uvecan testis kod bebe (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba >> Zdravlje beba



Poruka


lejlaze -> uvecan testis kod bebe (28.9.2008 18:27:16)

moze neka iskusna mama da mi kaze sta da radim. kod bebaca je uvecan desni testis vec par dana. patronazna mi je rekla da stavljam obloge od acidi borici, ali nije spao otok.




kristijan -> RE: uvecan testis kod bebe (28.9.2008 21:45:56)

kod mog dječaka se to isto desilo ali on je dobio kilu pa bi se to pojavilo kad bi se napregnuo fizički svejedno ti otiđi u nekog pedijatra




lejlaze -> RE: uvecan testis kod bebe (2.10.2008 17:18:53)

bili smo kod djecijeg hirurga, kaze da ce se vjerovatno povuci samo. nije nista strasno. kontrola za 6 mjeseci.




Lulu_ -> RE: uvecan testis kod bebe (2.10.2008 17:31:29)

A KAKO BI BILO DA SE POSAVJETUJES SA JOS KOIM DOKTOROM.to su opipljive stvari a zns kako oni znaju lupit




lejlaze -> RE: uvecan testis kod bebe (3.10.2008 14:23:50)

ma rekla su mi dva pedijatra da to nije strasno ali da odem do djecijeg hirurga i da mi on potvrdi. i on je potvrdio.




mariposa -> RE: uvecan testis kod bebe (9.10.2008 21:45:14)

i moj bebac je imao uvecan desni testis ali on se tako rodio,doktorica je rekla da je to vodena kila i da ce on to ispiskiti i tako je i bilo,ona je nestala otprilike za jedno mjesec dana




Hannah -> RE: uvecan testis kod bebe (10.10.2008 9:17:16)

Riječ je o vodenoj kili i kažu da nestane do godine dana. I moj je ima, ja ne bih ni primijetila da mi nije rekla pedijatrica :)




bubamara80 -> RE: uvecan testis kod bebe (6.1.2009 13:42:47)

i ja sam primjetila da je bebici otecen malo desni testis pedijatar jer rekao da ima
malo vode u njemu ali nista strasno i da ce samo proci. ja ipak pazim kad ga previjam da ga ne stegnem ili kad ga nosam da ga ne prikljestim rukom[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




malena27 RR -> RE: Uvecan testis kod bebe (25.10.2011 16:40:17)

Moj bebac ima 2 i po mjeseca i uvecan mu je desni testis. Interesuje me moze li se sunetiti ako je testis uvecan obzirom da su neke od vas pisale da bi se taj otok trebao povuci do godine dana, a mi imamo namjeru da ga osunetimo ranije.




svrićolino -> RE: Uvecan testis kod bebe (25.10.2011 23:13:03)

I moj maleni je imao uvećan testis i to nije bilo urođeno već sa 2 mjeseca se pojavilo, nosili smo ga hirurgu i na UZ rekli su da je vodena kila i da će se povući. Sa 4 mjes. se povuklo sunetili smo ga sa 5,5 mj. posavjetuj se sa doktorom ja mislim da to nepredstavlja problem.




Stranica: [1]