|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 7 [8] 9   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Treće dijete??!!
16.2.2017 15:44:46   
salmy
Da se razumijemo
Sve u zivotu kosta kai djete(tako nam je)
Ako covjek planira a planira😂moras mu obezbjediti normalan zivot....
Znaci jos dok si trudna da si priustis sve moguce sto joj je potrebno(logicno ako hoces zdravu trudnocu)
Ako zelis privstne preglede to kosta...ako ne zelis hsndre te po DZ
...da te ne bi handrili moras spremit hediju(logicno) a hedija kostauser posted image
Dok spremis sve pitrebno za novorodjence opet kosta(e neces bem li ga od drugo dvohe djece uzet body)
Logicno da ces kupit..ne jedan nego 5...
Krevet ..gdje ce spavat...a da bi imao krevet moras skontat sobu(opet kosta)
I tako u nedogled....a muz recimo sam radi jer si ti trudna..plus dvohe djece.itd...
Ja sam misljenja da smo duzni po Bogu i narodu obezbjediti svakom djetetu sve sto je potrebno...u danasnjem vaktu je to ne moguca misija...jedino da smo udate za lovatora(a i on kosta)
Skoro hledam na ispuni mi zelju lika..38 god..dvoje dhece u studio jedno beba...nista nemaju...on ne radi...a crnjak zena mu otisla da se porodi sa trecim...nista nema...voditeljica mu daje lovu i cuce pelene...ma sramota
Kako mu pada sex na pamet a dinara nema jbt...cak ni stana vlastitog....strasno
Jadna djeca ni kriva ni duzna...kad porastu i budu gledali emisiju stidice se...strasno i bezobrazno
Ako se sexas odgovaraj sam za posljedice....Drzava nema nista sa tvojim sexom
Mene fascinira Zijad Sipovic sa svojom porodicom.....ono je idila i raj za oci...tespekt do poda

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 176
   RE: Treće dijete??!!
16.2.2017 16:12:48   
vila_7
Teacher sve se moze kad se hoce.
Za auto se ne slazem,jer i muz i ja imamo po 188 cm, i znaci dvije curice i Renault Clio, i vjeruj bez problema odemo na more 😂😂😂😂.
Da su veci troskovi ostalog , jesu, meni npr.nije vrtic problem jer muz ih cuva (on radi vikendom),starija je krenula u skolu.
Mi zivimo u malom gradicu pa mozda ima i toga-nisu toliko skupi zivotni troskovi.

Al na kraju krajeva , ko hoce dijete bilo koje po redu da je, naci ce milion razloga ZA i sva opravdanja za tudje NE.
A ko nece, sve obrnuto user posted image

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 177
   RE: Treće dijete??!!
16.2.2017 20:02:16   
teacher75
Slazem se. Al kad se ne mora, vise volim ovako po ps-u zivjeti nego se stiskati. Meni taman ovo dvoje, nek su mi zivi i zdravi..sa 42 godine jedva i oko njih deveram a kamoli jos jedno. Niti imam snage niti zivaca niti zelje user posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 178
   RE: Treće dijete??!!
16.2.2017 20:06:04   
teacher75
Ne znam kako sa cliom putujete. Mi u lagunu jedva kofer i stvari za more potrpamo i redovno se posvadjamo pred put oko togauser posted image kolica za bebu bih sad jedino na glavu mogla metnuti. U gepek ni sibica ne staneuser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 179
   RE: Treće dijete??!!
16.2.2017 20:12:04   
teacher75
Ovdje je produzeni boravak u skoli 200 km. Sad placa jednom vrtic a drugom produzeni. Kad drugo krene u skolu vjerovatno ce jednu godinu oboje morati u produzeni. Zamisli sad da ovo trece mora u vrtic. Pola plate ode samo na to

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 180
   RE: Treće dijete??!!
16.2.2017 20:54:31   
vila_7
Ma da, to je bas puno, meni eto sreca skola 5 minuta pjeske,muz ih cuva,baka servis uleti 😃 , tako da mi to bas nije trosak.
A sto se Clia tice , da istina je user posted image i svi se redovno sokiraju, pogotovo kad stignemo, svi izadjemo,i jos krenemo vaditi stvari 😃 . Sta ja znam,bas nam sve stane za 7 dana odmora , tamo ne perem ves pa bas ponesem da svi imamo presvlake za svaki dan i svaku noc,... Sve peskure prostrem na onu "policu" kod gepeka,tako da je veliki kofer i velika torba samo za odjecu i to je u gepeku. Izmedju njihovih sjedalica su stvari koje nam trebaju tokom puta - u cekeru. A kako su jos male , jednij ispod nogu su bila kisobran kolica ( sada vise ne) , a ovoj manjoj frizider s hranom. I to je to 😊

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 181
   RE: Treće dijete??!!
16.2.2017 21:39:34   
aidana
Ja mislim da je kod ovih kojima se javlja zelja i razmisljaju o trecem vec rjesena stvar. Kad vam muzevi dodju, bacajte se na posao.user posted image

Lijepo je meni vidjeti porodice s vise djece ali ja sebe nikako ne vidim u tom filmu. Ko ima uslove, s tim ne mislim samo na finansije vec i na jake zivce, neka radja. Meni to nikako nije opcija, nemam previse godina, imam dovoljno prostora, imamo solidna primanja ali neka hvala. Ja jedva cekam da mi ovo malo odskoci pa da mozemo putovati i hodati.

