RE: Molim za savjet - zabrinuta trudnica! (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porod



Poruka


marinčii -> RE: Molim za savjet - zabrinuta trudnica! (30.5.2012 11:22:38)

MOON2 po opisu rekla bih da se radi o gljivičnoj infekciji,to se često dešava kad ženi padne imunitet ili kod terapije antibioticima,nemoj se brinuti nije to ništa strašno i neće naškoditi bebici,samo otiđi kod ginekologa ,dobit ćeš adekvatnu terapiju i riješen problem




selebriti -> RE: Molim za savjet - zabrinuta trudnica! (30.5.2012 11:24:20)

Moon2, .. eto ti je Marinči sve rekla. Idi odmah doktoru da to riješiš što prije.




moon2 -> RE: Molim za savjet - zabrinuta trudnica! (30.5.2012 12:36:14)

Hvala Marinci i Selebriti :)
upravo sam zvala doktora,
rekao mi je da ne moram dolaziti i da je to prema simptomima kadidijaza,
sto je cest slucaj kod trudnica, a narocito onih koje su uzimale antibiotike.
Rekao mi je da kupim Rojazol vaginalete, 7 dana se koriste.
Nadam se da ce pomoci :)




moon2 -> RE: Molim za savjet - zabrinuta trudnica! (14.6.2012 13:31:22)

Zna li neko koliko se ceka nalaz amniocenteze, meni su rekli 20 dana,
ali jos me ne zovu. I da li mozda neko zna gdje tacno salju te uzorke na dip?




abh -> RE: Molim za savjet - zabrinuta trudnica! (14.6.2012 15:58:12)

Ja sam cekala 35. dana. Ja mislim mikrobiologija...




Anoniman -> RE: Molim za savjet - zabrinuta trudnica! (17.6.2012 0:13:13)

ne znam je li pitanje prikladno za ovu temu, ali posto sam i trudna i zabrinuta, valjda je [sm=smiley1.gif]
Tacno sam u 6 mjesecu trudnoce... imala sam neku infekciju prosle sedmice i koristila sam vaginalne kapsule macmiror, a sad vec tri dana imam neki iscjedak iz vagine, prozirnu sluz... nikad prije to nisam imala i bojim se, je li to normalno ili... imam slijedece sedmice pregled kod ginekologa, ne znam trebam li otici prije.... helppppp pls




veeseelaa -> RE: Molim za savjet - zabrinuta trudnica! (17.6.2012 0:16:33)

 to nije ništa
ta svakako kad metneš vaginaletu ona iscurka van
meni je bar tako bilo kad sam u trudnoći koristila vaginelete maslinovo ulje ko fol rad lakšeg poroda
da krvariš ok bi mi bilo da brineš al ovako ne kontam




Anoniman -> RE: Molim za savjet - zabrinuta trudnica! (17.6.2012 0:23:25)

Ali prestala sam koristiti kapsule prije 4-5 dana, zavrsila terapiju, a sluz mi se javlja od prekuce, ne znam je li to uredu.




Hanady RR -> RE: Molim za savjet - zabrinuta trudnica! (17.6.2012 0:29:24)

http://www.ringeraja.ba/forum/m_631082/mpage_1/tm.htm#1229465




veeseelaa -> RE: Molim za savjet - zabrinuta trudnica! (17.6.2012 0:30:03)

evo ti tema pa pročitaj

http://www.ringeraja.ba/forum/%22bijelo_pranje%22/m_23644/tm.htm

ja mislim da ako te ne svrbi dole, ako nije neugodan miris da je sve ok
Osobito nema potrebe za zabrinutost oko bebice




Anoniman -> RE: Molim za savjet - zabrinuta trudnica! (17.6.2012 21:57:29)

Hvala vam puno, puno... umirila sam se, sad se vise ne brinem toliko... inace nisam panicar, ali mi je ovo prva trudnoca, prvo mi je doktor rekao da necu moci imati djece, 3 mjeseca nakon toga sam zatrudnila, ali mi je rizicnija trudnoca... pa valjda zato panicim zbog svake sitnice... puno vam hvala :)




alminasuljkic -> RE: Molim za savjet - zabrinuta trudnica! (20.6.2012 15:01:55)

MOLIM POMOC STO PRIJE
10 sedmica i 3 dana sam trudna i jutros mi sepojavio herpes na usni jel to sta puno opasno sta treba da radim pomagajte




veeseelaa -> RE: Molim za savjet - zabrinuta trudnica! (20.6.2012 15:06:43)

ah draga prepade me
herpes na usni je samo znak da je došlo do pada imuniteta, što s eu trudnoći zna desiti često
nisam nikada čula da je isti opasan po trudnoći, no savjetujem da piješ i jedeš što više voća i povrća i da malo sebi digneš imunitet a za herpes uzmi neku kremicu il cinkovu mast




veeseelaa -> RE: Molim za savjet - zabrinuta trudnica! (20.6.2012 15:14:00)

Da li herpes može da naškodi mojoj trudnoći? Zavisi od vrste herpesa – postoje dve vrste – tip 1 i tip 2. Tip 1 je onaj koji se nalazi na usnama, a tip 2 je onaj koji se nalazi na genitalijama, a oba imaju slične simptome – mehuriće koji prvo svrbe a kad puknu peckaju. Herpes na usnama se uglavnom javi ranije u životu i ako se pojavi opet za vreme trudnoće, ne treba da brinete. Što se tiče tzv “genitalnog herpesa”, o njegovoj pojavi pre trudnoće treba da obavestite lekara, koji će pratiti stanje tokom trudnoće. U slučaju da imate aktivnu infekciju oko termina porođaja, lekar će odlučiti da li je potrebno uraditi carski rez, da bi se izbegao rizik inficiranja bebe.




ladyblue RR -> RE: Molim za savjet - zabrinuta trudnica! (20.6.2012 15:14:17)

jedini opasan herpes u trudnoći je zoster - genitalni. sve ostalo ne može imati posljedice na bebu.




idana_85 -> RE: Molim za savjet - zabrinuta trudnica! (20.6.2012 15:22:11)

IZVORNA PORUKA: alminasuljkic

MOLIM POMOC STO PRIJE
10 sedmica i 3 dana sam trudna i jutros mi sepojavio herpes na usni jel to sta puno opasno sta treba da radim pomagajte


I meni se desilo isto u 7 sedmici. Mozes one flastere staviti. mene ona u apoteci zeznula dala mi cinkovu mast, ujutro mi usna bila duplo veca,grozno,zbog toga je trajao tri sedmice,pa nemoj to uzimati




irisss -> RE: Molim za savjet - zabrinuta trudnica! (21.6.2012 11:52:12)

Koliki intenzitet bolova je zabrinjavajuči na početku trudnoće? Ja sam ušla u 9-tu sedmicu i od sinoć imama bolove u donjem stomaku, ne jake al dovoljno da se zabrinem. Ne znam tačno ni objasniti, kao probadanja neka[sm=zmeden.gif]




animagical -> RE: Molim za savjet - zabrinuta trudnica! (21.6.2012 11:54:29)

javi doktoru, mozda nije nista,a mozda su kontrakcije...i do pregleda lezi na lijevi bok, odmaraj, vidi je li prolazi




ljubicica5 -> RE: Molim za savjet - zabrinuta trudnica! (21.6.2012 13:18:39)

Pozdrav!!!
Zna li neko sta je sandzija? Od sinoc imam jak bol na desnoj strani grudnog kosa... ne mogu pravilno disati, ne mogu duboko udahnuti, bol je ostar... tako sam opisala komsinici, kaze ona to je sandzija... ali ja ne znam sta je to, od cega nastaje i kako da lijecim... imace sam u 6 mjesecu trudnoce.




malena27 RR -> RE: Molim za savjet - zabrinuta trudnica! (21.6.2012 13:23:02)

Uhvatila te promaja-popij paracetamol, mozes i jedan apaurin od 2 mg da se malo opuste misici...




idana_85 -> RE: Molim za savjet - zabrinuta trudnica! (21.6.2012 13:29:22)

Moguce je da je i bebica nesto pritisla pa te gusi. radi malo vjezbe, lagane cucnjeve drzeci se za zid ili stok od vrata, te malo se nasloni rukama na pod a noge ispravi sto vise mozes,da se pomjeri bebica...A ako su sandzije proci ce za dan




idana_85 -> RE: Molim za savjet - zabrinuta trudnica! (21.6.2012 13:30:31)

IZVORNA PORUKA: irisss

Koliki intenzitet bolova je zabrinjavajuči na početku trudnoće? Ja sam ušla u 9-tu sedmicu i od sinoć imama bolove u donjem stomaku, ne jake al dovoljno da se zabrinem. Ne znam tačno ni objasniti, kao probadanja neka[sm=zmeden.gif]


iris ako su to probadanja poput menustrualnih bolova to je normalno,sada se tu sve siri,organi pomjeraju,mora malo i boliti. ako je jace i ne mozes podnositi javi se doktoru




veeseelaa -> RE: Molim za savjet - zabrinuta trudnica! (21.6.2012 13:33:28)

ja već danima imam lagane bolove u donjem dijelu stomaka, ništa strašno i ne traju po cijeli dan, nego tako malo pa prestane pa opet počnu
tako mi je i bilo u prvoj trudnoći i bila sam tada zabrunuta, dr rekao maternica se širi i to je razlog




alminasuljkic -> RE: Molim za savjet - zabrinuta trudnica! (21.6.2012 13:57:49)

Sva sreca pa nisam stavila tu cinkovu pastu na herpes stavljam kaladont a vidicu te flastere uzet Hvala puno...




vila_7 -> RE: Molim za savjet - zabrinuta trudnica! (21.6.2012 14:44:32)


IZVORNA PORUKA: irisss

Koliki intenzitet bolova je zabrinjavajuči na početku trudnoće? Ja sam ušla u 9-tu sedmicu i od sinoć imama bolove u donjem stomaku, ne jake al dovoljno da se zabrinem. Ne znam tačno ni objasniti, kao probadanja neka[sm=zmeden.gif]


najvjerovatnije nista , al najbolje da odes na pregled i smiris se kad ti kaze da je sve OK! [sm=smiley1.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>