AFP (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porod



Poruka


taze_mlada -> AFP (21.3.2012 9:59:47)

Alfa-feto protein: da li je iko radio kao zaseban test tj da nije u sklopu tripl testa? Ja sam 26.sedmica, radila ovaj test i dosta visok ali pokazuje brojku bez MoM-a (kao u tripl). Dr preporucio radi povecane mozdane komore na zadnjem UZV....




purepurple -> RE: AFP (4.4.2012 12:43:30)

Ja sam imala povisen AFP na triple testu, pa sam ga poslije ponovo radila( samo AFP) te je i dalje bio povisen. Na ultrazvuku se sve cini uredu, cak sam i dva puta bila na 4 d uzv, u 18. i 23. sedmici, i sve je uredu sa bebom za sada. Medjutim, moramo se cesce pregledat, da vidimo da li se beba razvija i dalje kako treba... nemoj se puno zabrinjavati, jer u vecini slucajeva sve bude uredu na kraju, sam sto nama nema mirne trudnoce do kraja, i bez stresa. Nazalost. Bolje je i ne raditi te testove uopste..
Lijep pozdrav!




fanatik -> RE: AFP (10.11.2014 18:38:30)

I ja imam visoke vrednosti alfafetoproteina na tripl testu... I šizim ... Do sada je sve bilo ok... UZ u sedamanestoj , pa u devetnestoj nedelji dobri. U devetnestoj je gledao samo glavicu i kičmicu i reče Ja ovde ne vidim ništa loše, a da je loše već bi se videlo... I zakazao mi konzilijumski UZ da pogleda zajedno sa još dvoje lekara... Ne znam da li ovaj AFP može imati veze sa terapijom fraxiparinom, kamenom u žuči, PCOS.... Samo da nikad nisi mirna. Ako je još neka imala visok AFP neka piše...




Stranica: [1]