RE: D3 kapi (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba



Poruka


sommer -> RE: D3 kapi (5.1.2012 19:53:00)

kvik,

Naravno D-kapi se daju sa navrsene 2 sedmice starosti do 2 godine starosti.




teacher75 -> RE: D3 kapi (5.1.2012 19:56:31)

nama su rekli da nastavimo davati i dalje iako ima 2 godine i 2 mjeseca, al samo zimi, po 3 kapi




Majiii -> RE: D3 kapi (5.2.2012 9:28:32)

Evo još jedno pitanje za d3 kapi... Danas trebam početi s njima.. Jel ih mogu staviti u flašicu s mlijekom  i tako ih davati - hoće htjeti popiti onda to mlijeko, hoće kapi puno promijeniti okus mlijeka? Hvala




vjestica -> RE: D3 kapi (5.2.2012 9:31:53)

kapi se i daju sa mlijekoa, ja sam stavljla u kašičicu i nakapam malo svog mlijeka i dam joj




Majiii -> RE: D3 kapi (5.2.2012 9:58:35)

Ok, u kašičicu... A u flašicu, sa njegovom redovnom dozom mlijeka koje mu dajem, to me interesuje? Nekako mislim da mi neće htjeti tako iz kašike, ali probat ću.




animagical -> RE: D3 kapi (5.2.2012 9:58:36)

ja ne bih u cijelu flasicu? bolje u kasicicu...htjece, oni poslije sloze facu,ali svako dijete to popije... po flasici nisi sigurna hoce ostati po zidovima ili ce beba popiti...




Majiii -> RE: D3 kapi (5.2.2012 10:02:10)

Hvala vam punooooooooooo [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image], pregurat ćemo i to [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




lucky mami -> RE: D3 kapi (15.3.2012 21:43:00)

da li neko koristi AD kapi? koja je razlika između d3 i AD kapi?




buba2011 -> RE: D3 kapi (16.3.2012 11:13:20)

Koliko je meni poznato, AD kapi sadrže i vitamin A, a ove druge ne. Ja sam ih koristila samo za bradavice, a doktorica mi je propisala za bebu D3. Inače sad se sve više daju D3 kapi.




soraya -> RE: D3 kapi (16.3.2012 11:38:47)

ne znam je li ranije bilo govora o ovome, ali nemam vremena da citam od pocetka.... je li cije dijete imalo alergiju na D3 kapi? ja sam svojoj F. davala po 4 kapi odd 15. dana. nakon sto je napunila 1 mjesec po cijelom licu i vratu su joj se pojavile crvene fleke, na tim mjestima koza joj je suha i gruba. patronazna nam je spomenula da bi taj osip mogao biti od d3 kapi i rekla nam da postoje neka djeca koja su alergicna ili da u organizmu jednostavno imaju dovoljnu kolicinu ovog vitamina i da se osip javlja zbog viska vitamina D????? vec nekoliko dana joj ne dajem kapi i osip se gotovo povukao....znam koliko je ovaj vitamin vazan pa me intersuje ima li neka alternativa ? bez veze mi da djetetu ne dajem nikako ovaj vitamin  ili je sto vise izlagati suncu... zanima me vase misljenje o tome.




ucitelj -> RE: D3 kapi (16.3.2012 12:38:24)

koliko je stara beba





ketrin2 -> RE: D3 kapi (3.4.2012 16:39:00)

cao drage moje.sto se tice d3 kapi meni su pedijatrice rekle da je najbolje djetetu u usta direkt ukapat kapi,na kasiku ne dolazi u obzir posto su one masne pa se lijepe i dijete ne popije tu kolicinu koju mu dajete,<a tako i u mlijeku ili caju jer su kao masne.....ja sam onda kapala tako direkt,onako blago ga poskakljem ispod brade i on otvori usta i ja zacas ukapam...i da ovdje do godine dana kazu da se koriste,neznam opet se raspitajte




ucitelj -> RE: D3 kapi (3.4.2012 18:29:08)

i ja svom ukapam direkt u usta on umire od smija kazu do  godinu dana svaki dan a do 3,god samo zimi




ketrin2 -> RE: D3 kapi (3.4.2012 20:04:32)

ja sam svom prestala kad je napunio godinu dana,nio mi nije od dr. reko da i kasnije treba,on sad ima 2 g i 4 mj.




MRVA2 -> RE: D3 kapi (21.4.2012 16:29:46)

od pocetka.... je li cije dijete imalo alergiju na D3 kapi? ja sam svojoj F. davala po 4 kapi odd 15. dana. nakon sto je napunila 1 mjesec po cijelom licu i vratu su joj se pojavile crvene fleke, na tim mjestima koza joj je suha i gruba. patronazna nam je spomenula da bi taj osip mogao biti od d3 kapi i rekla nam da postoje neka djeca koja su alergicna ili da u organizmu jednostavno imaju dovoljnu kolicinu ovog vitamina i da se osip javlja zbog viska vitamina D????? vec nekoliko dana joj ne dajem kapi i osip se gotovo povukao....znam koliko je ovaj vitamin vazan pa me intersuje ima li neka alternativa ? bez veze mi da djetetu ne dajem nikako ovaj vitamin ili je sto vise izlagati suncu... zanima me vase misljenje o tome.


nadovezala bih se na ovu poruku. mi smo imali problema sa d3 plivit kapima tzv vodena otopina. [sm=duda.gif] ima osim po licu i tijelu i još dodatno tako joj pojačaju grčeve da je to za izluditi. dijete plače po 3 sata, pocrveni od plača, te kapi mogu dovesti i do zatvora pa beba nema stolicu po nekoliko dana, zna biti zelena i tvrda. ja sam pravila test, 7 dana nisam bebi dala kapi bilo sunčano pa sam mogla, beba super bila. čim joj dam te plivit d3 ludnica u kući, osip i grčevi se pojačaju do ludila a inače se sa zgrči par puta. u HR se prošle godine digla dobra prašina oko tih njihovih kapi. nisam za to da se ne daju ali ja sam uzela druge kapi oleovit austrijske d3 samo su uljne. posavjetovala sam se sa pedijatrom, rekao mi je da je njegovo mišljenje prema uljnim isto kao i prema vodenim, samo eto oni daju preporuku za vodene jer ako bi se beba ne daj Bože zagrcnula ( bebe do 3. mj) bolje da u pluća ode voda nego ulje. ja sam se odlučila za te uljne, jer da su loše ne bi ih u austriji, njemačkoj i cijeloj EU davali bebama. na drugim forumima vidim da su mame po HR i SRB više za taj oleovit iako su uljne. svakako ih stavljam u flašicu jer smo na Bebimilu a i plivit je baš gorak[sm=smiley29.gif]
još treba paziti za one ko je na adaptiranim formulama koliko u njima ima d ili d3 vitamina i onda se posavjetovati sa pedijatrom koliko kapi da beba uzima da ne bi došlo do predoziranja i prijevremenog zatvaranja fontanela. recimo u aptamilu ima više nego u bebimilu i sl.
od sutra počinjemo koristiti te druge kapi pa javim iskustva.




Mery i Haso -> RE: D3 kapi (21.5.2012 6:08:20)

U 36 sam sedmici i juce me poceli bolovi u ledjima, tacnije krsta..ukocilo me i ne popusta po nekada me zaboli i ispod stomaka, jedva sam spavala..vise sam provela u vc ili sjedeci...Bol mi neda ni hodati ni sjediti ni nista[sm=smiley19.gif]...Je li neko imao slicnih poteskoca i kako ste to rjesavali [sm=zmeden.gif]..I da, uz sve to sam i prehladjena, bol u prsima prilikom iskasljavanja, bol u grlu, bol krajnika, curi mi nos, sta da radim? Isla sam ljekaru nista mi nije propisao, pila sam jedan paracetamol, pijem caj, limun..ono prirodno pokusavam sanirati
[sm=smiley13.gif]....POZZ SVIM MAMAMA!!!![sm=duda.gif]




MRVA2 -> RE: D3 kapi (22.5.2012 10:08:28)

Ja sam imala bolove u leđima ali su meni pomogle vježbe za trudnice. Naravno posavjetuj se prvo sa DR.
Što se ti�e lijekova nisam ništa pila �ak mi nisu dali ni kapi za alegriju. Prehlade nisam imala, samo 1 za 9 mjeseci imala sam upalu krajnika. To sam riješila stavljanjem obloga na grlo i to sam stavljala Švedsku gren�icu ima je kupiti u DM-u. S njom budi oprezna jer ima 40 % alkohola u sebi. Pokušaj malo razblažiti u �aši vode pa isperi grlo i obloge stavi gdje te boli osim na stoma�ić naravno [sm=smiley36.gif].
E da prije obloga namaži to mjesto nevenovom kremom ili beby uljem. Opet kažem posavjetuj se sa svojim DR ovo je moje iskustvo i meni je pomoglo ne zna�i da će i tebi [sm=bravo.gif] Sretno




yasemin -> RE: D3 kapi (8.7.2012 18:24:30)

ja sam počela od 15 dana prvo jedna kap , pa drugi dan 2 treći 3 četvri 4 i da 4 dajem 1g , rekla sam da smo na Milomilu , ali doktor nije ništa rekao da trebam dati manju dozu , sad ima mjesec dsana pa idemo na vakcinu pa ću da pitam , od vakcine sam pravo nerovozna , kud beba ima sor -mlječac -krupicu , koju sam dobro sanirala , a u nosići ima sekreta od 17 dana nikako da ga izbaci , više je to skeret u obliku naslaga nije tečean pedijatar je rekao da je to OK , sad ću ga ponovo pitati pravo sam nerovozna od vakcina , vidim da ih u kalendaru do 1 godine ima puno ??




Ombra -> RE: D3 kapi (14.7.2012 10:34:39)

dajem od pocetka na kasikicu...3 kapi...iako je ljeto nije mi pedijatar rekao da prestanem s davanjem...btw jos zivim u mostaru...gdje suncano skoro tokom cijele godine...




jele85dr -> RE: D3 kapi (3.11.2012 22:32:51)

pozdrav! [sm=smiley1.gif]

bebi na otpusnoj listi pise D3 kapi od 15.dana zivota, kolicina 1x 400 i.j.
kupili smo plivit d3 i u apoteci su rekli da dajemo prvi dan 1 kap, drugi 2 i treci 3 i nastaviti dalje sa tri kapi. ali 400 i.j. = 2 kapi. pa sad ne znam da li da dajem 2 ili 3 kapi? [sm=zmeden.gif] mozda komplikujem bezveze, ali ne bih htjela da dam premalo ili pak previse..




milenium -> RE: D3 kapi (3.11.2012 22:36:49)

od petnaestog dana daji svaki dan po 3 kapi[sm=smiley1.gif]




hatepsut -> RE: D3 kapi (3.11.2012 22:41:32)

Kod nas se daju po 4 i obavezno u frizideru ih drzi jer su kvarljive s obzirom da nisu uljane.a kod nas uljane su samo one ad




milenium -> RE: D3 kapi (3.11.2012 22:48:51)

ja ne bih davala 4 da nebi došlo do predoziranja kao što gore forumašice navode.još ako beba pije ad u kojem ima d vitamina.




jele85dr -> RE: D3 kapi (3.11.2012 23:09:29)

ok hvala, tako cu onda i davati [sm=bravo.gif]
nisam znala da ih trebam bas u frizideru drzati [sm=zmeden.gif][sm=zmeden.gif]




milenium -> RE: D3 kapi (4.11.2012 0:17:39)

pa dobro sad je zima,sad možda i ne trebaš u frižderu.ali ljeti stavi,da nebi prokuhale[sm=smiley36.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sljedeća stranica >   >>