|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kupovina stana na kredit
24.9.2014 10:20:48   
idana_85
Je li se ko raspitivao u zadnje vrijeme, gdje su najpovoljniji krediti?

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu valeria73)
Neposredna veza do poruke: 301
   RE: Kupovina stana na kredit
24.9.2014 14:27:20   
vila_7
Idana sve je u par deka vjeruj - evo ja se na kraju odlucih za unicredit .
Prosli put smo ih izmjenjali stotine - i svi obecavaju moze ovako,onako, na kraju svi isto traze i iste uvjete pruzaju


P.S. Eh da - jedino ti HYPO odmah kaze - nemoj kod nas ne isplati se jer su ogromne kamate user posted image

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 302
   RE: Kupovina stana na kredit
28.9.2014 12:15:35   
idana_85
Hahaha, suti bona dobit ce neko u Hypoo banci otkaz user posted image
Ma iskreno gledam, vagam, veliki iznos je u pitanju i dug period, pa je svaki procenat zauhar....eto ako neko ima skorija iskustva pisite,biti ce mi od koristi

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 303
   RE: Kupovina stana na kredit
29.9.2014 9:24:59   
vila_7
user posted image sta me briga - to su i rekli cak u dvije poslovnice user posted image

Mi cemo isto aBd predati sljedeci ili onaj tamo tjedan , cekamo da se srede neki papiri za kucu koju kupujemo.
I isto je na dug period i povelik kredit.
Svugdje smo se raspitivali , nigdje nismo mogli bez suduznika jer MM nije prijavljen.
Svugdje su u "par deka" visine kamata (osim HYPO user posted image ) , ali eto mi na kraju izabrasmo Unicredit

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 304
   RE: Kupovina stana na kredit
29.9.2014 11:44:36   
idana_85
Evo mi sada razmisljamo o Sparkasse, bas bih voljela da nam se javi neko ko je uzimao nedavno ili neko ko radi u banci :)

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 305
   RE: Kupovina stana na kredit
29.9.2014 14:02:29   
vila_7
kolika im je kamata?

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 306
   RE: Kupovina stana na kredit
30.9.2014 14:16:21   
vila_7
Evo stranica na kojoj je usporedba banaka odredjenog kredita , pa ako nekom moze pomoci user posted image ,

http://novac.ba/krediti-listing/#

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 307
   RE: Kupovina stana na kredit
30.9.2014 14:38:15   
palachinken

IZVORNA PORUKA: idana_85

Je li se ko raspitivao u zadnje vrijeme, gdje su najpovoljniji krediti?

Sberbank :)

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 308
   RE: Kupovina stana na kredit
1.10.2014 10:33:25   
idana_85
Jucer sam sve obisla, danas jos idem u Raiffaisen.
U Sparkasse je 6,7 % kamata
Sber je 5,9 % i najpovoljniji su
Unicredit 5,95%
Intesa 6,2 %
Ali sve daju tacno koliko je ugovorna vrijednost ili procijenjena,kod nekih mora procijenjena vr biti veca od kupovne za skoro polovinu da bi mogla ici hipoteka, razocarenje :(
Zvala sam Raiffeisen, preko info telefona mi super zvuci odoh danas u poslovnicu da vidim detalje, oni imaju isto kamatu 5,9%, period otplate do 30 godina i daju do 10 000 bez pravdanja, a ne trebaju ni ziranti ni druga nekretnina, hipoteka ide iskljucivo na nekretninu koja se kupuje,bez obzira na prodajnu cijenu i procjenu vrijednosti. Sigurno ce biti peglanja i papira,al sta cemo :)

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 309
   RE: Kupovina stana na kredit
1.10.2014 19:30:30   
idana_85
Kakvo iskustvo imate sa ovim notarskim troskovima i sudski vjestak,kakve su cijene,imate li preporuku?

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 310
   RE: Kupovina stana na kredit
1.10.2014 19:47:11   
kokouli
U tvom slucaju mislim da ce ti banka kod koje dizes takav kredit ponuditi sve te usluge i platis od iznosa kredita .user posted image

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 311
   RE: Kupovina stana na kredit
1.10.2014 21:21:41   
idana_85
Nista kokuli, moramo prvo uraditi kupoprodajni ugovor pa onda aplicirati. Zna li neko koliko kosta i sta moram kod notara nakon kupovine jos?

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu kokouli)
Neposredna veza do poruke: 312
   RE: Kupovina stana na kredit
1.10.2014 21:31:02   
Alma_27

IZVORNA PORUKA: vila_7

Evo stranica na kojoj je usporedba banaka odredjenog kredita , pa ako nekom moze pomoci user posted image ,

http://novac.ba/krediti-listing/#



Podaco ovdje nisu sasvim realni. najbolje je otici kreditnom sluzbeniku u svaku banku pa porazgpvarati.

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 313
   RE: Kupovina stana na kredit
2.10.2014 8:16:14   
vila_7

IZVORNA PORUKA: idana_85

Jucer sam sve obisla, danas jos idem u Raiffaisen.
U Sparkasse je 6,7 % kamata
Sber je 5,9 % i najpovoljniji su
Unicredit 5,95%
Intesa 6,2 %
Ali sve daju tacno koliko je ugovorna vrijednost ili procijenjena,kod nekih mora procijenjena vr biti veca od kupovne za skoro polovinu da bi mogla ici hipoteka, razocarenje :(
Zvala sam Raiffeisen, preko info telefona mi super zvuci odoh danas u poslovnicu da vidim detalje, oni imaju isto kamatu 5,9%, period otplate do 30 godina i daju do 10 000 bez pravdanja, a ne trebaju ni ziranti ni druga nekretnina, hipoteka ide iskljucivo na nekretninu koja se kupuje,bez obzira na prodajnu cijenu i procjenu vrijednosti. Sigurno ce biti peglanja i papira,al sta cemo :)


Sve zavisi od tvoje plate , ako ne moze podnijeti - morat ces imati suduznika

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 314
   RE: Kupovina stana na kredit
2.10.2014 15:14:05   
idana_85
Ja sam pred nervnim slomom,svugdje nesto, ako neko ima preporuciti normalnog pristojnog bankara....molim vas da mi javi :(

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 315
   RE: Kupovina stana na kredit
23.3.2015 8:01:35   
SREĆNA
Idana 85 jeste li podigli kredit, dokle ste, gdje ste šta i kako, ja definitivno krećem u boj sa bankama za kredit, sve sam odlagala, ali fakat ne mogu više po tuđim kućama.AAko je noko u skorije vrijeme podigao kredit za stan molila bih da napioše gdje i kako.Hvala

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 316
   RE: Kupovina stana na kredit
23.3.2015 8:20:56   
bebaa
mi smo uzeli stan na krdit preko InteseSanPaolo banke...prezadovoljni smo.....kod naas je kredit na 25 godina...i imamo hipoteku na stan....i dva žiranta iz državne firme.....i ja sam čak sudužnik...a sve ti to ovisi o iznosu plate,koliko vas mogu teretiti i koliki je rizik od neuplaćivanja rata....
vezano za notara i sudske troškove....sve će to ići iz tvog džepa,nevezano za kredit...bar je kod nas bilo......

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu SREĆNA)
Neposredna veza do poruke: 317
   RE: Kupovina stana na kredit
23.3.2015 8:26:17   
SREĆNA
Oj draga ženo šta mi napriča.Dva žiranta, sudužnik, hipoteka, 25 godina, znaš kako mi to zvuči strašno baš strašno, e jesu se osigurali crkli daBogda.Koliko ste podigli , kolika vam je rata, koja je kamata, za 25 godina duplo vraćate garant.

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 318
   RE: Kupovina stana na kredit
23.3.2015 8:35:09   
bebaa

IZVORNA PORUKA: SREĆNA

Oj draga ženo šta mi napriča.Dva žiranta, sudužnik, hipoteka, 25 godina, znaš kako mi to zvuči strašno baš strašno, e jesu se osigurali crkli daBogda.Koliko ste podigli , kolika vam je rata, koja je kamata, za 25 godina duplo vraćate garant.



da baš zbog veličine plate....
kod nas je kamata 6,2%....rata 480 km.....digli 70 000 vraćamo 140 000......
i to smo sorali prebaciti račune na koje liježu plate kod njih i otvoriti štednu knjižicu da bi nam kamata bila ovakva...inače ide još po 1% na kamatu ako su plate negdje drugo ili nemaš štednu...
nemoj da se sikiraš...oboje imate super radna mjesta...sigurna...ja ipak radim u SOR a ni mm nije u državnoj,zato su se osigurali.....

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu SREĆNA)
Neposredna veza do poruke: 319
   RE: Kupovina stana na kredit
23.3.2015 8:38:50   
SREĆNA
Dobro fala ti, radna mjesta sigurna ko zna moja bebo šta će bitit za 5 godina, a ja se uvalim u kredit na 15 godina ili 25, pa ako budemo živi i zdravi djeca će mi i na fax krenu t a ja vraćam kredit oooo majko moja, ali dobro šta da se radi, kud se za kakog šeika ne udadoh, ma pametne su one sponzoruše user posted image user posted image

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 320
   RE: Kupovina stana na kredit
23.3.2015 8:42:55   
bebaa
e draga moja.....24 000 km smo mi dali u podstanarima......kad smo se sabrali bili smouser posted image

a za radna mjesta....šta bude bit će....po tom mi nikad nismo smjeli ni pomisliti da dignemo kredit...ako je sudbine da ne mognemo plaćati,oduzet će ga i mi ćemo fino svekiju na grbaču....user posted image
ni jedn posao kod nas kao ni sam život nije siguran.....ali da znam gdje ću pasti zaobišla bi to mjesto......user posted image

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu SREĆNA)
Neposredna veza do poruke: 321
   RE: Kupovina stana na kredit
23.3.2015 8:47:24   
palachinken

IZVORNA PORUKA: SREĆNA

Idana 85 jeste li podigli kredit, dokle ste, gdje ste šta i kako, ja definitivno krećem u boj sa bankama za kredit, sve sam odlagala, ali fakat ne mogu više po tuđim kućama.AAko je noko u skorije vrijeme podigao kredit za stan molila bih da napioše gdje i kako.Hvala

Sretno!
Žiratni više ne postoje. Mi smo digli stambeni kredit u oktobru prošle godine, pa smo relativno friški. Odlučili smo se na Sberbank, nakon što smo ih sve obišli. Imali su najbolje uslove i zaista su to sve expresno odradili. Kod nas je hipotekarni kredit, ja sam nosilac,muž je sudužnik.


_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu SREĆNA)
Neposredna veza do poruke: 322
   RE: Kupovina stana na kredit
23.3.2015 8:51:37   
veeseelaa
ljudi znate koliko je 25 godina?

jel se išta moglo na kraći period?

radije bi se sjebucnula na 10 nego prckala 25 godina

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 323
   RE: Kupovina stana na kredit
23.3.2015 8:58:01   
bebaa
Žiratni više ne postoje
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 324
   RE: Kupovina stana na kredit
23.3.2015 8:58:46   
palachinken
I mi smo tako razmisljali. 10 god maximalno. Doduše, digli smo na 12 user posted image ali kontamo ga zatvoriti ranije, aBd.



_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 325
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *