je da nema potrebe da idem gore na Gradinu, iako sam usla u 9.mjesec, nego dolazim u DZ svake sedmice na preglede. Na porod ideš na Gradinu, kad zaboli. Bar je meni tako moja dr rekla. Samo ponesi sa sobom sve svoje nalaze koje imaš, zajedno sa nalazom krvne grupe i ostalom dokumentacijom koju imas.
I meni je ovo malo cudno, jer se ne radi CTG niti plodna voda da se prati user posted image pa sam sva isprepadana user posted image

Kada su u pitanju markice, počela je prodaja za 2016.

Što se tiče stvari, Idina mama, nažalost realnost u BiH je takva. Od kantona do kantona :(

Ima li iko od mama koje su se skoro porodile, da napie taj famozni spisak, ukoliko nije problem, od početka do kraja, da po njemu stavljam stvari u kesu user posted image


Pozz drage noje,
Ja sam iz Tz i porodila sam se prije 20-tak dana.Ne moras ici na kontrole u DZ,samo pred kraj kad udjes u 9 ides da ti daju uputnicu za porod.Sto se tice CTG a amnioskopije to se radi pi potrebi ako se posumlja nesto prilikom Ultrazvuka,tako da ne brini.
Za gradinu mozete ponijeti jednokratne gacice iz apoteje,vir 80 uloske 2-3pakla,cetkica kaladont,gel za tus dezodorans,ubrus obavezno (jer se njim vriwte nakin tus ne daju peskir),toalet papir,soka i vode (ja sam ponijela 2l i bilo mi malo jos mi donijeli),i mozete neke cokoladice ja sam snikers jer su pojake,i plazmu iako bas i ne preporucuju zbog stolice jer je suha.I sve to stavljate u kesu,torbe ne mogu.Mob svi su imali,samo su ih sakrili valjda na prijemu,a u sobama cak smo i pricali na mob a sestre ulazile nista nisu rekle,osum kad je vizita morate posklanjat sve i iskljucit tonove...eto tako.
Da vam bude sa srecom 😊

(odgovor članu Trnoruzica)
Neposredna veza do poruke: 997
   RE: Porodilište Tuzla
6.12.2015 18:21:09   
sara123
Hvala,Leptirice i tebi,na podijeljenom iskustvu.

Znaci,ne pitaju te kad dodjes naporod koti je doktro?Ja sam se porodila u Sarajevu,gore skoro svaka zena ima svog doktora,ostali te onda maltene zaobilaze,jer imas svog...ako nemas svog dr.prepusten si sebi

(odgovor članu Leptirica87)
Neposredna veza do poruke: 998
   RE: Porodilište Tuzla
7.12.2015 16:55:48   
Trnoruzica
sara123, kod dr Habibovic sam, od pocetka sam kod nje, i extra je user posted image bas sam zadovoljna.

Leptirice87, hvala mnogo na podijeljenom iskustvu, jako puno znace i savjeti i preporuke, spisak posebno user posted image Samo da sve prođe kako treba.

(odgovor članu sara123)
Neposredna veza do poruke: 999
   RE: Porodilište Tuzla
12.12.2015 0:51:59   
Injica
Lala88,da li so morala na CR,ili si ga sredila,ja bih Sada na CR juser posted image er ludim kad pomislim na prirodni.. mislim kako srediti CR I preko koga I da li se moze...user posted image

(odgovor članu Trnoruzica)
Neposredna veza do poruke: 1000
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  38 39 [40] 41 42   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  38 39 [40] 41 42   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *