RE: Nasa kreativnost (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Napravimo zajedno



Poruka


canim -> RE: Nasa kreativnost (3.9.2014 12:55:06)

Admiraaa preslatki su cvjetici [sm=smiley1.gif]




Hannica -> RE: Nasa kreativnost (3.9.2014 12:58:40)

Pocele se buditi nase kreativke.[sm=smiley36.gif]




palachinken -> RE: Nasa kreativnost (3.9.2014 13:13:54)

Ovo želim :)
http://inmyownstyle.com/2013/11/furniture-makeover-spray-painting-wood-chairs.html

Onaj shabby chic sa njakim ružama me ne interesuje

Pa bumo vidjeli. Mislim da mi svekar ima brusilicu, a kakva je ponuda sprejeva i lakova u mom selcetu, to cu tek da vidim.




almondray -> RE: Nasa kreativnost (3.9.2014 14:01:56)


IZVORNA PORUKA: palachinken

Ovo želim :)
http://inmyownstyle.com/2013/11/furniture-makeover-spray-painting-wood-chairs.html

Onaj shabby chic sa njakim ružama me ne interesuje

Pa bumo vidjeli. Mislim da mi svekar ima brusilicu, a kakva je ponuda sprejeva i lakova u mom selcetu, to cu tek da vidim.

[sm=bravo.gif] i meni se sviđa.Samo naprijed, ovdje ima divnih žena koje bi ti sigurno pronašle boju ako koja usfali.... i ja na žalost živim u nedođiji gdje je sve limitirano[sm=smiley13.gif]




Admiraaa -> RE: Nasa kreativnost (3.9.2014 14:09:36)

Palachinken ovo je super, hajd radi pa da vidim i ja bih svoje :) Canim hvala draga :)




salmy -> RE: Nasa kreativnost (17.9.2014 21:38:32)

Drage kreativke moze mala pomoc

imam stari kofer,onaj stari ofucani kao drveni....tu stoje stare slike os pra nene od mm

nesto sam dosla na ideju da ga obojim...sta predlazete

sad sma bila u onj radnji na Ilidzi magma home..odusevljena sam onim skulama
uzeh neke zdjelice vaze..i vidim ima dosta fazona sa koferima ..kako ga obojiti i cime




D_K -> RE: Nasa kreativnost (17.9.2014 22:49:59)


IZVORNA PORUKA: salmy

Drage kreativke moze mala pomoc

imam stari kofer,onaj stari ofucani kao drveni....tu stoje stare slike os pra nene od mm

nesto sam dosla na ideju da ga obojim...sta predlazete

sad sma bila u onj radnji na Ilidzi magma home..odusevljena sam onim skulama
uzeh neke zdjelice vaze..i vidim ima dosta fazona sa koferima ..kako ga obojiti i cime


Hm.
Ja sam ukrasavala drvene podloge. Klasika, bijela podloga a preko ozezi sta hoces.
Nego ima jedna super grupa na fejsu, poslacu ti link, sigurno ce ti reci sta ti je ciniti.
Mozes pitati u hobby artu, cure su prva liga. Mozes odnijeti kod njih i napraviti individualnu radionicu i tu ukrasiti kofer. Isto tako i u tugri.




canim -> RE: Nasa kreativnost (17.9.2014 23:59:40)

Pa kakav je zadnji sloj, jeli kao lakiran, ima li kakav zastitni sloj, jeli boja, kakav je kofer [sm=zmeden.gif]

Ako ima bilo kakav zastitni sloj najbolje bi bilo da se to skine koliko moze, kako bi mogla boja prionuti.

Kupi one akrilne boje i oboji a ne znam hoces li jos kakvu dekoraciju na to, od D_K ideja nije losa, da uzmes privatan cas i da obojis uz stucnu pomoc kofercic...tim ces dobiti kofer za 10 a i naucit ces malo o tehnikama.




salmy -> RE: Nasa kreativnost (18.9.2014 10:36:44)

Zadnji sloj je kao drveni,ma joj nesto cudno bas bas..isto iz filmova strave i uzasa..jos je na tavanu i u njemu crno bjele fotke

sad zamisaljm situaciju kad ga otvorim unutra zlatni kovceg[sm=smiley36.gif]

hvala na savjetma skontacu nesto..ideje opste nisu lose[sm=smiley1.gif]




canim -> RE: Nasa kreativnost (18.9.2014 16:58:46)

Samo da vam javim da se je divna radnja sa vunicom otvorila preko puta cevabdzinice zeljo 2, mi setali jutros i naletili na tu radnjicu, preeedivna, puna radnja raznih tipova vunice, izbor je odlican [sm=love.gif] uglavnom ko plete/hekla vrijedi svratiti [sm=smiley1.gif]




Admiraaa -> RE: Nasa kreativnost (19.9.2014 8:49:43)

canim kakve su cijene?




canim -> RE: Nasa kreativnost (19.9.2014 9:30:24)

Npr. 100gr mjesavina vuna i akril 3.5km, pamuk isto, pa imaju deblju vunu oko 5 km, akril je cini mi se nesto povoljniji ali nisam sigurna jer nisam gledala njegovu cijenu, onda ima ona dantel vunica ko radi s njom raznih boja...inace boje su im super :) jer ima i raznih nijansi iste boje, bas nam je falila jedna ovakva radnjica :)




salmy -> RE: Nasa kreativnost (19.9.2014 20:58:23)

Zene drage opet ja
ja navalila ko mutava da promjenim stvari
elem mislila sma komodu od iverice da ofarbam u bjelo ili ti shabby chic
nemam pojma jl to moguca misija..ali hocu da joj promjenim licni opis

ovako izgleda

http://slkm.at/5737529
Kofer sam oprala i eno ga na balkonu susi se[sm=smiley36.gif] i opste nije los onakav kakav je




canim -> RE: Nasa kreativnost (19.9.2014 21:01:25)

joj draga ne diraj komodu [sm=smiley36.gif] idi farbaj nesto sto nije u centralnom mjestu dnevnog boravka [sm=smiley36.gif]




salmy -> RE: Nasa kreativnost (19.9.2014 21:04:09)


IZVORNA PORUKA: canim

joj draga ne diraj komodu [sm=smiley36.gif] idi farbaj nesto sto nije u centralnom mjestu dnevnog boravka [sm=smiley36.gif]

stoo?




aidana -> RE: Nasa kreativnost (19.9.2014 21:41:28)


IZVORNA PORUKA: salmy


IZVORNA PORUKA: canim

joj draga ne diraj komodu [sm=smiley36.gif] idi farbaj nesto sto nije u centralnom mjestu dnevnog boravka [sm=smiley36.gif]

stoo?


Uh ne bih se ni ja usudila. Doduse ne znam koliko si ti iskusna, ako si i prije radila neke vece predmete i znas tacno kako postici to sto zelis, onda ok. Ako si radila samo kutije i slicno, mozda bolje da se prvo okusas na nekom manje bitnom komadu namjestaja.




salmy -> RE: Nasa kreativnost (19.9.2014 21:47:48)


IZVORNA PORUKA: aidana


IZVORNA PORUKA: salmy


IZVORNA PORUKA: canim

joj draga ne diraj komodu [sm=smiley36.gif] idi farbaj nesto sto nije u centralnom mjestu dnevnog boravka [sm=smiley36.gif]

stoo?


Uh ne bih se ni ja usudila. Doduse ne znam koliko si ti iskusna, ako si i prije radila neke vece predmete i znas tacno kako postici to sto zelis, onda ok. Ako si radila samo kutije i slicno, mozda bolje da se prvo okusas na nekom manje bitnom komadu namjestaja.

ma znam zato se i bojim..velika je povrsina
inace sam farbala 2 stola srednje velicine i par sitnica[sm=smiley36.gif]




mimi_2in1 -> RE: Nasa kreativnost (19.9.2014 21:51:27)

hej cure, i ja cu vam se skoro prikljuciti sa nekim slikicama. samo sam uletila da kazem salamy mi smo farbali komodu, i super ispalo. tako da ako se vec odlucis samo polako i bit ce super.

