|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Glas za bolje porodiliste !
24.2.2012 17:43:16   
Esmica
Neko vec spomenu patronazne,i stvarno bi bilo super kad bi bilo volontera da poslije poroda se ode kod porodilje s namjerom savjetovanja,i pomoci.
Jer 'pomoc' koju mi dobijemo od patronazne nije adekvatna.
Same patronazne nemaju pravo znanje o dojenju,te cesto znaju porodilju krivo nasajetovati.



_____________________________

Hvala Ti Gospodaru moj na blagodati koju Si mi dao...

(odgovor članu Esmica)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Glas za bolje porodiliste !
24.2.2012 17:50:43   
Esmica
Nemoj da se neka nadje uvrijedjenom,prica s poroda svake od nas je posebna,ali ja na svaku pricu s poroda mogu da iz ovog sto sam naucila kazem sta je krivo napravljeno,i sta nije bilo potrebno.
Bas kao sto za svoj prvi porod,najljepsi dan u mom zivotu,jer sam dobila svoje prvo dijete,ali ipak mogu sve da kazem sta nije bilo potrebno da se uradi.
Jer gotovo nijedna od tih nasih prica nije bila prica sa pravog prirodnog poroda.
Zene moraju da znaju sta je zapravo prirodan porod.


_____________________________

Hvala Ti Gospodaru moj na blagodati koju Si mi dao...

(odgovor članu Esmica)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Glas za bolje porodiliste !
24.2.2012 19:27:47   
cinceza
Drage moje bas sam sretna, evo iscitavam danasnji zaostatak i vidim dosta se toga napisalo pozitivno. Drago mi je vidjeti lejlu ka na ovoj temi :)!!
Lejla primate li jos jednu radoznalu elektrotehnicarku u udruzenje :), spremna na rad pod pritiskom :))

(odgovor članu Esmica)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Glas za bolje porodiliste !
24.2.2012 23:07:30   
Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: cinceza

Drage moje bas sam sretna, evo iscitavam danasnji zaostatak i vidim dosta se toga napisalo pozitivno. Drago mi je vidjeti lejlu ka na ovoj temi :)!!
Lejla primate li jos jednu radoznalu elektrotehnicarku u udruzenje :), spremna na rad pod pritiskom :))


Naravno user posted image , javi mi se na pp.

Patronaža, takva kava jeste je jedina služba koja može podnijeti teret odgovornosti da dođe u dom tek porođene žene. Patronažne sestre su obrazovane, iskusne medicinske sestre, obrazovano medicinsko osoblje koje može i ima znanje da prati bebu i mamu u najosjetljivijim danima. Ja nikad ne bih takvu odgovornost uzela na sebe, a nemam ni zakonsko pravo. A vjerujte da u manjim mjestima nema patronaže i mame se snalaze kao znaju, što je strašno.

Nisu ni patronažne same krive što o dojenju znaju samo ono zastarjelo znanje. A ima i svijetlih primjera, kao i svuda. Naš je cilj da sistem počne "izbacivati" patronažne i pedijatre koji će vjerovati da je dojenje jedina normala, da treba sve uložiti da ono profunkcioniše, da dojenje nema alternative, da se AD ne spominje do velikog zla. Ali mi ne možemo obrazovati medicinara jer nismo kompetentni. Imaju stručnjaci medicinari sa potrebnim znanjem koji treba da obučavaju, imaju ljudi koji trebaju promjeniti program i sadržaj onog što se uči na fakultetu i srednjoj školi. Mi kao volonteri, kao protagonisti pomoći po principu majka-majci to niti možemo niti trebamo. Mi trebamo pokazati medicinarima koliko podrška među majkama koristi i pomaže, i kako ona može biti kvalitetna ako dobro sarađujemo sa medicinarima.

Ovo se naravno odnosi i na porod.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu cinceza)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Glas za bolje porodiliste !
12.3.2012 0:33:51   
Idina mama
Hocu da pomognem. Toliko sam se obradovala kad vidjeh temu da nemam strpljenja da procitam sve. A i kasno je. Kako mogu pomoci?

Prvo korak promjene:

Zena porodilja nije sama. S njom je njena pratilja ili pratilac (muz, mama, sestra, ...) Svo vrijeme. Drzi je za ruku dok su trudovi, Dodaje sta treba, vodi u wc...
To da muz "uleti" samo kratko vrijeme na kraju i onda samo "izleti" je glupost!!!!!!!!!!!!!!!!!
Beba je stalno, ama bas stalno sa majkom. Otac moze biti sa majkom i djetetom kad hoce i koliko hoce. Kad prvi put ustaje, zena ne smije sama ustati. Niposto. Ovdje je zvono i cim budes htjela ustati ja cu doci. Rece meni sestra. Ja pozvonila. Ona odmah dodje. Pomoze mi da ustanem, odvede me u wc, pomoze mi da se operem.

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Glas za bolje porodiliste !
12.3.2012 13:00:57   
yasemin
super tema i ja dajem svoj glas za bolje porodilište , ali da bi se svijest i savjest promjenila potrebno je donjeti Zakone iz oblaasti zdrastva , o odgovornosti doktora , o njihovom načinu rada ako radi privatno ne može i u državnoj bolnici isl.
tužno je da je jedna doktorica prioglašena krivom istina nepavomoćno a toliko ima slučajeva smrti bebe ili majke . U Brankovcu u Mo ima jedan doktor kome je u 2010 - 2011 - 2012 umrlo u toku ili nakon poroda 11 beba(ova je 11 je beba mog rođaka) tužno je to da Kant. min. zdrastva koje bi trebalo da ima izvještaje o stanju u bolnicama kao i situacijama i stanjima ništa nije poduzelo po pitanju istog. jer u momentu kad jadni ljudi izgube svoje djete oni su slomljeni njima nije ni do čega nemaju snage ići u tužilaštvo i ponovo prolaziti pakao prijaviti istog , gdje se prolazi kroz sve i svašta . gdje vještak koji uradi obdukciju bebe nateže se jedno 1g.dana sa nalazom jest ili nije došlo do pogreške njegovog ¨¨cjenjenog kolege ¨¨i na kraju (znam iz 2 godišnjeg rada u tužilaštvu) jadni ljudi dobiju obavjest da je tužitelj donio naredbu o obustavi istrage i ništa dokorčići uvijek u pravu , a što je propusta načinio mali milion to nema veza (npr. u slučaju mog rođaka pušpčanica 2x oko vrata doktor nije skontao odnosno skontao je kasno kad je samo vakuum po njemu bio rješenje) zato drage moje trebalo bi se angažovat u smisli inicijative ka Federalnom min.zdrastva da se donesu ZAKONI iz ove oblasti jer samo tako će porodilišta postati bolja a doktori odgovornji....

_____________________________

yasemin

(odgovor članu Idina mama)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Glas za bolje porodiliste !
12.3.2012 18:38:25   
Idina mama
Povlacim svoj glas.
Na temi Porodiliste u Zenici shvatila sam da sistem i stanje u porodilistima sasvim odgovara ljudima.

Za mene licno je nehuman. Bojim se da sve polahko postaje nehumano.

Inace, pocela sam traziti mogucnosti da babice i doktori(ce) dolaze ovdje na specijalizaciju i da se pocne sa mozda jednim porodilistem, pa ako bude dobro da se nastavi.

Imala sam ideju da dodju na specijalizaciju ne radi znanja (radi toga takodje), ali prije svega da malo rade na drugaciji nacin. Da pokusaju onda to primjeniti dijelom i u Bosni.

Nista, povlacim svoj glas.



< Poruku je uredio Idina mama -- 12.3.2012 18:39:34 >

(odgovor članu yasemin)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Glas za bolje porodiliste !
12.3.2012 20:08:25   
Rabi

IZVORNA PORUKA: Idina mama

Povlacim svoj glas.
Na temi Porodiliste u Zenici shvatila sam da sistem i stanje u porodilistima sasvim odgovara ljudima.

Za mene licno je nehuman. Bojim se da sve polahko postaje nehumano.

Inace, pocela sam traziti mogucnosti da babice i doktori(ce) dolaze ovdje na specijalizaciju i da se pocne sa mozda jednim porodilistem, pa ako bude dobro da se nastavi.

Imala sam ideju da dodju na specijalizaciju ne radi znanja (radi toga takodje), ali prije svega da malo rade na drugaciji nacin. Da pokusaju onda to primjeniti dijelom i u Bosni.

Nista, povlacim svoj glas.




Mozes li ovo malo pojasnitiuser posted image

Sta zelis da kazes???


_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša

(odgovor članu Idina mama)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Glas za bolje porodiliste !
12.3.2012 20:17:07   
Idina mama
"ja bi iz Njemacke kukala na zdravstveni sistem u BiH.fkt na nekoliko tema se kacis za BiH ispade kod nas nista ne valja. "

To su mi rekli, pa se povlacim.

(odgovor članu Rabi)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Glas za bolje porodiliste !
13.3.2012 16:01:58   
yasemin
tu si u pravu tebe se i ne tiče naš zdrastveni sistem jer ga i ne koristiš , blago Tebi

_____________________________

yasemin

(odgovor članu Idina mama)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Glas za bolje porodiliste !
13.3.2012 16:09:21   
Rabi

IZVORNA PORUKA: Idina mama

"ja bi iz Njemacke kukala na zdravstveni sistem u BiH.fkt na nekoliko tema se kacis za BiH ispade kod nas nista ne valja. "

To su mi rekli, pa se povlacim.


Izvini draga, ali ko ti ovo receuser posted image user posted image


_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša

(odgovor članu Idina mama)
Neposredna veza do poruke: 86
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *