|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Sta sa tvrdoglavom djecom
4.10.2009 23:09:23   
mladnka
tu moraš biti jako oprezna. takve situacije obično završe povredom a onda plačemo i mi i oni, ali tad im više nemožemo pomoćiuser posted image

(odgovor članu camm)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Sta sa tvrdoglavom djecom
4.12.2009 14:44:10   
ziki
Misli da i moj problem spada ovamo. Tarik ima 18,5 mjeseci, i dosta se fino ponaša. Normalno da ima ispada, naročito kad ga pokupim iz obdaništa ali ništa alarmantno- kad uđemo u konzum mora da se kupi sok jer je užasno žedan i jedan kinder delice. Sve do juče- juče posle posla išli smo na ručak i bio je dobar, fino je jeo, nije nam bežo u igraonicu sve super. Onda smo otišli u nabavku i prvo njemu kupili poklon za Bajram- catapilarov set alata i čokoladu. I dalje je bio dobar, MM ga je odveo da razgledaju a ja sam sa kolicima krenula da nabrzinu pokupujem šta treba i odjednom počinje vriska- čitav Bingo odliježe. Pobegao je MM među bicikla i počeo da se penje a on ga je jedva dohvatio i iznio. Čitav Bingo se sjatio da vidi šta je djetetu, žena od jednog kolege je čak izjavila da je pretpostavljala da je igračka puštena jer je konstantna vriska.  Vrištao je u taksiju, dok smo se peli na 5. sprat u stanu dok nisam našla pipu-to je u jednom trenutku tražio. Ne mogu da budem pamatna kako da reagujem u takvim situacijama. Dobila sam prijedlog da ga lupim al to ne dolazi u obzir, a nisam sigurna da od one vriske čuje šta mu pričam, kako mu objašnjavam zašto ne smije da se penje tamo. Upomoć

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu mladnka)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Sta sa tvrdoglavom djecom
7.12.2009 15:40:34   
hanabanana
Da li je tebi smetala njegova vriska?
Ili ti je smetalo što se cijeli Bingo sjatio da promuzeviri šta se dešava??

AKo je ovo drugo, boli te uho. Minutu nakon odlaska više vas se niko nije sjećao. Narod ko narod, daj da se šta dešava...a izpotiha čuješ komentare: Da je moje, ja bih.....blablabla...
Ali nije njihovo, tvoje je!


(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Sta sa tvrdoglavom djecom
17.12.2009 13:21:05   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: ziki

Misli da i moj problem spada ovamo. Tarik ima 18,5 mjeseci, i dosta se fino ponaša. Normalno da ima ispada, naročito kad ga pokupim iz obdaništa ali ništa alarmantno- kad uđemo u konzum mora da se kupi sok jer je užasno žedan i jedan kinder delice. Sve do juče- juče posle posla išli smo na ručak i bio je dobar, fino je jeo, nije nam bežo u igraonicu sve super. Onda smo otišli u nabavku i prvo njemu kupili poklon za Bajram- catapilarov set alata i čokoladu. I dalje je bio dobar, MM ga je odveo da razgledaju a ja sam sa kolicima krenula da nabrzinu pokupujem šta treba i odjednom počinje vriska- čitav Bingo odliježe. Pobegao je MM među bicikla i počeo da se penje a on ga je jedva dohvatio i iznio. Čitav Bingo se sjatio da vidi šta je djetetu, žena od jednog kolege je čak izjavila da je pretpostavljala da je igračka puštena jer je konstantna vriska.  Vrištao je u taksiju, dok smo se peli na 5. sprat u stanu dok nisam našla pipu-to je u jednom trenutku tražio. Ne mogu da budem pamatna kako da reagujem u takvim situacijama. Dobila sam prijedlog da ga lupim al to ne dolazi u obzir, a nisam sigurna da od one vriske čuje šta mu pričam, kako mu objašnjavam zašto ne smije da se penje tamo. Upomoć

Mislim da je najbolje da takve situacije ignorises(da bebac vidi da vriskom nece nista postici) i da mu lijepo vratis na policu sve sto si mu kupila u Bingu....pa nek' vristi jos jace, neka zna da za ruzno djelo imaju sankcije. A o batini uopce ne bih razmisljala. Mozes postici samo kontra efekt ili posljedice koje svom djetetu i sebi ne zelis.
A ljudi....ah jedva cekaju da nesto komentarisu samo njima svojstvenim komentarima...Zato se nemoj zbog njih uzbudjivati. Samo ignoreuser posted image
Sretno!user posted image

(odgovor članu ziki)
  Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Sta sa tvrdoglavom djecom
12.1.2010 13:38:24   
mamina princeza
Evo i nas ovdje ne znam gdje bih drugo pisala.....

U zadnje vrijeme imamo bas izrazen ovaj problem sa tvrdoglavoscu nase curice. I prije je bilo toga al izdrzljivo, ako nesto hoce mogla jj se odvuci paznja na nesto drugo.

Sad je valjda i sama nesto skontala pa je teze na taj nacin. Ima 18 mjeseci.

Bas po cijeli dan muku mucimo. Jako je razdrazljiva. Za njamanju sekundu pocne da jako place i vristi, na pocetku je valjda osjetila da sam se i sama toga "prepadala " jer me jednostavno iznenadila takvim naglim ponasanjem da sam prvih dana mislil da joj je sigurno "nesto". Medjutim to evo traje vec 10 dana.
sve mora biti po njenom ili haos.

Place kao da se bas udarila ,jeca ... pustim je da place al nema kraja , jecala je tri sata neki dan nakon placa od 15 minuta. I opet nije zaboravila sta je htjela pa popodne opet repriza.

Teta koja je cuva je jako blaga, nikad nije povisila ton niti nesto ljutito rekla ona to i ne zna. Sad njoj prvo objasnjavam sta zelim u odnosu prema curici al kako kad ni sama nisam pametna. Nista ne pokazuje rezultatae. Nista ne pomaze. vikenm nekad na nju pa mi poslije bude zao al sta da radim kad gubim kontrolu!!!
Evo npr situacija: izlazimo iz kuce i hoce da zakljuca vrata i hoce ... imamo neki siljast kljuc koji joj ne dam ni da nosi jer se milion puta ogrebala. Ja zakljucam vrata stavim kljuc u dzep ona vristi i place... prestaje tek kad sama pronadje nesto drugo. Pri tom se trza bjezi ja je lovim po ulici da od huje ne padne negdje.

Super sve dok smo vani.
Vracamo se u kucu i opet otkljucavam opet ista stvar iako je prije dva sata vidjela da nece dobiiti.
To je samo primjer toga ima jako puno.
Ne znam , mozda je neka faza u njenom razvoju , mozda je razdrzljivost pojacana iz nekog treceg razloga. ( i dalje ne mogu shvatiti da se sama od sebe moze toliko promjeniti preko noci )



< Poruku je uredio mamina princeza -- 12.1.2010 13:40:47 >


_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Sta sa tvrdoglavom djecom
12.1.2010 13:58:53   
acudesa
Ona ispituje tvoje granice, budi DOSLJEDNA (od početka do kraja se drži onoga kako si postavila pravilo) poštovat će te, djeca vole granice, više poštuju roditelja koji postavlja granice od onog koji ih ne postavlja.
Mislim da ako ona osjeti kategoričnost u tvom tonu, neće biti neposlušna. Naravno, treba imati mnogo strpljanja, odgoj je ...jako teška zadaća
Ja sam veoma tolerantna, ali imam granice i moj malac tačno osjeti u mom stavu ili glasu kad je došao do nje. Ima još jedna stvar, ja sa svojim dječakom moram polako razgovarati (iako je mali) i objasniti mu zašto nešto ne ide, ako sam gruba-nema šanse da mirno prihvati moju sugestiju, radi upravo to sve što si ti navela-izluđuje me to ponekad, naročito ako žurim i nemam vremena za priču.
Bože, na koga li je tvrdoglavo?user posted image user posted image user posted image user posted image
(ja sam k'o "pit bul"user posted image user posted image user posted image )

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Sta sa tvrdoglavom djecom
12.1.2010 14:03:02   
hanabanana

IZVORNA PORUKA: mamina princeza

Sad je valjda i sama nesto skontala pa je teze na taj nacin. Ima 18 mjeseci.



hehe....moja ima 21 mjesec, i taman nam je ovako.
S tim što moja fino kaže: Neeeecuuuuuuu.
Kada je upitamo: hoces li slusati i biti dobra?
ja se sve nadam da će proći, i hoće vjerovatno jednog dana.
Treba biti dosljedan, i to je ono što pomaže.
Jednom NE uvijek NE.
I čekati da prodje.
Sada su u dobu kada ispituju granice.


(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Sta sa tvrdoglavom djecom
12.1.2010 14:10:22   
Amrino
Koliko se sjecam i nama je u tom periodu bilo bas tako...Slazem se- treba biti dosljedan ali ponekad kada su u tim "fazama" trebamo i mi imati malo vise takta i razumijevanja...Mi smo imali identicne scene sa zakljucavanjem i otkljucavanjem vrata a onda smo jednostavno skontali "taktiku"...Uzmemo dva kljuca i dok dodjemo do vrata ili MM ili ja na frku otkljucamo vrata a njemu damo onaj drugi kljuc i onda on kofol otkljuca a mi mu pljescemo! Da vidite te radosti! Skontali smo da je on tada jednostavno htio da radi ono sto i mi i da pokaze da on to zna...nije bilo samo ono da tjera svoje...kako smo na pocetku mislili...I poslije par puta...nije mu vise bilo zanimljivo...a do tada...znao je vristati i plakati ko da mu ne znam sta radis...

< Poruku je uredio Amrino RR -- 12.1.2010 14:12:35 >


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Sta sa tvrdoglavom djecom
12.1.2010 14:13:22   
hanabanana
Ovo o stavu, jednom NE uvijek NE
odnosi se na situacije u kojima moja mladja kći pokušava da opere ruke, zube, kosu ili lice u WC solji, popne se i sjedne na sred stola, udje u rernu, odluči gledati kroz prozor, ili dokućiti sa komode visine 1,80 m neku ( moju ) knjigu tako što joj police posluže kao ljestve....

Što se tiče ostalih situacija...ljudi smo, dogovorit ćemo se. user posted image

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Sta sa tvrdoglavom djecom
12.1.2010 14:13:37   
mamina princeza
I moja kaze jer vec fino prica i imam osjecaj d ami je zato teze.
npr: Kazem joj znas Dz. moras slusta svoju tetu danas.
Kaze ona meni : Ne mora, nece


I da negdje gore ziki je rekla da su se ljudi okretali za njom u bingu. Kod nas pocinje slicna situacija. Koliko god sebi govorim briga te , djete je tvoje to me i iritira jer sama znam reci ne volim djecu koja misle da placem mogu sve dobiti i samo se krevelje. i onda moja postane takva......
Strasno se slabo kontroliram i znam viknuti i to mi j e za sada dalo samo kntra efekat. Moram i sebe korigovat ja to znam al odakle mi zivci toliko jaki.....







_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Sta sa tvrdoglavom djecom
12.1.2010 14:19:45   
mamina princeza
Da Amrino i mi identicno radimo kad nas je dvoje al kad sam sama.....onda mislim i to je na neki nacin gazenje mog NE , jer kljuc joj ne zelim dati pa onda opet malo dam pa sve tako . zbunjujem i sebe i nju.
Ok je meni sto ona pokusava raditi isto sto i mi al  mi nije ok sto vristi ko luda u sekundi ako to nije iste sekunde, ako me razumijete.

jos jedan primjer: Ujutro jkad se probudi pije lasicu s mlijekom ( adaptiranim) i zadnjih 10 dana odmah je frka- " hapu hapu" i place odmah . Ja objasnjavam da je moram napraviti i da se strpi dvije minute( treba mi cca 30 sec jer sve mi stoji spremno pored)

Prije je mirno cekala da je dobije.
Skroz drugo ponasanje


_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Sta sa tvrdoglavom djecom
12.1.2010 14:22:10   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: mamina princeza

I da negdje gore ziki je rekla da su se ljudi okretali za njom u bingu. Kod nas pocinje slicna situacija. Koliko god sebi govorim briga te , djete je tvoje to me i iritira jer sama znam reci ne volim djecu koja misle da placem mogu sve dobiti i samo se krevelje. i onda moja postane takva......



Meni je jedan stari kolega davno dao jedan savjet, kojeg se sada slijepo drzim:
" kada imaš djecu, onda staviš flaster na usta! "

I nikada ne kažeš: moje ne bi ovo, moje neće ovo, ja ne bih nikada dozvolila.....

user posted image

Jer možeš se zakleti da će ti se sve to desiti za šta si rekla: ja ne bih nikada...
( ovo iz iskustva )

I u svakom slučaju, nikada nemoj kazniti dijete zato što ti je neugodno što te ljudi gledaju. Ali ukori, ako misliš da dječija reakcija zaslužuje ukor.

Isto tako, pokušaj NE upotrebljavati tamo gdje zaista mora biti NE.
AKo je NE za sve, gubi smisao. A ti ćeš imati robota i dijete bez stava. TO ne želiš.

< Poruku je uredio hanabanana -- 12.1.2010 14:25:05 >

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Sta sa tvrdoglavom djecom
12.1.2010 14:35:46   
Amrino
mamina princezo- identicna stvar i kod nas i to jos gora varijanta jer pocne da se dere "Daj moneeeee!!!" a ja ih recimo tek stavljam da se skuhaju...(makarone)...sto znaci da im treba bar 10 minuta...uz kuhanje, hladjenje, serviranje. I ne usuti sve dok mu ih ne dadnes...Inace sve konta i jako je razuman i bas zbog toga me izludi...Jos ga fino dignem da vidi kako se kuhaju...pa mu objasnim da nisu jos gotove, da su vruce...ali nista ne pali. Onda sam skontala da treba da "krijem" da nesto pravim...pa mu dam tek kada je gotovo a u medjuvremenu mu ili dam nesto ili upalim crtani da mu skrenem paznju.
Eh da...takodje sam primjetila da ja reagujem na slican nacin...Kada mu kazem "ostavi to"...ili "dodji ovamo"...ili...ocekujem, naravno, da to ODMAH uradi user posted image .



_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Sta sa tvrdoglavom djecom
15.1.2010 11:40:48   
žana o8
I kod nas je ista situacija, samo što mi je dr. rekla da te "napade histerije" ignorišem. U kući hajd i nekako ja to ignorišem , ali šta ću kad počne nasred ceste histerisati.Ne mogu se praviti da se ništa ne dešava , kad mi se dijete valja po betonu i vrišti. Dođe mi da je....user posted image

_____________________________

nestašni smo strašno, uh, uh, bilo je po guzi

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Sta sa tvrdoglavom djecom
15.1.2010 12:05:58   
mamina princeza
jao nam djece.....:))) m anek su zivi i zdarvi odgojicemo mi to nekkao.
Hej amrino ja sam imala osjecaj da je Hamza nekako mirnica ne znam sto... kad vidi identicne stvari al bas identicne. I kod nas tako frka s narucivanjem hrane i galomom i cekanjem dok se skuha..... a joj ....

ma iskreno ja ne znam kako ona teta izdrzi s njom i bas me bude strah da ne kaze jednog dana ja necu ovo vise cuvat :) al ne vjerujem jer je ona nekako fina. hajd ja moram trpit mati sam moje je djete al ona ne mora....:)

pocela je lupatr i glavom u zid od huje itvrdoglavosti. ja je lijepo pustila da se fino opali reko nece vise .. ona oplakala i onda opet... e vise stvarno je nekad ne kontam.


