RE: Za Vas koji ste već spremile i spremate prvačiće (Puna verzija)

Forum >> [Dijete] >> Od đačića do đaka



Poruka


škorpija -> RE: Za Vas koji ste već spremile i spremate prvačiće (12.1.2015 11:10:42)

Jooooj grozno znači baš nikakve rupe u zakonu nema. [sm=zmeden.gif] uh nije on spreman ni blizu, nek nam je Bog svima na poomoći. Posebno nani [sm=smiley36.gif]




Hanady RR -> RE: Za Vas koji ste već spremile i spremate prvačiće (12.1.2015 11:17:44)


IZVORNA PORUKA: Angelica

Generacijo spremal' te se
Meni je ovo bilo tako daleko tako da nisam ni razmišljala o tome, ali za dva dana A. puni 6. godina i počela sam da razmišljam[sm=smiley36.gif]

Trebam odgovore na sljedeća pitanja od iskusnih
1. Kakav ruksak izabrati?
2. Da li su moped i dalje kvalitetne bojice ili imaju neke bolje?
3. Koje olovke i sveske ste kupovale?
4. Da li im je potrebna odmah oprema za fizičko?...



1. Mi smo birali ruksak da je anatmski tj. da ima u svojoj poleđinbi tzv. šinu koja ga čini anatomskim i nevjerovatno lakšim u odnosu na ruksake bez toga; da kada ga dijete stavi na leđa goranj linija ruksaka u obliku ne izlazi van ramena..., pojasevi za nošenje da su tačno na ramaenima i da ni slučajno dužinom ne prelazi trtičnu kost...
Moja H je visoka bila po polasku pa nam nije bila frka naći sve to...
Birala je sama boju i lik...
svjetliji je , marke taget, super se doražava i evo i treći razred će iznijet , a nanosaio se knjiga već :)
I da napomenem moje dijete je od I razreda zaista nosilo svoj ruksak, ona najveći dio puta od kuće do škole i obrnuto prolazi sama...

2. Meni su se bojice Štadler, Fiber Castel pokazale kao super...posbeno Fiber Castel jer imaju boju lica :))),također grafitne olovke pored one klaske HB divne su nam TOZ olovke a i bojice njihove su super se pokazale evo sada mlađoj u predškolskom....

3. Olovke evo gore rekoh...samo da dodoam čim one imaju likove itd to je olovka za ukras, poslušaj me lijpo pisanje kad do njega dođe ide sa Hb olovkom bez sličica i Toz olovkama eentulano sa tufnama i bubamarama :))) moderni likovi niđe veze olovke...[sm=smiley36.gif] a sveske ja uzimama target sveske i Lipa Mil...
one imaju dovoljno debeo list da prilikom brisanaj ne poderu, da prilikom pisanja ne preolazi im dok ne formiraju pritisak na durgu stranu....no ne kupuj sveske dok se ne srteneš sa učiteljicom ...jer nama u prvom polugodištu nisu trebale sveke uopće :)
a one sa uskim i širokim linijama ni slučajno nismo koristili kada se krenulo učiti pisanje...pa sačekaj to :)

4. nama je bila potrebna oprema za fizičko...a ti sačekaj učiteljicu :)
donji dio trenerke teget ili crni, umjesto trenerek mogle su helanke za djevojčice a za dječake kada topli mogao je crni il teget šorc sportski, bijela majica kratki rukav obavezan komletnu godinu, čarape i tene za fizičko...kod tena vodi računa da nisu na vezanje, ja sma vodila računa i da su duboke , da ne sikrene moja spota nogu kad trči...kod nas tene stoje komletnu godinu u ormariću u školi i to je super...tako da sma uzimala na sniženjima tene krpene i držala ih dole, ala starke ciciban sa satrne rajfešluz za 18 KM super su mi s epokazale, a amjica bijela Filmar...8 KM kupila sma više njih[sm=smiley36.gif] trenerku mi helanke sama mjenja i kombinuje toga inače ima više komada




Hanady RR -> RE: Za Vas koji ste već spremile i spremate prvačiće (12.1.2015 11:19:25)


IZVORNA PORUKA: škorpija

Jooooj grozno znači baš nikakve rupe u zakonu nema. [sm=zmeden.gif] uh nije on spreman ni blizu, nek nam je Bog svima na poomoći. Posebno nani [sm=smiley36.gif]

[sm=smiley36.gif]

Ma to se nama čini :)

ako ćemo iskreno nismo mi spremne...
i onda smatramo da nisu ni oni..

a jesu...saulišu se oni sa generacijom svojom :)

Polako[sm=smiley1.gif]

Ja te zaista razumijem...
i što budeš bliže septembru to ćeš biti ''luđa''[sm=smiley36.gif]
sve sam to prošla a dvije imam[sm=smiley36.gif]
alja meni opet ''preko rijeke''[sm=smiley36.gif]




MicoTico -> RE: Za Vas koji ste već spremile i spremate prvačiće (12.1.2015 11:28:48)

IZVORNA PORUKA: škorpija

Jooooj grozno znači baš nikakve rupe u zakonu nema. [sm=zmeden.gif] uh nije on spreman ni blizu, nek nam je Bog svima na poomoći. Posebno nani [sm=smiley36.gif]

I meni je to baš premalo. Kad pomislim da mi T ide sljedeće godine u školu, zanebesa mi se. On mi prava beba.
M mi je daleko "spremnija" od njega u istom uzrastu




Angelica -> RE: Za Vas koji ste već spremile i spremate prvačiće (12.1.2015 15:37:05)

Baš ti hvala Hanady moram ovo sebi prepisat pa krenut polako kupovat da me ne strefi šok u septembru, barem ruksak i odjeću a poslije sveske i knjige...
Da li su sad jeftiniji ruksaci ili u sezoni[sm=smiley36.gif]




Hanady RR -> RE: Za Vas koji ste već spremile i spremate prvačiće (12.1.2015 20:23:49)


IZVORNA PORUKA: Angelica

Baš ti hvala Hanady moram ovo sebi prepisat pa krenut polako kupovat da me ne strefi šok u septembru, barem ruksak i odjeću a poslije sveske i knjige...
Da li su sad jeftiniji ruksaci ili u sezoni[sm=smiley36.gif]

Juni je najidealniji :)
i mi ga čekamo...[sm=smiley36.gif]
Budu vrlo povoljne cijene ruksaka koji kada škola kreće butu dvostrko i trostruko skuplji :)




salmy -> RE: Za Vas koji ste već spremile i spremate prvačiće (12.1.2015 20:27:29)


IZVORNA PORUKA: škorpija

Jooooj grozno znači baš nikakve rupe u zakonu nema. [sm=zmeden.gif] uh nije on spreman ni blizu, nek nam je Bog svima na poomoći. Posebno nani [sm=smiley36.gif]

a zasto? pa sve u svoje vrijeme...zamisli frajera skoro 15 godina ide u osnovnu...ma dajte drugari dragi[sm=smiley1.gif]




Hanady RR -> RE: Za Vas koji ste već spremile i spremate prvačiće (12.1.2015 20:31:04)


IZVORNA PORUKA: MicoTico

IZVORNA PORUKA: škorpija

Jooooj grozno znači baš nikakve rupe u zakonu nema. [sm=zmeden.gif] uh nije on spreman ni blizu, nek nam je Bog svima na poomoći. Posebno nani [sm=smiley36.gif]

I meni je to baš premalo. Kad pomislim da mi T ide sljedeće godine u školu, zanebesa mi se. On mi prava beba.
M mi je daleko "spremnija" od njega u istom uzrastu


Ja sam prošle godie isto ovako mislila za moju F[sm=smiley36.gif]
Međutim, ove godine u kojoj ona puni svojih 6 i kreće u školu ja vidim da je ona spremna...
ako nije čak i sa boljim predznanjem i ozbiljnošću nego sestra što joj je bila...a to sa H mjeriti je bilo nemjerivo zaista...
Jednostavno dođe taj trenutak kada smao ''okrenu'' i sazriju tu pored nas da mi u sekundi nismo ni svjesni ničega nego da imamo dvoje velike djece[sm=smiley36.gif]




lepetetka -> RE: Za Vas koji ste već spremile i spremate prvačiće (12.1.2015 22:35:22)

Ženice opustite se [sm=smiley1.gif] ovo ja iz iskustva hehe, ja nisam paničarila da ne bih njega prepadala svojim strahovima, ali sam bila zabrinuta i u grču. On je fino dijete koje ponašanjem znala sam neće praviti nered u odjeljenju, ali ja ga nisam forsirala da uči pisati, čitati itd.. to je normalno, međutim strašilo me što dosta djece je već usvojilo dosta toga pa sam mislila da će odstupati od ostalih.. On je znao fotografski koje je koje slovo ali nije znao čitati... Učiteljica čak i savjetuje da se djeca ne uče čitati i pisati prije polaska u školu, te da je ovim koji znaju - dosadno.. Kada sam prvi put otišla na informacije, pa kada je učiteljica počela hvaliti mi dijete, ja sam pomislila da ona o nekom drugom govori [sm=smiley36.gif], međutim i danas kada odem na info ona je prezadovoljna, ja sam prezadovoljna sveskama do sada ispisanim i iscrtanim, tako da je moja briga pala u vodu..

U našem odjeljenju ima dvoje djece u inkluziji i oni su se divno uklopili i djeca zaista funkcionišu kao odjeljenje, pomažu jedni drugima, ma sve za 5 [sm=smiley20.gif] kuc kuc, da tako i ostane..




Full Moon -> RE: Za Vas koji ste već spremile i spremate prvačiće (12.1.2015 23:02:10)

Auuuuuu, znaci nasa tema[sm=smiley36.gif]
Ko zna kad je krajnji rok za vakcinu ovu pred skolu, mogu li cekati sistematski ili moram prije, puni 6 akobogda u aprilu [sm=smiley1.gif]




Hanady RR -> RE: Za Vas koji ste već spremile i spremate prvačiće (12.1.2015 23:06:58)


IZVORNA PORUKA: Full Moon

Auuuuuu, znaci nasa tema[sm=smiley36.gif]
Ko zna kad je krajnji rok za vakcinu ovu pred skolu, mogu li cekati sistematski ili moram prije, puni 6 akobogda u aprilu [sm=smiley1.gif]

čekajte sisitematski...
i mi ćemo :) tako smo dogovorile sa doktoricom...
nama je 6 u februaru :)

generacijo...skupljamo se[sm=smiley36.gif]




Hannica -> RE: Za Vas koji ste već spremile i spremate prvačiće (12.1.2015 23:11:01)

Šta ste uranile s priborom i torbama, ima još fore. [sm=smiley36.gif]
Drago moje dijete, baš mi žao što je kači, trebalo sam je prenijeti jedan mjesec.[sm=smiley36.gif]




salmy -> RE: Za Vas koji ste već spremile i spremate prvačiće (12.1.2015 23:15:31)


IZVORNA PORUKA: Full Moon

Auuuuuu, znaci nasa tema[sm=smiley36.gif]
Ko zna kad je krajnji rok za vakcinu ovu pred skolu, mogu li cekati sistematski ili moram prije, puni 6 akobogda u aprilu [sm=smiley1.gif]

kad je sistematski? ja ko padobranac [sm=smiley36.gif]




R&T@ -> RE: Za Vas koji ste već spremile i spremate prvačiće (12.1.2015 23:22:05)

[sm=zz_wavespin.gif]




Hanady RR -> RE: Za Vas koji ste već spremile i spremate prvačiće (12.1.2015 23:33:27)


IZVORNA PORUKA: salmy


IZVORNA PORUKA: Full Moon

Auuuuuu, znaci nasa tema[sm=smiley36.gif]
Ko zna kad je krajnji rok za vakcinu ovu pred skolu, mogu li cekati sistematski ili moram prije, puni 6 akobogda u aprilu [sm=smiley1.gif]

kad je sistematski? ja ko padobranac [sm=smiley36.gif]

mart/april :)




irenaSA -> RE: Za Vas koji ste već spremile i spremate prvačiće (12.1.2015 23:47:29)

Kako se uopće računa kada dijete treba u školu...[sm=zmeden.gif]
Ja sam krenula godinu ranije pa sam diplomirala sa 21 godinom, a planiram S dati u školu 2016.g. a ove godine u predškolsko s tim da je kako sam saznala moguće dijete upisati i godinu ranije...




irenaSA -> RE: Za Vas koji ste već spremile i spremate prvačiće (12.1.2015 23:49:36)


IZVORNA PORUKA: Full Moon

Auuuuuu, znaci nasa tema[sm=smiley36.gif]
Ko zna kad je krajnji rok za vakcinu ovu pred skolu, mogu li cekati sistematski ili moram prije, puni 6 akobogda u aprilu [sm=smiley1.gif]


Ja sam danas vodila svoju curicu na vakcinu i pitala sam za tu slijedeću koja se prima od 6 godina i dr. mi je rekla da je samo bitno da je primi prije polaska u školu onda ti je krajnji rok septembar.




Medić* -> RE: Za Vas koji ste već spremile i spremate prvačiće (12.1.2015 23:50:37)


IZVORNA PORUKA: irenaSA


IZVORNA PORUKA: Full Moon

Auuuuuu, znaci nasa tema[sm=smiley36.gif]
Ko zna kad je krajnji rok za vakcinu ovu pred skolu, mogu li cekati sistematski ili moram prije, puni 6 akobogda u aprilu [sm=smiley1.gif]


Ja sam danas vodila svoju curicu na vakcinu i pitala sam za tu slijedeću koja se prima od 6 godina i dr. mi je rekla da je samo bitno da je primi prije polaska u školu onda ti je krajnji rok septembar.


Mi smo zadnju primili sa 5 godina, dakle ta pred skolu ide prije polaska ?




jasminah -> RE: Za Vas koji ste već spremile i spremate prvačiće (12.1.2015 23:54:44)

I moj A ove godine krece u skolu, on se bas raduje, jedva ceka... a meni je jos prava bebica, uh... Mi smo dobili neki ruksak pise da je anatomski ali meni djeluje bas veliki, doduse A je sitan pa cemo vidjeti.




Visnja RR -> RE: Za Vas koji ste već spremile i spremate prvačiće (12.1.2015 23:57:17)


IZVORNA PORUKA: škorpija

Jooooj grozno znači baš nikakve rupe u zakonu nema. [sm=zmeden.gif] uh nije on spreman ni blizu, nek nam je Bog svima na poomoći. Posebno nani [sm=smiley36.gif]


ma ne zezaj škorpijo...
Asja je aprilsko dijete i snašla se...jeste da je septembar preplakala "nedosaje mi mama...nedostaje mi tata.... pa opet mama ...." a zadnji dan skole prije raspusta je plkala u dvoristu skole zajedno s prijateljicom "neeeeću raspust hocu u skolu"..... snađu se oni [sm=smiley31.gif] u školi brzinski postaju zreliji




Visnja RR -> RE: Za Vas koji ste već spremile i spremate prvačiće (13.1.2015 0:00:44)


IZVORNA PORUKA: Angelica

Baš ti hvala Hanady moram ovo sebi prepisat pa krenut polako kupovat da me ne strefi šok u septembru, barem ruksak i odjeću a poslije sveske i knjige...
Da li su sad jeftiniji ruksaci ili u sezoni[sm=smiley36.gif]


sveske ne kupuje dok ucitelica ne kaze sta trebate kupiti..svaka ucitelic ima neke svoje prohtjeve
primjera radi nasa za svaki predmete o rvog dana trai veliku svesku ..plus svaštara.... aopet neke za prvo polugodiste traze samo jednu veliku svesku.... i bla bla...
knjige dobijete za orvi razred u skoli beplatno.... a moguce i torbu....
za fizicko ce opet ucitelica reci sta trebate ....




Visnja RR -> RE: Za Vas koji ste već spremile i spremate prvačiće (13.1.2015 0:04:12)


IZVORNA PORUKA: medic slatki


IZVORNA PORUKA: irenaSA


IZVORNA PORUKA: Full Moon

Auuuuuu, znaci nasa tema[sm=smiley36.gif]
Ko zna kad je krajnji rok za vakcinu ovu pred skolu, mogu li cekati sistematski ili moram prije, puni 6 akobogda u aprilu [sm=smiley1.gif]


Ja sam danas vodila svoju curicu na vakcinu i pitala sam za tu slijedeću koja se prima od 6 godina i dr. mi je rekla da je samo bitno da je primi prije polaska u školu onda ti je krajnji rok septembar.


Mi smo zadnju primili sa 5 godina, dakle ta pred skolu ide prije polaska ?


obicno oko sistematskog se primi

mi nismo jos... pojma nemam hocemo li ikada




irenaSA -> RE: Za Vas koji ste već spremile i spremate prvačiće (13.1.2015 0:18:11)


IZVORNA PORUKA: medic slatki


IZVORNA PORUKA: irenaSA


IZVORNA PORUKA: Full Moon

Auuuuuu, znaci nasa tema[sm=smiley36.gif]
Ko zna kad je krajnji rok za vakcinu ovu pred skolu, mogu li cekati sistematski ili moram prije, puni 6 akobogda u aprilu [sm=smiley1.gif]


Ja sam danas vodila svoju curicu na vakcinu i pitala sam za tu slijedeću koja se prima od 6 godina i dr. mi je rekla da je samo bitno da je primi prije polaska u školu onda ti je krajnji rok septembar.


Mi smo zadnju primili sa 5 godina, dakle ta pred skolu ide prije polaska ?


Na kartončiću za imunizaciju piše DTPa4 plus OPV5...
Ima još revakcinaciju MRP od 6 godina
dT plus OPV 6 sa 14 godina
TT valjda tetanus sa 18 godina...




Angelica -> RE: Za Vas koji ste već spremile i spremate prvačiće (13.1.2015 8:25:25)


IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: Full Moon

Auuuuuu, znaci nasa tema[sm=smiley36.gif]
Ko zna kad je krajnji rok za vakcinu ovu pred skolu, mogu li cekati sistematski ili moram prije, puni 6 akobogda u aprilu [sm=smiley1.gif]

čekajte sisitematski...
i mi ćemo :) tako smo dogovorile sa doktoricom...
nama je 6 u februaru :)

generacijo...skupljamo se[sm=smiley36.gif]

ja sam za vakcine i zaboravila moj nije primio ni onu revakcinaciju sa 5, kuku opet valja neke vakcine




Angelica -> RE: Za Vas koji ste već spremile i spremate prvačiće (13.1.2015 8:49:33)


IZVORNA PORUKA: Visnja RR


IZVORNA PORUKA: škorpija

Jooooj grozno znači baš nikakve rupe u zakonu nema. [sm=zmeden.gif] uh nije on spreman ni blizu, nek nam je Bog svima na poomoći. Posebno nani [sm=smiley36.gif]


ma ne zezaj škorpijo...
Asja je aprilsko dijete i snašla se...jeste da je septembar preplakala "nedosaje mi mama...nedostaje mi tata.... pa opet mama ...." a zadnji dan skole prije raspusta je plkala u dvoristu skole zajedno s prijateljicom "neeeeću raspust hocu u skolu"..... snađu se oni [sm=smiley31.gif] u školi brzinski postaju zreliji

Škorpija mi se više opteretimo nego oni, razgovaraj sa njim, pripremaj ga ...ja se sturi pričajući, govorim mu o svemu i realne stvari ne uljepšajem ...i neki dan kaže on meni jedva čekam u školu da jedem sendvič na odmoru[sm=smiley36.gif] od svega on je to zapamtio [sm=smiley36.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 6 [7] 8   Sljedeća stranica >   >>