Dijeta i planiranje trudnoce!!!! (Puna verzija)

Forum >> [Zajednica RR] >> Razgovori…o svemu i svačemu



Poruka


Andy_Bec23 -> Dijeta i planiranje trudnoce!!!! (19.2.2012 19:02:17)

Evo neka nova tema zanimaju me vasi komentari....

Naime 17.10 sam tezila svega 67-68 kg . Na moju visinu 9 kg vise no do danas sam se udebljala 7-8 kila i sada moja tezina iznosi
75 kg.

Osjecm se jako lose u svojoj kozi i odlucila sam sutra krenuti u akciju...
Un dijeta i brzo hodanje posto sam jako lijena za trcat ili ic u fitnes ...

Sto mislite o tome , dali to moze utjecati na zacece i sto raditi kad ostanem trudna da se ne udebljam previse ??





Vinetu -> RE: Dijeta i planiranje trudnoce!!!! (19.2.2012 19:13:57)

I sama sam početkom godine krenula u akciju.  I ja sam imala 75, i već sam stigla na 69.  Veliki napredak za jednu ljenjivicu kao što sam ja.  I meni je motivacija planiranje trudnoće : ))
Mislim da je sve individualno... što se debljine i trudnoće tiče.  U prvu trudnoću sam ušla sa 75, i dobila nekih 15 kg... a znam ženu koja je ušla sa 60 i dobila u trudnoći 30kg.
Bitno je voditi računa i prije trudnoće i tokom nje... a svakako da je mnogo lakše podnijeti trudnoću sa manje kila.
Sretno, u svakom slučaju...




klemzi -> RE: Dijeta i planiranje trudnoce!!!! (19.2.2012 19:18:55)

Mene zanima smije li se zeleni čaj piti tokom trudnoće [sm=zmeden.gif]




Andy_Bec23 -> RE: Dijeta i planiranje trudnoce!!!! (19.2.2012 19:23:48)

Draga kako si uspjela to sa UN dijtom ili? Ja sam ovisnik o hrani a tolika sam ljencuga joj da mi se makar vratit na 68 kila pa tu sam se super osijecala a sada joj Boze pomozi :-(

Dali taj zeleni caj pomaze u mrsavljenju?




calahoe -> RE: Dijeta i planiranje trudnoce!!!! (19.2.2012 19:24:50)

IZVORNA PORUKA: klemzi

Mene zanima smije li se zeleni čaj piti tokom trudnoće [sm=zmeden.gif]



Nije bas preporucljiv zbog velike kolicine antioksidanasa i kofeina,a znas da se isti bas ne preporucuju u trudnoci.Ima jos stvari na koji zeleni caj u trudnoci moze uticati ,između ostalog i na resorpciju zeljeza itd




klemzi -> RE: Dijeta i planiranje trudnoce!!!! (19.2.2012 19:25:20)

Dali taj zeleni caj pomaze u mrsavljenju?

Da, zeleni čaj je, inače, fenomenalan za štošta...pa i za mršavljenje...a pošto ja svaki mjesec mislim da sam trudna zanima me smije li se piti u trudnoći [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




klemzi -> RE: Dijeta i planiranje trudnoce!!!! (19.2.2012 19:26:29)

Hvala Calahoe[sm=smiley1.gif] Pisasmo istovremeno [sm=smiley1.gif]




Vinetu -> RE: Dijeta i planiranje trudnoce!!!! (19.2.2012 19:40:08)

IZVORNA PORUKA: Andy_Bec23

Draga kako si uspjela to sa UN dijtom ili? Ja sam ovisnik o hrani a tolika sam ljencuga joj da mi se makar vratit na 68 kila pa tu sam se super osijecala a sada joj Boze pomozi :-(

Dali taj zeleni caj pomaze u mrsavljenju?

I ja sam prije nekoliko godina sa un-dijetom skinula 10kg za tri mjeseca, ali sam veoma brzo sve vratila jer nisam baš vodila računa o ishrani.  Od Nove godine ne jedem ništa iza 18h i djeluje.  Odnedavno praktikujem jesti zobenu kašu za doručak i večeru.  Zob me drži sitom, ali ne deblja.  Pijem i dosta soka od cijeđenog voća (grejp, narandža, limun) pa me i to zasiti.  Za ručak jedem sve što jedu i moji ukućani.  Ah, naravno, da napomenem i da sam izbacila hljeb... skoro nikako ga ne jedem.  Pojedem ja ponekd i kolač preko dana... ali se zaista trudim da ne pretjerujem.
Moram naglasiti da sam ja veliki gurman... užasno volim hranu... i nije baš bilo lako odreći se hljeba i obilate večere... ali eto.... bitno je da imam dobru motivaciju [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/bravo.gif[/image]




Andy_Bec23 -> RE: Dijeta i planiranje trudnoce!!!! (19.2.2012 19:47:23)

Ok ja od sutra krecem na dijetu drzite mi fige ... A posto taj zeleni caj se ne preporuca onda necu jer i ja svaki mj mislim da sam trudna hahaha




Lulu_08 -> RE: Dijeta i planiranje trudnoce!!!! (19.2.2012 20:25:03)

Korigovati ishranu, tipa okrenuti je u zdravu, i povecati kretanje uz pomoc brzog hodanja i slicno sigurno nece steti aBd trudnoci, mozda cak i pomogne stanju.

Agresivne dijete, ukidanje cijelih grupa namirnica, koristenje suplemenata u tu svrhu, uvodjenje teskih fizickih aktivnosti, mislim da mogu biti opasni za buducu trudnocu te ih ne bih savjetovala.




Stranica: [1]