_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu žana o8)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Sta sa tvrdoglavom djecom
15.1.2010 13:09:07   
hanabanana

IZVORNA PORUKA: mamina princeza

pocela je lupatr i glavom u zid od huje itvrdoglavosti. ja je lijepo pustila da se fino opali reko nece vise .. ona oplakala i onda opet... e vise stvarno je nekad ne kontam.



O tek je sada počela da lupa...moja lupa već odavno.
Starija je isto tako, ali je ona lupila jednom jače i nikada više poslije toga.
A mladja do svog lupanja ima ožiljak na čelu koji samo plastična hirurgija može da ukloni. user posted image

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Sta sa tvrdoglavom djecom
15.1.2010 13:17:03   
mamina princeza
Aaaaaaa:((( ja mislim moja najgora  hvala sto me utjesis:) al stvarno covjeku nekako bude lakse kad vidi da nije jedini u nekom problemu ....lakse cu podnijeti.

do sad sam valjda imala srece pa je lupala samo od cilim a sad je krenulo po zidu......


_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Sta sa tvrdoglavom djecom
15.1.2010 13:19:21   
new mama
.
pocela je lupatr i glavom u zid od huje itvrdoglavosti. ja je lijepo pustila da se fino opali reko nece vise .. ona oplakala i onda opet... e vise stvarno je nekad ne kontam.

Kod mene opet od pod,ako joj nesto ne das ili joj nije po volji,legne i udara glavom,ali ja je pustim i sto kazes i ja mislim kad je zaboli da ce prestati,ali nista,konta ona lakse je nama popustiti kad je gledamo takouser posted image

_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Sta sa tvrdoglavom djecom
15.1.2010 13:23:54   
dana3
IZVORNA PORUKA: žana o8

I kod nas je ista situacija, samo što mi je dr. rekla da te "napade histerije" ignorišem. U kući hajd i nekako ja to ignorišem , ali šta ću kad počne nasred ceste histerisati.Ne mogu se praviti da se ništa ne dešava , kad mi se dijete valja po betonu i vrišti. Dođe mi da je....user posted image








Nas mentalitet ne podnosi ovo ali to da se treba ignorisati je tacno-ja ignorisem u kuci i na svako kreveljenje i histerije kazem-MRS ili prekini!
iako je 15 mjeseci ne dozvoljam da se ljutnja i agresivnost razvija iz nicega-zato sad u vrticu nemam problema sa tim da otima igracke od druge djece ili se valja po podu (kao sto je poceo) da bi nesto dobio.dok place hoce da ga grlim ali ja necu i odgurujem ga , nakon toga se brzo smiri, pocne da se smijesi i tek tad ga zagrlim i poljubim.Necu da dozvolim da shvati da moze da radi sta hoce i bude nagradjen. lupao je glavnom od stolicu u kojoj sjedi kad jede jer nece da jede-ja ga pustila , udari se place, a ja kasiku u usta.nema zezanja vise, zna da kad se jede ona se jede, jedna kasika jedna ali ne moze biti po njegovom i tacka

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu žana o8)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Sta sa tvrdoglavom djecom
15.1.2010 13:35:07   
mamina princeza
Iskreno ni ja ne zelim tako bas da je mrskam i to.. mada nekad viknem i previse kao sto sam vec pisala ranije i bude mi krivo. Pustim je da place nekad i duze mada kod nas od tog nema nekog poboljsanaj al cisto zato da shavti da nemoze sve ici onako ....tvrdoglava place , pogrjesila i zagrli i eto gotova prica....mada ima i toga kad me smeksa, al to pokusavam da shavti.

Nisam za to da se djec govore grublje stvari ili udaraju ....


_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Sta sa tvrdoglavom djecom
15.1.2010 14:41:58   
Anoniman
Tema je, zene, sta sa tvrdoglavom djecom...
Haj'mo mir mir...user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu hanabanana)
  Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Sta sa tvrdoglavom djecom
1.7.2010 11:34:45   
mama Nataša

sjećam se svojevremeno da je jedna doktorica, najvjerovatnije dječiji psiholog, rekla na tv da je 90% djece za koju se kaže da su hiperaktivna i tvrdoglava zapravo neodgojeno, buh, koji šamar! Ali biće da nije daleko od istine.

Razne metode već spominjane mi smo sa starijim sinom primjenjivali, od sjedenja u kutu pa nadalje, pravila su bila vizavi vriske da se vrištanjem nikad i ništa ne može dobiti, što je naravno testirao par puta i na kraju se pomirio s tim, nikad prijetnje uprazno nismo primjenjivali, tj. ono što kažeš to i učiniš, jednom NE bilo je uvijek NE itd. isl.

i sad opet vječito je neka borba a njemu je 5 i po user posted image

nikad s mirom sjediti za stolom, nebrojeno puta reći STANI DOĐI NEMOJ al ne sluša i bog, vazda tjera po svom ... negdje mi je nešto promaklo al ne znam ni gdje ni kad

Mi pokušavamo ostati hladne glave maksimalno dugo al uvijek nekomživci popuste a baš je to greška mislim, da bar uspijemojoš koji minut, još koji sekund ostati ladne glave i ne dozvoliti da nas izbaci iz takta user posted image

i onda ja vičem i ispucam ga po dupetu ili po nogama i mrzim sebe zbog toga al više ne znam šta bi user posted image

ima li koja mama sa starijim djetetom kakav savjet ili bar utješnu riječ? ne može biti da je svaki problem vezan za prinovu, koliko dugo traje prilagodba starijeg djeteta na mlađe???



< Poruku je uredio mama alma RR -- 1.7.2010 14:08:37 >


_____________________________

veliki dječak 16.10.2004.
i mali dječak 16.08.2009.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Sta sa tvrdoglavom djecom
1.7.2010 11:48:38   
taurus
mama Nataša i sama sam ti u istim problemima i o tome sam pisala na temi agresivno ponašanje beba/djece
onako kako ti opisuješ ponašanje svog dječaka kao da opisuješ mog R kojem su 4,5 godine
pokušala sam sa metodom kažnjavanja, priče, batina i ne znam šta mi je još preostalouser posted image user posted image user posted image
svaka metoda djeluje neko vrijeme i onda sve po staromuser posted image user posted image user posted image
a ne smijem ni zamisliti šta će biti kada dođe druga beba ako Bog da
i meni treba savjeta po ovom pitanju

(odgovor članu mama Nataša)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Sta sa tvrdoglavom djecom
1.7.2010 11:59:35   
dinaa
Tvrdoglavo ostaje tvrdoglavo i uporno i kako raste,ali vidjecete mijenjaju se oni ipak kako rastu,postaju razumniji moze se s njima lijepo razgovarati,objasniti jer ipak su malo stariji pa shvataju.I moj sin je jako tvrdoglav ali sad je ipak lakse s njim jer ga stavim ispred sebe na stolicu i slijedi dugi i za njega dosadni razgovor.Meni se nekako cini sad da se on mijenja svaki dan,do skoro s njim nisam mogla sto bi rekli ni u drvo ni u panj,nije ni sad sjajno ali ipak vidim promjenu.Eto zene moje strpljenje i sve ce proci.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Sta sa tvrdoglavom djecom
1.7.2010 12:06:12   
taurus
user posted image user posted image user posted image user posted image  dinaa malo si me utješila
hvalauser posted image

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *