RE: Nasa kreativnost (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Napravimo zajedno



Poruka


vila_7 -> RE: Nasa kreativnost (8.5.2014 7:18:35)

evo to je taj :

http://ecx.images-amazon.com/images/I/41yikOn5FsL._SY300_.jpg




Hanady RR -> RE: Nasa kreativnost (8.5.2014 7:36:32)

Pitanje jedno...pečenja kašika ovih na koliko radite...
i koliko vrmeneski, mada vrijeme mi i nije bitno ipag gledam i pipam jel[sm=smiley36.gif]




vila_7 -> RE: Nasa kreativnost (8.5.2014 7:53:01)

ja se drzim onog na pakovanju sto pise [sm=smiley1.gif]




Hanady RR -> RE: Nasa kreativnost (8.5.2014 7:54:28)


IZVORNA PORUKA: vila_7

ja se drzim onog na pakovanju sto pise [sm=smiley1.gif]

[sm=bravo.gif]
hvala...





canim -> RE: Nasa kreativnost (8.5.2014 8:24:15)

Ja fimo soft pecem na 110 stepeni, 30 min.




vila_7 -> RE: Nasa kreativnost (8.5.2014 8:31:33)


IZVORNA PORUKA: vila_7

evo to je taj :

http://ecx.images-amazon.com/images/I/41yikOn5FsL._SY300_.jpg



I da li je za izradu broseva potrebno fimo zalijepiti za metalni dio?




Dzenana_G -> RE: Nasa kreativnost (8.5.2014 9:42:52)

Drage kreativke ovako, imam jedan stari kovceg drveni kojem bi zeljela osvjeziti boju i napraviti neki ukras na njemu koji ce cura koristiti klao spremnik za igracke. sta da radim s njim?




vila_7 -> RE: Nasa kreativnost (8.5.2014 9:54:47)

pa mozes onu decoupage tehniku primjeniti [sm=smiley1.gif]




Dzenana_G -> RE: Nasa kreativnost (8.5.2014 10:18:37)

ima li negdje objasnjeno u detalje kako se radi i sta mi je sve potrebno?




vila_7 -> RE: Nasa kreativnost (8.5.2014 11:14:02)

e ne znam , ima na jednom forumu al ne smijem ovdje pa ko hoces poslat cu ti na PP , a ja koliko sma procitala da rade-jer i ja hocu 2 nocnika :

Osmirglati predmet, nanijeti bijelu boju (da se motivi bolje vide) , preko neki stavljaju prvo ljepilo za dekupaz, pa salvetu ili samo motiv pa preko njega opet polako istim ljepilom , i onda se moze lakirati zbog postojanosti.
A ako ces veliku povrsinu ljepiti,kazu da je poskupo to ljepilo pa da isto moze i ljepilo za drvo. To sam ja procitala,nista jos nisam uradila [sm=smiley36.gif]




bebacha -> RE: Nasa kreativnost (8.5.2014 11:21:32)


IZVORNA PORUKA: vila_7

e ne znam , ima na jednom forumu al ne smijem ovdje pa ko hoces poslat cu ti na PP , a ja koliko sma procitala da rade-jer i ja hocu 2 nocnika :

Osmirglati predmet, nanijeti bijelu boju (da se motivi bolje vide) , preko neki stavljaju prvo ljepilo za dekupaz, pa salvetu ili samo motiv pa preko njega opet polako istim ljepilom , i onda se moze lakirati zbog postojanosti.
A ako ces veliku povrsinu ljepiti,kazu da je poskupo to ljepilo pa da isto moze i ljepilo za drvo. To sam ja procitala,nista jos nisam uradila [sm=smiley36.gif]


prvo ne mora biti svijetla podloga nego podlogu biras u ovisnosti od salavete
drufi ljepilo moze i drvofix al ga pomjesati s malo vode
trece nikako stavljati ljepilo pa salavetu,nego salavetu(treci sloj) stavljati na suhu podlogu pa preko ljepilo
kad se sve osuši lakirati

i nravno ne mora se sve šmirglati




vila_7 -> RE: Nasa kreativnost (8.5.2014 11:29:26)

bebacha znaci nista nisam pogodila [sm=jezicek.gif]

Pa dobro ja sam vjeroavtno gledala za nocnike - pa ja moram prvo osmirglati jer su vec koristeni, a i boje su drveta pa mi je ljepse prefarbati ih da se bas vide motivi .
Znaci ne mora ljepilo prije , nego salvetu na suho. A mora li se poslije sve prelakirati ili moze se zavrsiti samo tako -sa ljepilo za dekupaz?




bebacha -> RE: Nasa kreativnost (8.5.2014 11:32:27)


IZVORNA PORUKA: vila_7

bebacha znaci nista nisam pogodila [sm=jezicek.gif]

Pa dobro ja sam vjeroavtno gledala za nocnike - pa ja moram prvo osmirglati jer su vec koristeni, a i boje su drveta pa mi je ljepse prefarbati ih da se bas vide motivi .
Znaci ne mora ljepilo prije , nego salvetu na suho. A mora li se poslije sve prelakirati ili moze se zavrsiti samo tako -sa ljepilo za dekupaz?


puno lakse i ljepše je radit kad stavljaš ljepilo preko salvete
a moras prelakirat jer se vidi višak ljepilo i oštetilo bi se a i ljeoše izgleda




vila_7 -> RE: Nasa kreativnost (8.5.2014 11:46:25)

a koji lak preporucivas? A da je jeftin jer tek cu da probam?




Dzenana_G -> RE: Nasa kreativnost (8.5.2014 11:51:03)

moye da stavim prvo sadolin u boji koja mi odgovara ili bas mora biti neka farba?
gdje kupujete te lijepe salvet? ja ih nigdje nisam takve vidjela...
i kakav lak ide?




vila_7 -> RE: Nasa kreativnost (8.5.2014 11:54:25)

Nisam ni ja vidjela finih salveta [sm=smiley36.gif]
Nasa jedna forumasica kupuje prelijepe u Banja Luci , a ja cu tek u potragu (u Vitezu sam)

A za lak, evo i ja cekam da nam bebacha odgovori [sm=smiley1.gif]




bebacha -> RE: Nasa kreativnost (8.5.2014 11:59:56)

boje moraju biti akrilne na bazi vode inace se salveta nece zalijepit i bice uzasno
salveta ima po trznim centrima,dm,preko neta
lak ima poseban za decupage a zamjena mu je lak za camce[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]
ja njega koristim,isto na bazi vode




MicoTico -> RE: Nasa kreativnost (8.5.2014 12:02:30)

IZVORNA PORUKA: vila_7

Nisam ni ja vidjela finih salveta [sm=smiley36.gif]
Nasa jedna forumasica kupuje prelijepe u Banja Luci ,

A gdje u BL?




bebacha -> RE: Nasa kreativnost (8.5.2014 12:05:46)


IZVORNA PORUKA: MicoTico

IZVORNA PORUKA: vila_7

Nisam ni ja vidjela finih salveta [sm=smiley36.gif]
Nasa jedna forumasica kupuje prelijepe u Banja Luci ,

A gdje u BL?


mislim da to ide preko neta
resto repromaterial bubamara tako se zove
al mozda imaju prodavnicu




lady_bubamara -> RE: Nasa kreativnost (8.5.2014 12:09:30)


IZVORNA PORUKA: bebacha


IZVORNA PORUKA: MicoTico

IZVORNA PORUKA: vila_7

Nisam ni ja vidjela finih salveta [sm=smiley36.gif]
Nasa jedna forumasica kupuje prelijepe u Banja Luci ,

A gdje u BL?


mislim da to ide preko neta
resto repromaterial bubamara tako se zove
al mozda imaju prodavnicu


Bubamara prodavnica, imaju super salveta, komad od 80 pf pa nadalje...

Ima jako lijepih u CM-u ili DM-u, pakovanje 20 komada oko 2-3 KM , ili Interex, Merkator, Tempo pakovanja oko 1,5 - 2 KM....




MicoTico -> RE: Nasa kreativnost (8.5.2014 12:10:21)

Bubamara u Jevreskoj, jel' tako Nini?




lady_bubamara -> RE: Nasa kreativnost (8.5.2014 12:14:06)


IZVORNA PORUKA: bebacha

boje moraju biti akrilne na bazi vode inace se salveta nece zalijepit i bice uzasno
salveta ima po trznim centrima,dm,preko neta
lak ima poseban za decupage a zamjena mu je lak za camce[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]
ja njega koristim,isto na bazi vode


e ovako, ja sam koristila lak za dekupaž CADENCE , kupljen u bubamari, sjaj i nije neki odmah da napomenem, iako premažem dva sloja jedva se primjeti. Ali mi je jedna cura iz Beograda rekla da ona uzima lak za drvo , na bazi vode za puni sjaj, ja sam ga kupil u prodavnici boja i lakova, na limenci piše Helios Tessarol , oko 13 KM je limenka nešto manje od litru dođe, na bazi vode je , ne smrdi, nije štetan, može dugo da potraje i što je najbitnije odličan je za dekupaž, radovi dobiju super sjaj [sm=smiley1.gif]




lady_bubamara -> RE: Nasa kreativnost (8.5.2014 12:15:50)


IZVORNA PORUKA: MicoTico

Bubamara u Jevreskoj, jel' tako Nini?


jeste draga, u Jevrejskoj na spratu [sm=smiley1.gif]




canim -> RE: Nasa kreativnost (8.5.2014 12:18:28)


IZVORNA PORUKA: vila_7

a koji lak preporucivas? A da je jeftin jer tek cu da probam?


Pa za camce, koji drugo[sm=jezicek.gif] to je univerzalno, treba ga oprobati u svim tehnikama [sm=jezicek.gif]

a sto se tice smirglanja, smirglanje ide ako ima zavrsni sloj na predmetu, iz razloga da bi se boja primila bolje i da nebi doslo da pucanja boje, dakle ako je materijal nesto kao oni repromaterijali za dekupaz bez zavrsnog sloja onda nema potrebe smigrlati ali ako ces kucni sto da farbas jer ti je boja dosadila onda bolje boju osmigrlati, pa raditi na njemu.




bebacha -> RE: Nasa kreativnost (8.5.2014 12:20:53)


IZVORNA PORUKA: lady_bubamara


IZVORNA PORUKA: bebacha

boje moraju biti akrilne na bazi vode inace se salveta nece zalijepit i bice uzasno
salveta ima po trznim centrima,dm,preko neta
lak ima poseban za decupage a zamjena mu je lak za camce[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]
ja njega koristim,isto na bazi vode


e ovako, ja sam koristila lak za dekupaž CADENCE , kupljen u bubamari, sjaj i nije neki odmah da napomenem, iako premažem dva sloja jedva se primjeti. Ali mi je jedna cura iz Beograda rekla da ona uzima lak za drvo , na bazi vode za puni sjaj, ja sam ga kupil u prodavnici boja i lakova, na limenci piše Helios Tessarol , oko 13 KM je limenka nešto manje od litru dođe, na bazi vode je , ne smrdi, nije štetan, može dugo da potraje i što je najbitnije odličan je za dekupaž, radovi dobiju super sjaj [sm=smiley1.gif]


ja radim s takvim
9KM platila limenku




Stranica: <<   < Prethodna stranica  61 62 [63] 64 65   Sljedeća stranica >   >>