RE: Visok prolaktin (PRL) (Puna verzija)

Forum >> [Zatrudnjivanje] >> Problemi sa zatrudnjivanjem



Poruka


Seles -> RE: Visok prolaktin (PRL) (26.2.2016 18:52:56)

Već 5 godina imam povišen prolaktin i nalaz MR pokazao je mikroadenom 1 mm na hipofizi (prije 4 godine). Po riječima ljekara nije ništa strašno, trebala sam smanjiti nivo stresa, radila sam po 18 sati dnevno, pa sam prvo pokušala, promjenom radnog vremena, setnjama i trcanjem, promjenom ishrane. Inače nalaz prolaktina nije nikada prešao vrijednost 1200. I jednostavno sam zivjela 5 godina sa tako povisenim prolaktinom, nekad manji nekad veći, jer mi se nisu dale piti te jake terapije. Totalno sam se opustila i ostala trudna iz prvog pokušaja prije nekoliko mjeseci, izgubila sam bebu u 7 sedmici trudnoće! Pitala sam doktora jel moguće da sam izgubila bebu zbog povišenog prolaktina, jer je on spominjao samo teskoće prilikom zaceca, medjutim i spontani je navodno mogao utjecati na pobačaj. Jel neko od vas ima slično iskustvo i molim za preporuku dobrog endikrinologa privatnika. Hvala




Leptirica13 -> RE: Visok prolaktin (PRL) (29.2.2016 8:41:13)

Draga Seles,
Zao mi je zbog tvog slucaja :(
Ja sam isto imala povisen prolaktin al sam trenutno pod terapijom Dostinexa i sa zadnjom kontrolom je bio uredu...jos uvijek ga pijem..takodje imam mikroadenom i meni je znao biti i veci od 1200.
Dostinex je poskup,oko 135 km za 8 tableta,po jedna sedmicno,i to je terapija za dva mjeseca,stim da moze kupiti i po dvije tablete ili cetiri..ako ti je finansijski prakticnije.

Sto se tice endokrinologa,Zelija Velija je top...ona radi na klinickom ali i u prostorijama Al Tawila u Importane centru.Nazalost,iz iskustva moje radne kolegice,tesko je do nje doci...dodjes prvi put,da ti upute..izvadis sve i poslije ne mozes da je dobijes da to sve pregleda.ona ima neki mob na koji joj ostavis por i cekas...isplati se cekati,al nekad to predje neke mjere pa covjek poludi...[sm=zmeden.gif]
Eto,sretno,u svakom slucaju[sm=bravo.gif]




Seles -> RE: Visok prolaktin (PRL) (29.2.2016 12:52:03)

ISPRAVKA: medjutim i visok prolaktin je navodno mogao utjecati na pobačaj.




Seles -> RE: Visok prolaktin (PRL) (29.2.2016 12:53:53)

Hvala puno na odgovoru Leptirice. Nema teoretske šanse da dođem do Zelije Velije, sve sam pokušala. :(




Leptirica13 -> RE: Visok prolaktin (PRL) (29.2.2016 17:42:42)

Jesi probala na mob?
Nazovi al tawil i trazi br mob...prije ces doci provatno,nego drzavno...iako,mene su jutros zvali jer sam imala termin u martu da je dr na godisnjem...[sm=zmeden.gif]




bubamarica15 -> RE: Visok prolaktin (PRL) (7.12.2017 11:43:52)

setajuci ovom temom nadjoh i svoje postove stare 6 god ......uz terapiju Dostinexom ja evo cekam trecu bebicu [sm=smiley1.gif] , poklanjam tri tablete iz pakiranja od 8 tableta ( rok trajanja april 2018 ) , kako ih više ne trebam koristiti u trudnoći pa možda nekome treba, znam da su poskupe a i ovdje sam ovu kutiju jedva našla u citavom gradu jedna jedina bila, pa kome treba neka se javi na olx.ba privatnom porukom na profil bubamarica13 [sm=smiley2.gif]




bubamarica15 -> RE: Visok prolaktin (PRL) (11.12.2017 10:26:10)


IZVORNA PORUKA: bubamarica15

setajuci ovom temom nadjoh i svoje postove stare 6 god ......uz terapiju Dostinexom ja evo cekam trecu bebicu [sm=smiley1.gif] , poklanjam tri tablete iz pakiranja od 8 tableta ( rok trajanja april 2018 ) , kako ih više ne trebam koristiti u trudnoći pa možda nekome treba, znam da su poskupe a i ovdje sam ovu kutiju jedva našla u citavom gradu jedna jedina bila, pa kome treba neka se javi na olx.ba privatnom porukom na profil bubamarica13 [sm=smiley2.gif]



edit : tablete poklonjene, sretno [sm=smiley1.gif]




sarajka1981 -> RE: Visok prolaktin (PRL) (31.1.2018 13:48:07)

i meni su ostala dva dostinexa iz bocice od 8 poklanjam kome treba :)





Amelaa RR -> RE: Visok prolaktin (PRL) (12.6.2019 22:08:34)


IZVORNA PORUKA: sam0111

Bila sam kod endokrinologa 10.05. zbog visokog prolaktina koji se od 2100 spustao do 1100 nakon 3. mjerenja. Pila sam bromokriptin 3 dana 1/2 tbl, potom 2x1/2 sljedecih 7 dana a nakon toga 1/2 ujutru i cijelu uvecer. Ciklus mi kasni 5 dana, test za trudnocu je pokazao minus. Jucer sam popila zadnju tabletu i sada ne znam da li da nastavim s terapijom i u kojim dozama dok cekam da mi se ljekar javi. Da li je moguce da se prolaktin previse spustio sa ovom dozom, jer mi ciklus nikad nije kasnio? 







Anoniman -> RE: Visok prolaktin (PRL) (18.4.2020 21:47:01)

Zdravo, nova sam ovdje ali vidim da nas dosta ima sa istim problemom. Naime od 18h se mucim da. prolaktinom, a najvjerovatnije i od prije jer mi nest. nikada nije bila redovna. Prolaktin je cca. 1500-1600 i mikroadenom od 4mm koji po navodima doktora se ne ponasa bitnijr kompresivno. Imam 23g i do sada nisam zeljela djecu, niti sam koristila antibjebi pikule i sl. Menstruacija je redovna, pod terapijom sam dostinexom jedna tableta sedmicno ali trudnoca i dalje nikako. stresa ima uvijek jer Boze moj ko se danas moze da ne brine. Dajte mi ppmoc, prijedlog kako st3 vi ostale trudne i sta je za uraditi. Nadam se da cete mi pomoci jer nisam srela iskreno nikog sa slicnim problem9m a i mozda ih ima samo sto nas mentalitet to osuduj3 i o toe se ne prica.... 





Stranica: <<   < Prethodna stranica  47 48 49 50 [51]