[img]http://www4.slikomat.com/13/0919/yzt-106061.jpg[/img]

ovo je nasa komoda. [sm=smiley1.gif]

trenutno pravim seki kutijicu za nakit, pa vam postavim aBd kada bude gotova [sm=smiley1.gif]




salmy -> RE: Nasa kreativnost (19.9.2014 21:54:37)

ejj super je..ovo je lak neki? kako si farbala jel sprej




mimi_2in1 -> RE: Nasa kreativnost (19.9.2014 22:00:59)

nije sprej, podloga, boja pa lak [sm=smiley1.gif] farbali onim malim valjkom sa skroz sitnim dlacicama. trazili smo sprej al nismo nasli tu boju koju smo htjeli. uglavnom fino je ispalo, a ja sam iskreno bila skepticna. no komoda je bila onako poruzna, nije nam nikako isla ni uz sta..pa nismo imali sta izgubit [sm=smiley36.gif]




aidana -> RE: Nasa kreativnost (19.9.2014 22:01:42)


IZVORNA PORUKA: mimi_2in1



[img]http://www4.slikomat.com/13/0919/yzt-106061.jpg[/img]

ovo je nasa komoda. [sm=smiley1.gif]



super je ispalo [sm=bravo.gif] i mene zanima sta i kako si koristila




salmy -> RE: Nasa kreativnost (19.9.2014 22:08:04)

odlicno




mimi_2in1 -> RE: Nasa kreativnost (19.9.2014 22:14:41)


IZVORNA PORUKA: aidana


IZVORNA PORUKA: mimi_2in1



[img]http://www4.slikomat.com/13/0919/yzt-106061.jpg[/img]

ovo je nasa komoda. [sm=smiley1.gif]



super je ispalo [sm=bravo.gif] i mene zanima sta i kako si koristila


ma nismo nista komplikovali, to nam je prvi pokusaj [sm=smiley36.gif] uglavnom posto je iverica nismo brusili, nismo smjeli, reko nista nece od komode ostat. uzeli ono kao podlogu, bijelu, i time presli dva puta. osusilo se par dana onda presli jednom ovom bordo bojom, i onda uzeli u tu bordo boju nasuli malo laka bezbojnog, jednu casu, i time nakon par dana ponovo presli. to smo nasuli lak jer smo htjeli jos jednom da predjemo bojom pa da lakiramo, a nismo imali vremena kise one pocele..ne bi se nikad osusilo..pa smo tako kobajagi malo slagali. al dobro je. boja se ne brise, malko se lijepi, ne znam zasto..no ne ostane nista kad podignete predmet..moja A stalno udara po ovome, ljepi rukicama..ok je. prasinu brisem samo mokrom krpom, ne smijem onim cudima, ne znam kako ce se ponasati.




gagala -> RE: Nasa kreativnost (20.9.2014 10:58:53)

samo da se upišem na temu, inače otvorila neku radnjicu na handmade.ba pa evo ganjam slike da postavim

a farbanje komoda nije frka, samo treba "steady hand" .... javite ako kome zatreba pomoć

uradio mi dragi neke poličice sa srcima, treba da ih prefarbam i preljepim, pa na njih stavim svoje ljubičice .... budu slike uskoro




R&T@ -> RE: Nasa kreativnost (20.9.2014 11:06:46)

Meni uvijek tvrdili da ne moze nista na ivericu...
Samo na puno drvo...

Kakve si mi apetite sad otvorila...
Moram,moram probati...

Samo mi nije jasno koja boja...
Obicna bijela temeljna boja?
Akrilna?




Stranica: <<   < Prethodna stranica  64 65 [66] 67 68   Sljedeća stranica >   >>