RE: Privatne škole? (Puna verzija)

Forum >> [Dijete] >> Od đačića do đaka



Poruka


veeseelaa -> RE: Privatne škole? (24.12.2013 15:30:37)

valja nama lovu pripremati [sm=sad.gif]




Medić* -> RE: Privatne škole? (24.12.2013 15:31:41)


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

valja nama lovu pripremati [sm=sad.gif]


Ja se ne sekiram puno mm radi nesto za njim, mi cemo kompenzaciju [sm=sad.gif][sm=sad.gif][sm=sad.gif]




Vinetu -> RE: Privatne škole? (24.12.2013 15:32:41)


IZVORNA PORUKA: canim

Nemorate se maksuz raspitivati to ja usput pitam, imamo mi jos godinu dana do tad, ja sam mislila umjesto obdanista da krene tamo, cula sam i ranije da mogu djeca od 4 godine, pa taman neka ide 2 godine do skole, u svakom slucaju hvala na odgovorima [sm=smiley1.gif]

To i ja želim... moja će curica ići u predškolsko godinu i po... a onda ću je, najvjerovatnije, od 1. razreda prebaciti u drugu školu.




veeseelaa -> RE: Privatne škole? (24.12.2013 15:35:18)


IZVORNA PORUKA: medic slatki


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

valja nama lovu pripremati [sm=sad.gif]


Ja se ne sekiram puno mm radi nesto za njim, mi cemo kompenzaciju [sm=sad.gif][sm=sad.gif][sm=sad.gif]


kako god, ima da se naradi dok se dijete iškoluje [sm=smiley36.gif]
nego jel ima kakav popust na plaćanje u gotovini, možel na rate itd?




Vinetu -> RE: Privatne škole? (24.12.2013 15:37:21)


IZVORNA PORUKA: veeseelaa
IZVORNA PORUKA: medic slatki
IZVORNA PORUKA: veeseelaa
valja nama lovu pripremati [sm=sad.gif]

Ja se ne sekiram puno mm radi nesto za njim, mi cemo kompenzaciju [sm=sad.gif][sm=sad.gif][sm=sad.gif]

kako god, ima da se naradi dok se dijete iškoluje [sm=smiley36.gif]
nego jel ima kakav popust na plaćanje u gotovini, možel na rate itd?


Ima sve... : )




Medić* -> RE: Privatne škole? (24.12.2013 15:40:05)


IZVORNA PORUKA: Vinetu


IZVORNA PORUKA: veeseelaa
IZVORNA PORUKA: medic slatki
IZVORNA PORUKA: veeseelaa
valja nama lovu pripremati [sm=sad.gif]

Ja se ne sekiram puno mm radi nesto za njim, mi cemo kompenzaciju [sm=sad.gif][sm=sad.gif][sm=sad.gif]

kako god, ima da se naradi dok se dijete iškoluje [sm=smiley36.gif]
nego jel ima kakav popust na plaćanje u gotovini, možel na rate itd?


Ima sve... : )


Ima [sm=smiley1.gif]




marema -> RE: Privatne škole? (11.4.2014 15:00:44)

Zanimaju me iskustva djece i roditelja sa Sarajevo koledzom i to više muški koledz na Ilidzi. Imaju li korektan i poticajan pristup prema SVOJ djeci, bez obzira ''čiji'' su i odakle su? Kakav je odnos odgajatelja u internatu, pošto učenici koji nisu iz Sarajeva i borave u koledzu?
Ima li nereda, maltretiranja pojedinaca i ukoliko se desavaju od strane drugih učenika da li se to uočava i sankcioniše? Da li škola zaista daje potrebne vještine za daljnje obrazovanje: naučiti kako učiti, naučiti kritički razmišljati, rješavati probleme ili je samo puka interpretacija činjenica?




salmana -> RE: Privatne škole? (26.9.2014 11:37:09)

Ovo nisam znala, slucajno naletih na link:

http://www.oslobodjenje.ba/vijesti/sarajevo/fondacija-sedef-bosnia-preuzela-osnovnu-skolu-isabeg-ishakovic-u-sarajevu

Mozda sada Turci uloze u skolu, ocajno je izgledala sve je od inventara u ocajnom stanju, nas je to odbilo, grozan proctor oronuo, a placas preko 300 KM mjesecno [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/zmeden.gif[/image]

Vidim da planiraju nastavu na engelskom I turskom, mada su meni Turci u nastavi generalno - bezveze.




Medić* -> RE: Privatne škole? (26.9.2014 12:08:50)


IZVORNA PORUKA: salmana

Ovo nisam znala, slucajno naletih na link:

http://www.oslobodjenje.ba/vijesti/sarajevo/fondacija-sedef-bosnia-preuzela-osnovnu-skolu-isabeg-ishakovic-u-sarajevu

Mozda sada Turci uloze u skolu, ocajno je izgledala sve je od inventara u ocajnom stanju, nas je to odbilo, grozan proctor oronuo, a placas preko 300 KM mjesecno [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/zmeden.gif[/image]

Vidim da planiraju nastavu na engelskom I turskom, mada su meni Turci u nastavi generalno - bezveze.


Ne znam kako je bilo prije, sada je IUS preuzeo.




KAM1KAZA1 -> RE: Privatne škole? (21.1.2015 12:17:23)

Pozz, novi sam član foruma, ali čitam redovno komentare i ostalo što me zanima.
Tema je o privatnim školama ili dobrim javnim pa moje pitanje i ide u tom smjeru. Ima li neko najjnovije informacije o tim školama koja je najbolja s obzirom na uloženo i ono šta se dobije. Curica mi akb ove godine starta sa školskim obavezama, pa mi treba što više provjerenih informacija.. Hvala




canim -> RE: Privatne škole? (6.3.2015 18:42:16)

Izleti mi ovo na fb, pa da podijelim s vama mozda neko bude zainteresovan

Dani otvorenih vrata u el manaru

https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xfp1/v/t1.0-9/11046928_511717598967334_1081818530203600513_n.jpg?oh=b359aac64b9f6557dcf630fc832c6295&oe=5590C7E7&__gda__=1434157166_4488bfad9537769c15d5cf5fcb636857




miracle -> RE: Privatne škole? (13.3.2015 11:46:07)

Trebam info da ne iscitavam sad...koliko kosta skolarina u Isa B.I.skoli na Grbavici?
Hvala[sm=smiley1.gif]


250KM ??




canim -> RE: Privatne škole? (13.3.2015 12:06:16)

Meni se cini da sam procitala negdje da je skolarina za jednu godinu 3500, ali to sam samo procitala nisam direktno njih pitala.




lulaloo -> RE: Privatne škole? (24.4.2015 18:51:10)

Zna li netko cijene godisnje skolarine u QSI International School of Sarajevo (osnovna skola)?
Unaprijed hvala.




salmana -> RE: Privatne škole? (20.1.2016 11:25:03)

"Siva zona obrazovanja":

http://skolegijum.ba/tekst/index/797

http://www.skolegijum.ba/static/biblioteka/567c138f02c25_privatneskoleubosniihercegovini.pdf




salmana -> RE: Privatne škole? (21.1.2016 9:50:16)


IZVORNA PORUKA: salmana

Ovo nisam znala, slucajno naletih na link:

http://www.oslobodjenje.ba/vijesti/sarajevo/fondacija-sedef-bosnia-preuzela-osnovnu-skolu-isabeg-ishakovic-u-sarajevu

Mozda sada Turci uloze u skolu, ocajno je izgledala sve je od inventara u ocajnom stanju, nas je to odbilo, grozan proctor oronuo, a placas preko 300 KM mjesecno [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/zmeden.gif[/image]

Vidim da planiraju nastavu na engelskom I turskom, mada su meni Turci u nastavi generalno - bezveze.


Da samu sebe citiram I malo dodatno obrazlozim, a vezano za Turke u nastavi: licno sam imala priliku da vidim I uvjerim se u skoli na Vracama da turski nastavnici ne komuniciraju ni na jednom drugom jeziku osim na turskom.
Znaci u skoli u kojoj je nastavni proces primarno koncipiran da bude na engleskom, pa i na bosanskom, oni I dalje pricaju samo turski. Jako nelogicno i cudno.

Cula sam da su ljudi jako zadovoljni pretskolskim odjeljenjem u toj skoli, kao i osnovnom skolom do 4-og razreda, a primarno zato sto je tu jako puno naseg nastavnog osoblja i nastava se zaista i obavlja na engleskom jeziku. Dalje je sve prilicno loseg kvaliteta, a o ostalim propustima u ovoj skoli smo nazalost mnogo culi nakon Mahirove smrti :(

Mada mi i nije jasmo zasto bi ljudi htjeli da im djeca slusaju nastavu osnovnog obrazovanja na stranom jeziku, ali eto. I ja sam htjela da mi bude dijete sigurno, dobro zbrinuto i odlicno obrazovano u (drugoj) privatnoj skoli, pa sam pogrijesila :(

Fino mi je jedna uciteljica rekla (puno prije Mahirovog slucaja) da nikad svoje dijete ne bi upisala u privatnu skolu. I ovdje je velika vecina zena (majki) tog misljenja, i samo zelim da vam svima potvrdim da ste 100% u pravu!




veeseelaa -> RE: Privatne škole? (21.1.2016 10:04:59)

moje dijete ide u Isa beg
šta vam zanima?
nastava je na engleskom, ko istu pohadža po Kembridžovom programu
i cijena je viša od nadene, po mjesecu





veeseelaa -> RE: Privatne škole? (21.1.2016 10:06:20)

Fino mi je jedna uciteljica rekla (puno prije Mahirovog slucaja) da nikad svoje dijete ne bi upisala u privatnu skolu. I ovdje je velika vecina zena (majki) tog misljenja, i samo zelim da vam svima potvrdim da ste 100% u pravu!


pa jeste velika većina a razlozi su različiti
treba uzeti u obzir da dobar dio stanovništa nije u situaciji da priušiti sebi školovanje u takvim školama
ipak su državne gratis
a ima razlike od državne do državne

nismo mi svi u istom vinklu





veeseelaa -> RE: Privatne škole? (21.1.2016 10:11:07)

Mada mi i nije jasmo zasto bi ljudi htjeli da im djeca slusaju nastavu osnovnog obrazovanja na stranom jeziku, ali eto. I ja sam htjela da mi bude dijete sigurno, dobro zbrinuto i odlicno obrazovano u (drugoj) privatnoj skoli, pa sam pogrijesila :(


hoćeš li napisati šta se desilo?
koliko ste pohadjali istu?
gdje je zapelo itd?




salmana -> RE: Privatne škole? (21.1.2016 11:00:05)


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

moje dijete ide u Isa beg
šta vam zanima?
nastava je na engleskom, ko istu pohadža po Kembridžovom programu
i cijena je viša od nadene, po mjesecu




Nista me ne zanima, ja sam tu skolu obisla prije nego smo upisali dijete u prvi razred.
U potrazi za skolom koja ce nam pruziti I usluge produzenog / cjelodnevnog boravka, I ta je skola bila zanimljiva, ali samo dok je nismo obisli I vidjeli uzivo.
Skola je bila u jako losem stanju, posebno trpezarija, svlacionice I dio gdje se nalazi sportska sala.
Dojam (negativan) koji je direktorica ostavila na nas je odmah sto se nas tice zavrsio svaku pricu o toj skoli, samo smo je prekrizili sa spiska potencijalno prihvatljivih.

Zena u najmanju ruku pati od kompleksa manje vrijednosti, mi dosli da nam prezentira prednosti skole u odnosu na druge,
I prezentira nam sve zbog cega bismo bas tu trbali upisati svoje dijete, a ona pola sata vodi monolog o sebi, svojoj "velicini", vaznosti, autoritetu, neprikosnovenosti, ustajanju na noge I u stav mirno kad se negdje pojavi itd , mislim [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]

dovidjenja gospodjo, to ti kuci svojoj prosipaj [sm=jezicek.gif]

Znaci, zena rodjeni diktator. Ja tu prostora za lijepu atmosferu (radnu, kolegijalnu ili bilo kakvu) nisam vidjela.




salmana -> RE: Privatne škole? (21.1.2016 11:02:09)


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

Fino mi je jedna uciteljica rekla (puno prije Mahirovog slucaja) da nikad svoje dijete ne bi upisala u privatnu skolu. I ovdje je velika vecina zena (majki) tog misljenja, i samo zelim da vam svima potvrdim da ste 100% u pravu!


ipak su državne gratis




Drzavne skole nisu gratis! Drzavne skole se finansiraju iz budzeta, pa sta mislis ko puni budzet?




salmana -> RE: Privatne škole? (21.1.2016 11:03:15)


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

Mada mi i nije jasmo zasto bi ljudi htjeli da im djeca slusaju nastavu osnovnog obrazovanja na stranom jeziku, ali eto. I ja sam htjela da mi bude dijete sigurno, dobro zbrinuto i odlicno obrazovano u (drugoj) privatnoj skoli, pa sam pogrijesila :(


hoćeš li napisati šta se desilo?
koliko ste pohadjali istu?
gdje je zapelo itd?


Pisala sam na temi skolaraca 2-5 razreda.

A napisacu I ovdje jedan generalni osvrt svakako, cim mognem da se malo posvetim temi.

Skola je el-manar.




Medić* -> RE: Privatne škole? (21.1.2016 11:08:57)

Pišite o svom iskustvu o svojoj školi. Druge skole ne uzimajte u raspravu. I ne polemisite. Nisu sve skole iste ni javne ni privatne [sm=smiley1.gif]

Meni ako moja skola ne bude ispunjavala

moja oekivanja a za sada ispunjava odlino onda mogu svoj primjer navesti[sm=smiley1.gif]

[sm=smiley1.gif]

Tu smo da dijelimo iskustva a ne atak na jedne ili druge.




salmana -> RE: Privatne škole? (21.1.2016 11:22:48)

A zasto medic?

Evo teacher75 je pisala o svom iskustvu sa ucenicima koji su dosli iz el-manar skole jos prije ihihi godina. Da sam Bogdo to vidjela na vrijeme!

U toj skoli definitivno dakle vec godinama ne znaju kako treba raditi sa disciplinski zahtjevnom djecom.


O kakvom ataku pricamo? Ako ti dozivljavas moj utisak direktorice skole u koju ide tvoje dijete - licno, onda ne kontam?




pocahontas -> RE: Privatne škole? (21.1.2016 11:27:54)


IZVORNA PORUKA: salmana


Da samu sebe citiram I malo dodatno obrazlozim, a vezano za Turke u nastavi: licno sam imala priliku da vidim I uvjerim se u skoli na Vracama da turski nastavnici ne komuniciraju ni na jednom drugom jeziku osim na turskom.
Znaci u skoli u kojoj je nastavni proces primarno koncipiran da bude na engleskom, pa i na bosanskom, oni I dalje pricaju samo turski. Jako nelogicno i cudno.

Cula sam da su ljudi jako zadovoljni pretskolskim odjeljenjem u toj skoli, kao i osnovnom skolom do 4-og razreda, a primarno zato sto je tu jako puno naseg nastavnog osoblja i nastava se zaista i obavlja na engleskom jeziku.




evo i ja da ti potvrdim
ja sam prezadovoljna bila programom i osobljem u predskolskoj ustanovi na Vracama i djetetom koje je bilo ispunjeno i sretno i sve bih opet isto ponovila bez obzira na ova desavanja
sto se tice skole, tu nemam komentar jer mi dijete ne ide u tu skolu




Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>