RE: menstruacija i trudnoća (Puna verzija)

Forum >> [Zatrudnjivanje] >> Želimo novog člana



Poruka


princ -> RE: menstruacija i trudnoća (2.11.2008 19:04:41)

i ja radim mnogo na tome da sto pre bude beba ali svaki mesec dobijem na vreme i to me nervira,a negde sam citala da i hipotireoza moze biti uzrok neplodnosti,mada su meni hormoni tsh u redu,da li je neko imao slicnu situaciju?[sm=duda.gif]




Sladjusna -> RE: menstruacija i trudnoća (3.11.2008 13:00:53)

IZVORNA PORUKA: sminkica

Curke nova sam i nadam se da ce ova tema jos dugo biti aktivna - puno nas koje trebamo podrsku i "zenske razgovore" na ovu temu... Moja prica (za one koje imaju zivce da citaju): trudnoca kad sam se najmanje nadala (a nisam imala neka nadanja jer imam zavaljenu maternicu i doc mi rece da cu tesko i ostati trudna bez nekih polozaja za "cuvanje spermica"). Bila je to trudnoca sa klasicnim simptomima: grudi ogromne a jako bolne, WC drugi dom, spavala sam kao drogirana, nisam imala mucnine samo blage nesvjestice...na drugom pregledu doc mi je rekla da su blizanci - sreci nije bilo kraja, ali...nakon tri kao kriticna mjeseca budim se u lokvi krvi i otada ne izlazim iz bolnice. Nalazi ne mogu biti bolji, CRP uredan, nema bakterija, nema upale - ma sve super ali krvarenja ne prestaju...Kad je to konacno prestalo onda je pocela da curi plodova voda - silni pregledi i testovi nisu pokazali nikakav problem - a ja sam se porodila sa 4,5 mjeseca (nosila sam dva sina). O tim mukama ne mogu ni da pricam. Proslo je od toga 6 mjeseci kad sam opet skupila snage i hrabrosti da probam. Sad ne znam sta da mislim - ja koja nikada ne spavam (samo 4 sata dnevno spavam) opet spavam kao blesava; grudi koje me poslije poroda vise nisu zabolile - opet bole i jos svasta nesto ali, krvarim u tacno ocekivano vrijeme - ne kao sto bi trebala ali ipak krvarim. Ne znam sta da mislim. Ljuti me samo kako neko ima srece - sa mnom je u bolnici bila cura koja je dosla da pobaci i kaze: Nisam luda!



Glupost!!! Imam zavaljenu  maternicu, ostala trudna iz prve! Tako da to nije istina.
Dosta sam citala o tome i svi potvrdjuju da to nema veze..





alhemicar -> RE: menstruacija i trudnoća (14.11.2008 23:02:12)

draga moja i ja sam ti u istoj situaciji,prije dva dana radila sam test kad ono pozitivan,da bih nakon dva dana dobila menustraciju,također sam imala slične
osjećaje,napuhan stomak,jela sam kao luda mandarine što mi se nije prije dešavalo,grudi tvrde i nekako veće,ali šta sad kad sam dobila,da budem iskrena nadala sam se pozitivnom ishodu.Želim da mi neko kaže je li imao nešto slično kao ja,jesam li buduća mama ili ću još čekati ,to bi mi bilo prvo iskustvo sa trudnoćom,molim vas pomozite mi,hvala[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley19.gif[/image] 




emy -> RE: menstruacija i trudnoća (14.11.2008 23:35:30)

dobro nam dosla alhemicar (odlicna knjiga)

ja sam imala slicno iskustvo, nadam se da nije isto
test mi je tada pokazao jedini plusic, prije 2 god.
ponovila sam cak 3 svi bili pozitivni

i bila sam najsretnija i navaznija u tom momentu
ali na moju nesrecu dobila sam sutra dan

odmah sam otisla kod dr. koji mi je rekao da
trudnoce nema i da vjerovatno nisam ni bila trudna [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/zmeden.gif[/image]

otisla sam kod drugog koji mi je rekao da je bio spontani

ali, poznajem dosta zena koje su bile trudne a dobivale redovne mjesec.
nadam se da je kod tebe takav slucaj
puno srece
obavezno otidji dr.
odmah sutra




bebana27 -> RE: menstruacija i trudnoća (15.11.2008 11:13:44)

uvijek sam imala redovne[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/hudicek1.gif[/image]medjutim desilo se je prije par mjeseci da mi kasni 17 dana uradila sam test bio je negativan(mada znam da nekad i nije test siguran sto se tice toga kad pokaze negativno)otisla sam sa muzem kod dr medjutim ona ti je meni uradila uz i rekla mi evo vidim nesto ali ne znam sta je to neka mala tacka.uradila mi je ginekoloski pregled od bolova sam se skorom onesvijestila prokrvarila sam a bolove sam nemoguce imala da se nisam mogla ispraviti.nisam znala sta je ali sam naslucivala da je to moja mala beba jer od tacke sve ide,medjutim ona meni kaze da zena koja ima ne moze da bude trudna,ja znam moja je mama imala kad je mene zanijela a tako i moja svekrva isto sa dvije zauve.i dan danas se pitam da li je to bila moja beba koju nisam donijela na svijet jer i sama znam da nikad mi nije kasnila kao tad a imala sve simptome cak sam i povracala a jela kao luda.eto vidi te nije nikome lako sve smo mi dozivjeli neko razocarenje u zivotu jer samo znam kako sam znala pasti u depresiju pa samo plakati.ali to cu vam drugom prilikom pricati,




alhemicar -> RE: menstruacija i trudnoća (15.11.2008 21:10:25)

joj,hvala ti puno na suosjećanju,danas sam ponovo radila test kad ono pozitivan,dvije crte,nisam bila kod doktora,ali kanim ići u ponedjeljak,imam neki osjećaj da neće biti dobre vijesti ,jer kad sam danas vidjela crveno na testu uopće nisam bila nešto zadovoljna,znate onaj naš insekt rijetko nas vara,a mene posebno,hvala na savjetu,javljam se sa rezultatima kakvi god da su,pusa,hvala,hvala




alhemicar -> RE: menstruacija i trudnoća (15.11.2008 21:29:00)

ćao ,nemoj biti tužna i razočarana,sad je najbitnije da si ti ok.vjeruj da kada često tražimo nešto,a mislimo da je dobro za nas ono bude loše,nikad ne znaš kad će se desiti istinski jing-jang,izvini ako filozofiram,ali nisi jedina i ja sam evo već skoro kao i ti duže vrijeme u nedomumici,kod mene ti je specifičan slučaj,kažu rijetke su takve što im se to dešava,uradim test kad ono pozitivan,nakon dva dana dobijem menustraciju koja traje tri dana što je za mene nešto novo,međutim uradim ponovo test nakon ta tri dana konkretno danas,kad ono opet pozitivan,čudno je u svemu tome,što nemam nikakve simptome trudnoće,ali ipak se potajno nadam,jer bih voljela kao i ti,ali kažem sebi,ako je dobro neka bude to,ako ne ,neka ne bude,jednostavno spremna sam na neočekivani i očekivano ,činjenica je da mi žene na  sve to gledamo kao razočarenje,mada smatram da bi trebale drugačije gledati ,jer ćemo lakše prihvatiti to da smo obični smrtnici koji su uvijek na gubitku,u svakom slučaju želim ti sve naj naj najbolje i da ti se desi trudnoća onda kada bude najbolji trenutak za tebe,čuvaj se i no sikiriki biće to vjeruj sve najbolje samo je pitanje vremena.




emy -> RE: menstruacija i trudnoća (15.11.2008 22:31:18)

obavezno u ponedjeljak
zorom kod dr.
zelim ti puno srece
ja licno poznajem par zena koje su bile trudne a imale menst.
znaci moguce je i desava se
a sto se tice simptoma, nemoj se na to obazirati
ja ih imam svaki mjesec a nisam trudna [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image]

nadamo se [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/nosecka.gif[/image]




Lilly -> RE: menstruacija i trudnoća (16.11.2008 0:05:52)

i ja radim mnogo na tome da sto pre bude beba ali svaki mesec dobijem na vreme i to me nervira,a negde sam citala da i hipotireoza moze biti uzrok neplodnosti,mada su meni hormoni tsh u redu,da li je neko imao slicnu situaciju?

Hipotireoza moze biti uzrok ali ako imas uredne nalaze stitne, onda nema sta da brines[sm=smiley2.gif]...




alhemicar -> RE: menstruacija i trudnoća (21.11.2008 18:51:50)

joj,hvala na velikoj podršci,ali,ali ništa od veselja bila sam kod doktora ,ni traga trudnoći,uputio me da slikam grudi i stitnjaču ne znam zašto,primjetio je nekakvu ranicu na materici je li to opasno,imam 29 godina kolike su mi šanse za bebu,ostalo je sve ok.jajnici itd.hvala[sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif][sm=zmeden.gif]




alhemicar -> RE: menstruacija i trudnoća (21.11.2008 18:53:58)

hvala ti puno,ja napisa Lili poruku,pročitaj je molim te i odgovori mi,hvala[sm=smiley19.gif][sm=zmeden.gif]




mala curica -> RE: menstruacija i trudnoća (21.11.2008 18:54:05)

Jesi li radila papa test ,a ako jesi koja ti je grupa?




alhemicar -> RE: menstruacija i trudnoća (21.11.2008 19:07:06)

jesam radila papa test,već dva puta u dva mjeseca jer mi je morao uzeti uzorak te ranice,ne znam koja sam krvna grupa ,zašto je to bitno?




mala curica -> RE: menstruacija i trudnoća (21.11.2008 19:21:22)

Ma nisam mislila na krvnu grupu,nego papa trst jeli 1 ,2,3,4 ili ne daj Boze 5 grupa




beneli -> RE: menstruacija i trudnoća (22.11.2008 10:19:14)

cao. i ja sam nova na vasem forumu. moja situacija je ovakva: imala sam normalnu menstruaciju 4.10, a ovog meseca mi je kasnila. 16.11. sam uradila test baby rapid i pokazao je jedva vidljivu test liniju. popodne istog dana sam ponovila test, trakicu, i bio je negativan. 18.11. sam ponovo uradila test sa jutarnjom mokracom i ponovo vidljiva (za nijansu vidljivija nego prosli put) test linija. nije mi bilo jasno sta se desava i otisla sam u laboratoriju i uradila beta hcg. rezultat: 0.4. bilo mi je jasno da to ne moze biti dobra trudnoca, a uz to mi je 2 dana unazad pomalo curkala neka braonkasta sluz, tek onako da zaprlja gacice. 19.11. sam dobila menstruaciju, uz standardne bolove u stomaku. medjutim, trajala je svega 2 dana i to dasta oskudno. inace mi traje 5 dana, gde mi je treci dan najobilniji. juce mi je bio treci dan i samo je malo zaprljalo ulozak, a danas nista. da li se nekoj od vas desilo nesto slicno? predpostavljam da nije moguce da sam trudna, iako bi suprug i ja bili presretni da jesam.




alhemicar -> RE: menstruacija i trudnoća (23.11.2008 20:14:13)

nisam pitala doktora,zar je to bitno?ako jest zašto?




alhemicar -> RE: menstruacija i trudnoća (23.11.2008 20:22:36)

valjda bi mi doktor to rekao ,što znači ako je 5,molim te ako ti nije problem da mi to malo bolje pojasniš jer sam nova u svemu tome,rekao mi je da imam zavaljenu maternicu kao i ranicu koja se širi navodno od upale,tješim se jer tek dva mjeseca ganjamo bebu,ali nikad ne može čovjek ništa planirati,dao mi je neve vaginalne tablete jer imam dosta gljivica valjda mi ono izazivaju tu upalu,bože samo da je saniram,pa onda ponovo oko bebe ,samo što se sad moram paziti najmanje tri mjeseca,hvala ti puno




alhemicar -> RE: menstruacija i trudnoća (23.11.2008 20:27:02)

draga smirai meni se isto desilo prije par dana ne bih da te razočaram,ali najvjerovatnije ništa od trudnoće i kod mene je isto trajala 3 dana,radila test nekakva se linija pojavila,ali nije bilo to,to,ponovi test,moraju se pojaviti dvije crvene linije ne jedna i to u par sekundi,biće bolje,vjerovatno kad bude suđeno,suosjećam se s tobom jer sam kroz isto prolazila i još uvijek prolazim ,sada moram neke nalaze vaditi jer imama nekakvu ranicu od upala,javi se doktoru svakako




Lilipop -> RE: menstruacija i trudnoća (23.11.2008 20:39:47)

ta ranica sama po sebi nije nista opasno, ima je svaka treca zena, tek ako se jave promene na ranici koje nisu od zapaljenja gljivice nego HPV virus, tipa koji je visokorizican onda se preduzimaju neke druge mjere. Ako ti je tvoj doc.rekao da ti je ranica od upale gjivica i nije rekao da ima potrebe da se bilo sta drugo preuzme, onda se nemoj brinuti jer on sve to vidi na licu  mjesta i zna bolje od nas ovdje koje mozemo samo da nagadjamo. nemoj se brinuti, pij antibiotike ili stavljaj vaginalete vec sta ti je rekao i sve ce biti ok. budi stpljiva 2-3 meseci da upala prodje skroz i pazite se jer ako tvoj m ne pije nista od antibiotike pri odnosu koristite kondom jer u protivnom mozete igrati ping-pong s gljivicama. Meni je tako bilo pre 3 god. i nakon kure od 2 meseci  do sada je sve ok hB. Sad budi strpljiva mada je to svima nama najteze al kad se mora nije tesko , a onda zelim ti brzo da predjes u [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/nosecka.gif[/image]i da tamo ostanes jedno 9 meseci. Pusa![image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley31.gif[/image]




alhemicar -> RE: menstruacija i trudnoća (23.11.2008 21:11:05)

hvala ti puno na konkretnim odgovorima koji će mi pomoći u daljem razvoju situacije,pozdrav




princ -> RE: menstruacija i trudnoća (10.12.2008 21:58:05)

vec dva ciklusa[sm=hudicek1.gif] mi traje samo 4 dana,a dobijem tacno u dan,ne znam sta da mislim,nadam se [sm=rozacrtici.gif],inace mi traje 6 dana,a u zadnje me vreme,pa dva meseca svrbe grudi,na poslu imam veleiki pritisak i nekada me natera da popijem nesto za smirenje,ne znam koliko to moze steiti plodu ukoliko ne znam dali sam[sm=nosecka.gif].[sm=smiley19.gif][sm=zmeden.gif][sm=smiley13.gif][sm=racka.gif][sm=sad.gif]




delfin -> RE: menstruacija i trudnoća (6.1.2009 12:55:09)

Ja često i kad dobijem mislim da sam trudna, pa znam uraditi test poslije, ali ništa. A što se simptoma tiče, imam ih skoro uvjek. Pojačan osjetilo mirisa n apolovici ciklusa, metlkast osjećaj u ustima, suzne oči.......Počnem češće mokriti..
A često mi se dešava, da se skoro razbolim prije nego dobijem, Tako i zadnji put, noć prije nego ću dobiti, uhvatila me groznica, pa mi vruće, opa ne mogu da spavam, pa morma 3-4 puta piškiti. Kao da mi se organizam bori. Ali [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/hudicek1.gif[/image] je opet pobijedila. Imam osjećaj da mi nešto fali. dešava li se vama to ikad?




m_sel -> RE: menstruacija i trudnoća (13.1.2009 21:17:43)

cao, imam jednu sumnju i molim vas da mi odg.e ovako : dobila sam 6.1.2009. i prestalo mi je 10.1. i imala sam manje nego inace i samo me prvi dan malo boljelo a inace me u zadnje vrijeme prvi dan menstruacije boli, danas mi se pojavio bijeli iscjedak i nesto kao smedje malo, spava mi se inace i mjerila sam tlak i nizak mi je,glava me muci  ( sigurno zbog tlaka ) jutros me zigao stomak kao da cu dobiti ( takav mi osjecaj bio ), nekad imam apetit pravo puno,uvijek mi se nesto jede a nekad ne mogu nista jesti... et sta ja znam ... ima li to sve ikakve veze s trudnocom ???? odg mi pls .... pozdrav svima ;)




Miau -> RE: menstruacija i trudnoća (13.1.2009 22:04:25)

IZVORNA PORUKA: mala curica

Ma nisam mislila na krvnu grupu,nego papa trst jeli 1 ,2,3,4 ili ne daj Boze 5 grupa


Sta znace te grupe?




mamyca -> RE: menstruacija i trudnoća (13.1.2009 22:29:39)

Miau vjerovatno je mala curica govorila o ovome:
Klasifikacija nalaza
Promjene epitelnih (površinskih) stanica oduvijek su se pokušavale klasificirati u stupnjeve. Papanicolau klasifikacija iz 1954. je numerička, bez predviđanja histološke dijagnoze:
Papa I - uredan nalaz
Papa II - netipične upalne promjene
Papa III - displazija: blaga, srednje teška ili teška
Papa IV - carcinoma in situ
Papa V - sumnja na invazivni karcinom

M_sel to mogu biti znaci i trudnoce a i PMS-a,nadam se da su ipak u pitanju simptomi trudnoce.[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>