RE: Manjak zeljeza u trudnoći (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porod



Poruka


vila_7 -> RE: Manjak zeljeza u trudnoći (3.10.2012 13:32:24)

koliki su ti eritrociti? KOd mene je HGB 104 , a er. 3,8 i citala sam da to jos nije prava anemija iako mi je zeljezo jako nisko.... al eto da ne ode jos dole....




vila_7 -> RE: Manjak zeljeza u trudnoći (3.10.2012 13:34:16)


IZVORNA PORUKA: vila_7

oj juli2012 bas mi je zao... hajde vidi ovu gore tabelu pa jedi sto vise stvari iz nje, lijek promjeni i pij ga uz npr.casu iscijedjenog soka narance- jer bolje veze zeljezo . Ja npr. pravim ovaj sok - cvekla,jabuka,mrkva i limun i uz njega odmah popijem tabletu.....
I dosta ljudi mi je preporucilo obicne kokice,pa vrijedi probati !


eh da...uz ovo sve jedem i grozdje i kospice od tikve-mada sam njih i prije mlatila po cijeli dan pa eto nidje veze




SREĆNA -> RE: Manjak zeljeza u trudnoći (3.10.2012 13:40:50)

E juli baš je nisko željezo i pored tog sirupa.Vila ti je dobro rekla za ovaj sok od cvekle i ostalih derivata i ja sad ne znam da li se smije piti čaj od žare u trudnoći on je ubjedljivo najbolji, a ima svašta i na ovoj vilinoj listi pa se možda može nešto nekako iskombinovati.
Vilo zar kokice ne zatvaraju, ja ih volim uhhh, ali poslije [sm=smiley29.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif] problemi.




juli2012 -> RE: Manjak zeljeza u trudnoći (3.10.2012 13:47:20)

eritrociti su mi 3,68 a kao normalno je od 4-6. ma i ja pijem te sokove ali džaba. sama ih pravim konzerviram medom i super mi gode ali.....

moram opet napomenuti da ja nosim blizance...uh meni će šleperi željeza trebati hahaha....ništa moram to rješavati nekako inače sam gotova.....




vila_7 -> RE: Manjak zeljeza u trudnoći (3.10.2012 13:52:36)

srecna za zatvaranje ne znam - al pojest cu kokice pa kilu sljiva [sm=jezicek.gif] . Sta cu .... ici cu po ovom svom spisku i jesti,pa vidjet cemo hoce li biti ucinka-uradit cu na svoju ruku nalaze za 10-tak dana da vidim dize li se sta....
Koliko si trudna?

juli ma nista, samo znaci promjeni terapiju, pij uz C vitamin, i kreni i ti po ovom spisku...ne preostaje nam nista drugo...Koliko si ti trudna?




juli2012 -> RE: Manjak zeljeza u trudnoći (3.10.2012 14:05:15)

IZVORNA PORUKA: vila_7


juli ma nista, samo znaci promjeni terapiju, pij uz C vitamin, i kreni i ti po ovom spisku...ne preostaje nam nista drugo...Koliko si ti trudna?



e baš tako, baš nam ništa drugo ne preostaje.....moramo se boriti....spisak, tablete željeza i C vit pod ruku i polako hahahaha......sljedeće sedmice idem na kontrolu, baš ću vidjeti sa gin......ja sam 27 sedmica......




vila_7 -> RE: Manjak zeljeza u trudnoći (3.10.2012 14:26:21)

pa eto tu smo negdje [sm=smiley1.gif]. Ma i ja ko cekam ovu danasnju kontorlu da vidim sta ce mi za zeljezo reci,a na kraju krajeva sta ce i reci - nastavi piti i to je to....




juli2012 -> RE: Manjak zeljeza u trudnoći (3.10.2012 14:34:14)

ma naravno ali eto treba ihkonsultovati čisto da vidimo šta će reći.....je li normalno, treba li mijenjati terapiju, povećati dozu ili šta već......hajde sretno danas




SREĆNA -> RE: Manjak zeljeza u trudnoći (3.10.2012 14:39:47)


IZVORNA PORUKA: juli2012

eritrociti su mi 3,68 a kao normalno je od 4-6. ma i ja pijem te sokove ali džaba. sama ih pravim konzerviram medom i super mi gode ali.....

moram opet napomenuti da ja nosim blizance...uh meni će šleperi željeza trebati hahaha....ništa moram to rješavati nekako inače sam gotova.....


[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif] onda će i meni
i ja nosim blizance [sm=smiley1.gif]

vilo trudna 18+5




SREĆNA -> RE: Manjak zeljeza u trudnoći (3.10.2012 14:40:53)

Vilo sretno na pregledu, kod koga ideš ?




juli2012 -> RE: Manjak zeljeza u trudnoći (3.10.2012 14:46:01)

IZVORNA PORUKA: SREĆNA


IZVORNA PORUKA: juli2012

eritrociti su mi 3,68 a kao normalno je od 4-6. ma i ja pijem te sokove ali džaba. sama ih pravim konzerviram medom i super mi gode ali.....

moram opet napomenuti da ja nosim blizance...uh meni će šleperi željeza trebati hahaha....ništa moram to rješavati nekako inače sam gotova.....


[sm=jezicek.gif] [sm=jezicek.gif] [sm=jezicek.gif] onda će i meni
i ja nosim blizance [sm=smiley1.gif]

vilo trudna 18+5


[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/bravo.gif[/image] [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/bravo.gif[/image] [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/bravo.gif[/image] [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/bravo.gif[/image] [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/bravo.gif[/image] ....čestitam
kažem ja nama ni šleper željeza neće biti dovoljan [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




SREĆNA -> RE: Manjak zeljeza u trudnoći (3.10.2012 14:47:26)

Fala ti draga puno , najbolje bi bilo tzravu da pasemo da bi imale dovoljno željeza [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]




vila_7 -> RE: Manjak zeljeza u trudnoći (3.10.2012 21:57:52)

evo nije me dr.galamio [sm=smiley36.gif]. Rekla sam da nisam pila nikako....rekao mi je da povecam dozu na 2 dnevno i to je to.nije bio nesto posebno zabrinut




SREĆNA -> RE: Manjak zeljeza u trudnoći (3.10.2012 22:01:28)

Eto super sad uduplaj i ne sikiraj




klemzi -> RE: Manjak zeljeza u trudnoći (3.10.2012 22:12:39)

i ja nosim blizance

vilo trudna 18+5

Je li ovo ona moja SREĆNA [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=smiley36.gif]
Pa kako ja ne znam za ovo [sm=smiley19.gif]
Nek vas BOg čuva i uživaj nam sad [sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]
Vilooooooooo [sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]




SREĆNA -> RE: Manjak zeljeza u trudnoći (3.10.2012 22:16:48)

Ja sam šutila zbog tebe i i zbog pingvine i emirite, ne znam što ćeš ti na ovoj temi draga moja Klemzi.Ja sad upravo čitam za tvoje ciste, hebiga sad si me rasplakala.

Fala ti beskrajno i šaljem ti najveći mogući zagrljaj.




klemzi -> RE: Manjak zeljeza u trudnoći (3.10.2012 22:23:56)

Ma šta ćeš bolan šutiti [sm=smiley13.gif][sm=zmeden.gif]
Pa ja se radujem svakoj trudnoći naših cura, pogotovo onih koje su imale nekih "problema"
Ako dočekam trudnoću, dočekam...ako ne, radovat ću se vašim i onima u mom bližem okruženju...neka je samo puuuunoooo beba, pa ja...[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]
Sve je s razlogom, i ovo moje, i to tvoje [sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]




juli2012 -> RE: Manjak zeljeza u trudnoći (4.10.2012 8:42:56)

IZVORNA PORUKA: vila_7

evo nije me dr.galamio [sm=smiley36.gif] . Rekla sam da nisam pila nikako....rekao mi je da povecam dozu na 2 dnevno i to je to.nije bio nesto posebno zabrinut


hajd super...znači i mene čeka odprilike ista stvar....povećaj dozu i to je to...ništa villo eto znamo šta nam je raditi...i polako, dohakaćemo mi i tom željezu [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image] [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image] 




vila_7 -> RE: Manjak zeljeza u trudnoći (4.10.2012 20:20:52)

juli2012.... vise ne znam ko mi je sta rekao, al eto ja sad znaci pijem Heferol , pravim taj sok od cvekle sto ga svi hvale i svi pricaju o kokicama i kiselom kupusu! Pa eto....

klemzika moja [sm=smiley31.gif]




D_K -> RE: Manjak zeljeza u trudnoći (4.10.2012 21:27:22)


IZVORNA PORUKA: SREĆNA

[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif] onda će i meni
i ja nosim blizance [sm=smiley1.gif]

vilo trudna 18+5


MasAllah draga moja [sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]
[sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]
dragi Allah ti se smilovao [sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]




D_K -> RE: Manjak zeljeza u trudnoći (4.10.2012 21:29:49)


IZVORNA PORUKA: klemzi

Ma šta ćeš bolan šutiti [sm=smiley13.gif][sm=zmeden.gif]
Pa ja se radujem svakoj trudnoći naših cura, pogotovo onih koje su imale nekih "problema"
Ako dočekam trudnoću, dočekam...ako ne, radovat ću se vašim i onima u mom bližem okruženju...neka je samo puuuunoooo beba, pa ja...[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]
Sve je s razlogom, i ovo moje, i to tvoje [sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]


a tebi hiljadu [sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif].. i jos vala hiljadu [sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif] - nije beg cicija.. ma ja ne sumnjam ni sekunde da cemo slaviti sa nasom klemzikom.. [sm=smiley27.gif][sm=smiley27.gif][sm=smiley27.gif][sm=smiley27.gif]..
to ce biti dernek [sm=smiley1.gif][sm=smiley1.gif].. 'pristavicemo' ovog soka od cvekle pa oplesti [sm=smiley1.gif][sm=smiley1.gif]




D_K -> RE: Manjak zeljeza u trudnoći (4.10.2012 21:30:54)


IZVORNA PORUKA: vila_7

juli2012.... vise ne znam ko mi je sta rekao, al eto ja sad znaci pijem Heferol , pravim taj sok od cvekle sto ga svi hvale i svi pricaju o kokicama i kiselom kupusu! Pa eto....

klemzika moja [sm=smiley31.gif]


to je sigurno dobitna kombinacija [sm=smiley20.gif].. i




SREĆNA -> RE: Manjak zeljeza u trudnoći (4.10.2012 21:37:15)


IZVORNA PORUKA: D_K


IZVORNA PORUKA: SREĆNA

[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif] onda će i meni
i ja nosim blizance [sm=smiley1.gif]

vilo trudna 18+5


MasAllah draga moja [sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]
[sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]
dragi Allah ti se smilovao [sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]

DK [sm=smiley1.gif][sm=smiley1.gif][sm=smiley1.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif] fala ti draga moja Allah je uistinu milostiv




D_K -> RE: Manjak zeljeza u trudnoći (4.10.2012 21:38:35)


IZVORNA PORUKA: SREĆNA

DK [sm=smiley1.gif][sm=smiley1.gif][sm=smiley1.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif] fala ti draga moja Allah je uistinu milostiv


[sm=9nebesa.gif][sm=9nebesa.gif]
[sm=9nebesa.gif] diiivna vijest draga moja..




juli2012 -> RE: Manjak zeljeza u trudnoći (17.10.2012 14:18:16)

drage moje
evo ja bila na kontroli, bebice su super, fino i srazmjerno napreduju.....što se tiče željeza gin. mi zamijenio terapiju. sad mi dao da pijem tothemu ampule i to 2x2 15 dana, pa onda 2x1 sljedećih 15 dana. e sad ne znam kako ću podnositi.....vidjećemo
eto meni gin. ipak promijeni terapiju. kaže kao te ampule imaju najveću koncentraciju željeza i najbrže pune depoe....pa vidjeću....eto kad nalaze izvadim javim se sa rezultatima..
vama svima sretno [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>