|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Visak kilograma nakon poroda
18.4.2012 13:47:26   
Teddy Bear
Ne znam koliko si ukupno dobila u trudnoci, ja sam tako imala nekih 6-7 kg, koje su se duuugo vukle, al kasnije su i one pocele da se tope. moram napomenuti da nisam imala cikluse 8 mj nakon poroda,,, mislim da i to ima nekog utjecaja, sad nakon 11 mj, imam 2 kg vise od one predtrudnicke, al mi nista ne fali, cak mi svi govore da sam mrsava. jos kad bebac prohoda, bit cu u minusu user posted image

(odgovor članu maja_86)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Visak kilograma nakon poroda
18.4.2012 13:55:47   
maja_86
Dobila 18 ukupno,8 otislo na porodu ostalo ni makac.
Ja sam prvi menz. dobila nakon 40-tak dana po porodu,
al me strah da se taj visak ne "zabetonira"user posted image pa sta onda.
Samo se tjesim da hormoni cine nekaj s tim kg!!!user posted image

(odgovor članu Teddy Bear)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Visak kilograma nakon poroda
19.4.2012 20:03:21   
Kettty
Eh moja VERDA isto i ja,jos sam i limunom i maslinovim uljem mljackala,ali nista,kazu genetika.Predpostavljala sam da cu imati isti problem kao i moja mama,njena mama,sestra..mljackala se takodje uljima za trudnice,kremama,takodje djecijim...Sad se polako raspitujem oko cijena za lasersko skidanje-hahhaha,no tto nakon druge tr.ukoliko budem imala "kompleks":))
Ja sam ti u Sarajevu,pratim trudnocu u vojnoj,TI?
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu maja_86)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Visak kilograma nakon poroda
19.4.2012 23:36:41   
Verda

IZVORNA PORUKA: Kettty

Eh moja VERDA isto i ja,jos sam i limunom i maslinovim uljem mljackala,ali nista,kazu genetika.Predpostavljala sam da cu imati isti problem kao i moja mama,njena mama,sestra..mljackala se takodje uljima za trudnice,kremama,takodje djecijim...Sad se polako raspitujem oko cijena za lasersko skidanje-hahhaha,no tto nakon druge tr.ukoliko budem imala "kompleks":))
Ja sam ti u Sarajevu,pratim trudnocu u vojnoj,TI?
user posted image user posted image user posted image

Doduse genetika je cudo,a za mene ne znaci da necu popucati imam jos vakta al se eto tjesim,dosta mi ove kile.Dobra si,raspitaj se i za mene odma i ja bih poslije druge trece isla na sva skidanja i zatezanja,doduse bude li mi do toga.Ja sam ti u Becu,trudnocu pratim kod priv. ginekologa za 20 dana idem na konsultacije u bolnicu u kojoj sam odabrala da se porodim,imate veliko mahanje od nas,nadam se da vi drugarice mozete spavati,veceras nije nasa noc malo smo nemirneuser posted image

(odgovor članu Kettty)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Visak kilograma nakon poroda
22.4.2012 23:04:46   
Kettty
user posted image user posted image hehe,nije me bilo..znaci daleko si nam..Kod nas su bolji u ovoj vojnoj,ljubazniji,nezniji,tako da ja gledam tamo aBd da se porodim..ima jos vremena,ali vec pravo mislim na to-koliko sam opterecena i sanjala sam ga-tako je ziv bio(porod)
user posted image
Ja nisam oka mogla sklopiti-imala sam osjecaj da me u grlic udara,pravo nisko..pa kao neke iglice po stomaku-nize...prva mi je trudnoca-dda nisu to one BH (tako li se zovu)kontrakcije..
ZNA LI IKO KAD POCINJEMO DA SE OTVARAMO...bar malo :Duser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Verda)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Visak kilograma nakon poroda
23.4.2012 14:04:49   
Super Beba
Ja ostala trudna sa nekih 67-68 kg..mislim da sam dobila +10 do 5.-og mjeseca user posted image user posted image Ne želim ni reći koliko sam se udebljala, jer sam izbjegavala vaganje kod dr. (koja me stalno ružila, šmrc, šmrc)..iako nisam izgledala glomazno i debelo (visoka sam 180 cm i u stomak je brat-bratu otišlo haman pa sve)...
Uglavnom, po porodu izgubila oko 13 kg (mali bio zežak preko 4 kg), al nikako da se riješim još nekih 6-7 kg, i to mojom greškom, jer jedino šta sam uradila po tom pitanju je mentano mršanje rečenicom "obećavam, od ponedjeljka ne jedem slatko"...naravno, onda se ubijem slatkim (karakter - 0 bodova user posted image )
Definitivno mi treba jača volja i jači karakter...(e jesam i ja napisala "optimističnu" priču user posted image )

_____________________________

Bolje živjeti 100 godina kao milioner, nego 7 dana u bijedi.

(odgovor članu Kettty)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Visak kilograma nakon poroda
23.4.2012 14:07:17   
veeseelaa
i ja bi 6-7 kg dole al samo pričam
dijeta nema šanse, meni se to ne dopada
smanjenje porcija mi je jedino prihvatljivo

< Poruku je uredio veeseelaa -- 23.4.2012 14:08:50 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Super Beba)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Visak kilograma nakon poroda
23.4.2012 14:10:00   
veeseelaa
i taj višak kg ne prepisujem trudnoći jer mi je 6,7 kg i prije trudnoće trebala vaga manje pokazivati user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Visak kilograma nakon poroda
23.4.2012 14:40:28   
Verda

IZVORNA PORUKA: Kettty

user posted image user posted image hehe,nije me bilo..znaci daleko si nam..Kod nas su bolji u ovoj vojnoj,ljubazniji,nezniji,tako da ja gledam tamo aBd da se porodim..ima jos vremena,ali vec pravo mislim na to-koliko sam opterecena i sanjala sam ga-tako je ziv bio(porod)
user posted image
Ja nisam oka mogla sklopiti-imala sam osjecaj da me u grlic udara,pravo nisko..pa kao neke iglice po stomaku-nize...prva mi je trudnoca-dda nisu to one BH (tako li se zovu)kontrakcije..
ZNA LI IKO KAD POCINJEMO DA SE OTVARAMO...bar malo :Duser posted image user posted image user posted image

Eh moja ti i sama sam ti takva,prva trudnoca nemam blagw sta gos da ti kazem slagat cu,ja sam isto preopterecena svim tim,po sto puta na dan udjem u sobu,prevrcem po stvarima ,zamisljam i ponekad se sama sebi cudim pitam se jesam li pomahnitala.Nismo blizu steta,a termini nam se podudaraju,nadam se da ce biti fini prema vama i da nece galamiti,i ovdje ima svega al manje nego kod nas dole,ja vodim muza sa sobom stalno a i na porod ce ici pa nek ima ko i na njih galamiti.Kad vam je tacan termin?Nama je 10.06 al ja sve nesto kontam da ce puno prije.user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Kettty)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Visak kilograma nakon poroda
23.4.2012 14:50:00   
Verda

IZVORNA PORUKA: Super Beba

Ja ostala trudna sa nekih 67-68 kg..mislim da sam dobila +10 do 5.-og mjeseca user posted image user posted image Ne želim ni reći koliko sam se udebljala, jer sam izbjegavala vaganje kod dr. (koja me stalno ružila, šmrc, šmrc)..iako nisam izgledala glomazno i debelo (visoka sam 180 cm i u stomak je brat-bratu otišlo haman pa sve)...
Uglavnom, po porodu izgubila oko 13 kg (mali bio zežak preko 4 kg), al nikako da se riješim još nekih 6-7 kg, i to mojom greškom, jer jedino šta sam uradila po tom pitanju je mentano mršanje rečenicom "obećavam, od ponedjeljka ne jedem slatko"...naravno, onda se ubijem slatkim (karakter - 0 bodova user posted image )
Definitivno mi treba jača volja i jači karakter...(e jesam i ja napisala "optimističnu" priču user posted image )

Sreca tvoja pa si visoka,doduse ja sam 1,67 pa mi se bas vidi i jos kako nisam navikla da budem ovolika bas mi smeta al proci ce.Ti malo taj karakter podebljaj nemoj da ti mi dolazimo jer nam je jos rano da mrsamo,kad beba dodje bacamo se na posao a ti do tad bar nesto poduzmi nemoj da sve ostane na obecanjima,sve sto vrijeme prolazi teze je,prvo se nakani i lagano prvih par dana malo vise muke i onda ide samo od sebe,slatkise smanji zamjeni ih suhim vocem ono kad ti dodje i malo vise vodice,i vidjet ces da ima efekta,drzimo ti fige.

(odgovor članu Super Beba)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Visak kilograma nakon poroda
23.4.2012 14:55:28   
Verda

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

i ja bi 6-7 kg dole al samo pričam
dijeta nema šanse, meni se to ne dopada
smanjenje porcija mi je jedino prihvatljivo

Vesela hajde malo smanji obroke ono muzu daj dio sa svog tanjira,i manje odma tebi,malo zaplesi dok kuhas bar to tebi nije problem jer si veselaaaa i otici ce i te kilice od prije trudnoce samo lagano i sretno

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Visak kilograma nakon poroda
23.4.2012 15:01:54   
veeseelaa
draga Verdi ne da plešem nego skačemuser posted image , treniram 3 puta sedmično.... al mene ubiše doručci na poslu, pica, doneri, hamburgeri i sl jer prosto u krugu gdje radim nemam šta naručiti a ići po gradu tražiti doručak nemam vremena.....

na poslu smo kontali postaviti mini kuhinjicu kako bi mogli sami si pripremati doručak, to bi već bilo nešto, nekako bi mogla jesti po želji, salate i sl a sad za sad sam primorana na nidje veze način ishrane




_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Verda)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Visak kilograma nakon poroda
23.4.2012 16:31:06   
Super Beba

IZVORNA PORUKA: Verda


IZVORNA PORUKA: Super Beba

Ja ostala trudna sa nekih 67-68 kg..mislim da sam dobila +10 do 5.-og mjeseca user posted image user posted image Ne želim ni reći koliko sam se udebljala, jer sam izbjegavala vaganje kod dr. (koja me stalno ružila, šmrc, šmrc)..iako nisam izgledala glomazno i debelo (visoka sam 180 cm i u stomak je brat-bratu otišlo haman pa sve)...
Uglavnom, po porodu izgubila oko 13 kg (mali bio zežak preko 4 kg), al nikako da se riješim još nekih 6-7 kg, i to mojom greškom, jer jedino šta sam uradila po tom pitanju je mentano mršanje rečenicom "obećavam, od ponedjeljka ne jedem slatko"...naravno, onda se ubijem slatkim (karakter - 0 bodova user posted image )
Definitivno mi treba jača volja i jači karakter...(e jesam i ja napisala "optimističnu" priču user posted image )

Sreca tvoja pa si visoka,doduse ja sam 1,67 pa mi se bas vidi i jos kako nisam navikla da budem ovolika bas mi smeta al proci ce.Ti malo taj karakter podebljaj nemoj da ti mi dolazimo jer nam je jos rano da mrsamo,kad beba dodje bacamo se na posao a ti do tad bar nesto poduzmi nemoj da sve ostane na obecanjima,sve sto vrijeme prolazi teze je,prvo se nakani i lagano prvih par dana malo vise muke i onda ide samo od sebe,slatkise smanji zamjeni ih suhim vocem ono kad ti dodje i malo vise vodice,i vidjet ces da ima efekta,drzimo ti fige.


Hvala draga...evo, svečano obećavam da ću poraditi na svojim porcijama i načinu ishrane..i obećavam da ću se sljedeći put javiti sa barem 2 kg manje :)

_____________________________

Bolje živjeti 100 godina kao milioner, nego 7 dana u bijedi.

(odgovor članu Verda)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Visak kilograma nakon poroda
23.4.2012 21:05:26   
Kettty
Nama je termin 14.06-to kaze jedan dr.a drugi 17.06,:) tako da se ja nadam iza 10. pa vidjecemo...samo neka BRZO dodje i dobro prodje :))
zelimo takodje vama ;)

(odgovor članu Verda)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Visak kilograma nakon poroda
24.4.2012 0:57:24   
Super Beba

IZVORNA PORUKA: Kettty

user posted image user posted image hehe,nije me bilo..znaci daleko si nam..Kod nas su bolji u ovoj vojnoj,ljubazniji,nezniji,tako da ja gledam tamo aBd da se porodim..ima jos vremena,ali vec pravo mislim na to-koliko sam opterecena i sanjala sam ga-tako je ziv bio(porod)
user posted image
Ja nisam oka mogla sklopiti-imala sam osjecaj da me u grlic udara,pravo nisko..pa kao neke iglice po stomaku-nize...prva mi je trudnoca-dda nisu to one BH (tako li se zovu)kontrakcije..
ZNA LI IKO KAD POCINJEMO DA SE OTVARAMO...bar malo :Duser posted image user posted image user posted image


Jes' da je ovo OT, al što se tiče otvaranja, to ti je manje-više individualno - i kad se otvara i koliko brzo...ja sam hodala prst otvorena nekih 10-ak dana pred porod...dva dana pred porod bila na kontroli i rekli da sam otvorena 2 cm...sutradan me počele pucati kontrakcije, otišla u bolnicu, otvorena 5 cm...za 4-5h mi pukao vodenjak sam od sebe i otvorena bila oko 8-9 cm...

_____________________________

Bolje živjeti 100 godina kao milioner, nego 7 dana u bijedi.

(odgovor članu Kettty)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Visak kilograma nakon poroda
24.4.2012 13:34:45   
elmicha
pozzić vidim nisam jedina koja se bori sa viskom kg nakon poroda...
Ja sam pocela sa ovom 9 kg dijetom i mogu vam reci da je super...ukucajte na googlu 9 kg dijeta pa pogledajte...


_____________________________

Moja princeza...zivot moj...ima 14 mjeseci..<3

(odgovor članu Teddy Bear)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Visak kilograma nakon poroda
24.4.2012 22:56:36   
Kettty
Hvala draga,no u medjuvremenu imah pregled,sve je u redu,tako da nemam razloga za paniku...malo sam vise uplasena zato sto mi je rizicna trudnoca...No mi smo dobLo i ljubimo vas :)

(odgovor članu Super Beba)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Visak kilograma nakon poroda
29.4.2012 21:30:52   
mamma mumi
Drage moje, sutra mi je akB 40 dana od poroda. U trudnoci dobila 17 kg, vagala 87 prije odlaska u salu. Iz bolnice izasla sa 80 kg, sada imam 78 kg, dojim, druga mi je trudnoca. Danas kad je ugrijalo panika nista mi nemoze, a dodijale mi trudnicke stvari. Znam da treba vremena, ishranu sam malo korigovala, nejedem masno, slatko moram poludila bi da sta nestavim usta, mozda i sto dojim. Vi koje ste uspjele smrsaviti, mozete li ovdje ukratko nam dati prijedloge za ishranu, i plan kako smrasaviti , a nastaviti dojiti. Hvala vam.

(odgovor članu Kettty)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Visak kilograma nakon poroda
26.5.2012 15:13:50   
elmicha
Citam vase postove i moram vam priznati da u nekim stvarima grijesite...Ovo se odnosi za trudnice...zene jedite za jedno ali kvalitetno...a ne za 2 ...veliki je problem kg vratiti....lahko ih dobijemo ali tesko izgubimo...Ja sam se u trudnoci udebljala 12 kg...sada 14 mjeseci poslije poroda muku mucim sa 5-6 kg viska....a sto se tice hrane ...za ove sto kazu da ne jedu..probajte 9 kg dijetu pa cete tek onda vidjeti koliko ustvari jedete ili ne jedete...ja sam ovom dijetom izgubila 3 kg za 7 dana....pozzzzzz

_____________________________

Moja princeza...zivot moj...ima 14 mjeseci..<3

(odgovor članu maja_86)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Visak kilograma nakon poroda
25.11.2012 21:41:47   
rmh sarajevo
Eh da se i ja malo ukljucim... Ja sam zatrudnila sa 65 kg i u trudnoci sam dobila 21 kg... znaci otisla da se porodim sa 86kg... Bila sam blago receno ogromna, al ne ja koliko mi je somak bio ogroman, svi su mislili da nosim dvojke. Doduse beba je imala 4 kg. Kada sam dosla kuci i stala na vagu bila sam iznenadjena 75 kg... Nakon mjesec dana sam imala 68, da bih nakon 2,3 mjeseca se vratila na svoju staru tezinu... Nego mene zabrinjava opusteni stomacic, znaci mali je al je skroz opusten i naravno strije koje sam dobila u 9. mjesecu uprkos tome sto sam se STALNO mazala... user posted image

(odgovor članu Verda)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Visak kilograma nakon poroda
25.11.2012 21:52:01   
canim
Draga moja stomacic jedino možeš srediti ciljanim vjezbama za stomak, ja sam nekad na YouTube našla bas te vježbe za stomak poslije poroda, pa potrazi vjerujem da još uvijek ima tih videa.

Strija se nemozes riješiti jedino sto će vremenom posvjetliti. Ako su tanje strije postoji mogućnost da s vremenom budu slabije primjetne ali ako su bas dublje i velike strije onda nauči živjeti s tim, čini mi se da ima i nekih kremica da se kupi kao da obnovi kožu, ustvari čula sam da ima, iako ja Ne vjerujem da ima efekta.

(odgovor članu rmh sarajevo)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Visak kilograma nakon poroda
26.11.2012 0:44:16   
ajla86
ja sam se razvuikla ko harmonika .....
nisam imala strije do 37-38 sedmice ....nisam se ni udebljala toliko dok mi dr nije reko kao eto beba je sitna trebalo bi da pazim sta jedem da malo bebu ugojimo...
a do tad nsiam jela jer sam lezala citavu trudnocu...i dr mi rece da jedem..ma hajde...
jela jela i neprestalno sam jela i curica se rodila 4,200 kaze dr da mi je ranije reko u maloj bi bilo 6 kg user posted image user posted image user posted image naravno tajk nagli rast stomaka je donio te "divneeeeeee"strioje...kozu koja je spala preko reza...groznoooooooooooooooooooo
2 mj je proslo od cr i neki dan fol vjezbe da radim..kako me bolio stomak...i procurila sam dole odmah...valjda rano.....
i evo 3-4 dana me rana ko zateze..valjda sam izvrsila veliki pritisak na ranu..a fakat ja nemogu ovaj stomak gledati.strije su uzas...
znam da nema spasa sli sta cu,.....

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Visak kilograma nakon poroda
26.11.2012 1:02:15   
canim
Ja sam prosle godine otisla na porod sa 98 kg a danas evo imam 63 kg i nemam viseceg stomaka, jeste mi ono mekan kad pritisnes rukom ali ne visi, doduse kod mene su kilice otisle postepeno i tek sam pazila na ishranu kad je bebi bilo oko 8 mjeseci, ranije nisam zeljela jer je beba do 6 mj iskljucivo dojena.

Ajla86 zene nakon CR nesmiju raditi teske fizicke poslove (citaj trbusnjake) neki odredjen period, ja ne znam koliko dugo ali sigurno ne manje od 3 mjeseca, potrazi negdje na inernetu savjete, iako tebi to povrsinski mozda izgleda da je sve zaraslo ne vjerujem da je unutra jos uvijek sve kako treba, treba vremena da ono sto su sjekli ojaca pa tek onda da se mozes naprezati. Ja mislim da si prerano pocela sa trbusnjacima.

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Visak kilograma nakon poroda
26.11.2012 1:07:31   
Neca xxx
Ajla, kao sto ti je Canim rekla, strpi se jos mjesec-dva pa tek onda kreni sa nekim laganim vjezbicama. Sada samo izbjegavaj slatko, masno, sokove i co. To ti svakako ne treba a otezava skidanje kg i nabacuje nove. Sacekaj jos malo sa vjezbanjem. Rano je jos, Jos to sve nije zaraslo kako treba.

_____________________________

“Samo sam htjela da imam nešto tvoje… Zauvijek…”
“Želiš nešto moje? Zauvijek? Da li bi prezime moglo da posluži?”

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Visak kilograma nakon poroda
27.11.2012 7:52:35   
ajla86
ma da mi se malo aktivirati...svaki milimetar mog tijela ma boli..da mi se dobro oznojiti,rastresti se...valjda sto sam citavu trudnocu šprelezala pa atrofirala sva user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image dugo ce mi trebati da smrsam i da se pokrenem sa ove mrtve tacke.....
znam i ja da nesmjem ali dzaba nemam zivaca da cekam i navalila da uradim koji trbusnjak...glupaca
bit cu i ja jednog dana zgodna i mrsava user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Neca xxx)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *