RE: Trudnoca i porod u Becu, Austrija (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porod



Poruka


Visnja RR -> RE: Trudnoca i porod u Becu, Austrija (3.7.2016 11:25:47)


IZVORNA PORUKA: D1997

Zdravo svima! Imam pitanje za zene koje se nalaze trenutno u Becu 😊 Trenutno sam u Becu, saznala da sam u drugom stanju, ne mogu ici u svojoj drzavi, ovde nemam osiguranje. Znate li nekog privatnog ginekologa koji nije tako skup za uz.pregled? Nekoliko njih sam zvala i pitala kazu da je 150e pregled za nas koji nemamo nikakvo osiguranje. 😏 Molim vas pomozitee





luckasta -> RE: Trudnoca i porod u Becu, Austrija (10.10.2016 14:09:20)

Molim pomoć!!
Postoji li neka od vas koja se nalazila u Beču a vodila porodiljsko u BiH, tj bila u radnom odnosu, da li je to izvodljivo jer ne bih da napuštam posao jos uvijek :( Namjeravam da se porodim u Austriji, pa me interesuje da li je neko imao iskustva s tim i da li je dozvoljeno biti na trudnickom tj porodiljstvom u jednoj drzavi a boraviti u drugoj..zbunjena sam, pokusavam naci najbolje rješenje. Hvala puno [sm=smiley1.gif]




Biribis -> RE: Trudnoca i porod u Becu, Austrija (24.4.2018 9:16:14)

Pozdrav, Imam jedno pitanje i ako je neko imao slicnu ili istu situaciju ili neko njegov blizi da me uputi?! Ovako, ja zivim i radim u Bosni, a moj buduci suprug u Austriji (vjencat cemo se sada pocetkom maja), trenutno sam u 4 mjesecu trudnoce. Planiram raditi ovdje do 28 dana pred porod, a onda ici u Austriju i tamo da se porodim.
Mene zanima, ukoliko se porodim u inostranstvu da li moja prava ovdje ostaju nepromjenjena u maticnoj zemlji, tj. da li cu imati pravona porodiljsko i pravo na isplatu plate dok sam na porodiljskom?!
Unaprijed zahvalna. 💋🍀




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 4 [5]