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 182
   RE: Treće dijete??!!
16.2.2017 22:02:17   
salmy
Sad gledam ispuni mi zelju
Ona dosla svjetla obraza da trazi za bebu koju ocekuje
Kako opste imaju obraza??
Jadna djeca na njima zaradjuju
Jos hadzinca trazi kravu....
Halooo iz koje si ti pjesmice????
Onda idemo svi na hayat po stado ovacauser posted image

(odgovor članu aidana)
Neposredna veza do poruke: 183
   RE: Treće dijete??!!
17.2.2017 6:05:21   
ziel

IZVORNA PORUKA: aidana

Ja mislim da je kod ovih kojima se javlja zelja i razmisljaju o trecem vec rjesena stvar. Kad vam muzevi dodju, bacajte se na posao.user posted image

Lijepo je meni vidjeti porodice s vise djece ali ja sebe nikako ne vidim u tom filmu. Ko ima uslove, s tim ne mislim samo na finansije vec i na jake zivce, neka radja. Meni to nikako nije opcija, nemam previse godina, imam dovoljno prostora, imamo solidna primanja ali neka hvala. Ja jedva cekam da mi ovo malo odskoci pa da mozemo putovati i hodati.


Potpuno se slazem.

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu aidana)
Neposredna veza do poruke: 184
   RE: Treće dijete??!!
17.2.2017 10:20:32   
veeseelaa

IZVORNA PORUKA: teacher75

Ovdje je produzeni boravak u skoli 200 km. Sad placa jednom vrtic a drugom produzeni. Kad drugo krene u skolu vjerovatno ce jednu godinu oboje morati u produzeni. Zamisli sad da ovo trece mora u vrtic. Pola plate ode samo na to



pa mi na Ajšu dajemo jedno dobru platu
a na Esmu dobru jednu penziju user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 185
   RE: Treće dijete??!!
17.2.2017 10:22:55   
veeseelaa
Ako se sexas odgovaraj sam za posljedice


tako je user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 186
   RE: Treće dijete??!!
17.2.2017 13:15:38   
budućamama
Čitam vaše postove i razmišljam u sebi kako zapravo se uvijek nađe izgovor za jedan ili drugi izbor. Ja npr. i tri godine nakon rođenja drugog djeteta nisam htjela ni čuti a nekamoli išta raditi po pitanju trećeg djeteta. I onda se desi dr. Mašić, ubaci mi bubicu u glavu.... i evo me, tu sam gdje sam.
Mislim da je za ženu važno da bude načisto: da joj kažu- ako se sad ne porodiš, nećeš više nikad moći zatrudniti, ali NIKAD, šta biste odabrale? Ako je i dalje odgovor ne, onda možda trebate odložiti odluku o još jednoj bebi. Meni je ta dilema bila presudna, i sad sam tu gdje sam.

Trenutno naš 4 živi od jedne plate, drugom plaćamo kredit za stan. Ovom plaćamo vrtić i produženi, režije i sve što za život treba. NIje to neki luksuzan život, ali mi smo sretni i zadovoljni. Kredit ističe za godinu i tri mjeseca i bićeo aBd još puno boljeg finansijskog stanja, pa ćemo moći još svašta nešto.

Svako ima svoje prioritete i prema njima se ravna.

A za smještaj- imamo i mi stan od 66 kvadrata koji je jako laše raspoređen, tako da djeca imaju malu sobu, mi spavaću, kuhinju i boravak i wc, ali može se spavati i u dnevnom bravku ako je dobar ležaj i sl. Ne treba komplikovati jednostavne stvari već odrediti listu prioriteta i po njoj raditi.

a o pravljenju sirotinje sam već rekla svoj stav.

_____________________________

Una 18.10.2009.
Azra 05.08.2013.
_____________________________

Ako želiš dugu, prvo se moraš pomiriti s kišom....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 187
   RE: Treće dijete??!!
17.2.2017 13:40:12   
veeseelaa
da joj kažu- ako se sad ne porodiš, nećeš više nikad moći zatrudniti, ali NIKAD, šta biste odabrale?


e to

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 188
   RE: Treće dijete??!!
17.2.2017 13:59:35   
veeseelaa
http://www.azramag.ba/istaknuto/zivot-s-mnogo-djece-mame-na-najljepsoj-duznosti/

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 189
   RE: Treće dijete??!!
17.2.2017 15:29:00   
budućamama

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

http://www.azramag.ba/istaknuto/zivot-s-mnogo-djece-mame-na-najljepsoj-duznosti/



user posted image user posted image user posted image

pravo bogatstvo!

_____________________________

Una 18.10.2009.
Azra 05.08.2013.
_____________________________

Ako želiš dugu, prvo se moraš pomiriti s kišom....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 190
   RE: Treće dijete??!!
17.2.2017 17:00:00   
teacher75
Odabrala bih ovako kako jeste. Da me nije strah operacije ja bih istog momenta sad podvezala jajnikeuser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 191
   RE: Treće dijete??!!
17.2.2017 17:53:45   
Galicia

IZVORNA PORUKA: teacher75

Odabrala bih ovako kako jeste. Da me nije strah operacije ja bih istog momenta sad podvezala jajnikeuser posted image



Lakse i bezbolnije da muz uradi vasektomiju.


_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 192
   RE: Treće dijete??!!
18.2.2017 10:10:52   
teacher75
On hoce jos djece user posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 193
   RE: Treće dijete??!!
18.2.2017 10:40:23   
Blue rose RR
Neko reče lijepo je vidjeti porodicu sa više djece. Svako ima svoje za, i svoje protiv - i jedne i druge opcije. Nit bih koga savjetovala kako će, nit dam da mi ko "gura nos" u taj dio naših odluka (mm i mene). smatram da niko nikome ne drži svijeću da bi znao kako će i šta će - pa tako i za odluke o broju djece.
Da mom djetetu trenutno fali neko da se igra, fali...ali to je drži u deset dana par sati .... a onda bude svjedok svađe i prepirke bratsko/sestrinskih odnosa, i onda kaže - da ne bi željela da ima brata i sestru :)
Helem - po meni ovo je odluka prvenstveno majke, zatim oca, i tu priča završava.

S: Za one za koje nisam znala da su i da čekaju 3-dijete, neka je sa srećom user posted image

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 194
   RE: Treće dijete??!!
18.2.2017 11:45:44   
Visnja RR

IZVORNA PORUKA: teacher75

Odabrala bih ovako kako jeste. Da me nije strah operacije ja bih istog momenta sad podvezala jajnikeuser posted image


pa ženo ima spirala ...i kraj priče user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 195
   RE: Treće dijete??!!
18.2.2017 11:52:19   
aidana
Moj je predlozio vasektomiju jer smo mi cvrsto odlucili da ne zelimo vise djece. Reko neka te, ne znas hoces li imati jos koju zenu pa da zatreba. user posted image user posted image

Visnja ne mogu svi spiralu staviti. Ne znam kako je kod teacher, ali meni je dr rekao da u mom slucaju to ne moze preporuciti.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 196
   RE: Treće dijete??!!
19.2.2017 11:35:41   
teacher75
Ja inace odljeve imam tako da bi samo mirena dosla u obzir a nesto mi se ne zeza sa hormonima a cula sam i za slucajeve sto su pored spirale user posted image pa me nesto strah

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu aidana)
Neposredna veza do poruke: 197
   RE: Treće dijete??!!
19.2.2017 15:54:20   
salmy

IZVORNA PORUKA: teacher75

Ja inace odljeve imam tako da bi samo mirena dosla u obzir a nesto mi se ne zeza sa hormonima a cula sam i za slucajeve sto su pored spirale user posted image pa me nesto strah

Tiki ne vezano za temuuser posted image kako imas i otkad odljeve? Meni se sve nesto poremitilo..bila kod ginica sve ok...ali menstruacija kriza...da nije sa godinama..jesil oduvjek imala odljeve i kako to izgleda..ja drugi dan lezim jer je kriza nocne uloske koristim...treci cetvrti nista....a nedavno sam pislije par dana opet dobila a to je bilo uzas...prepala sr...ako je nasljedno i bacila na mamu lose mi se pise..ona je na kraju balade povadila sve organe zenske...
Taman sam zeljezo vratila sa 4 na 23...ubi me ovo

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 198
   RE: Treće dijete??!!
19.2.2017 22:41:07   
ninuska

IZVORNA PORUKA: teacher75

Ja inace odljeve imam tako da bi samo mirena dosla u obzir a nesto mi se ne zeza sa hormonima a cula sam i za slucajeve sto su pored spirale user posted image pa me nesto strah

Znam ja slucaj. Blizak rod. Trece dijete, a imali dvoje vecih, 13 i 9 godina :)

_____________________________

2011 ??
2015 ??

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 199
   RE: Treće dijete??!!
19.2.2017 23:10:36   
manuela RR
Jedva se i na drugo odlucih...
user posted image
Kakva je situacija sve iznad jednog djeteta je veliki projekat...
Realno za dijete moras imati osim zivaca i finansijske uslove... a da ne pricam za troje...
Premda meni je bas lijepo vidjeti da neko ima veliku porodicu i vise brace i sestara....
Posebno kako lijep odnos imaju sestre kad odrastu...

Ko ima volju, zivce i uslove svakako da treba ionako nam je u zemlji natalitet u veeeeeelikom padu...



(odgovor članu ninuska)
Neposredna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 7 [8] 9   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 7 [8] 9   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *